Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 19 of 19
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-11-06
    Location
    .
    Posts
    10

    Default Κατακράτηση υγρών

    ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΜΕΤΡΙΣΕΙΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΘ ΒΡΗΚΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ 48% ΕΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 20% ΚΑΙ ΠΟΣΤΟ ΛΙΠΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΣ 19% ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ 71%.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ.ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗΣ ΥΓΡΩΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    20-05-05
    Location
    Athens, Ripping..., Greece.
    Posts
    1,841

    Default

    Η διατροφή που κάνεις ποια είναι; Αλάτι πόσο χρησιμοποιείς; Πόσο νερό πίνεις την ημέρα; Πιθανό να πίνεις λίγο νερό.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    20-05-05
    Location
    Athens, Ripping..., Greece.
    Posts
    1,841

    Default

    Η διατροφή που κάνεις ποια είναι; Αλάτι πόσο χρησιμοποιείς; Πόσο νερό πίνεις την ημέρα; Πιθανό να πίνεις λίγο νερό.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γράφε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι κουραστικά!

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γράφε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι κουραστικά!

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-04-05
    Location
    .
    Posts
    3,509

    Default

    Τι σχέση μπορεί να έχουν οι πρωτεινες? Για δες αν είναι αυτά που σε λέει ο v@g.

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-04-05
    Location
    .
    Posts
    3,509

    Default

    Τι σχέση μπορεί να έχουν οι πρωτεινες? Για δες αν είναι αυτά που σε λέει ο v@g.

  8. #8

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by McL888

    ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΜΕΤΡΙΣΕΙΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΘ ΒΡΗΚΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ 48% ΕΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 20% ΚΑΙ ΠΟΣΤΟ ΛΙΠΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΣ 19% ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ 71%.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ.ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗΣ ΥΓΡΩΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ
    </blockquote id=quote>

    To 48% που σου έβγαλε είναι συνολικό νερό σώματος (total body water), ζυγίστηκες σε ζυγαριά που κάνει και λιπομέτρηση φαντάζομαι; Μην πιστεύεις αυτά τα νούμερα, διότι δεν είναι αξιόπιστη μέτρηση. Και εμένα κοντά στο 50% μου βγάζει. Αν είχες 20% νερό στο σώμα σου, θα ήσουν νεκρός από αφυδάτωση. Με ποσοστό λίπους 19%, δεν θα πρέπει να σε ανησυχούν θέματα όπως κατακράτηση νερού, αυτά είναι θέματα που θα σε απασχολήσουν σε αρκετά χαμηλότερα ποσοστά λίπους.

  9. #9

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by McL888

    ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΜΕΤΡΙΣΕΙΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΘ ΒΡΗΚΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ 48% ΕΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 20% ΚΑΙ ΠΟΣΤΟ ΛΙΠΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΣ 19% ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ 71%.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ.ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗΣ ΥΓΡΩΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ
    </blockquote id=quote>

    To 48% που σου έβγαλε είναι συνολικό νερό σώματος (total body water), ζυγίστηκες σε ζυγαριά που κάνει και λιπομέτρηση φαντάζομαι; Μην πιστεύεις αυτά τα νούμερα, διότι δεν είναι αξιόπιστη μέτρηση. Και εμένα κοντά στο 50% μου βγάζει. Αν είχες 20% νερό στο σώμα σου, θα ήσουν νεκρός από αφυδάτωση. Με ποσοστό λίπους 19%, δεν θα πρέπει να σε ανησυχούν θέματα όπως κατακράτηση νερού, αυτά είναι θέματα που θα σε απασχολήσουν σε αρκετά χαμηλότερα ποσοστά λίπους.

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-11-06
    Location
    .
    Posts
    10

    Default

    ΝΑΙ ΟΝΤΟΣ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΠΟΛΗ 2 ΛΙΤΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΑΝΟ ΚΑΤΩ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΙΣΤΕΥΟ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
    ΕΙΜΑΙ 1.81 ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΡΟΣ 76 ΚΙΛΑ.ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΦΟΥΣΚΟΜΑΤΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΑ.!!!!!

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-11-06
    Location
    .
    Posts
    10

    Default

    ΝΑΙ ΟΝΤΟΣ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΠΟΛΗ 2 ΛΙΤΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΑΝΟ ΚΑΤΩ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΙΣΤΕΥΟ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
    ΕΙΜΑΙ 1.81 ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΡΟΣ 76 ΚΙΛΑ.ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΦΟΥΣΚΟΜΑΤΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΑ.!!!!!

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-03-07
    Location
    MK - LDN, United Kingdom.
    Posts
    189

    Default

    1. Ότι είπε ο Vag για αλάτι κ νερό (min 3 lit) [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    2. Ότι είπε ο GRF για τις ζυγαριές [:-thumbu][:-thumbu] (έχω μία TANITΑ k εγώ με όλα τα κομφορ αλλα πλέον εμπιστεύομαι μόνο τη μέτρηση του βάρος μου εκεί)
    3. Ότι είπε η καρδουλα για τα κεφαλλαία [:-thumbu]
    4. 'ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΙΣΤΕΥΟ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ' για το δικό σου όφελος πες την μας για να το πιστέψουμε κ εμείς ότι είναι μια χαρα
    5. 'ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΦΟΥΣΚΟΜΑΤΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΑ.!!!!!' Aν κάνεις το 4 θα βρεθέι ίσως κ το the reason why του 5 [:-propeller]

    Gt
    Squat or die.. Bitch!

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-03-07
    Location
    MK - LDN, United Kingdom.
    Posts
    189

    Default

    1. Ότι είπε ο Vag για αλάτι κ νερό (min 3 lit) [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    2. Ότι είπε ο GRF για τις ζυγαριές [:-thumbu][:-thumbu] (έχω μία TANITΑ k εγώ με όλα τα κομφορ αλλα πλέον εμπιστεύομαι μόνο τη μέτρηση του βάρος μου εκεί)
    3. Ότι είπε η καρδουλα για τα κεφαλλαία [:-thumbu]
    4. 'ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΙΣΤΕΥΟ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ' για το δικό σου όφελος πες την μας για να το πιστέψουμε κ εμείς ότι είναι μια χαρα
    5. 'ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΦΟΥΣΚΟΜΑΤΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΑ.!!!!!' Aν κάνεις το 4 θα βρεθέι ίσως κ το the reason why του 5 [:-propeller]

    Gt
    Squat or die.. Bitch!

  14. #14
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Ότι είπε ο Gasturb [:-thumbu]


    Τι εννοείς μια χαρά ; Απο τη στιγμή που κάτι σου κρατάει υγρά απο ότι φαίνεται, δεν είναι μια χαρά.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Ότι είπε ο Gasturb [:-thumbu]


    Τι εννοείς μια χαρά ; Απο τη στιγμή που κάτι σου κρατάει υγρά απο ότι φαίνεται, δεν είναι μια χαρά.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  16. #16
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Sorry.....επειδή τα ελληνικά μου δεν ειναι και πολύ καλά.....το σωστό ειναι παρακράτηση ή κατακράτηση?
    Ευχαριστώ

  17. #17
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Βασικά είναι κατακράτηση γιατί είναι "κράτηση" που δεν την επιθυμείς.

    Παρακράτηση είναι η "κράτηση" για ωφελιμότερη χρήση.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  18. #18

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Ο τίτλος του τόπικ διορθώθηκε.

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-03-07
    Location
    MK - LDN, United Kingdom.
    Posts
    189

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    Sorry.....επειδή τα ελληνικά μου δεν ειναι και πολύ καλά.....το σωστό ειναι παρακράτηση ή κατακράτηση?
    Ευχαριστώ</blockquote id=quote>

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by KaKoFoNiX

    Παρακράτηση είναι η "κράτηση" για ωφελιμότερη χρήση.
    </blockquote id=quote>

    Σωστά! Πως λέμε damian 'παρακράτηση εσόδων για οφειλές προς το Δημόσιο' από το Υπουργέιο Οικονομίας ? εε κάτι τέτοιο φαντάσου δλδ .. [:-dopey]. Πάντα για καλό σκόπο!

    Gt
    Squat or die.. Bitch!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •