Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13

Thread: Give a help!!

  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-08-07
    Location
    .
    Posts
    12

    Default Give a help!!

    Χαιρετω την παρεα των bodybuilders!!Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας.Ασχολουμαι γυμναστικη εδω και 3 χρονια.Απο αυτα μονο τον 1 χρονο πηγα γυμναστηριο και τα υπολοιπα 2 κανω στο σπιτι...4 φορες την εβδομαδα βαρη (Δευτερα-Πεμπτη) και 1 τρεξιμο το Σαββατο...Δυστυχως ολον αυτον τον καιρο δεν προσεχα πολυ τη διατροφη μου με αποτελεσμα το σωμα μου να μην ειναι ετσι οπως πρεπει,επειτα απο 3 χρονια γυμναστικης.Θα ηθελα λοιπον καποιος να μου κανει ενα πολυ απλο προγραμμα διατροφης για ογκο (χωρις συμπληρωματα...Εκανα και ενα search πριν postαρω αλλα με τοσες προτασεις πραγματικα...ζαλιστικα!!Προς το παρων το μονο που κανω ειναι να πινω ενα ποτηρι γαλα 1,5% αμεσως μετα την προπονηση μαζι με 2-3 ασπραδια αυγων...τα υπολοιπα γευματα μου ειναι...χυμα!

  2. #2
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    γεια σου φιλε Τασο! για να σου δωσουμε καποια διατροφη θα πρεπει να ξερουμε αν δεν μπορεις να φας καποιες τροφες πχ ασπραδια ,τονο κτλ.

    για δες αυτο αυτο:
    πρωι-80γρ κουακερ σε κατσικισιο γαλα(δεν εχει λακτοζη)+1 μπανανα+2 κουταλιες της σουπας μελι+5 ασπραδια+1 κροκο.

    προγευμα:1 σαντουιτς σε μαυρο ψωμι με ντοματα,2 φετες τυρι απαχο,4 φετες γαλοπουλα ζαμπον +4 ασπραδια η 1 τονο σε νερο,μαρουλι,μια στρωση βουτυρο bcel.

    μεσημερι:80γρ (ζυγιζεις ωμο)ρυζι+1 πιατο μπροκολο+1 κουταλια της σουπας ελαιολαδο+160γρ κοτοπουλο στηθος η γαλοπουλα ψητα η βραστα+50γρ τυρι φετα.

    πριν προπονηση:2 γιαουρτια 2% λιπαρα+250γρ μηλο+15 αμυγδαλα η καρυδια.
    μετα προπονηση:3 κουταλιες της σουπας μαρμελαδα χωρις ζαχαρη η 50γρ σταφιδες

    20 λεπτα μετα:180γρ μοσχαρι απαχο η 160γρ σολωμο+150γρ (ζυγιζεις ωμα)μακαρονια νεροβραστα

    πριν τον υπνο:κοταζ τσιζ+2 κουταλιες του γλυκου φυστικοβουτυρο.

    μην τα βλεπειςπολλα με το ματι στο μονιτορ.αν κατεσεις να τα φας δεν ειναι τιποτα σπουδαιες ποσοτητες.

  3. #3
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    γεια σου φιλε Τασο! για να σου δωσουμε καποια διατροφη θα πρεπει να ξερουμε αν δεν μπορεις να φας καποιες τροφες πχ ασπραδια ,τονο κτλ.

    για δες αυτο αυτο:
    πρωι-80γρ κουακερ σε κατσικισιο γαλα(δεν εχει λακτοζη)+1 μπανανα+2 κουταλιες της σουπας μελι+5 ασπραδια+1 κροκο.

    προγευμα:1 σαντουιτς σε μαυρο ψωμι με ντοματα,2 φετες τυρι απαχο,4 φετες γαλοπουλα ζαμπον +4 ασπραδια η 1 τονο σε νερο,μαρουλι,μια στρωση βουτυρο bcel.

    μεσημερι:80γρ (ζυγιζεις ωμο)ρυζι+1 πιατο μπροκολο+1 κουταλια της σουπας ελαιολαδο+160γρ κοτοπουλο στηθος η γαλοπουλα ψητα η βραστα+50γρ τυρι φετα.

    πριν προπονηση:2 γιαουρτια 2% λιπαρα+250γρ μηλο+15 αμυγδαλα η καρυδια.
    μετα προπονηση:3 κουταλιες της σουπας μαρμελαδα χωρις ζαχαρη η 50γρ σταφιδες

    20 λεπτα μετα:180γρ μοσχαρι απαχο η 160γρ σολωμο+150γρ (ζυγιζεις ωμα)μακαρονια νεροβραστα

    πριν τον υπνο:κοταζ τσιζ+2 κουταλιες του γλυκου φυστικοβουτυρο.

    μην τα βλεπειςπολλα με το ματι στο μονιτορ.αν κατεσεις να τα φας δεν ειναι τιποτα σπουδαιες ποσοτητες.

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ότι έγραψε ο συνονόματος!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ότι έγραψε ο συνονόματος!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Yeap, η πρόταση του Bigsteve είναι πολύ καλή! [:-thumbu]

  7. #7
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Yeap, η πρόταση του Bigsteve είναι πολύ καλή! [:-thumbu]

  8. #8
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Πολύ καλό το πρόγραμμα που έδωσε ο Σταύρος, και μπορεί πολύ εύκολα να εφαρμοστεί απο κάποιον που αρχίζει να κάνει σοβαρή διατροφή [:-thumbu]

  9. #9
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Πολύ καλό το πρόγραμμα που έδωσε ο Σταύρος, και μπορεί πολύ εύκολα να εφαρμοστεί απο κάποιον που αρχίζει να κάνει σοβαρή διατροφή [:-thumbu]

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-08-07
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    Ευχαριστω πολυ για το προγραμμα...θα προσπαθησω να το τηρησω και θα σας πω τα αποτελεσματα...

  11. #11
    billys15's Avatar
    Join Date
    19-08-06
    Posts
    1,087

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    γεια σου φιλε Τασο! για να σου δωσουμε καποια διατροφη θα πρεπει να ξερουμε αν δεν μπορεις να φας καποιες τροφες πχ ασπραδια ,τονο κτλ.

    για δες αυτο αυτο:
    πρωι-80γρ κουακερ σε κατσικισιο γαλα(δεν εχει λακτοζη)+1 μπανανα+2 κουταλιες της σουπας μελι+5 ασπραδια+1 κροκο.

    προγευμα:1 σαντουιτς σε μαυρο ψωμι με ντοματα,2 φετες τυρι απαχο,4 φετες γαλοπουλα ζαμπον +4 ασπραδια η 1 τονο σε νερο,μαρουλι,μια στρωση βουτυρο bcel.

    μεσημερι:80γρ (ζυγιζεις ωμο)ρυζι+1 πιατο μπροκολο+1 κουταλια της σουπας ελαιολαδο+160γρ κοτοπουλο στηθος η γαλοπουλα ψητα η βραστα+50γρ τυρι φετα.

    πριν προπονηση:2 γιαουρτια 2% λιπαρα+250γρ μηλο+15 αμυγδαλα η καρυδια.
    μετα προπονηση:3 κουταλιες της σουπας μαρμελαδα χωρις ζαχαρη η 50γρ σταφιδες

    20 λεπτα μετα:180γρ μοσχαρι απαχο η 160γρ σολωμο+150γρ (ζυγιζεις ωμα)μακαρονια νεροβραστα

    πριν τον υπνο:κοταζ τσιζ+2 κουταλιες του γλυκου φυστικοβουτυρο.

    μην τα βλεπειςπολλα με το ματι στο μονιτορ.αν κατεσεις να τα φας δεν ειναι τιποτα σπουδαιες ποσοτητες.
    </blockquote id=quote>

    Τελικα Σταυρο κατι ξερεις κι εσυ απο διατροφη ε :D:D:D:D.Just kidding.

    Τασο αν ακολουθησεις ακριβως αυτο το προγραμμα,σου εγγυωμαι οτι σε ενα 2μηνο θα εχεις εμφανη διαφορα.Βεβαια παιζει ρολο και η προπονηση.Για γραψε λιγο στον τομεα τον προγραμματων τι στυλ προπονησης ακολουθεις.

    Edit:Σταυρο,με την ευκαιρια,συγχαρητηρια για τον ρολο σου ως moderator [:-thumbu]

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-08-07
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    Αργησα λιγο αλλα απαντω.Το προγραμμα μου ειναι Δευτερα και Τεταρτη πλατη-τρικεφαλοι-ωμοι,Τριτη και Πεμπτη δικεφαλοι-ποδια ενω το Σαββατο εχω τρεξιμο.Καθε μερα κανω push ups-κοιλιακους και ραχιαιους.Δεν ξερω πως σας φαινεται...To προγραμμα διατροφης του bigsteve εχω αρχισει να το ακολουθω παντως,με καποιες μικρες παραλλαγες μονο.Θα ηθελα να ρωτησω,το μεταπροπονητικο γευμα επειτα απο το τρεξιμο πρεπει να ειναι το ιδιο οπως μετα απο τα βαρη η χρειαζεται αλλαγη?

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-08-07
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    Αργησα λιγο αλλα απαντω.Το προγραμμα μου ειναι Δευτερα και Τεταρτη πλατη-τρικεφαλοι-ωμοι,Τριτη και Πεμπτη δικεφαλοι-ποδια ενω το Σαββατο εχω τρεξιμο.Καθε μερα κανω push ups-κοιλιακους και ραχιαιους.Δεν ξερω πως σας φαινεται...To προγραμμα διατροφης του bigsteve εχω αρχισει να το ακολουθω παντως,με καποιες μικρες παραλλαγες μονο.Θα ηθελα να ρωτησω,το μεταπροπονητικο γευμα επειτα απο το τρεξιμο πρεπει να ειναι το ιδιο οπως μετα απο τα βαρη η χρειαζεται αλλαγη?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •