Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 25 of 25
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    72

    Default ΓΕΥΜΑΤΑ ΛΙΓΑ Η ΠΟΛΛΑ?

    κανω τρεια γευματα και αλλα δυο σκετα με ενα φρουτο για απωλεια λιπους και κιλων τωρα θα αρχισω αλλη διατροφη με πολλη πρωτεινη παλι λιγουσ υδανανθρακες αλλα ποιο πολλα γευματα θα γινονται ποιο πολλες καυσεις? περιεργο μου φενεται οτι οσο ποιο πολλα γευματα τοσο ποιο πολυ χανεις!
    ακουω γνωμες!

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Όταν σε ένα γεύμα η ποσότητα που λαμβάνεις είναι μεγάλη ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να την αφομοιώσει και μοιραία την μετατρέπει σε λίπος
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  3. #3
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    Για περισσότερη ενημέρωση διάβασε την ενότητα της diatrofhs[:-chef]
    Hellenic Skydivers

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Είναι περίεργο αλλά έτσι είναι. Τα πολλά και συχνά γεύματα, των οποίων η ποσότητα εξερτάται απ' τους στόχους που έχεις, δημιουργούν μια αλλαγή και ένα μπουστάρισμα στον μεταβολισμό και έτσι τον ανεβάζουν με αποτέλεσμα να κάνουμε πιο πολλές καύσεις!
    Θα σου πρότεινα να έκανες 6 γεύματα τη μέρα. Είναι πιο καλός αριθμός.
    Μην μειώσεις απότομα τους υδατάνθρακες στη διατροφή σου. Κράτα τους σε ένα μέτριο επίπεδο και ρίξ' τους αργότερα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    Νομιζω οτι απο ολα που ειχα διαβασει οταν ειχα πρωτομπει εδωμεσα αυτο ηταν το μοναδικο που δεν μπορουσα να χωνέψω κυριολεκτικά και μεταφορικα(ξες τι ειναι να τρως ολη μερα?!).

    Επι τις ευκαιρίας να στείλω την κατάρα μου σε όλους τους διαιτολόγους που δεν ξέρουν τι τους γίνετε.
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    Κοπελα εκτος φορουμ μου ζητησε να σας θεσω το παρακατω ερωτημα:

    Ατομο μη αθλουμενο με BMR 1500 Θερμιδες που τρεφεται καθημερινα απο 900 min εως 1300 max θελει να χασει 6 κιλα.

    1) Στις ποσες θερμιδες περιπου θα πρεπει να χτισω την διατροφη μου για απωλεια βαρους?

    2) Με ποιο τροπο? κανοντας αλμα? ή αυξανοντας θερμιδες σταδιακα? αν το δευτερο, ο ρυθμος αυξησης ποιος θα πρεπει να ειναι και σε ποσο χρονικο διαστημα?

    3) Μονο με διατροφη ποσα κιλα μπορω να χασω σε ενα μηνα?

    4) Εχει σημασια τα γευματα να ειναι συγκεκριμενες ωρες? δηλαδη
    αν το προτα γευματα εχουν διαφορα 3 ωρες και τα επομενα 4 παιζει
    ρολο?

    5) Αν τρωω καθε μερα κοτοπουλο δεν θα αποκτησω μεγαλυτερα βυζια απο τις ορμονες?

    6) δεν μου αρεσουν τα All-bran ουτε η βρωμη για προινο..μου αρεσουν τα Kellogs corn flakes με κοματακια φραουλας! αν τελικα αρχισω να τρωω all-bran μπορω να βαλω αντι για ζαχαρη εστω λιγο γλυκοζη ή φρεσκιες φραουλες?


    Αν την καταστρεψω πρεπει λεει να την παντρευτω... :D οποιος εχει την διαθεση απανταει αυτα τα καταπληκτικα ερωτηματα! δειξτε λιγο κατανοηση σε μενα.. και απαντηστε της.

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    εγω δεν απαντώ αν δεν δω φωτο . Δηλαδή πως το είδες θα ξενυχτήσουμε εμείς για να γαμπιπ εσυ?!

    Καταρχήν αφού ξέρεις τις απαντήσεις ρε σι τι ρωτας?!

    και τελος το 5) το ρωτάει με σκοπό να τα βγάλει απο την διατροφή ή για να ξεκινήσει την εκτροφη στην αυλή της?!!

    <div align="right">[:-batman]</div id="right">
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καμιά φίλη έχει; :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000
    και τελος το 5) το ρωτάει με σκοπό να τα βγάλει απο την διατροφή ή για να ξεκινήσει την εκτροφη στην αυλή της?!!
    </blockquote id=quote>

    Για να ρωτάει πάει να πει ότι ήδη νιώθει άβολα με το μέγεθος..[:-shades]

    Γι'αυτό ρωτάει κιόλας ο whiz είμαι σίγουρος!

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    ζηταει τα παραπανω ερωτηματα να της τα επιβεβαιωσουν προκειμενου να ξεκινησει προγραμμα...ναι, δεν φτανει μονο η αποψη μου, θελει να παρει γνωμες και αλλων..τωρα αυτο με το κοτοπουλο δεν ξερω αν ηθελε να γραφτει :D οφειλα ομως μιας και ειναι ανησυχεια της, ενταξει psile εχεις δικιο, forgive me που αμαρτησα! oμως πρεπει να σωσω μια ψυχη! δωσε γνωση και σωσε! [:-crazy]

    [EDIT]
    ελα mazda δεν σε ειδα ρε, προσωπικα δεν εχω γνωρισει κοπελα χωρις φιλες ως τωρα. Αν την κανουμε να νιωσει ασφαλεια
    για τα παραπανω, ισως φιλοτιμηθει! τι να σου πω? [:-boggled]:D

  11. #11
    Pumping Iron
    Join Date
    17-05-05
    Location
    Larisa
    Posts
    466

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by whiz

    Κοπελα εκτος φορουμ μου ζητησε να σας θεσω το παρακατω ερωτημα:

    Ατομο μη αθλουμενο με BMR 1500 Θερμιδες που τρεφεται καθημερινα απο 900 min εως 1300 max θελει να χασει 6 κιλα.

    1) Στις ποσες θερμιδες περιπου θα πρεπει να χτισω την διατροφη μου για απωλεια βαρους?

    2) Με ποιο τροπο? κανοντας αλμα? ή αυξανοντας θερμιδες σταδιακα? αν το δευτερο, ο ρυθμος αυξησης ποιος θα πρεπει να ειναι και σε ποσο χρονικο διαστημα?

    3) Μονο με διατροφη ποσα κιλα μπορω να χασω σε ενα μηνα?

    4) Εχει σημασια τα γευματα να ειναι συγκεκριμενες ωρες? δηλαδη
    αν το προτα γευματα εχουν διαφορα 3 ωρες και τα επομενα 4 παιζει
    ρολο?

    5) Αν τρωω καθε μερα κοτοπουλο δεν θα αποκτησω μεγαλυτερα βυζια απο τις ορμονες?

    6) δεν μου αρεσουν τα All-bran ουτε η βρωμη για προινο..μου αρεσουν τα Kellogs corn flakes με κοματακια φραουλας! αν τελικα αρχισω να τρωω all-bran μπορω να βαλω αντι για ζαχαρη εστω λιγο γλυκοζη ή φρεσκιες φραουλες?


    Αν την καταστρεψω πρεπει λεει να την παντρευτω... :D οποιος εχει την διαθεση απανταει αυτα τα καταπληκτικα ερωτηματα! δειξτε λιγο κατανοηση σε μενα.. και απαντηστε της.


    </blockquote id=quote>

    Aχχχχ!!!Πες της πώς αν ήταν έτσι,εμείς οι γυναίκες του forum θα ήμασταν Παμελες Αντερσον και οι άντρες του forum Μονικες Μπελούτσι!
    Ελεος πες της ρε whiz!

    Πάντως πολύ περιπτώσεις οι φίλες σου!Θυμάμαι και μια παλιότερα που σε έβαλε να της βγάλεις διατροφή και τελικά σου είπε ότι δε θα την κάνει!

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    ο περισοτερος κοσμος που δεν ασχολειται ετσι ειναι ρε παιδια...
    Οταν βλεπεις να εχουν συνδεσει την λεξη "διαιτα" με το αδυνατισμα ειναι παραλογο να απορεις και να εχεις απαιτησεις, αν θελεις και θελουν απλα βοηθας να καταλαβουν...

    anyway...

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    17-05-05
    Location
    Larisa
    Posts
    466

    Default

    Πάντως μη σκάς!Αν θέλουν να σε ακούσουν ας το κάνουν απλά!
    Και αν η φίλη σου δε σε εμπιστεύεται και θέλει να ακούσει και άλλες γνώμες (όπως λες)δως της το site να μπει να μάθει.
    Εσύ δε χρειάζεται να αναλώνεσαι με το να προσπαθεις να τις ανοίξεις τα μάτια και τελικά να αποφασίζουν να κάνουν τη δίαιτα από το τάδε περιοδικό ή απο την τάδε διαιτολόγο!
    Τελος πάντων...είμαστε και off topic!

  14. #14
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    ε αφου θελεις σοβαρή απάντηση παρτην!

    καταρχήν αν κανει διατροφή μόνο για να χάσει κιλα χωρις να ηταν αθλουμενο ατομο θα αποκτησει μια πιο αδυνατισμένη έκδοση της φιγούρας που εχει. Οποτε αν δεν τα σπαει η φιγούρα καλύτερα να το ξανασκεφτεί.


    το bmr πως το υπολογίσατε γενικά τι ύψος εχει πόσα κιλά είναι διατροφικές συνήθειες κ.τ.λ
    Μπορεί να κάνει το θερμιδικό ελλειμα των -500 με σκοπό να χάσει γύρω στα 4 κιλά τον μήνα
    αλλα καλύτερα είναι να προκαλέσει αυτό το ελλειμα με γυμναστική (αν γίνεται αερόβια)
    επίσης δεν χρειάζεται να πέσει την πρώτη μέρα στις -500 ας δώσει 3-4 μέρες να συνηθίσει ο οργανισμός
    ρίχνοντας σταδιακά τις θερμίδες και αλλάζοντας την διατροφή (μην το παει απο πιτογυρο σε αμπελόφυλλα)

    Τα γεύματα είναι καλό να γίνονται κάθε τρεις ώρες αλλά δεν χάλασε και ο κόσμος ειδικά αν είχε συνηθίσει να τρώει οπότε να ναι
    θα δει αμέσως διαφορά. και στο μεγεθος να ειναι τοσο ωστε να πειναει οντως μετα απο τρεις ωρες
    οχι να φαει για να φαει επειδή το είπαμε εμεις.

    Αυτο με τα βυζιά και τις ορμόνες ειναι πολύ γενικό στείλε φώτο που να δείχνει την προβληματική περιοχή στον grf και θα αποφανθούμε :p

    all bran πες τις να τα ξεχάσει!! εμένα η γεύση τους μου φέρνει κατι σε βρώμικη κάλτσα γεμισμένη με άμμο βουτηγμένη σε γάλα.

    Αυτο που μπορει να γινει ομως ειναι να βαλει 50-50 την πρωτη βδομαδα quaker και Kellogs
    μακρια απο ζαχαρες και ιστοριες και φυσικα μπορεί να βάλει φρέσκα φρούτα αρκει να μην το κάνει και ποντς!
    ταιριάζει και η μπανάνα αρκει μην ειναι και καμια μισο κιλο.
    Θα είναι τοσο μεγάλο το κέρδος στην διάθεση και ..στην εκκένωση μετά το πρωινό που θα αρχίσει να τρώει πιο πολύ το quaker
    αν γίνεται να το ρίξει μετά την δεύτερη βδομάδα στο 85-15 με σκοπό να το φτάσει στο 95 5 (ετσι για το γμτ!)


    Αν το κανει για να βαλει ενα φορεμα και να παει σε ενα αρραβωνα και μετα το σταματήσει θα γινει χειρότερη απο οτι άρχισε.

    με την ευχη μου τεκνα μου
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  15. #15

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Τα ρέστα μου στον ψηλό[:-shades]

  16. #16
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000

    ε αφου θελεις σοβαρή απάντηση παρτην!</blockquote id=quote>

    ε αντε δωστην! :D
    δεν πιστευω να σε ενοχλησε κατι?!

    λοιπον to BMR ειναι οκ δεν ειναι εκει το θεμα τις συνηθειες
    της σου τις γραφω σε θερμιδες..αρα μπορεις να καταλαβεις τι διατροφη κανει νομιζω ειναι ξεκαθαρο τι ζηταει..

    οταν βλεπεις 800 θερμιδες διατροφη καταλαβενεις οτι δεν πρεπει
    να κοψει...ομως να αυξησει! και ΕΚΕΙ ειναι που ΦΡΙΚΑΡΕΙ! :D ζηταει
    να δει τις γνωμες και αλλων ατομων γιατι ΦΟΒΑΤΑΙ οτι με αυτα που της λεω θα παχυνει κιαλο! (και μετα θα πρεπει να την παντρευτω οπως λεει, μιας και θα την καταντησω αχρηστη...:D) anyway περα απο την πλακα το ζητουμενο ειναι πεντακαθαρο.

    psile γιατι οχι all-bran? αυτο που ειπες δεν ειναι λογος... (σοβαρα τωρα...) [:-boggled]

  17. #17
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    εννοεις αν με πειραξε κατι περα απο την φασολαδα που εφαγα το μεσημερι?! οχι :)

    οσο για το φαγητο τι να σου πω εγω μονο να παω να δω τι φαγητο εχει στην κουζινα παιρνω 1000 θερμιδες.
    Αμα δεν φαει το μονο που θα καταφερει ειναι να μιωσει τον μεταβολισμο της και να αυξησει την αποθηκευση λιπους αν αυτο ακουγεται καλο τοτε ας μην φαει!!

    Οσο για το all bran δεν υπαρχει καλυτερος λογος απο αυτον, το κοριτσι διατροφη θέλει οχι τιμωρια. Και ο σκοπος νομίζω ειναι να της μεινουν και καποια πράγματα και γιατι οχι να ενσωματώσει πολλα απο αυτα στην καθημερινοτητα της.(δεδομενου οτι μονο μακροπροθεσμα μπορεις να εχεις σωστα αποτελεσματα)

    εσυ θα ενσωμάτωνες κατι στην διατροφή σου που ταιριαζει στην γλαφυρη μου περιγραφη? (και μιλαω για εκεινα που ειναι σαν σκουλικια μπλιαχχχχχ)

    Τωρα αν δεν θελει αυτη και coleman να σου απαντησει δεν θα το κανει οποτε γιατι σκας?

    Νομιζω οτι απαντησα σε ολες τις απαντησεις σου εδω ο αλλος εδωσε τα ρεστα τα ειδα και πονταρα και εγω
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  18. #18
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000

    Αμα δεν φαει το μονο που θα καταφερει ειναι να μιωσει τον μεταβολισμο της και να αυξησει την αποθηκευση λιπους αν αυτο ακουγεται καλο τοτε ας μην φαει!!</blockquote id=quote>

    μα ΑΥΤΟ εχει κανει ρε ψηλε....

    ρεσι θα συνενοηθουμε? :D


    λοιπον σε ρωταει...απο τις κυμαινομενες θερμιδες (800-1300) που τρωω συνηθως στις ποσες πρεπει να παω εφοσον εχω BMR ~1500 και δεν αθλουμαι? τι της απαντας? εγω θα της ελεγα γυρω στις 1600-1700 πρεπει να ειναι οκ! και αν δεν ειναι το ρυθμιζεις αργοτερα να γινει.

    σε ρωταει...
    Οπως ειμαι 1700? μα δεν θα παχυνω απιστευτα? εφοσον τωρα τρωω πιο λιγο και μενω σταθερη? τι της απαντας? εγω θα τις ελεγα φυσικα και οχι αμεσος γιατι θα φας πακετο! σταδιακα...ωστε να προσαρμοστει και ο μεταβολισμος σου.

    στα υπολοιπα πηρε τις απαντησεις τις και θα της διαβασει αυριο. :D

    αν αυτα που λεω ειναι σωστα...αυτα θελει να διαβασει ωστε να νιωσει ασφαλεια οπως λεει και να δοκιμασει..αν παλυ αυτα που λεω ειναι αφησβητησιμα....γραψτε την γνωμη σας ωστε να προστατευτει απο εμενα! :D

  19. #19
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    ε ας μπει καποιος αλλος ρε με σκασανε

    Αν εχει δει κανεις την ταινια ο χαμενος τα παιρνει ολα και θυμαμαται την κορυφαια σκηνη που πιανουν τον Αγγελακα οι αστυνομικοι και του ζητανε να τους πεταξει την τσαντα ..τι τους λεει ..ε αυτο θα ελεγα και εγω τωρα :))))))
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  20. #20
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    Δεν υπάρχει δυνατόητα να γυμναστεί η κοπέλα;;
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  21. #21
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Νομίζω ότι αν πάρει πολλές θερμίδες ενώ δεν γυμνάζεται δεν θα την οφελήσει. Ο μεταβολισμός για να ανέβει χρειάζεται και τη διατροφή βέβαια, αλλά και την άσκηση πολύ περισσότερο!
    Δηλαδή, λίγο τρέξιμο ξέρω γω απο μόνη της ή να γραφτεί σε κάποιο τμήμα aerobic, που είναι κάποιες φορές την εβδομάδα δε μπορεί;

    Φυσικά συμφωνώ με τον Ψηλό (there is no death... there is Psilos2000... θα λέγανε και οι Jedi). Αν το κάνει για να βάλει κανα φόρεμα ή να πάει μια βδομάδα διακοπές στη Μύκονο και δεν το συνεχίσει, κακό δικό της!

    Προτείνω κι εγώ άσκηση οπωσδήποτε, με 6 γεύματα την μέρα, κάθε 3 ώρες, τα γνωστά φιλετάκια και σαλατούλες, με λίγο υδατάνθρακα και μόνο λίγο ελαιόλαδο.
    Θερμίδες και τέτοια ειδικά αν δεν ασκηθεί μπορεί να κινηθεί σε ένα αρνητικό ισοζύγιο, αλλά όχι αμέσως. Εκεί είναι που θα πέσει ο οργανισμός της και ο μεταβολισμός της και η αποθήκευση του λίπους θα αυξηθεί (γράφτηκε και πριν).
    Αν μπει σε αρνητικό ισοζύγιο, και πέρνει λίγες θερμίδες, ο οργανισμός της θα γυρίσει έναν έμφυτο διακόπτη αυτοσυντήρησης καθώς θα νομίζει ότι κινδυνεύει και πρέπει να επιβιώσει. Θα νομίζει ότι ξέρω γω ότι περνάει την έρημο, ότι μετακόμισε στην Ουγκάντα και δε ξέρω γω τι άλλο.

    Για να τελειώσω δηλαδή, νομίζω ότι είναι δώρον άδωρον, με την έννοια του να κάτι καλό και τα αποτελέσματα να διατηρηθούν μετά απο αυτή τη προσπάθεια, να μπει σε μια τέτοια διαδικασία χωρίς να κάνει μια σωστή διατροφή (όχι δίαιτα για μένα) και φυσικά να πάει σε ένα γυμναστήριο!

    Και για να γίνω λίγο χυδαίος, δείξ' της αυτό:
    Attached Image:

    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soz

    Δεν υπάρχει δυνατόητα να γυμναστεί η κοπέλα;;</blockquote id=quote>

    οχι...

    λοιπον ακυρα αυτα που εγραψα...παρασυρθηκα με το πως θα ηθελε
    αυτη να γινουν τα πραγματα και δεν σκευτικα οτι δεν γινεται
    να καταφερει κατι με τον τροπο που θα την βολευε...


    ευχαριστω παιδια!

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    13-03-06
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    440

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000

    ε ας μπει καποιος αλλος ρε με σκασανε

    Αν εχει δει κανεις την ταινια ο χαμενος τα παιρνει ολα και θυμαμαται την κορυφαια σκηνη που πιανουν τον Αγγελακα οι αστυνομικοι και του ζητανε να τους πεταξει την τσαντα ..τι τους λεει ..ε αυτο θα ελεγα και εγω τωρα :))))))


    </blockquote id=quote>

    axaxaxax ρε ψηλε πολυ γ@μ@τη η ταινια. Νικολαιδης rulzz
    knowledge speaks but wisdom listens

  24. #24
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000



    το bmr πως το υπολογίσατε γενικά τι ύψος εχει πόσα κιλά είναι διατροφικές συνήθειες κ.τ.λ
    Μπορεί να κάνει το θερμιδικό ελλειμα των -500 με σκοπό να χάσει γύρω στα 4 κιλά τον μήνα
    αλλα καλύτερα είναι να προκαλέσει αυτό το ελλειμα με γυμναστική (αν γίνεται αερόβια)
    </blockquote id=quote>


    Ψηλε δεν ειμαι σιγουρος οτι συμφωνω με την παραπανω φραση.-500 θερμιδες την ημερα ειναι το μηνα 15000 θερμιδες.15000 θερμιδες δεν ειναι σε καμια περιπτωση 4 κιλα/μηνα.Βεβαια εσυ ισως υπολογιζεις και τα νερα που θα χασει.Παντως σε ατομο που δε γυμναζεται 4 κιλα/μηνα απωλεια βαρους κατα την ταπεινη μου αποψη το μεγαλυτερο ποσοστο της απωλειας θα ειναι νερο κατοπιν μυικος ιστος και τελικα το μικροτερο ποσοστο σε λιπος

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by lukegr

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000



    το bmr πως το υπολογίσατε γενικά τι ύψος εχει πόσα κιλά είναι διατροφικές συνήθειες κ.τ.λ
    Μπορεί να κάνει το θερμιδικό ελλειμα των -500 με σκοπό να χάσει γύρω στα 4 κιλά τον μήνα
    αλλα καλύτερα είναι να προκαλέσει αυτό το ελλειμα με γυμναστική (αν γίνεται αερόβια)
    </blockquote id=quote>

    Ψηλε δεν ειμαι σιγουρος οτι συμφωνω με την παραπανω φραση.-500 θερμιδες την ημερα ειναι το μηνα 15000 θερμιδες.15000 θερμιδες δεν ειναι σε καμια περιπτωση 4 κιλα/μηνα.Βεβαια εσυ ισως υπολογιζεις και τα νερα που θα χασει.Παντως σε ατομο που δε γυμναζεται 4 κιλα/μηνα απωλεια βαρους κατα την ταπεινη μου αποψη το μεγαλυτερο ποσοστο της απωλειας θα ειναι νερο κατοπιν μυικος ιστος και τελικα το μικροτερο ποσοστο σε λιπος

    </blockquote id=quote>

    απλα και μονο με διατροφη δεν γινεται να χασει ουτε γραμμαριο φιλε...

    ευτυχος το καταλαβα γρηγορα μονος μου, αν και επρεπε να μου τα ειχατε ψαλει λιγακι για τα παραπανω post, αντι να παει η φιλη μου στο βουνο ζηταει το βουνο να ερθει σε εκεινη...

    τρεφεται με 800αρια και 900αρια θερμιδες εχει κανει τον μεταβολισμο της κ*λ* τι να κανει η διατροφη..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •