Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 29 of 29

Thread: Fresh Blood

  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-07
    Location
    Bangladesh.
    Posts
    10

    Default Fresh Blood

    χαιρετώ το forum.πρώτα πρώτα θέλω να δηλώσω την εναντίωση μου στη μη χρησιμοποίηση greeklish πάλι καλά που υπάρχει και τούτη η σελίδα που σας προτείνω :D [http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp]
    προσωπικά για εμενα τώρα...είμαι ο γιώργος 19 ετων 54 kg, 174 ύψος χωρίς κανένα πρόβλημα υγείας. αναζητώ τρόπους να παχύνω αλλα αρμονικά και όμορφα! lol "γιαυτο" και μπήκα στο site sas.apo μικρός ήμουν αρκετά λεπτός.πέρυσι ήταν η πρώτη φορα που πήγα σε γυμναστήριο bodybuilding ζητώντας από τον γυμναστή να μου πει τρόπους να πάρω κάνα κιλό.μου πρότεινε χίλια μύρια χημικά τα οποια στην αρχή δεν δέχτηκα αλλα μετά από 4 μήνες τα πήρα τελικά.μου έδωσε πρωτεΐνες, αμινοξέα, βιταμίνες και διατροφή καθαρής μυϊκής.τέλος πάντων αφού μετά από 1 μηνα και έχοντας ακολουθήσει ακριβώς τις οδηγίες πήρα μονο ένα κιλό και @@ γράμμωση τα παράτησα.τώρα ψήνομαι να ξαναρχίσω αλλα αν είναι να σπαταλάω πάλι τις ίδιες ώρες όπως όταν πήγαινα...g***

  2. #2
    Honorary Mod Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-04
    Location
    Greece.
    Posts
    4,148

    Default

    Καλως ηρθες φιλε. To καλυτερο χημικο ειναι το f.a.i., πιστευω οτι με μεγαλες ποσοτητες του, και σε "καθαρη" μορφη, θα δεις το αποτελεσμα που θες, σε συνδυασμο με ενα καλο προγραμμα γυμναστικης.

    PS: πολυ καλο το tool! Σχετικα με τα greeklish προσωπικα μου χτυπανε πολυ ασχημα στο ματι

  3. #3
    Honorary Mod Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-04
    Location
    Greece.
    Posts
    4,148

    Default

    Καλως ηρθες φιλε. To καλυτερο χημικο ειναι το f.a.i., πιστευω οτι με μεγαλες ποσοτητες του, και σε "καθαρη" μορφη, θα δεις το αποτελεσμα που θες, σε συνδυασμο με ενα καλο προγραμμα γυμναστικης.

    PS: πολυ καλο το tool! Σχετικα με τα greeklish προσωπικα μου χτυπανε πολυ ασχημα στο ματι

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-07-07
    Location
    athens.
    Posts
    123

    Default

    καταρχην καλως ηρθες.πιστευω οτι εχεις λαθος αντιληψη για το πως περνοντε τα κιλα η΄καποιος εξυπνος σου ταζει λαγους με πετραχιλια.δεν ειναι και τοσο απλο να παρεις κιλα και μαλιστα μυικα. υπο κανονικες συνθηκες (natural) μπορεις να παρεις μεχρι και 3 εως 4 κιλα στην καλυτερη των περιπτωσεων.εγω σαν συμβουλη θα σου ελεγα να μην βιαζεσαι και να εχεις υπομονη και επιμονη σε αυτο που θες να χτισεις.τιποτα δεν ειναι ευκολο. συνεχισε την προσπαθεια και κακως σταματησες το gym. βαλε στοχους. οσο για τα χημικα που λες,αν νομιζεις οτι η φυσικη σου διατροφη ειναι τοοοοοσο ισοροπημενη δεν χρειαζεται να τα παρεις.αν και παλι θα σου ελεγα σαν συμβουλη να λαμβανεις εστω καποια συμπληρωματα με πρωτεινη,με υψηλης ποιοτητας υδατανθρακες.και δωσε βαση στη διατροφη σου.θα τα καταφερεις 1000%

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-07-07
    Location
    athens.
    Posts
    123

    Default

    καταρχην καλως ηρθες.πιστευω οτι εχεις λαθος αντιληψη για το πως περνοντε τα κιλα η΄καποιος εξυπνος σου ταζει λαγους με πετραχιλια.δεν ειναι και τοσο απλο να παρεις κιλα και μαλιστα μυικα. υπο κανονικες συνθηκες (natural) μπορεις να παρεις μεχρι και 3 εως 4 κιλα στην καλυτερη των περιπτωσεων.εγω σαν συμβουλη θα σου ελεγα να μην βιαζεσαι και να εχεις υπομονη και επιμονη σε αυτο που θες να χτισεις.τιποτα δεν ειναι ευκολο. συνεχισε την προσπαθεια και κακως σταματησες το gym. βαλε στοχους. οσο για τα χημικα που λες,αν νομιζεις οτι η φυσικη σου διατροφη ειναι τοοοοοσο ισοροπημενη δεν χρειαζεται να τα παρεις.αν και παλι θα σου ελεγα σαν συμβουλη να λαμβανεις εστω καποια συμπληρωματα με πρωτεινη,με υψηλης ποιοτητας υδατανθρακες.και δωσε βαση στη διατροφη σου.θα τα καταφερεις 1000%

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Καλώς όρισες και καλή όρεξη
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Καλώς όρισες και καλή όρεξη
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-07
    Location
    Bangladesh.
    Posts
    10

    Default

    μα έχω δοκιμάσει τα πάντα!!! σε μια περίοδο έτρωγα τα πάντα σε υπερβολικές ποσότητες αλλα τζίφος :p.se μια άλλη φάση έκανα διατροφή με έμφαση σε τροφές με υψηλή ποσότητα πρωτεΐνης πχ ασπράδια αυγών gala κρέας αλλα @@, νόμιζα ότι οι πρωτεΐνες <<μένουν>> στον οργανισμό δεν καίγονται σαν ενέργεια αλλα λάθος έκανα :p.se μια άλλη φάση υψηλή σε υδατάνθρακες πχ ρύζι,μακαρόνια αλλα πάλι @@.ακολούθησα ακόμη και <<κολπάκια>> πχ έτρωγα τεράστιες ποσότητες φαγητού το βραδυ και έπεφτα κατευθείαν για ύπνο ktlp αλλα @@.τέλος ακολούθησα πρόγραμμα με πρωτεΐνες ktlp και διατροφή από το γυμναστή μου αλλα πάλι τίποτα. είμαι απελπισμένος :(.έκανα και όλες τις εξετάσεις μήπως πάσχω από τίποτα αλλα είμαι 100% υγιής.2 πραγματάκια έχω να ρωτήσω αν ξέρετε να μου απαντήσετε :)
    1on)βρήκα σε μια σελίδα κάτι ορμόνες hgh (human growth hormone) οι οποιες υπόσχονται τα πάντα σχεδόν,τις γνωρίζετε? μην πάθουμε και καμια ζημια :p.
    2on)τι επιπτώσεις κατά του οργανισμού μπορεί να έχει το νιτρικό οξείδιο?
    ευχαριστώ εκ των προτερων :)

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-07
    Location
    Bangladesh.
    Posts
    10

    Default

    μα έχω δοκιμάσει τα πάντα!!! σε μια περίοδο έτρωγα τα πάντα σε υπερβολικές ποσότητες αλλα τζίφος :p.se μια άλλη φάση έκανα διατροφή με έμφαση σε τροφές με υψηλή ποσότητα πρωτεΐνης πχ ασπράδια αυγών gala κρέας αλλα @@, νόμιζα ότι οι πρωτεΐνες <<μένουν>> στον οργανισμό δεν καίγονται σαν ενέργεια αλλα λάθος έκανα :p.se μια άλλη φάση υψηλή σε υδατάνθρακες πχ ρύζι,μακαρόνια αλλα πάλι @@.ακολούθησα ακόμη και <<κολπάκια>> πχ έτρωγα τεράστιες ποσότητες φαγητού το βραδυ και έπεφτα κατευθείαν για ύπνο ktlp αλλα @@.τέλος ακολούθησα πρόγραμμα με πρωτεΐνες ktlp και διατροφή από το γυμναστή μου αλλα πάλι τίποτα. είμαι απελπισμένος :(.έκανα και όλες τις εξετάσεις μήπως πάσχω από τίποτα αλλα είμαι 100% υγιής.2 πραγματάκια έχω να ρωτήσω αν ξέρετε να μου απαντήσετε :)
    1on)βρήκα σε μια σελίδα κάτι ορμόνες hgh (human growth hormone) οι οποιες υπόσχονται τα πάντα σχεδόν,τις γνωρίζετε? μην πάθουμε και καμια ζημια :p.
    2on)τι επιπτώσεις κατά του οργανισμού μπορεί να έχει το νιτρικό οξείδιο?
    ευχαριστώ εκ των προτερων :)

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    α. για ορμόνες δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για να συζητήσουμε.
    β. κάνε μια αναζήτηση με νιτρικό οξείδιο και θα βρεις άλλα θέματα που έχει ξανασυζητηθεί.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    α. για ορμόνες δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για να συζητήσουμε.
    β. κάνε μια αναζήτηση με νιτρικό οξείδιο και θα βρεις άλλα θέματα που έχει ξανασυζητηθεί.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  12. #12
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλώς ήρθες Geovamp!!! Για να πάρεις κιλά πρέπει να έχεις υπομονη και να μάθεις να τρως σωστά. Το τρώω ότι βρω σε υπερβολικές ποσότητες, ΔΕΝ πρόκειτε να δουλέψει!
    Κατ' αρχήν κάνε ένα search και δες διατροφές όγκου που υπάρχουν στο φόρουμ. Είναι πολλές και καλές που μπορούν να δώσουν ποιοτικά κιλά. Έπειτα άλλος ένας σημαντικός παράγοντας είναι η προπόνηση. Δες τα προγράμματα προπόνησης για αρχάριους ή για κάπως ποιό προχωρημένους. Σημαντικός παράγοντας για την αύξησή του σώματό μας είναι και το πως προπονούμαστε!

    Έπειτα να ξέρεις ένα πράγμα για τα συμπληρώματα: Τα συμπληρώματα κάνουν αυτό που λέει το όνομά τους, "συμπληρώνουν" τη διατροφή μας! Δε πρόκειτε να βελτιώσουν το σώμα μας εαν δε τρώμε καλά και σωστά, εαν δε προπονούμαστε σκληρά και εαν ε ξεκουραζόμαστε πολύ!!!

    Αυτά απο 'μένα και καλώς ήρθες ξανά!

    Υ.Γ. Ωραίο avatar και sig!!!

  13. #13
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλώς ήρθες Geovamp!!! Για να πάρεις κιλά πρέπει να έχεις υπομονη και να μάθεις να τρως σωστά. Το τρώω ότι βρω σε υπερβολικές ποσότητες, ΔΕΝ πρόκειτε να δουλέψει!
    Κατ' αρχήν κάνε ένα search και δες διατροφές όγκου που υπάρχουν στο φόρουμ. Είναι πολλές και καλές που μπορούν να δώσουν ποιοτικά κιλά. Έπειτα άλλος ένας σημαντικός παράγοντας είναι η προπόνηση. Δες τα προγράμματα προπόνησης για αρχάριους ή για κάπως ποιό προχωρημένους. Σημαντικός παράγοντας για την αύξησή του σώματό μας είναι και το πως προπονούμαστε!

    Έπειτα να ξέρεις ένα πράγμα για τα συμπληρώματα: Τα συμπληρώματα κάνουν αυτό που λέει το όνομά τους, "συμπληρώνουν" τη διατροφή μας! Δε πρόκειτε να βελτιώσουν το σώμα μας εαν δε τρώμε καλά και σωστά, εαν δε προπονούμαστε σκληρά και εαν ε ξεκουραζόμαστε πολύ!!!

    Αυτά απο 'μένα και καλώς ήρθες ξανά!

    Υ.Γ. Ωραίο avatar και sig!!!

  14. #14
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Welcome! [:-shades]

  15. #15
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Welcome! [:-shades]

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Όσα είπαν οι προλαλήσαντες geovamp πληρούνται αληθείας!!!Πρέπει να προσέχεις και τί τρως όχι απλά την ποσότητα.Ακόμη το ίδιο ισχύει και για την προπόνηση.Η υπερπροπόνηση υπόσχεται -ειδικά σε αδύνατα άτομα- μεγάλες μυϊκές απώλειες.Έχεις ελέγξει το θυροειδή σου?Οι ορμόνες σου είναι σε φυσιολογικά επίπεδα?Εάν ναι το μόνο χημικό που θα σε σώσει μή βάζοντας σε κίνδυνο την υγεία σου,είναι το φαγητό όπως είπε ο ?γγελος.Για αύξηση άλιπης μυϊκής μάζας ο Jay Cutler(Mr.O) προτείνει 2-3 γρ. πρωτεϊνης/σωματικό κιλό και 5-6 γρ.υδατάνθρακα(κυρίως άμυλο και γλυκογόνο)/σωματικό κιλό.Την συγκεκριμένη πληροφορία ο ίδιος την έχει οριοθετήσει ως τον ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ-ΝΟ 1 παράγοντα για αύξηση μυϊκής μάζας.Είσαι σίγουρος ότι παίρνεις αυτές τις ποσότητες σε καθημερινή βάση?Την διατροφή άρχισε την όσο πιο σύντομα μπορείς.Αλλά επειδή είσαι λίγα κιλά κάνε AKOMH μία εξέταση αίματος.Ποτέ δεν ξέρεις.Σε πολλά μικροβιολογικά εργαστήρια τα αποτελέσματα που μπορούν να σου βγάλουν απο το ίδιο δείγμα αίματος μπορεί να έχουν τεράστιες αποκλίσεις.Σου συνιστώ να τις κάνεις σε 1 και 2 ταυτόχρονα(λίγο τρελό ακούγεται αλλά εάν παίζει μ@λ@κι@ υπόσχεται να στη φανερώσει) ή σε κάποιο νοσοκομείο που τα μηχανήματά τους ξέρεις ότι είναι εντάξει.Σε πολλά νοσοκομεία έχουν από τα ακριβότερα μηχ.σε όλη την Ελλάδα.Πιο αξιόπιστα.
    p.s Πολύ απαισιόδοξο avatar, relax...

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Όσα είπαν οι προλαλήσαντες geovamp πληρούνται αληθείας!!!Πρέπει να προσέχεις και τί τρως όχι απλά την ποσότητα.Ακόμη το ίδιο ισχύει και για την προπόνηση.Η υπερπροπόνηση υπόσχεται -ειδικά σε αδύνατα άτομα- μεγάλες μυϊκές απώλειες.Έχεις ελέγξει το θυροειδή σου?Οι ορμόνες σου είναι σε φυσιολογικά επίπεδα?Εάν ναι το μόνο χημικό που θα σε σώσει μή βάζοντας σε κίνδυνο την υγεία σου,είναι το φαγητό όπως είπε ο ?γγελος.Για αύξηση άλιπης μυϊκής μάζας ο Jay Cutler(Mr.O) προτείνει 2-3 γρ. πρωτεϊνης/σωματικό κιλό και 5-6 γρ.υδατάνθρακα(κυρίως άμυλο και γλυκογόνο)/σωματικό κιλό.Την συγκεκριμένη πληροφορία ο ίδιος την έχει οριοθετήσει ως τον ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ-ΝΟ 1 παράγοντα για αύξηση μυϊκής μάζας.Είσαι σίγουρος ότι παίρνεις αυτές τις ποσότητες σε καθημερινή βάση?Την διατροφή άρχισε την όσο πιο σύντομα μπορείς.Αλλά επειδή είσαι λίγα κιλά κάνε AKOMH μία εξέταση αίματος.Ποτέ δεν ξέρεις.Σε πολλά μικροβιολογικά εργαστήρια τα αποτελέσματα που μπορούν να σου βγάλουν απο το ίδιο δείγμα αίματος μπορεί να έχουν τεράστιες αποκλίσεις.Σου συνιστώ να τις κάνεις σε 1 και 2 ταυτόχρονα(λίγο τρελό ακούγεται αλλά εάν παίζει μ@λ@κι@ υπόσχεται να στη φανερώσει) ή σε κάποιο νοσοκομείο που τα μηχανήματά τους ξέρεις ότι είναι εντάξει.Σε πολλά νοσοκομεία έχουν από τα ακριβότερα μηχ.σε όλη την Ελλάδα.Πιο αξιόπιστα.
    p.s Πολύ απαισιόδοξο avatar, relax...

  18. #18
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by dimitrios_1_
    Έχεις ελέγξει το θυροειδή σου?Οι ορμόνες σου είναι σε φυσιολογικά επίπεδα?
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu]


    Όταν λες ότι έτρωγες πολύ? μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα? και για πόσο καιρό ακολούθησες το συγκεκριμένο διατροφικό πλάνο.

    Δώσε αν θες και το πρόγραμμα γυμναστικής που ακολουθούσες.
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  19. #19
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    φιλε μου καλωσορισες!η λυση ειναι μια ...πιασε και διαβασε το φορουμ προσεκτικα..ειμαι σιγουρος
    πως αν το κανεις σωστα δεν θα χρειαστει καν να κανεις οποιαδηποτε ερωτηση για να επιτυχεις τους
    στοχους σου

  20. #20
    billys15's Avatar
    Join Date
    19-08-06
    Posts
    1,087

    Default

    Καλωσηρθες.Υπομονη κι επιμονη.

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-07
    Location
    Bangladesh.
    Posts
    10

    Default

    Λοιπόν πρώτα πρώτα να σας ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον σας.
    Η διατροφή που ακολουθούσα ήταν πάνω κάτω η εξής:

    @ Dersieger
    Πρωί: alpen μπλε κουτί με gala 0%,πρωτεΐνη,1 μπανάνα και 1 πορτοκαλι.
    Ενδιάμεσο:σάντουιτς(μαύρο ψωμί σικάλεως) με 2 φέτες milner και 3ς φέτες καπνιστό κοτόπουλο 0% και μια μπανάνα.
    Μεσημέρι:στήθος κοτόπουλο (ψητό) ή φιλέτο μοσχάρι ή μπιφτέκι ή ψάρι (τόνο σε νερό) χωρίς λάδι (ψητό).Συνοδεύεται με σαλάτα μαρούλι +1 πιάτο μακαρόνια ή ρύζι ή 1 πατάτα βραστή (νερόβραστα).αλάτι και λάδι φρέσκο επιτρέπεται.
    Πριν την προπόνηση: 2 γιαουρτάκια μια κούπα ρύζι με μια κουταλια τις σούπας μέλι, 1 μήλο.1 δόση πρωτεΐνης,3 κουταλιές τις σούπας υγρά αμινοξέα.
    Μετά την προπόνηση:1 δόση πρωτεΐνης με γάλα ή νερό.2-3 φρούτα.
    Βραδυ: Όπως το μεσημεριανό +πολυβιταμίνες.

    Γυμναστική:ασκήσεις με βάρη όσα αντέχω μου έλεγε ο προπονητής με τουλάχιστον 2-3 σετάκια με επαναλήψεις των 10-12.1 ώρα τουλάχιστον τρέξιμο ημερησίως.

    @ Dimitrios_1_ Το avatar μου το βρίσκω αστείο όχι απαισιόδοξο, όπως το πάρει κανεις :p

  22. #22
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    λογικά θα έπρεπε να πάρεις κιλά...

    Βάλε και τροφές που έχουν περισσότερες θερμίδες και κυρίως καλά λίπη.
    1γρ λίπους έχει διπλάσιες θερμίδες από υδατάνθρακες ή πρωτείνη.
    πχ ταχίνι, κρόκους αυγων, φυστικοβούτυρο
    και οι σταφίδες νομίζω έχουν αρκετές θερμίδες.

    Ας πει και κανας ειδικός στα θέματα διατροφής.

    Φαε μια στο τόσο και κανα σουβλάκι, πίτσα, κρέπα.

    Πάντως επειδή δεν απάντησες στο θέμα του Θυρεοειδή, αν δεν ξέρεις τι παίζει, τσεκάρισέ το, διότι αν έχεις υπερθυρεοϊδισμό ότι και φας, δεν θα αλλάξουν και πολλά. Ασχετα απο αυτό, είναι σοβαρό θέμα υγείας.
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  23. #23
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-07
    Location
    Bangladesh.
    Posts
    10

    Default

    Πριν ένα εξάμηνο περίπου είχα κάνει όλες τις εξετάσεις(+Θυρεοειδή) που μου πρότεινε ο γιατρός μου και τα αποτελέσματα ήταν άκρως ενθαρρυντικά.Μου είπε πως είμαι 100% υγιής αλλα ότι μάλλον δεν τρώω.Δεν μπορώ να φάω άλλο θα σκάσω. LoL

  24. #24
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    καλό αυτό...

    Τότε είναι θέμα φαγητού... Τι να κάνουμε πρέπει να φας παραπάνω :D

    Σκέψου ότι υπάρχουν πολλοί που μόνο που κοιτάνε το πιάτο με το φαϊ, βάζουν λίπος... υπάρχει και η άλλη όψη.
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  25. #25
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    Καλωσόρισες φίλε.
    Κόψ'την αεροβική για να βάλεις κιλά. Κάνε βάρη 3 (το πολύ 4) φορές την εβδομάδα, αλλά όχι σε συνεχόμενες μέρες, για να αναρρώνουν οι μυς σου. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς περισσότερο.

    Αν θες τόσο πολύ να έχεις αεροβική, κάνε 1 φορά την εβδομάδα. Γρήγορο περπάτημα, και καλύτερα σε μέρα ξεχωριστή απ'τα βάρη.
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  26. #26
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-03-07
    Location
    Komotini.
    Posts
    86

    Default

    Καλως ηρθες και απο μενα...

  27. #27
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-07
    Location
    Bangladesh.
    Posts
    10

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by tolismann

    Καλωσόρισες φίλε.
    Κόψ'την αεροβική για να βάλεις κιλά. Κάνε βάρη 3 (το πολύ 4) φορές την εβδομάδα, αλλά όχι σε συνεχόμενες μέρες, για να αναρρώνουν οι μυς σου. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς περισσότερο.

    Αν θες τόσο πολύ να έχεις αεροβική, κάνε 1 φορά την εβδομάδα. Γρήγορο περπάτημα, και καλύτερα σε μέρα ξεχωριστή απ'τα βάρη.


    </blockquote id=quote>Αααα το τρέξιμο είναι αυτό που μου αρέσει περισσότερο από όλα δεν πρόκειται να σταματήσω το τρέξιμο μήπως και βάλω κάνα κιλό :p.
    Όσο για τα βάρη, έκανα προπόνηση κάθε μέρα εκτος τις κυριακές από 1 ως 2 ώρες

  28. #28
    billys15's Avatar
    Join Date
    19-08-06
    Posts
    1,087

    Default

    Μεγαλε ομως το τρεξιμο εμποδιζει την αυξηση βαρους γιατι καις θερμιδες.

    Επισης,τι 1 εως 2 ωρες λες;! Προπονηση πρεπει το πολυ 1 ωρα! Να κι αλλος ενας παραγοντας που δεν σου επιτρεπει να βαλεις κιλα.

  29. #29

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Καλως μας βρηκες!!
    Φαε οχι του σκασμου, αλλα συχνα και μικρα γευματα! Διαβασε το φορουμ και θα βρεις και αλλα ατομα που ειχαν/εχουν το ιδιο "προβλημα" με σενα (εγω ειμαι στην αντιπερα οχθη:D)

    PS: Nice sig!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •