Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 24 of 24

Thread: iNCubO's loG

  1. #1

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default iNCubO's loG

    Μπήκα ξανά σε πρόγραμμα από σήμερα μετά από σχεδόν 4 μήνες αποχής από το γυμναστήριο.

    Προπόνηση:

    Πιέσεις στήθους σε οριζόντιο πάγκο: 4Χ12 (12kg ο ένας αλτήρας)
    Πιέσεις ώμων: 3Χ12 (8kg ο ένας αλτήρας)
    Γαλλικές πιέσεις: 3Χ12 (στραβόμπαρα)
    Εμπροσθολαίμιες έλξεις τροχαλία 4Χ12 (40kg)
    Κάμψεις δικεφάλων 4Χ12 (10kg ο ένας αλτήρας)

    Διατροφή:
    9.00-- Corn flakes & milk 1%
    12.00-- 2 τοστ μαύρο ψωμί με 2 φέτες milner
    13.00-- 3 κριτσίνια ολικής
    14.00--- προπόνηση
    15.30 -- στήθος κοτόπουλο με ρύζι
    19.00-- στήθος κοτόπουλο με ρύζι και αγγουράκι με ελαιόλαδο
    22.00-- γιαούρτi 2% με 2 κουταλιές κουάκερ

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    17-01-07
    Location
    .
    Posts
    358

    Default

    Πόσο καιρο γυμναζεσαι φιλε; Μου φαινεται περιεργη η διατροφη σου γιατι σε θυμαμαι καιρο στο forum και θα πρεπε να χεις καταλαβει 5 πραγματα ως τωρα. Όπως για παραδειγμα το οτι το γευμα στις 13.00 (3 κριτσινια ολκης, καθολου πρωτεινη και μαλιστα πριν τη προπονηση) ειναι κακιστη επιλογη. Θα μπορουσες να προσθεσεις μερικα ασπραδια αυγων εδω, οπως και ενα ολοκληρο αυγο στο πρωινο γιατι και αυτο ειναι φτωχικο. Χωρις παρεξηγηση ολα τα παραπανω, να βοηθησω προσπαθω.
    Leg pressing is acceptable if you have a vagina. Squat if you have a pair.

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    17-01-07
    Location
    .
    Posts
    358

    Default

    Πόσο καιρο γυμναζεσαι φιλε; Μου φαινεται περιεργη η διατροφη σου γιατι σε θυμαμαι καιρο στο forum και θα πρεπε να χεις καταλαβει 5 πραγματα ως τωρα. Όπως για παραδειγμα το οτι το γευμα στις 13.00 (3 κριτσινια ολκης, καθολου πρωτεινη και μαλιστα πριν τη προπονηση) ειναι κακιστη επιλογη. Θα μπορουσες να προσθεσεις μερικα ασπραδια αυγων εδω, οπως και ενα ολοκληρο αυγο στο πρωινο γιατι και αυτο ειναι φτωχικο. Χωρις παρεξηγηση ολα τα παραπανω, να βοηθησω προσπαθω.
    Leg pressing is acceptable if you have a vagina. Squat if you have a pair.

  4. #4

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Καλή αρχή και δύναμη. Φίλε information_leak (που χάθηκες εσύ;), για προσαρμογή μετά από 4 μήνες αποχής, η διατροφή του δεν είναι άσχημη. Μου αρέσει και αυτό που κάνει με τους υδατάνθρακες μετά την προπόνηση (3 γεύματα). Όσον αφορά τα κριτσίνια, και εγώ δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του, αλλά αν είχα φάει 2 ώρες πριν το gym δύο τοστ, θα έκανα εμετό στο gym αν έτρωγα κανονικά και 1 ώρα πριν από αυτό.

  5. #5

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Καλή αρχή και δύναμη. Φίλε information_leak (που χάθηκες εσύ;), για προσαρμογή μετά από 4 μήνες αποχής, η διατροφή του δεν είναι άσχημη. Μου αρέσει και αυτό που κάνει με τους υδατάνθρακες μετά την προπόνηση (3 γεύματα). Όσον αφορά τα κριτσίνια, και εγώ δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του, αλλά αν είχα φάει 2 ώρες πριν το gym δύο τοστ, θα έκανα εμετό στο gym αν έτρωγα κανονικά και 1 ώρα πριν από αυτό.

  6. #6

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    Ευχαριστώ για την απάντηση! Γυμνάζομουν 2 χρόνια ασταμάτητα. Λόγω διαφόρων καταστάσεων σταμάτησα τη προπόνηση και τη διατροφή και έτρωγα αρκετά βρώμικα για 4 μήνες. Πρώτο μέλημα μου είναι να ξαναβάλω τον οργανισμό μου στη διαδικασία λήψης "καθαρών" τροφών και σε 1-2 μήνες βλέποντας το πρόγραμμα μου στο πανεπιστήμιο να οργανωθώ πλήρως. Είμαι σε περίοδο προσαρμογής. Φυσικά και δε παρεξηγούμε, άλλωστε γι'αυτό δημιουργησα το log, για να διορθωθώ όσο μπορώ!

  7. #7

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    Ευχαριστώ για την απάντηση! Γυμνάζομουν 2 χρόνια ασταμάτητα. Λόγω διαφόρων καταστάσεων σταμάτησα τη προπόνηση και τη διατροφή και έτρωγα αρκετά βρώμικα για 4 μήνες. Πρώτο μέλημα μου είναι να ξαναβάλω τον οργανισμό μου στη διαδικασία λήψης "καθαρών" τροφών και σε 1-2 μήνες βλέποντας το πρόγραμμα μου στο πανεπιστήμιο να οργανωθώ πλήρως. Είμαι σε περίοδο προσαρμογής. Φυσικά και δε παρεξηγούμε, άλλωστε γι'αυτό δημιουργησα το log, για να διορθωθώ όσο μπορώ!

  8. #8

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    Πάντως για τα κριτσίνια, νιώθω ότι ο υδατανθρακάς τους με βοηθάει στην προπόνηση, γι'αυτό πάντα θα φάω 2-3 πριν. Ίσως είναι η ιδέα μου, αλλά ταυτόχρονα είναι το τονοτικό μου.

  9. #9

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    Πάντως για τα κριτσίνια, νιώθω ότι ο υδατανθρακάς τους με βοηθάει στην προπόνηση, γι'αυτό πάντα θα φάω 2-3 πριν. Ίσως είναι η ιδέα μου, αλλά ταυτόχρονα είναι το τονοτικό μου.

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    17-01-07
    Location
    .
    Posts
    358

    Default

    @GRF: Ειχα διακοψει τελειως για 2.5 μηνες γιατι ενιωθα πιεση απο δουλεια και σχολη και δε μπορουσα να ακολουθησω τη διατροφη που ηθελα. Ξεκινησα παλι πριν απο 10 μερες αλλα δυστυχως οι αριθμοι μου εχουν πεσει παρα πολυ, ειδικα στο παγκο εχω πεσει 40 κιλα. Μπηκα δυνατα με διατροφη κομπλε και ελπιζω να επανελθω.

    @Ιncubo: Φιλε μου συμφωνω με τον GRF. Ουτε εγω θα μπορουσα να χωνεψω τοσο γρηγορα αυτα που τρως πριν το γυμναστηριο ωστε να μην εχω προβλημα μετα. Γενικα η ενσταση μου δεν ηταν για τα κριτσινια παντως. Απλως πιστευω πρεπει να προσθεσεις πρωτεινη αν οχι με τα κριτσινια, με το προηγουμενο γευμα στις 12 (διοτι και αυτο εχει <10γρ πρωτεινη)
    Leg pressing is acceptable if you have a vagina. Squat if you have a pair.

  11. #11
    Pumping Iron
    Join Date
    17-01-07
    Location
    .
    Posts
    358

    Default

    @GRF: Ειχα διακοψει τελειως για 2.5 μηνες γιατι ενιωθα πιεση απο δουλεια και σχολη και δε μπορουσα να ακολουθησω τη διατροφη που ηθελα. Ξεκινησα παλι πριν απο 10 μερες αλλα δυστυχως οι αριθμοι μου εχουν πεσει παρα πολυ, ειδικα στο παγκο εχω πεσει 40 κιλα. Μπηκα δυνατα με διατροφη κομπλε και ελπιζω να επανελθω.

    @Ιncubo: Φιλε μου συμφωνω με τον GRF. Ουτε εγω θα μπορουσα να χωνεψω τοσο γρηγορα αυτα που τρως πριν το γυμναστηριο ωστε να μην εχω προβλημα μετα. Γενικα η ενσταση μου δεν ηταν για τα κριτσινια παντως. Απλως πιστευω πρεπει να προσθεσεις πρωτεινη αν οχι με τα κριτσινια, με το προηγουμενο γευμα στις 12 (διοτι και αυτο εχει <10γρ πρωτεινη)
    Leg pressing is acceptable if you have a vagina. Squat if you have a pair.

  12. #12
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλή δύναμη και καλή αρχή!

    (το άλλο φόρουμ έπεσε;)[:-shades][:-shades][:-shades]
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #13
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλή δύναμη και καλή αρχή!

    (το άλλο φόρουμ έπεσε;)[:-shades][:-shades][:-shades]
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #14

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    information_leak έχεις δίκιο για την ποσότητα της πρωτεϊνης. Σύντομα θα προστεθεί whey γιατί δε νομιζώ να βρω χρόνο να ετοιμάζω και άλλα γεύματα (είμαι φοιτητής). Όσο για τη χώνεψη, ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα στην προπόνηση. Όσες φορές πήγαινα με σχεδόν άδειο στομάχι,μετά από λίγο με έπιανε ένας πονοκέφαλος(που με πιάνει συνήθως όταν πεινάω).

    Ξέχασα να αναφέρω ότι λαμβάνω πολυβιταμίνη πριν κοιμηθώ αν δεν καταναλώσω φρούτα/λαχανικά κατά τη διάρκεια της ημέρας

    Mazda 6: αλλάζει λίγο το ύφος του μαγαζιού γιατί βαρούσαμε μύγες τελευταία!

  15. #15

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    information_leak έχεις δίκιο για την ποσότητα της πρωτεϊνης. Σύντομα θα προστεθεί whey γιατί δε νομιζώ να βρω χρόνο να ετοιμάζω και άλλα γεύματα (είμαι φοιτητής). Όσο για τη χώνεψη, ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα στην προπόνηση. Όσες φορές πήγαινα με σχεδόν άδειο στομάχι,μετά από λίγο με έπιανε ένας πονοκέφαλος(που με πιάνει συνήθως όταν πεινάω).

    Ξέχασα να αναφέρω ότι λαμβάνω πολυβιταμίνη πριν κοιμηθώ αν δεν καταναλώσω φρούτα/λαχανικά κατά τη διάρκεια της ημέρας

    Mazda 6: αλλάζει λίγο το ύφος του μαγαζιού γιατί βαρούσαμε μύγες τελευταία!

  16. #16
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by iNCubO



    Mazda 6: αλλάζει λίγο το ύφος του μαγαζιού γιατί βαρούσαμε μύγες τελευταία!
    </blockquote id=quote>

    ΟΚ! Και πάνω που είχα κάτι ιδέες για να προσελκύσουμε κοσμάκι... Κάτσε να ανοίξουν τα Πανεπιστήμια και τα λέμε!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #17
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by iNCubO



    Mazda 6: αλλάζει λίγο το ύφος του μαγαζιού γιατί βαρούσαμε μύγες τελευταία!
    </blockquote id=quote>

    ΟΚ! Και πάνω που είχα κάτι ιδέες για να προσελκύσουμε κοσμάκι... Κάτσε να ανοίξουν τα Πανεπιστήμια και τα λέμε!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  18. #18

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    Προπόνηση:

    Squat 4X10 (40kg)
    Romanian deadlift 4X12(30kg)
    Ανασηκώσεις ώμων με αλτήρες(8kg)
    Γάμπες 4Χ15 (50kg)
    Κοιλιακοί 3Χ12

    Διατροφή:

    10.00--corn flakes + 1% milk
    13.00--sandwitch γαλοπούλα-κασέρι(όχι άπαχο)
    15.30--κοτόπουλο με ρόκα και ντοματίνια
    18.00--προπόνηση
    19.00--κοτόπουλο με ρύζι
    00.00--Vitaline 0% με δημητριακά

  19. #19
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    13-02-06
    Location
    .
    Posts
    890

    Default

    Δοκιμασε αν θες αντι για κορν φλεικς να βαλεις βρωμη ή εστω μουσλι στο γαλα. Κ κασερι εχει τοσες μαρκες 10%,τρικαλινο,φινα.. Α,κ καλη αρχη!
    Κατι τελευταιο,ανασηκωσεις με 8 κιλα σαν πολυ λιγα δεν ειναι? Συνηθως καποιος παιζει παρομοια κιλα shrugs με τις αρσεις

  20. #20

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    ckiriako έχεις δίκιο για τα corn flakes.
    Το κασέρι δεν ήταν άπαχο γιατί αγόρασα κάτι έτοιμο από εξώ.
    Όσο για τα shrugs, 8κιλους αλτήρες χρησιμοποίησα,δε ζορίστικα καθόλου απλά είμαι σε φάση προσαρμογής πάλι

  21. #21
    Pumping Iron
    Join Date
    17-01-07
    Location
    .
    Posts
    358

    Default

    Καλυτερο τωρα το προγραμμα διατροφης σου αλλα προσωπικα στο πρωινο θα προσεθετα ενα αυγο οπως ειπα παραπανω. Βλεπω οτι δε το βαλες, ισως σιχαινεσαι τα αυγα (δε τρως καθολου οπως βλεπω), οποτε τοτε παω πασο.
    Leg pressing is acceptable if you have a vagina. Squat if you have a pair.

  22. #22

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    Η αλήθεια είναι πως το αυγό είναι με τα κέφια μου..άλλες φορές μ'αρέσει κ άλλες δεν κατεβαίνει με τίποτα..

    Μόλις γύρισα από 30min κολύμπι

  23. #23
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by iNCubO


    Διατροφή:

    10.00--corn flakes + 1% milk
    13.00--sandwitch γαλοπούλα-κασέρι(όχι άπαχο)
    15.30--κοτόπουλο με ρόκα και ντοματίνια
    18.00--προπόνηση
    19.00--κοτόπουλο με ρύζι
    00.00--Vitaline 0% με δημητριακά</blockquote id=quote> Γράψε και τις ποσότητες που τρως.

    Αλλά με μια πρώτη ματιά σου λέω ότι χρειάζεσαι περισσότερους υδατάνθρακες, λίπος (ελαιόλαδο, αλλά και κάποια πηγή Ω3), και βιταμίνη C.
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  24. #24
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Βασικά αυτό που έκανες με τον υδατάνθρακα πριν την προπόνηση είναι καλή ιδέα.Το έκανα και εγώ με βρώμη.1ώρα πριν έτρωγα περίπου 40 γραμμάρια βρώμη.Αν βάλεις πρωτείνη σε τόσο μικρό διάστημα πριν την προπόνηση δεν υπάρχει περίπτωση να χωνέψεις.Θα τρέχουνε με τις σφουγγαρίστρες στο gym.Στη καλύτερη δεν θα έχεις τα pumps που θέλεις.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •