Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 46 of 46
  1. #31
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ πριν την πρωινή αερόβια πίνω 350ml νερό με μια κουταλιά Νες Καφέ. Μισή ώρα πριν.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #32
    Banned
    Join Date
    04-05-07
    Location
    katerini, pieria, Greece.
    Posts
    1,017

    Default

    ρε συ gym fan γιατι μου τα χαλας ετσι, εγω ξεκινησα με 94-95 κιλα ολο σαμπρελα πριν περιπου δυο χρονια και με 30-40% λιπος.
    τωρα ειμαι 89 κιλα με 15% λιπος και ακομα δεν εχω κανει γραμωση.
    θα βγαλω ακομα και αυτο το χειμωνα σε ογκο με στοχο λιγο πανω απο 90 κιλα, και θα ξεκινησω γραμωση πριν το επομενο πασχα.
    μην χαλας το προγραμα σου τωρα με γραμωση δεν υπαρχουν οι απετουμενοι μυες να γραμωσης, σηνεχισε ογκο τουλαχιστον 8 μηνες ακομα αν θες να με ακουσεις.[:-thumbu]

  3. #33
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-03-07
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    ΓΙΑ δες αυτον τον τυπο πωσ ξεκινησε και πως κατεληξε....Εγεινε πετσι και κοκκαλο που λεμε εχασε τη γαμημ...ενη μπακα και μετα πειρε ογκο..παντως ειναι πολυ σπαστικο να εισαι αδυνατος στα ποδια και να εχεις το προβλημα σε ενα σημειο ....βεβαια αυτο που εχω λεγετε πλαδαροτητα λογο των πολλων κιλων που εχασα..τεσπα για δεσ λιγο τον τυπα εδω

    http://www.bodybuilding.com/fun/trans5.htm

  4. #34
    Banned
    Join Date
    04-05-07
    Location
    katerini, pieria, Greece.
    Posts
    1,017

    Default

    τον ειδα τον τυπο αλλα δεν ξερω να διαβασω αγγλικα.
    εσυ σημειωσε αυτα,
    οταν εχεις πολυ λιπος πανω σου (30% και πανω) μπορεις να πεσεις στο 20% σχετικα ευκολα με ενα σωστο προγραμα διατροφης και προπονησης, και παραλιλα να βαζεις και μυες επανω σου.
    τα δησκολα αρχηζουν οταν πεσεις κατω απο 20% λιπος, για να πας στο 10% και να φαινεσαι b.ber 'η fitnes αναλογος το γουστο σου, πρεπει να εχεις και καποιους μυες πανω σου.

  5. #35
    Pumping Iron CooperS's Avatar
    Join Date
    19-09-06
    Location
    Λάρισα, Greece.
    Posts
    456

    Default

    ρε παιδια μην αγχωνεστε ο τυπος που ειπατε
    πιο πανω εχει κανει κατι περιεργο πανω του,
    υπομονη κ κοπος χρειαζεται.

  6. #36
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-03-07
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    τι περιεργο δλδ εχει κανει?Απλα εκανε το εξης απλο , στεγνωσε τελειως να φυγουν ολα και μετα εβαλε ογκο και νομιζω το αποτελεσμα ειναι μια χαρα..εγω δεν εχο 30% λιπος 17% ειχα οταν λιπομετρηθηκα πριν ενα μηνα οποτε το να φτασω κοντα στο 10% δεν θα ειναι πολυ δυσκολο πιστευω οτι θα μου παρει μεχρι τελος σεπτεμβρη μαξιμουμ και πολυ λεω!!

  7. #37
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Θα σου πω εγώ τι περίεργο έχει: ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΩΤΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ!!!! ΑΧΑΧΑ!!!

    Λοιπόν gym fan, δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι κατα' αρχήν για να έχουν τη ίδια αντίδραση στη προπόνηση. Άλλος με βάση τα γενετικά του χαρακτηριστικά μπορεί να φτιάξει πιο γρήγορα ή να χρειαστεί μεγαλύτερος χρόνος. Μπορεί να φτιάχνει μυικές ομάδες πιο εύκολα κι άλλες πιο δύσκολα.

    Έπειτα εγώ νομίζω ξεκάθαρα ότι θα πρέπει να κάνεις όγκο, να μάθεις τις βασικές ασκήσεις, ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ (πολύ σημαντικό), να βάλεις μυικά κιλά και μετά να γραμμώσεις τους μυς σου!!!! Καλύτερο λιποτροπικό για τον οργανισμό είναι οι μύες.

    Αν αρχίσεις τώρα γράμμωση εγώ πιστεύω ότι δε θα βάλεις τους μυς που πρέπει για να δείχνει το σώμα σου καλά γυμνασμένο, απλά θα δείχνεις λεπτός με γράμμωση, δηλαδή σαν τον οποιοδήποτε λεπτό μοντέλο... Δε θα χεις ούτε ανοιχτή πλάτη, ούτε φαρδιούς ώμους, ούτε καλοσηματισμένα χέρια, ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΗ ΜΕΣΗ (μιας και λες για λίπος) ούτε καλόσχηματισμένα πόδια. Οι κοιλιακοί σου θα φαίνονται μόνο... Αν αυτό θες κάνε γράμμωση απο τώρα...

    Εγώ θα έκανα όγκο (αν άρχιζα Αύγουστο) μέχρι τα μέσα Φλεβάρη και μετά γράμμωση να πέσω εκεί που θέλω. Α ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!! ΔΙΑΤΗΡΕΙΣ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΟΓΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΡΑΜΜΩΝΕΙΣ. Η διατήρηση (που είναι κι αυτό δύσκολο πράγμα) γίνεται πιο εύκολη.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  8. #38
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-03-07
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    ο σωματοτυπος που περιγραφεις ειναι σαν του τυπου στη φωτο 3 που ειναι γραμμωμενος? Παντος εχω ''ανοιξει'' αρκετα απο το χειμων που ημουν τελειωσ αφυμναστος...103cm στηθος εχω και 92 ΜΕΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, τα μοντελα που περιγραφεις εχουν μεχρι 90CM CHEST KAI 80-82 MESH ..παντως οπως λες και εσυ ειναι τι σου αρεσει και η αληθεια το πολυ φουσκωμα τυπου bodzbuilders δε με ενθουσιαζει , απο τη αλλη παλι ''θαυμαζω'' αυτα τα ατομα γιατι εχουν ιδρωσει πολυ για να το κανουν..MAZDA ΚΡΙΤΚΙΕ ΕΧΕΙΣ ΜΣΝ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ? ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΡΑΚΗ [:-bigmouth][:-cowboy]

  9. #39
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εμένα δε μου φαίνεσαι πάντως ανοιγμένος γι' αυτό έφερα ως παράδειγμα το σώμα των μοντέλων. Σημασία στις διαστάσεις που λες παίζει και το πως φαίνεσαι. Και ξαναγράφω: 1.τριγωνικό σχήμα στο κορμό, 2.Μεγάλοι και ευρείς ώμοι κάνουν τη μέση σου να φαίνεται μικρότερη, 3. Μεγάλα πόδια, τετρακέφαλοι κάνουν τη μέση σου να φαίνεται μικρότερη και δίνουν την εντύπωση του του τριγωνικού σχήματος στο σώμα. ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ! Και να μην παραφουσκώσεις όπως λες, αν δεν είσαι συμμετρικός είναι σα να μη φαίνεται η δουλειά που έκανες. Άλλος ένας λόγος για πρώτα όγκο μετά γράμμωση.

    Άσε δα τσι ρακές γιατί έχω γάμο αύριο και θα γενώ κουδούνι. Μη γενώ απο σήμερο...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #40
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εμένα δε μου φαίνεσαι πάντως ανοιγμένος γι' αυτό έφερα ως παράδειγμα το σώμα των μοντέλων. Σημασία στις διαστάσεις που λες παίζει και το πως φαίνεσαι. Και ξαναγράφω: 1.τριγωνικό σχήμα στο κορμό, 2.Μεγάλοι και ευρείς ώμοι κάνουν τη μέση σου να φαίνεται μικρότερη, 3. Μεγάλα πόδια, τετρακέφαλοι κάνουν τη μέση σου να φαίνεται μικρότερη και δίνουν την εντύπωση του του τριγωνικού σχήματος στο σώμα. ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΡΙΑ! Και να μην παραφουσκώσεις όπως λες, αν δεν είσαι συμμετρικός είναι σα να μη φαίνεται η δουλειά που έκανες. Άλλος ένας λόγος για πρώτα όγκο μετά γράμμωση.

    Άσε δα τσι ρακές γιατί έχω γάμο αύριο και θα γενώ κουδούνι. Μη γενώ απο σήμερο...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #41
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-03-07
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    να τσα αφησω τσι ρακες αμα ειναι να πογενεις και να μην τινε παλεψεις στο γαμο..χαχαχα, δε ξερω παντως η φωτογραφικη μηχανη που εχω ειναι χαλια γιατι γενικα παραμορφωνει τα προσωπα και οτι αλλο ...τεσπα παντως ευχαριστω για τα tips τα κραταω και αποφασιζω το Σεπτεμβρη γιατι τωρα πρωτον δεν γινεται να κανω οτιδιποτε σε αυτο το γυμν γιατι ειναι χυμα στο κυμα και δευτρον με αυτες τις ζεστες δεν υπαρχει ορεξη για φαι....πιστευω η καλυτερη περιοδος ειναι απο Σεπτεμβρη και μετα που μπενεις σε ενα ρυθμο καθημερινοτητας και βγαινεις απο τη διαθεση των διακοπων...[:-cowboy][:-cowboy]Παντως ενα καλοπου εχουμε και εγω και ο αδερφος μου ειναι οτι εχουμε ανοιχτο κορμο και στηθος!

  12. #42
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-03-07
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    να τσα αφησω τσι ρακες αμα ειναι να πογενεις και να μην τινε παλεψεις στο γαμο..χαχαχα, δε ξερω παντως η φωτογραφικη μηχανη που εχω ειναι χαλια γιατι γενικα παραμορφωνει τα προσωπα και οτι αλλο ...τεσπα παντως ευχαριστω για τα tips τα κραταω και αποφασιζω το Σεπτεμβρη γιατι τωρα πρωτον δεν γινεται να κανω οτιδιποτε σε αυτο το γυμν γιατι ειναι χυμα στο κυμα και δευτρον με αυτες τις ζεστες δεν υπαρχει ορεξη για φαι....πιστευω η καλυτερη περιοδος ειναι απο Σεπτεμβρη και μετα που μπενεις σε ενα ρυθμο καθημερινοτητας και βγαινεις απο τη διαθεση των διακοπων...[:-cowboy][:-cowboy]Παντως ενα καλοπου εχουμε και εγω και ο αδερφος μου ειναι οτι εχουμε ανοιχτο κορμο και στηθος!

  13. #43
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ στο avatar μου είμαι 98 κιλά. Έχω μυς να γραμμώσω και διαμορφώσω το σώμα μου. Εσύ;
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #44
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ στο avatar μου είμαι 98 κιλά. Έχω μυς να γραμμώσω και διαμορφώσω το σώμα μου. Εσύ;
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #45
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-03-07
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    Ναι ρε συ συμφωνω με αυτο που λες οτι δεν εχω την καταλληλη μυικη αναπτυξη για να γραμμωσω το σωμα μου οπως εσυ!! τι γινετε ομως....εκανα μια διατροφη και πηρα 8 κιλα μυικα και ενα κιλο λιπουσ ετσι οπωςς τουλαχιστον εδειξε η λυπομετρηση και βασικα μεσα σε 2 μηνες δεν νομιζω να ηταν μονο ενα κιλο λιπουσ τεσπα ..το θεμα ειναι οτι ξενερωνω με το εδω γυμναστηριο διοτι ειναι μικρο και καθε φορα που παω τα πρωινα γιατι τοτε για μενα ειναι οι αχριστες ωρες δλδ 12-2 ειναι πιτα ολοι στα οργανα και οι πιο πολλοι ειναι τουριστες (δουλεβω σε τουριστικη περιοχη) και ξενερωνω να περιμενω γιατι εχει εναν παγκο για βαρυ , ενα οργανο απο το καθενα και ειναι πιασμενο και ετσι κανω αεροβια που δεν ειναι ψυχη στο διαδρομο χαχαχα...τεσπα θελω να πω πως αν ξεκινησω τωρα παλι διαδικασια ογκου το μονοπου θα καταφερω ειναι να παρο λιπος γιατι δε θα γυμαζομε οπως θελω εγω και θα τα κανω σκ...τα!!! Σκεφτηκα να τα παρατησω για 2 μηνες αλλα δεν μπορω γιατι το γυμν εχει γινει απο το χειμωνα που πειρα την ευλογημενη αποφαση τροπος ζωης!Οποτε προκειμενο να τα παρατησω ασ κανω φουλ αεροβια με χαλαρα βαρυ μεχρι τελοσ αυγουστου να ριξω οτι ριξω απο λιπος και απο σεπτεμβρη που θα παω στο γυμν της πολης μου να αρχησω φουλ προγραμμα ογκου καιτα σχετικα...βασικα ειμαι ατομο που θελει να τα κανει ολα με ενα προγραμμα αν κατι μου τη σπασει και με βγαλει εκτος προγραμματος-συνηθειας με ξενερωνει..Ελπιζω να μη γινομαι κουραστικος αλλα εδω τουλαχιστον βρησκω μια συμβουλη σωστη και καλη και κινιτρα να συνεχισω(στο φορουμ χαρη στα μελη του) .ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑ, παντως κακο δε θα μου κανει το προγραμματακι που κανω τωρα ελπιζω δλδ ...

  16. #46
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-03-07
    Location
    .
    Posts
    60

    Default

    Ναι ρε συ συμφωνω με αυτο που λες οτι δεν εχω την καταλληλη μυικη αναπτυξη για να γραμμωσω το σωμα μου οπως εσυ!! τι γινετε ομως....εκανα μια διατροφη και πηρα 8 κιλα μυικα και ενα κιλο λιπουσ ετσι οπωςς τουλαχιστον εδειξε η λυπομετρηση και βασικα μεσα σε 2 μηνες δεν νομιζω να ηταν μονο ενα κιλο λιπουσ τεσπα ..το θεμα ειναι οτι ξενερωνω με το εδω γυμναστηριο διοτι ειναι μικρο και καθε φορα που παω τα πρωινα γιατι τοτε για μενα ειναι οι αχριστες ωρες δλδ 12-2 ειναι πιτα ολοι στα οργανα και οι πιο πολλοι ειναι τουριστες (δουλεβω σε τουριστικη περιοχη) και ξενερωνω να περιμενω γιατι εχει εναν παγκο για βαρυ , ενα οργανο απο το καθενα και ειναι πιασμενο και ετσι κανω αεροβια που δεν ειναι ψυχη στο διαδρομο χαχαχα...τεσπα θελω να πω πως αν ξεκινησω τωρα παλι διαδικασια ογκου το μονοπου θα καταφερω ειναι να παρο λιπος γιατι δε θα γυμαζομε οπως θελω εγω και θα τα κανω σκ...τα!!! Σκεφτηκα να τα παρατησω για 2 μηνες αλλα δεν μπορω γιατι το γυμν εχει γινει απο το χειμωνα που πειρα την ευλογημενη αποφαση τροπος ζωης!Οποτε προκειμενο να τα παρατησω ασ κανω φουλ αεροβια με χαλαρα βαρυ μεχρι τελοσ αυγουστου να ριξω οτι ριξω απο λιπος και απο σεπτεμβρη που θα παω στο γυμν της πολης μου να αρχησω φουλ προγραμμα ογκου καιτα σχετικα...βασικα ειμαι ατομο που θελει να τα κανει ολα με ενα προγραμμα αν κατι μου τη σπασει και με βγαλει εκτος προγραμματος-συνηθειας με ξενερωνει..Ελπιζω να μη γινομαι κουραστικος αλλα εδω τουλαχιστον βρησκω μια συμβουλη σωστη και καλη και κινιτρα να συνεχισω(στο φορουμ χαρη στα μελη του) .ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑ, παντως κακο δε θα μου κανει το προγραμματακι που κανω τωρα ελπιζω δλδ ...


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •