Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 11 of 18 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 301 to 330 of 511
  1. #301
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    28-01-08
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    Γεια σου κ παλι Σταυρο!Λεει να αντικαταστησω για δοκιμη την whey με syntha 6?παιζει να μου φερει φουσκωμα κ να μου κρατησει υγρα?(ειναι ολα οκ αν την συνδυαζα με dextrose?-φοβαμαι τις πολλες "γλυκοζες"-)

  2. #302
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Jkh

    Γεια σου κ παλι Σταυρο!Λεει να αντικαταστησω για δοκιμη την whey με syntha 6?παιζει να μου φερει φουσκωμα κ να μου κρατησει υγρα?(ειναι ολα οκ αν την συνδυαζα με dextrose?-φοβαμαι τις πολλες "γλυκοζες"-)
    </blockquote id=quote>
    η syntha ειναι τρομερη πρωτεινη κ οι αμερικανοι την χρησ .για γραμμωση ,εδω ομως με εμας που δεν εχουμε τοσα κρεατα κ δεν κανουμε κ καποια αλλαπραγματα με ην ινσουλινη μας,δεν θα την συνιστουσα...
    εγω επαιρνα 4 κιλα παντα οταν την εβαζα...τρομερη αλλαοχι για γραμμωση εδω στην ελλαδα...κ σουπερ γευση χαχαχα...

  3. #303
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    αποτι εχω κοιταξει το syntha ειναι μια μιξη πρωτεινων.αυγου-γαλακτος-καζεινης,οπως ξερουμε για την γρηγοροτερη απορροφηση προτιματε ο oρος γαλακτος,
    οποτε για πριν και μετα την προπονηση δεν νομιζω οτι ειναι καταλληλο..αν και στο post workout γευμα του ronnie ειδα οτι την παιρνει :)

  4. #304
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    αποτι εχω κοιταξει το syntha ειναι μια μιξη πρωτεινων.αυγου-γαλακτος-καζεινης,οπως ξερουμε για την γρηγοροτερη απορροφηση προτιματε ο oρος γαλακτος,
    οποτε για πριν και μετα την προπονηση δεν νομιζω οτι ειναι καταλληλο..αν και στο post workout γευμα του ronnie ειδα οτι την παιρνει :)
    </blockquote id=quote>Πιο πολυ για διαφημιστικους λογους

  5. #305
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    thanx σταυρο υπερβολικα χρησιμο το προγραμμα αυτο ειδικα στην φαση ογκου που ξεκινησα εδω και 2βδομαδες...ελπιζω να εχει καλα αποτελεσματα...

  6. #306
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    Για φαση γραμμωσης υπαρχει καποιος παρομοιος οδηγός?

  7. #307
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    εγω παληκαρια δοκιμασω full set της universal ογκο/δυναμη και απο κει και περα μαζι με φαγητο καλη αυστηρη διατροφη δηλαδη και προπονηση..δοκιμαζω βλεπω αποφασιζω πραττω αναλογα απο εκει και περα...αλλα μεχρι στιγμης βλεπω οτι με βοηθανε αρκετα!!![:-basketball]

  8. #308
    New Member
    Join Date
    27-02-08
    Location
    κερατσινι, Greece.
    Posts
    43

    Default

    Απιστευτη δουλεια ο φιλτατος Σταυρος !

    Τα σχολια ειναι περιττα...
    ...

  9. #309
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    ευχαριστω joe κ ολα τα παιδια!!!

  10. #310
    Pumping Iron
    Join Date
    15-04-08
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    326

    Default

    Σταύρο αν και είμαι αρκετά διαβασμένος σε θέματα συμπληρωμάτων κλπ., πηγαίνω αυτή τη στιγμή να πάρω το πιο μεγάλο καπέλο που κυκλοφορεί για να το βγάλω μπροστά σου! Φοβερός οδηγός, πολύ καλή δουλειά, σίγουρα γεμίζει όλα τα κενά στο πρόγραμμα διατροφής μου! Αν και τώρα το καλοκαιράκι έχω κάνει κάποιες μικροαλλάγές ελέω γράμμωσης μόνο και τίποτε άλλο!

    Να'σαι καλά!
    "Become the change you want to see." - Mahatma Gandhi

  11. #311
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    με τιμα ο λογος σου φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!!!

  12. #312
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    Igoumenitsa, Τhesprotia, Greece.
    Posts
    111

    Default

    Σταύρο να σου πω και εγώ από την μεριά μου συγχαρητήρια!Είσαι το πρότυπο μου! Έχεις καταπληκτικό σώμα και απίστευτες γνώσεις.Μακάρι να φτάσω μία μέρα να έχω τις γνώσεις σου.!Έχω εκτυπώσει τον Οδηγό ημερίσιας λήψης και συμπληρωμάτων διατροφής όπως και το Πως να αυξήσετε τον μεταβολικό σας ρυθμό!

    Ηθελα να σε ρωτήσω δύο πραγματακια.Ψάχνω το τόπικ σου περί αμινοξέων και δεν το βρίσκω! Μπορείς να μου το κάνεις link σε παρακαλώ!

    Και κάτι ακόμα! Θέλω να αγοράσω vitargo για πριν την προπόνηση! Μπορείς να με συμβουλεύσεις απο που να τον αγοράσω?

    Και πάλι μπράβο!

  13. #313
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Σε ευχαριστω φιλε μου κ με τιμουν πολυ τα λογια σου.
    σχετικα με το λινκ που μου ζητησεςhttp://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=6330

    οσο για το βιταργκο δεν μπορω να σου πω απο που θα το παρεις γιατι θα ειναι σαν να κανω διαφημηση σε καποιον κ να προωθω την δουλεια του.ελπιζω να με καταλαβαινεις.δεν ειναι δυσκολο παντως να το βρεις....

  14. #314
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    Igoumenitsa, Τhesprotia, Greece.
    Posts
    111

    Default

    Σε ευχαριστώ Σταύρο για το link!

    Bασικα θέλω να μου λύσεις μια απορεία σχετικα με το vitargo..Eγώ στο μυαλό μου το είχα εναν στανταρ υδατάνθρακα όπως και η δεξτρόζη...Mε ένα search που έκανα βρήκα διαφορετικά vitargo και δεν ξέρω τι να κάνω.!

  15. #315
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    βασικα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να αφοσιωθεις περισσοτερο στο να κανεις την δουλεια σου με
    κανονικο φαγητο οσο μπορεις περισσοτερο κ να ηρεμησεις λιγο με την ληψη συμπληρωματων γιατι νομιζω το παρακανεις λιγο για το επιπεδο σου.
    στο λεω καθαρα φιλικα κ με ενδιαφερον για σενα .οχι οτι θα παθεις τιποτα αλλα πιστευω πως πρεπει να δωσεις περισσοτερη βαση κ να οργανωσεις την διατροφη σου καλυτερα ωστε να καλυπτεις απο κει το μεγαλυτερο ποσοστο
    των αναγκων σου.

  16. #316
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    βασικα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να αφοσιωθεις περισσοτερο στο να κανεις την δουλεια σου με
    κανονικο φαγητο οσο μπορεις περισσοτερο
    κ να ηρεμησεις λιγο με την ληψη συμπληρωματων γιατι νομιζω το παρακανεις λιγο για το επιπεδο σου.
    στο λεω καθαρα φιλικα κ με ενδιαφερον για σενα .οχι οτι θα παθεις τιποτα αλλα πιστευω πως πρεπει να δωσεις περισσοτερη βαση κ να οργανωσεις την διατροφη σου καλυτερα ωστε να καλυπτεις απο κει το μεγαλυτερο ποσοστο
    των αναγκων σου.





    </blockquote id=quote>

    +1[:-thumbu]

  17. #317
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    Igoumenitsa, Τhesprotia, Greece.
    Posts
    111

    Default

    Δηλαδή πριν και μετά την προπόνηση να τρώω κανονικό γεύμα? Η τίποτα?

  18. #318
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    10000000....Ευχαριστω Bigsteve
    Εκανα παραγγελεια ολα τα παραπανω συμπληρωματα (300Ευρο :) )
    και τρα περιμενω για να αρχισω
    Και παλυ ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωω για το χρονο που περνας για μας!!!!!!
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  19. #319
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    να σαι καλα ψηλε!!!!
    ευχαριστηση μου...

  20. #320
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    να σε ρωτησω και εγω κατι σταυρο?! επειδη παιρνω και εγω tribulus terrestris(γερμανικο),ποσα mg χρειαζομαστε περιπου τη μερα και με ποιο τροπο διαμοιρασμενα?και επιπλεον:τον τελευταιο καιρο κατα τη διαρκεια της προπονησης πινω bcaa μεσα στο νερο μου,αυτο θα βοηθησει η προκαλει κανενα προβλημα με το ισοζυγιο αζωτου?απλα γιατι εβλεπα οτι ειχα καλυτερη αποκατασταση και δεν πιανομουνα παρολη την σκληρη προπονηση. σ'ευχαριστω(νικος)
    ()

  21. #321
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-02-08
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    Παιδιά γεια σας και από εμένα.
    Νομίζω οτι δεν θα ήταν περιττό να εκφράσω και εγώ τα συγχαρητήρια μου γοα το συγκεκριμένο thread. Είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο άνθρωποι του χώρου να συμβουλεύουν σωστα ερασιτέχνες αθλούμενους σαν εμάς.

    Είχα μία απορία και θα ήθελανα με βοηθήσετε αν μπορείτε.
    Ας υποθέσουμε οτι μετα προπονητικά βάζουμε δεξτρόζη για υδατάνθρακα. ¨οταν μιλάμε για 100γρ υδατάνθρακα μιλάμε για ίδια ποσότητα βάρους σε δεξτρόζη ή παιζει ρόλο η σύνθεση του υδατάνθρακα και η ενέργεια που προσφέρει?

    Πάντως εγώ μετά από 10 ώρες δουλειάς δεν μπορώ να παω γυμναστήριο αν δεν καταναλώσω τουλαχιστον 30 γρ δεξτρόζη πριν. Δεν δουεύει αλλιώς το σώμα μου.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!

  22. #322
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spenzasx

    να σε ρωτησω και εγω κατι σταυρο?! επειδη παιρνω και εγω tribulus terrestris(γερμανικο),ποσα mg χρειαζομαστε περιπου τη μερα και με ποιο τροπο διαμοιρασμενα?και επιπλεον:τον τελευταιο καιρο κατα τη διαρκεια της προπονησης πινω bcaa μεσα στο νερο μου,αυτο θα βοηθησει η προκαλει κανενα προβλημα με το ισοζυγιο αζωτου?απλα γιατι εβλεπα οτι ειχα καλυτερη αποκατασταση και δεν πιανομουνα παρολη την σκληρη προπονηση. σ'ευχαριστω(νικος)
    </blockquote id=quote>
    σου προτεινω να το παιρνεις 3 φορες την ημερα με διαφορα 8 ωρες η καθε δοση απο την προηγουμενη.1 δοση πρωι 1 μεσημερι κ 1 βραδυ,καθημερινα εκτος σαβ/κυριακο. να παιρνεις γυρω στα 250μγ στην καθε δοση κ να το χρησ. για 8 εβδομαδες.μετα σταματα το.
    οσο για το bcaa αφου βλεπεις θετικα αποτελεσματα συνεχισε το δεν χρειαζεται να ρωτας...

  23. #323
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-02-08
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    Σταύρο,΄συγνώμη αλλά δεν υπήρχε κάποια απάντηση στο reply το δικό σου.

  24. #324
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Γεια σου Bigsteve!
    Aπο δευτερα λεω να Ξεκινισω και εγω να περνω κιλα μιας και το καλοκαιρι καπουτ :Dεπιτελους
    Λοιπον μιας και μοθ ειρθαν τα συμπληρωματα απο το νετ που παραγγειλα ολα που ειναι στο αρθρο σου με τισ δοσολογιες εχω και εγω απορια
    Ειμαι 75 κιλα αρα να ιποθεσω οτι θα περνω το μισο απο οτι γραφεις?
    Α και κατι αλλο βλεπω οτι φαγητο τρωμε 3 φορες μονο μεσιμερι πρςι βραδυ?Ποτε αλλοτε??????
    Ειμαι σιγουροσ οτι μονο με τι ςηευ δε θα χορτασω μιασ και θελω να παρω αρκετα κιλα μπορς να τρςς γευματα επιπλεον φαγητο?
    &gt;Thanks !
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  25. #325
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Γεια σου Bigsteve!
    Aπο δευτερα λεω να Ξεκινισω και εγω να περνω κιλα μιας και το καλοκαιρι καπουτ :Dεπιτελους
    Λοιπον μιας και μοθ ειρθαν τα συμπληρωματα απο το νετ που παραγγειλα ολα που ειναι στο αρθρο σου με τισ δοσολογιες εχω και εγω απορια
    Ειμαι 75 κιλα αρα να ιποθεσω οτι θα περνω το μισο απο οτι γραφεις?
    Α και κατι αλλο βλεπω οτι φαγητο τρωμε 3 φορες μονο μεσιμερι πρςι βραδυ?Ποτε αλλοτε??????
    Ειμαι σιγουροσ οτι μονο με τι ςηευ δε θα χορτασω μιασ και θελω να παρω αρκετα κιλα μπορς να τρςς γευματα επιπλεον φαγητο?
    &gt;Thanks !
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  26. #326
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    ψηλε,πολυ μπερδεμενα τα γραφεις. μιση δοσολογια με βαση ποια? που λεει οτι τρωμε μονο 3 φορες τη μερα,τα γευματα πρεπει να ειναι πανω απο 5.και δεν ειπε κανενας οτι με τις πρωτεινες και τα αλλα συμπληρωματα χορταινεις,συμπληρωματικα με το φαγητο τα παιρνουμε.ενω για να παρεις κιλα δε χρειαζεται το στομαχι σου να ξεχυλωσει απο το φαγητο,500-700 συνηθως αρκουν ανα γευμα. συνηθως κυνηγαμε την ποιοτικη αυξηση και οχι ο,τι να ειναι
    ()

  27. #327
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    ψηλε,πολυ μπερδεμενα τα γραφεις. μιση δοσολογια με βαση ποια? που λεει οτι τρωμε μονο 3 φορες τη μερα,τα γευματα πρεπει να ειναι πανω απο 5.και δεν ειπε κανενας οτι με τις πρωτεινες και τα αλλα συμπληρωματα χορταινεις,συμπληρωματικα με το φαγητο τα παιρνουμε.ενω για να παρεις κιλα δε χρειαζεται το στομαχι σου να ξεχυλωσει απο το φαγητο,500-700 συνηθως αρκουν ανα γευμα. συνηθως κυνηγαμε την ποιοτικη αυξηση και οχι ο,τι να ειναι
    ()

  28. #328
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Psilos23

    μοθ ειρθαν τα συμπληρωματα απο το νετ που παραγγειλα ολα που ειναι στο αρθρο σου με τισ δοσολογιες</blockquote id=quote> Είσαι σίγουρος ότι σου χρειάζονται όλα αυτά τα supps?
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  29. #329

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikkak77

    Σταύρο,΄συγνώμη αλλά δεν υπήρχε κάποια απάντηση στο reply το δικό σου.
    </blockquote id=quote>

    Σου έχει απαντήσει ο Σταύρος μέσα στο reply του, δες το καλύτερα μέσα στο quote.

  30. #330
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Psilos23

    Γεια σου Bigsteve!
    Aπο δευτερα λεω να Ξεκινισω και εγω να περνω κιλα μιας και το καλοκαιρι καπουτ :Dεπιτελους
    Λοιπον μιας και μοθ ειρθαν τα συμπληρωματα απο το νετ που παραγγειλα ολα που ειναι στο αρθρο σου με τισ δοσολογιες εχω και εγω απορια
    Ειμαι 75 κιλα αρα να ιποθεσω οτι θα περνω το μισο απο οτι γραφεις?
    Α και κατι αλλο βλεπω οτι φαγητο τρωμε 3 φορες μονο μεσιμερι πρςι βραδυ?Ποτε αλλοτε??????
    Ειμαι σιγουροσ οτι μονο με τι ςηευ δε θα χορτασω μιασ και θελω να παρω αρκετα κιλα μπορς να τρςς γευματα επιπλεον φαγητο?
    &gt;Thanks !
    </blockquote id=quote>
    δεν γραφω πουθενα οτι πρεπει να τρως μονο 3 φορες την ημερα...αν ειναι δυνατον ετσι κ θα πεινας κ δεν θα καταφερεςι τιποτα.απλα αναφερω τα γευματα που ταιριαζει να παιρνεις τα συμπηρωματα.
    κανονικα πρεπει να κανεις 6 με 7 γευματα την ημερα τα οποια θα εχουν αποσταση 2,5 με 3 ωρες το καθε ενα μεταξυ τους.
    εκτος απο το γευμα που ακολουθει μετα το μεταπροπονητικο το οποιο θα πρεπει να γινεται μια με μιαμιση ωρα μετα η αν παιρνεις το πρωι πρωτεινη isolate μετα απο 20 λεπτα θα μπορεις να φας κ το πρωινο σου.
    ευχομαι καλη επιτυχια κ εχει δικιο ο damian αν οντως σου χρειαζονται ολα αυτα τα συμπληρωματα για το επιπεδο σου παντα μιλαμε.
    παρολα αυτα καλη επιτυχια να εχεις κ προσοχη να μην ενθουσιαζεσαι κ περιμενεις γρηγορα πολυ να ερθουν τα αποτελεσματα επειδη θα τα κανεις ολα σωστα.χρειαζεται κ υπομονη.
    καλη επιτυχια κ παλι !!!


 
Page 11 of 18 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  2. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Γράμμωση
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 1
    Last Post: 12-06-09, 07:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •