Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    billys15's Avatar
    Join Date
    19-08-06
    Posts
    1,087

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soz

    Έχει ωραία γεύση ρε παιδά;
    Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ,και με αυτά που διαβάζω ψήνομαι...
    </blockquote id=quote>

    Εχει ωραια γευση. Δοκιμαστο,δεν παει τζαμπα.

  2. #32
    Honorary Mod Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-04
    Location
    Greece.
    Posts
    4,148

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Lara

    A, ξέχασα να σας πω να δοκιμάσετε και το αμυγδαλοβούτυρο!
    Σχεδόν το ίδιο σε θρεπτικά συστατικά, αλλά πολύ ανώτερο σε γεύση!
    Είναι δυστυχώς όμως και πολύ ακριβότερο!
    2 και κάτι ευρώ παίρνω το φυστικοβούτυρο και 12 και κάτι το αμυγδαλοβούτυρο.Αλλά αξίζει να το δοκιμάσετε έστω και μια φορά!
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu]

  3. #33
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    λιγο οφ τοπικ αυτο που θα πω.Αν θελετε να διεγειρετε την ινσουλινη μπορειτε να κανετε το εξης κολπο
    βαλτε κατω απο την γλωσσα φιστικοβουτιρο και μετα φτυστε το,αυτο ειναι αρκετο για να προκαλεσει διεγερση της ινσουλινης:D
    </blockquote id=quote>

    Και αν το βάλεις από την πάνω πλευρά μειώνεται η ινσουλίνη;:D
    </blockquote id=quote>

    κοιτα μπορει να λεω και βλακειες αλλα μου το εχει πει bodybuilder που κατεβαινει σε αγωνες[:-mischievous]

  4. #34
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    λιγο οφ τοπικ αυτο που θα πω.Αν θελετε να διεγειρετε την ινσουλινη μπορειτε να κανετε το εξης κολπο
    βαλτε κατω απο την γλωσσα φιστικοβουτιρο και μετα φτυστε το,αυτο ειναι αρκετο για να προκαλεσει διεγερση της ινσουλινης:D
    </blockquote id=quote>

    Και αν το βάλεις από την πάνω πλευρά μειώνεται η ινσουλίνη;:D
    </blockquote id=quote>

    κοιτα μπορει να λεω και βλακειες αλλα μου το εχει πει bodybuilder που κατεβαινει σε αγωνες[:-mischievous]

  5. #35
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Κοίταξε εγώ προτιμούσα το Ταχίνι με μέλι περισσότερο.Όσο για τον Anazi που ρώτησε μπορεί να προσθέσει μέλι ή ζάχαη να ανακατέψει το θρεπτικότατο ζουμί με νερό και βουτιές με ψωμί.Προσωπικά τα έκοψα γιατί ότι έχουν τα παίρνω και απο αλλού.Για το λίπος το βάζεις?Φάε άμα είναι μία χούφτα σουσάμι.Το μυστικό του ταχινιού.Κια περισσότερες βιταμίνες ,ιχνοστοιχεία ,μέταλλα κτλπ και μένεις πεινασμένος(σεε περίοδο όγκου με κατάλληλη διατροφή).

  6. #36
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Κοίταξε εγώ προτιμούσα το Ταχίνι με μέλι περισσότερο.Όσο για τον Anazi που ρώτησε μπορεί να προσθέσει μέλι ή ζάχαη να ανακατέψει το θρεπτικότατο ζουμί με νερό και βουτιές με ψωμί.Προσωπικά τα έκοψα γιατί ότι έχουν τα παίρνω και απο αλλού.Για το λίπος το βάζεις?Φάε άμα είναι μία χούφτα σουσάμι.Το μυστικό του ταχινιού.Κια περισσότερες βιταμίνες ,ιχνοστοιχεία ,μέταλλα κτλπ και μένεις πεινασμένος(σεε περίοδο όγκου με κατάλληλη διατροφή).

  7. #37
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    Βασικά, σε περίοδο γράμμωσης (και ιδιαίτερα για easygainers), οργανικό φυστικοβούτυρο, ταχίνι, ταχίνι με μέλι, λιναρόσπορος, ελιές, αμυγδαλοβούτυρο, κτλ., πρέπει να αποφέυγονται, γιατί συνδυάζουν λίπος με υδατάνθρακες (και ειδικά ταχίνι + μέλι).

    Καλύτερα σησαμέλαιο, λιναρέλαιο, ελαιόλαδο, αμυγδαλέλαιο (δεν ξέρω αν υφίσταται το τελευταίο :D:D).

    Βέβαια, η παραπάνω παρατήρηση είναι σχετική. Αλλά σαν γενικός κανόνας, καλό είναι να αποφεύγονται.
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  8. #38
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    Βασικά, σε περίοδο γράμμωσης (και ιδιαίτερα για easygainers), οργανικό φυστικοβούτυρο, ταχίνι, ταχίνι με μέλι, λιναρόσπορος, ελιές, αμυγδαλοβούτυρο, κτλ., πρέπει να αποφέυγονται, γιατί συνδυάζουν λίπος με υδατάνθρακες (και ειδικά ταχίνι + μέλι).

    Καλύτερα σησαμέλαιο, λιναρέλαιο, ελαιόλαδο, αμυγδαλέλαιο (δεν ξέρω αν υφίσταται το τελευταίο :D:D).

    Βέβαια, η παραπάνω παρατήρηση είναι σχετική. Αλλά σαν γενικός κανόνας, καλό είναι να αποφεύγονται.
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  9. #39

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    λιγο οφ τοπικ αυτο που θα πω.Αν θελετε να διεγειρετε την ινσουλινη μπορειτε να κανετε το εξης κολπο
    βαλτε κατω απο την γλωσσα φιστικοβουτιρο και μετα φτυστε το,αυτο ειναι αρκετο για να προκαλεσει διεγερση της ινσουλινης:D
    </blockquote id=quote>

    Και αν το βάλεις από την πάνω πλευρά μειώνεται η ινσουλίνη;:D
    </blockquote id=quote>

    κοιτα μπορει να λεω και βλακειες αλλα μου το εχει πει bodybuilder που κατεβαινει σε αγωνες[:-mischievous]
    </blockquote id=quote>

    Για να μάθουμε αν ισχύει κάτι τέτοιο, θα πρέπει κάποιος να κάνει εξέταση αίματος με και χωρίς αυτό που αναφέρεις. Και ο Coleman να το λεγε, δεν το μετατρέπει αμέσως σε αλήθεια.

  10. #40

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    λιγο οφ τοπικ αυτο που θα πω.Αν θελετε να διεγειρετε την ινσουλινη μπορειτε να κανετε το εξης κολπο
    βαλτε κατω απο την γλωσσα φιστικοβουτιρο και μετα φτυστε το,αυτο ειναι αρκετο για να προκαλεσει διεγερση της ινσουλινης:D
    </blockquote id=quote>

    Και αν το βάλεις από την πάνω πλευρά μειώνεται η ινσουλίνη;:D
    </blockquote id=quote>

    κοιτα μπορει να λεω και βλακειες αλλα μου το εχει πει bodybuilder που κατεβαινει σε αγωνες[:-mischievous]
    </blockquote id=quote>

    Για να μάθουμε αν ισχύει κάτι τέτοιο, θα πρέπει κάποιος να κάνει εξέταση αίματος με και χωρίς αυτό που αναφέρεις. Και ο Coleman να το λεγε, δεν το μετατρέπει αμέσως σε αλήθεια.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •