Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-07-05
    Location
    .
    Posts
    107

    Default Λιποδιαλυτης Hydroxycut Hardcore Muscletech

    Εχθες πηρα αυτον τον λιποδιαλυτη http://www.********.gr/details.cfm?ID=1552

    Απο το καταστημα που το πηρα μου ειπε τις μερες της προπονησης θα παιρνω 1 το πρωι,παντα με αδειο στομαχι,και 2 πριν την προπονηση.και τις μερες που δεν πηγαινω γυμνασ.1 πρωι 1 μεσημ.και 1 βραδυ,επισης πριν απο το φαγητο.το θεμα ειναι οτι με εχει πιασει το στομαχι μου ενα περιεργο πραγμα σαν καουρα σαν βαρος κατι τετοιο,και αυτο φτανει και ως το σημειο της καρδιας.απο τι να ειναι αραγε???????λετε να μην το σηκωνει ο οργανισμος μου?δεν νομιζω να πειραζει που παιρνω και πρωτεινη?

  2. #2
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-07-08
    Location
    .
    Posts
    0

    Default

    Καλησπέρα πηρα πριν κατι μέρες εναν λιποδιαλυτη τον hydroxycut hardcore και θα ήθελα να μου διευκρινησετε λίγο την δοσολογία γιατι δεν πολυκατάλαβα από τα προηγούμενα...εγω πηγαινω γυμναστηριο γυρω στις 4 φορές την εβδομάδα κατα τις 2 η ωρα το μεσημέρι..πως θα παιρνω το χάπι?ένα το πρωί και ένα πριν την προπονηση το μεσημέρι?οταν δεν πάω γυμναστηριο πρέπει να το παίρνω?όταν λεεί 3χ3 δόσεις αργότερα τι εννοει?3 πριν το γυμναστηριο και 3 το απογευμα χωρίς να κάνω τίποτα? ευχαριστω περιμενω άμεση απάντηση.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-07-08
    Location
    .
    Posts
    0

    Default

    Καλησπέρα πηρα πριν κατι μέρες εναν λιποδιαλυτη τον hydroxycut hardcore και θα ήθελα να μου διευκρινησετε λίγο την δοσολογία γιατι δεν πολυκατάλαβα από τα προηγούμενα...εγω πηγαινω γυμναστηριο γυρω στις 4 φορές την εβδομάδα κατα τις 2 η ωρα το μεσημέρι..πως θα παιρνω το χάπι?ένα το πρωί και ένα πριν την προπονηση το μεσημέρι?οταν δεν πάω γυμναστηριο πρέπει να το παίρνω?όταν λεεί 3χ3 δόσεις αργότερα τι εννοει?3 πριν το γυμναστηριο και 3 το απογευμα χωρίς να κάνω τίποτα? ευχαριστω περιμενω άμεση απάντηση.

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-08-07
    Location
    .
    Posts
    197

    Default

    παιδιά, το HH(όπως το 99% των λιποδιαλυτών) περιέχει ΑΡΚΕΤΗ καφείνη.
    συγκικριμένα 100mg σε κάθε χάπι.

    Z_750, ΜΗΝ το πάρεις το βράδυ, είτε δεν θα κοιμηθείς, είτε θα σου μειώσει την ποιότητα του ύπνου(και αν θες πήγαινε στο μαγαζί που το αγόρασες και βρίσε τον ηλίθιο που στο πούλησε:D)

    πέραν αυτού, ξεκινήστε με 2 κάψουλες την ημέρα, 1 το πρωί 20-30 λεπτά πριν το πρωίνο (αν κάνετε πρωινή αερόβια, να την κάνετε σε αυτά τα 20-30 λεπτά), και 1 κάψουλα 1 ώρα πριν την προπόνηση που συνήθως γίνετε απόγευμα. αν η προπόνηση γίνετε πρωί, πάλι ο λιποδιαλύτης με άδειο στομάχι με το που ξυπνάτε, μετά πρωινό, και μετά απο 45-60 λεπτά η προπόνηση, και η 2η δόση το απόγευμα.
    ξανά, είναι ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΙΔΕΑ να πάρετε εντός 6 ωρών με την ώρα που πέφτετε για ύπνο.

    η δόση αυξάνετε κάθε 3-4 μέρες σύμφωνα με τις οδηγίες, μέχρι να φτάσετε τα 6 χάπια.προσωπικά θα σας πρότεινα να αυξάνετε κάθε 7 μέρες, και συγκεκριμένα ως εξής.
    1 εβδομάδα : 1 χάπι το πρωι, ένα 1 ώρα πριν την προπόνηση
    2 εβδομάδα : 2 χάπια το πρωί, 2 χάπια 1 ώρα πριν την προπόνηση
    (σε αυτό το σημείο να πώ ότι τα extra 2 χάπια δεν τα προτείνω έτσι κι αλλιώς, 400mg καφείνης είναι αρκετά)
    3 εβδομάδα : 2 χάπια το πρωί, 2 χάπια 1 ώρα πριν την προπόνηση, τα άλλα 2πρέπει να τα χωρέσετε όπου μπορείτε ανάλογα με το πρόγραμμα σας, και προσπαθώντας α) να αφήνετε τουλάχιστον 3-4 ώρες κενό ανάμεσα σε 2 δόσεις και β) να μην πάρετε για τουλάχιστον 6 ώρες πριν τον ύπνο.
    ξαναλέω, θεωρώ τα 6 χάπια υπερβολή και μη απαραίτητα.

    για το μέλλον, ο μόνος σοβαρός λιποδιαλύτης(εκτός των φαρμακευτικών) είναι το EC stack (δλδ εφεδρίνη και καφείνη)
    η καφείνη σκέτη(που στην ουσια αυτό παίρνετε, με μία extra δόση marketing) βοηθάει αλλά όχι ιδιαίτερα, και κυρίως βοηθάει με το να δίνει ενέργια για την προπόνηση, δεν κάνει κάτι σοβαρό για τον μεταβολισμό/θερμογέννεση κλπ. το 90% του όφελους είναι ότι σας τσιτώνει για να βγαίνουν καλές προπονήσεις παρά της μειωμένες θερμίδες.

    α, και η καφείνη είναι διουρητικό, οπότε θα χάσετε μερικά νερά. πολύ χρήσιμο φαινόμενο για να εντυπωσιάζονται οι άμαθοι, αλλά δεν έχετε κερδίσει κάτι, όταν ξαναπιείτε νερό θα επανέλθετε.

    καλή τύχη στην γράμμωση σας:D

  5. #5
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    παιρνοντας αυτη τη περιοδο το hydroxycat, μπορουμε να βαλουμε πριν τη προπονηση no xplode ή ειναι υπερβολη? εχω ενα μισο κουτι απο τον χειμωνα,και λεω να το παρω τωρα,αλλα δεν ξερω μηπως βγαινει πολλα mg η καφεινη..

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-08-08
    Location
    thessaloniki, greece.
    Posts
    16

    Default

    οσον αφορά αυτό το προιόν το έχω δοκιμάσει και δεν θα
    ελεγα ότι έχει και τα καλύτερα αποτελέσματα.θα έλεγα πωσ
    ειναι υπερεκτιμημένο.συνήθης παρενεργεια είναι η αυπνια και καουρες στο στομάχι

  7. #7

    Join Date
    08-01-08
    Location
    Αθήνα
    Posts
    306

    Default

    καλησπερα φιλε.να καταθεσω και εγω την εμπειρια μου απο τους λιποδιαλυτες που εχω χρησιμοποιησει αρκετα.
    κατ΄αρχην απο τότε που καταργηθηκε η εφεδρινη που περιειχαν παλιοτερα σαν μια από τις βασικες ουσιες
    οι λιποδιαλυτες εχουν γίνει αρκετα light. Θαύματα μην περιμένεις,σιγουρα όμως σε σπρώχνουν και λιποδιαλυτικα και ενεργειακα !!!
    έχε υπόψην σου ότι δημιουργουν θερμογέννεση και σε συνδυασμό με το υπερβολικο νερό που πρέπει να πίνεις
    (4-5 lt ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ)ετοιμασου για αρκετο ιδρώτα.
    οι λιποδιαλύτες πάντα λογω των ενεργειακων ουσιων που περιεχουν ανεβάζουν τους παλμους της καρδιας για αυτο
    και δεν είναι ενδεδειγμένοι σε αυτούς που εχουν έστω και ένα ελαφρυ πρόβλημα καρδιάς.τσέκαρε το αυτό
    γιατί "μπουστάρει" πολύ την λειτουργία της καρδιάς,σίγουρα θα πίνεις και κανενα καφεδάκι,οπότε ανεβάζεις παλμους.
    σαν δοσολογια να τους παιρνεις καθημερινα γιατί ουσιαστικα δεν τους παιρνεις σαν συμπλήρωμα ενεργειας όταν πηγαίνεις γυμναστηριο
    μόνο αλλά και τις ημερες workout προκειμένου ο μεταβολισμός σου να δουλευει σε υψηλές στροφές και να "καις".
    σίγουρα όχι το βράδυ γιατί θα σου δημιουργησει νευρικότητα και ίσως να μην μπορεις να κοιμηθεις ευκολα.
    1 καψουλα το πρωι 30΄ πριν το πρωινό σου + 1 καψουλα πριν την προπονηση την πρωτη εβδομαδα για να μην σοκαριστει πολύ ο οργανισμός σου(μαλλον αυτο έπαθες)μιας και είσαι παρθενος οργανισμος &
    1 καψουλα το πρωι 30΄πριν το πρωινό σου + 2 καψουλες πριν την προπονηση από την δευτερη εβδομαδα
    (τις ημερες που δεν πας γυμναστηριο τηρησε το 1 πρ. + 1 μεσ. προκειμένου να μην εχεις νευρικότητα.
    αυτο που θα παρατηρησεις ότι μετα από 10 -15 ημέρες θα καταλαγιασει η τσίτα μιας και θα το εχεις συνηθισει ...
    ΜΗΝ υπερβείς την δοσολογία,ένα συμπληρωμα δεν κάνει θαυματα,βασίσου στο τριπτυχο ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ.
    Καλη επιτυχια στους στοχους,get ripped !!Eλπίζω να βοηθησα !!!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-02-08
    Location
    nea smirni, athens, Greece.
    Posts
    13

    Default

    φιλαρακο επειδη και εχω ειχα χρησιμοποιησει τον συγκεκριμενο λιποδιαλυτη πριν λιγο καιρο θα σου πω την δικη μου εμπειρια.
    οσον αφορα την δοσολογια θα κοιταξεις στo πισω μερος την προτεινομενη δοσολογια και θα την ακολουθησεις ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ.μην ακους τι σου ειπε αυτος στο καταστημα που το αγορασες,βλακειες λεει.προς θεου ΟΧΙ ΒΡΑΔΥ γιατι ειναι τιγκα στην καφεινη.απο αυτο και μονο που ειπε καταλαβαινει κανεις ποσο ασχετος ειναι!!!!(σβουρες θα κανεις το βραδυ)
    οσον αφορα τις καουρες , με επιανε και εμενα ενας πονος αλλα μονο οταν επαιρνα δοση μετα απο φαι.οταν το επαιρνα με αδειο στομαχι δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.
    ελπιζω να βοηθησα

  9. #9

    Join Date
    08-01-08
    Location
    Αθήνα
    Posts
    306

    Default

    alekspara σ΄επιανε καουρα με γεματο στομαχι ενω με αδειο όχι;;
    αυτο είναι αξιοσημείωτο !!

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-02-08
    Location
    nea smirni, athens, Greece.
    Posts
    13

    Default

    ισως δεν το διατυπωσα σωστα.
    οχι καουρα αλλα ενας πολυ μικρης διαρκειας πονος(ουτε ενα λεπτο),όποτε τυχαινε π.χ. να φαω μια μπανανα και μετα απο λιγο να παρω το χαπι.Η αληθεια ειναι πως και εγω παραξενευτηκα την πρωτη φορα και νομιζα πως ειναι κατι τυχαιο, αλλα μετα ειδα πως αυτο συνεβαινε καθε φορα που ετρωγα κατι προηγουμενως.

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    Athina, Greece.
    Posts
    17

    Default

    Εδώ εγώ όταν το παίρνω απόγευμα δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ τί να λέμε τώρα. Αν και βέβαια υπάρχουν και άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν από καφεϊνη και κουβα να πιουνε κοιμούνται σαν πουλάκια.
    Από τη χρήση της είμαι πολύ ευχαριστημένος, σε εμένα είχα καλά αποτελέσματα.
    Τώρα όσον αφορά εσένα Αλεξ μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί σε εμένα συνέβαινε το ακριβώς αντίθετο.

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    Athina, Greece.
    Posts
    17

    Default

    Εδώ εγώ όταν το παίρνω απόγευμα δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ τί να λέμε τώρα. Αν και βέβαια υπάρχουν και άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν από καφεϊνη και κουβα να πιουνε κοιμούνται σαν πουλάκια.
    Από τη χρήση της είμαι πολύ ευχαριστημένος, σε εμένα είχα καλά αποτελέσματα.
    Τώρα όσον αφορά εσένα Αλεξ μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί σε εμένα συνέβαινε το ακριβώς αντίθετο.

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default

    Παλία είχα ανοσια στους καφέδες με αποτέλεσμα να πινώ όλο και περισοτερές δόσεις. Επεινα 3 4 σκετους φραπεδες δυνατους που είναι γαματά για το στομαχι. Στον στρατο για να εχο σιγκεντροση νευρο και να χωνέψω φυσικα επινα εναν στανταρ πριν παο γιμναστηριο και σιγουρα με βοι8αγε. Λόγω ώρας το στομαχι μου είχε ψιλοχονεψει τοτε και δεν με ενοχλουσε πολι.

    οι λιποδιαλύτες όμως με σκιζουν και αναγκαζομαι να τρο 4 5 κρητικα παξιμαδακια να μην μου ποναει το στομαχι απο την καουρα και καπως περναει.


    Τελικά την να κανώ ? Αδειο Τελείος στομάχι η να εχω κατι φάει πρην ?

    Η μήπως λέτε να εχώ κίολας ευθραστό στομάχι να τους κόψω στην τελική?


    Πέρνω ενά μόνο πριν την γυμναστικι και εχώ πολύ ιδρώτα.
    Υπαρχει κανενας λιποδιαλυτης που να μην είναι πολυ ισχιρος έτσι ώστε να περνο απο αυτον την προινη δοση.
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%


  14. #14
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-07-11
    Posts
    1

    Default lipodialutes

    kalispera paidia,,kai gw kainourios eimai kai exw parei to hydroxycut..epishs exw parei kai thn prwteeini thn nitro-tech hardcore pro series....borw na ta pairnw kai ta dyo mazi;;;;h tha exw kapoio provlima..epishs epeidei h douleia mou einai tetoia den boro to prwi na kanw gymnastikh,,mono to apogema kai kyriws treximo.pws prepei na ta xrishmopoihsw xwris na exw provlimata

  15. #15
    Junior Bodybuilder mchamil's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗ
    Posts
    117

    Default

    ΓΕΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΗΠΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ 15΄ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (2 ΧΑΠΙΑ) ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΑΜΕΣΩΣ, ΜΙΑ ΕΥΦΟΡΙΑ , ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΗΓΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΑΠ΄ΟΤΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ. ΣΤΟ ΑΕΡΟΒΙΟ ΠΟΥ ΈΚΑΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΠΟΛΛΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ . ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ, ΈΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙΡΟ.
    ΑΥΤΑ... ΤΑ ΟΛΙΓΑ

  16. #16
    Junior Bodybuilder mchamil's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗ
    Posts
    117

    Default

    http://aboutweightloss.gr/2009/05/%C...BF-hydroxycut/

    κατα τ άλλα βρηκα τον παρανω συνδεσμο.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •