Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-02-07
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    15

    Default ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

    Καλησπερα σε ολους...κατοπιν σκεψης σκεφτηκα να γραφτω σε ενα κολυμβητηριο αντι να συνεχισω γυμναστηριο (πηγαινω 2 χρονια).το προβλημα μου ειναι πως δεν ξερω κατα ποσο ειναι καθαρες τετοιες εγκαταστασεις (πιο συγκεκριμενα μιλαω για μεγαλο αθλητικο ομιλο της Κυψελης που διαθετει και κολυμβητηριο).επισης 3 φορες την εβδομαδα εκει σε συνδιασμο με γυμναστικη με αλτηρες σπιτι ειναι καλα?ευχαριστω προκαταβολικα... [:-thumbu]
    ... !!!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    Αν μιλάς για τον Πανελλήνιο, λογικά θα είναι καθαρά. Πήγαινα εκει για μερικούς μήνες κολύμβηση (πριν από πολλά χρόνια) και ήταν καλά, απ ότι θυμάμαι.

    Τωρα σχετικά με το κολύμβηση-αντί-γυμναστηρίου, είναι καθαρά προσωπικό θέμα. Εμένα πχ μου αρέσει πάρα πολύ το κολύμπι, αλλά τα βάρη πιο πολύ [:-glasses].

    Πάντως την μυική πρόοδο που θα είχες με το γυμναστήριο μην την περιμένεις από την κολύμβηση. Εκτός αν έχεις σπίτι καλό εξοπλισμό και τα βολέψεις έτσι. Δεν εννοώ ότι θα μείνεις στάσιμος, αλλά μην περιμένεις να φτιάξεις σώμα στυλ φιτνες ή μποντυμπίλντινγκ.
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    Αν μιλάς για τον Πανελλήνιο, λογικά θα είναι καθαρά. Πήγαινα εκει για μερικούς μήνες κολύμβηση (πριν από πολλά χρόνια) και ήταν καλά, απ ότι θυμάμαι.

    Τωρα σχετικά με το κολύμβηση-αντί-γυμναστηρίου, είναι καθαρά προσωπικό θέμα. Εμένα πχ μου αρέσει πάρα πολύ το κολύμπι, αλλά τα βάρη πιο πολύ [:-glasses].

    Πάντως την μυική πρόοδο που θα είχες με το γυμναστήριο μην την περιμένεις από την κολύμβηση. Εκτός αν έχεις σπίτι καλό εξοπλισμό και τα βολέψεις έτσι. Δεν εννοώ ότι θα μείνεις στάσιμος, αλλά μην περιμένεις να φτιάξεις σώμα στυλ φιτνες ή μποντυμπίλντινγκ.
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  4. #4
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    καμια σχεση παντως η κολυμβηση με τα βαρη..σορρυ για το οφ

  5. #5
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    καμια σχεση παντως η κολυμβηση με τα βαρη..σορρυ για το οφ

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    Ρε συ τα αλτηράκια στο σπίτι τι να τα κάνεις ;!
    Αν γουστάρεις κολύμπι,δώστου να καταλάβει!!

    Ρώτα επίσης αν μπορείς να χρησιμοποιείς τον στίβο τις μέρες που δεν θα κάνεις κολύμπι.

    Πάντως προετοιμάσου να τα σκάσεις χοντρά,οι τύποι εκεί χρεώνουν μέχρι και τα δέντρα που υπάρχουν
    γύρω-γύρω.
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    Ρε συ τα αλτηράκια στο σπίτι τι να τα κάνεις ;!
    Αν γουστάρεις κολύμπι,δώστου να καταλάβει!!

    Ρώτα επίσης αν μπορείς να χρησιμοποιείς τον στίβο τις μέρες που δεν θα κάνεις κολύμπι.

    Πάντως προετοιμάσου να τα σκάσεις χοντρά,οι τύποι εκεί χρεώνουν μέχρι και τα δέντρα που υπάρχουν
    γύρω-γύρω.
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •