Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 13 of 18 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast
Results 361 to 390 of 511
  1. #361
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-11-08
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Ευχαριστώ ...

  2. #362
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    παρακαλω φιλε!

  3. #363
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    παρακαλω φιλε!

  4. #364
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    πρεπει να παραδεχτειτε ομως οτι ενα κακο σε ποιοτητα συμπληρωμα,μπορει να γινει πολυ πιο επικυνδινο απο τα ΑΑΣ κ να παρετε το νεφρο στο χερι πολυ πιο γρηγορα απο τους ασβεστες που βαζουν μεσα.
    δεν λεω καλες οι τιμουλες αλλα προσοχη!!!!
    </blockquote id=quote>
    Αν βαλουμε κ τις μελαμινες που τυχον να περιεχονται μεσα σε ενα σκευασμα whey ,τοτε επιστρεφουμε στα ακριβα αμερικανικα συμπληρωματα,που κ παλι δεν ειμαστε κ τελειως σιγουροι.....

    δεν μπορει βρε παιδια καποιος για το αυτοκινητο του να διαλεγει το πιο ακριβο λαδι κινητηρα κ για τον οργανισμο του να πηγαινει να μου ψωνιζει οτι σαβουρα υπαρχει στο ιντερνετ....για σκεφτειτε το λιγο...

  5. #365
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    πρεπει να παραδεχτειτε ομως οτι ενα κακο σε ποιοτητα συμπληρωμα,μπορει να γινει πολυ πιο επικυνδινο απο τα ΑΑΣ κ να παρετε το νεφρο στο χερι πολυ πιο γρηγορα απο τους ασβεστες που βαζουν μεσα.
    δεν λεω καλες οι τιμουλες αλλα προσοχη!!!!
    </blockquote id=quote>
    Αν βαλουμε κ τις μελαμινες που τυχον να περιεχονται μεσα σε ενα σκευασμα whey ,τοτε επιστρεφουμε στα ακριβα αμερικανικα συμπληρωματα,που κ παλι δεν ειμαστε κ τελειως σιγουροι.....

    δεν μπορει βρε παιδια καποιος για το αυτοκινητο του να διαλεγει το πιο ακριβο λαδι κινητηρα κ για τον οργανισμο του να πηγαινει να μου ψωνιζει οτι σαβουρα υπαρχει στο ιντερνετ....για σκεφτειτε το λιγο...

  6. #366
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-11-08
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Να σε ρωτήσω... Ψάχνω whey isolate,κι εχω καταλήξει σε δυο στην VP2 της AST και στην CFM Micro Whey της Reflex...ποιά μου προτείνεις (οχι μόνο απο αυτές τις 2,γενικά whey isolate) ?
    Επίσης,θα ήθελα να σε ρωτήσω,ειναι καλύτερο να παιρνω whey isolate μετά τη πρωινή αεροβική ή ειναι προτιμότερο να παίρνω πρωτεϊνικά συμπληρώματα τύπου peptides π.χ της Reflex ή της CNP Professional?...Τι προτείνεις?

    Ευχαριστώ!!

  7. #367
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    06-09-08
    Location
    piraious, Greece.
    Posts
    214

    Default

    Καλησπερα Σταυρο και συχγαρητηρια!!! Εισαι καταπληκτικος!!! Συνεχισε ετσι...Απο οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα δεν εχει αναφερθει καθολου το συμπληρωμα CLA.Το θεωρεις καλο συμπληρωμα η ειναι πεταμενα λεφτα?? Τελος θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι τελευταιο!Οσον αφορα τις πολυβιταμινες,θα πρεπει να τις σταματαμε μετα απο καποιο διαστημα ή μπορουμε να παιρνουμε σερι???Σε ευχαριστω πολυ!!!Και παλι συγχαρητηρια!!!

  8. #368
    New Member dReik0's Avatar
    Join Date
    10-05-08
    Location
    .
    Posts
    78

    Default

    Φοβερό topic μπράβο ( το διάβασα σχεδόν όλο ) . Το νιτρικό οξείδιο ποτε παίρνουμε και σε τι ποσότητα γιατί μου διέφυγε

  9. #369
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    Κατ'αρχας συγχαρητηρια για τον κοπο σου και την ενημερωση που μας παρεχεις.. κατα δευτερον η συνεχεια των οσων θα πω δεν εχουν σχεση με σενα αλλα με το αρθρο και την πηγη που προανεφερες.

    1) Ολα αυτα τα βρισκω ακρως υπερβολικα να πρεπει να γινουν σε μια μερα.

    2) Η whey ειναι μια εξαιρετικη λυση πρωτεινης (οχι ομως για εκτομορφους) , οι εκτομορφοι χρειαζονται περισσοτερο υδατανθρακα απο τον καθενα.
    Αν π.χ πιουν γαλα + whey + βρωμη δεν θα παρουν αρκετο υδατανθρακα.

    3) Αν μεσα στη μερα εχουμε φαει σωστες τροφες (τις καταλληλες για τον οργανισμο μας) , μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη, δε νομιζω τπτ απο ολα τα παραπανω να ειναι απαραιτητα..ακομα και η πρωτεινη που εγω προανεφερα.
    Την πρωτεινη την παιρνουμε κυριως λογω ελειψης χρονου δεν παρεχει ομως τπτ παραπανω απο ενα ισσοροπημενο καλο φαγητο στην θεση της.

    Εντελως φιλικα.

  10. #370
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    εντελως φιλικα οσο γραφεις ειναι τελειως λαθος..αν εξαιρεσουμε το τελευταιο ,δηλαδη αν εισαι 60-70κιλα ε ενταξει ισως καταφερνεις και παιρνεις 140-150 γρ πρωτεινης,αλλα μιλαμε για bodybuilding για να παρεις τοσες βιταμινες οσο μια πολυβιταμινη πρεπει να τρως 10μεριδες φρουτα το λιγοτερο..Και ξερεις bodybuilding Και φρουτα δεν εχουν την καλυτερη σχεση!
    επισης αν προσεξες το πλανο δεν ειναι για εναν απλο bodybuilder ..

  11. #371
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    Ειμαι 75 κιλα 1.86 υψος και στη λιπομετρηση σε επαγγελματικη ζυγαρια tanita μου εβγαλε 4% με αποκλιση ομως με το δερματοπτυχομετρο που ηταν στο 10%. ο κυριος που μου εκανε την λιπομετρηση μου ειπε οτι η αληθεια ειναι αναμεσα στις 2 αυτες μετρησεις..δλδ περιπου 7%.

    Σε πληροφορω λοιπον οτι σχεδον τιποτα απο ολα οσα αναφερθηκαν πιο πανω δεν κανω και ομως εχω πολυ καλα επιπεδα λιπους.

    Υ.Γ την πολυβιταμινη την παιρνεις σε περιπτωση που σε μια μερα μεσα λογω συγκεκριμενης διατροφης μπορει να εχεις ελλειψη καποιας βιταμινης συγκεκριμενης.

  12. #372

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by AnastasiosK

    Ειμαι 75 κιλα 1.86 υψος και στη λιπομετρηση σε επαγγελματικη ζυγαρια tanita μου εβγαλε 4% με αποκλιση ομως με το δερματοπτυχομετρο που ηταν στο 10%. ο κυριος που μου εκανε την λιπομετρηση μου ειπε οτι η αληθεια ειναι αναμεσα στις 2 αυτες μετρησεις..δλδ περιπου 7%.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου, με όλο το σεβασμό, αυτό που φαίνεται στο avatar σου δεν είναι με τίποτα ούτε 4%, ούτε 7%, για 10% το συζητάμε, και πάλι οι ζυγαριές εμπέδησης τύπου ΤΑΝΙΤΑ έχουν τεράστιες αποκλίσεις από πραγματικές λιπομετρήσεις (δεν λέω άχρηστες αν και οι έρευνες αυτό ακριβώς δείχνουν). Η πραγματικότητα είναι κοντά στο δερματοπτυχόμετρο, και όχι στην ζυγαριά. Και επίσης το βάρος σου είναι αρκετά χαμηλό ώστε είναι πιο "εύκολο" να κρατήσεις χαμηλό και το λίπος σου, το θέμα είναι αν ήσουν 85 αντί 75 κιλά θα μπορούσες να έχεις ένα 7% ή ένα 10% λίπος όπως λες;

    Εξάλλου ο τίτλος του άρθρου αναφέρει ρητά ότι ο οδηγός είναι για σοβαρούς αθλούμενους, και σε τέτοιες περιπτώσεις η έννοια της "υπερβολής" που αναφέρεις εξανεμίζεται.

  13. #373
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by AnastasiosK

    Ειμαι 75 κιλα 1.86 υψος και στη λιπομετρηση σε επαγγελματικη ζυγαρια tanita μου εβγαλε 4% με αποκλιση ομως με το δερματοπτυχομετρο που ηταν στο 10%. ο κυριος που μου εκανε την λιπομετρηση μου ειπε οτι η αληθεια ειναι αναμεσα στις 2 αυτες μετρησεις..δλδ περιπου 7%.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου, με όλο το σεβασμό, αυτό που φαίνεται στο avatar σου δεν είναι με τίποτα ούτε 4%, ούτε 7%, για 10% το συζητάμε, και πάλι οι ζυγαριές εμπέδησης τύπου ΤΑΝΙΤΑ έχουν τεράστιες αποκλίσεις από πραγματικές λιπομετρήσεις (δεν λέω άχρηστες αν και οι έρευνες αυτό ακριβώς δείχνουν). Η πραγματικότητα είναι κοντά στο δερματοπτυχόμετρο, και όχι στην ζυγαριά. Και επίσης το βάρος σου είναι αρκετά χαμηλό ώστε είναι πιο "εύκολο" να κρατήσεις χαμηλό και το λίπος σου, το θέμα είναι αν ήσουν 85 αντί 75 κιλά θα μπορούσες να έχεις ένα 7% ή ένα 10% λίπος όπως λες;

    Εξάλλου ο τίτλος του άρθρου αναφέρει ρητά ότι ο οδηγός είναι για σοβαρούς αθλούμενους, και σε τέτοιες περιπτώσεις η έννοια της "υπερβολής" που αναφέρεις εξανεμίζεται.
    </blockquote id=quote>



    +1..... δεν εχει σημασια να εχουμε απλα ενα ποσοστο λιπους 4 7 10%......αλλα να εχουμε και μυικη μαζα πανω μας με αυτο το ποσοστο λιπους...............πολλοι ανθρωποι χωρις καθολου διατροφη προπονηση....με τσιγαρα και ποτα εχουν 5% αλλα ειναι χλεμπουρες:D....σημασια εχει το ποση μαζα κουβαλαμε και εχουμε χαμηλο ποσοστο λιπους...............

  14. #374
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    στα εξηγησαν πολυ καλα οι παραπανω..
    την επομενη φορα ψαξε κατι πρωτου μιλησεις με τοση σιγουρια!

    αληθεια ο κυριος που στην εκανε με δερματοπτυχομετρο τι επαγγελεται?
    ακομη κ με το δερματοπτυχομετρο αν δεν εχεις κανει αρκετες λιπομετρησεις μπορεις να κανεις τεραστια λαθη!

  15. #375
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    Nowitzki εχω διαβασει πανω απο 1000 σελιδες σε e-books περι διατροφης και πηγαινω 10 χρονια γυμναστηριο..νομιζω εχω καθε δικαιωμα να λεω την γνωμη μου οπως αλλωστε ο καθενας μας.Οσον αφορα τον κυριο που λες..αυτη ειναι η δουλεια του..οι λιπομετρησεις , μετρηση μεταβολισμου κ.λ.π..εχει γραφειο.

    GRF ο σκοπος μου πλεον , αυτος ειναι , να ανεβασω το βαρος μου παραμενωντας στα ιδια επιπεδα λιπους. (το avatar ειναι 2 χρονια πριν) και συμφωνω οτι το δερματοπτυχομετρο σιγουρα ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα.

    Αυτο που εγω τελικα θελω να πω ειναι οτι δεν χρειαζονται ολα τα παραπανω για να εχει καποιος ενα πολυ καλο σωμα και δεν το λεω απο προσωπικη αποψη αλλα απο αυτα που εχω διαβασει.. π.χ tom venuto , michael geary κ.λ.π και ολα αυτα τα λεω γιατι πιστευω πως καποια παιδια απο εδω μεσα χωρις να κανουν πρωταθλητισμο μπορει να αρχισουν να τα εφαρμοζουν ολα αυτα.
    Καταλαβαινω οτι το αρθρο αναφερεται σε επαγγελματιες , ελπιζω να το καταλαβαινουν ολοι.

  16. #376
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by AnastasiosK

    Κατ'αρχας συγχαρητηρια για τον κοπο σου και την ενημερωση που μας παρεχεις.. κατα δευτερον η συνεχεια των οσων θα πω δεν εχουν σχεση με σενα αλλα με το αρθρο και την πηγη που προανεφερες.

    1) Ολα αυτα τα βρισκω ακρως υπερβολικα να πρεπει να γινουν σε μια μερα.

    2) Η whey ειναι μια εξαιρετικη λυση πρωτεινης (οχι ομως για εκτομορφους) , οι εκτομορφοι χρειαζονται περισσοτερο υδατανθρακα απο τον καθενα.
    Αν π.χ πιουν γαλα + whey + βρωμη δεν θα παρουν αρκετο υδατανθρακα.

    3) Αν μεσα στη μερα εχουμε φαει σωστες τροφες (τις καταλληλες για τον οργανισμο μας) , μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη, δε νομιζω τπτ απο ολα τα παραπανω να ειναι απαραιτητα..ακομα και η πρωτεινη που εγω προανεφερα.
    Την πρωτεινη την παιρνουμε κυριως λογω ελειψης χρονου δεν παρεχει ομως τπτ παραπανω απο ενα ισσοροπημενο καλο φαγητο στην θεση της.

    Εντελως φιλικα.
    </blockquote id=quote>Φυσικα και εχεις το δικαιωμα να λες την γνωμη σου ομως και οι υπολοιποι εχουν το δικαιωμα να σε αμφισβητησουν
    τωρα σε αυτα που λες
    1)οπως σου ειπε και ο grf ο οδηγος γραφτηκε για σοβαρα αθλουμενους και οχι απαραιτητα μονο για επαγγελματιες
    2)εξηγησε μου λιγο αυτο που λες με τον υδατανθρκα λες οτι αν πιουν whey+γαλα+βρωμη δεν θα παρουν αρκετο υδατανθρκα δηλαδη η βρωμη τι ειναι αερας; η βρωμη ειναι μια απο τις καλυτερες πηγες συνθετου υδατανθρακα και ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες για να αποκτησεις βαρος η ποσοτητα που θα παρεις εξαρταται απο τις αναγκες του καθε ενος ενας εκτομορφος θα φαει παραπανω βρωμη απο καποιον αλλον

  17. #377
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    Φιλε μου δεν εχω κανενα προβλημα να με αμφισβητoυν ισα ισα. Μου αρεσει ο ποιοτικος διαλογος.

    1) θα προτιμουσα απλα ο οδηγος να αναφερεται σε επαγγελματιες και μονο.

    2) 100ml γαλα 0% + Βρωμη 50γρ + whey(1 scoop) = 281 θερμιδες υδατανθρακα και 216 πρωτεινη (αποκλιση υπαρχει παντα , αναφερομαι με βαση τα προιοντα που χρησιμοποιω εγω , διαφορες μεγαλες δε νομιζω να υπαρχουν.)

    Το ποσοστο της πρωτεινης ειναι 43,5%. Ενας εκτομορφος θα πρεπει να λαμβανει συμφωνα με μελετες 55% υδατανθρακα και 30% πρωτεινη.


    sorry αν ξεφυγαμε απο το topic.

  18. #378

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by AnastasiosK

    Φιλε μου δεν εχω κανενα προβλημα να με αμφισβητoυν ισα ισα. Μου αρεσει ο ποιοτικος διαλογος.

    1) θα προτιμουσα απλα ο οδηγος να αναφερεται σε επαγγελματιες και μονο.

    2) 100ml γαλα 0% + Βρωμη 50γρ + whey(1 scoop) = 281 θερμιδες υδατανθρακα και 216 πρωτεινη (αποκλιση υπαρχει παντα , αναφερομαι με βαση τα προιοντα που χρησιμοποιω εγω , διαφορες μεγαλες δε νομιζω να υπαρχουν.)

    Το ποσοστο της πρωτεινης ειναι 43,5%. Ενας εκτομορφος θα πρεπει να λαμβανει συμφωνα με μελετες 55% υδατανθρακα και 30% πρωτεινη.
    </blockquote id=quote>

    Κάπου κάνεις κάποιο λάθος φίλε μου στις μετρήσεις σου, 100 ml άπαχο γάλα έχουν 3 γρ πρωτεΐνης + άλλα 24 γρ το συνηθισμένο scoop + άλλα 3-4 γρ από την βρώμη, σύνολο 30-32 γρ, δηλαδή 120 θερμίδες, όχι 216.

    Ο υδατάνθρακας: 5 γρ το γάλα και καμιά 40αριά η βρώμη, σύνολο 45 γρ άρα και πάλι καμιά 180αρια θερμίδες, όχι 280. Οι διαφορές δεν είναι αμελητέες.

    Τα ποσοστά με τα νούμερα που σου έγραψα βγαίνουν 40% πρωτεΐνη και 60% υδατάνθρακας. Δεν υπάρχουν έρευνες που να λένε ότι οι εκτόμορφοι πρέπει να παίρνουν τόσο τοις εκατό (άσχετο 55% + 30% = 85%, το υπόλοιπο 15% είναι λίπος;;), αυτό που υπάρχει είναι απλά προτάσεις, οι οποίες είναι εντελώς εμπειρικές και σίγουρα σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν σκληρούς κανόνες.

    Εξάλλου, οποιαδήποτε διατροφική πρόταση αν θέλουμε να την κάνουμε πιο συγκεκριμένη σε ενδόμορφους ή εκτόμορφους πρέπει να συνυπολογίζει τουλάχιστον και τα 1-2 ακόλουθα γεύματα, όπως επίσης και το προ-προπονητικό γεύμα/ρόφημα.

  19. #379
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    Γραψε λαθος στο γαλα ζητω συγνωμη , εβαλα 700ml , οσα πινω εγω σε μια μερα , τα νουμερα της βρωμης τα εχω παρει απο διατροφικο πλανο σε site μιας και στην συσκευασια που εχω δεν αναφερει , στη πρωτεινη τα βλεπω μπροστα μου.. και βγαινουν τα ποσοστα που προανεφερα.

    Το υπολοιπο 15%-20% ειναι λιπος ναι , οι εκτομορφοι επειδη "σπαταλουν" πολυ ενεργεια μεσα στη μερα χρειαζονται περισσοτερους υδατανθρακες..το βλεπω και σε εμενα.. το αναφερει και στο βιβλιο του ο tom venuto "burn the fat - feed the muscle" απο το οποιο παρεπιπτοντως αναφερετε ενα τρομερο αρθρο στο site σας και σας εκθειαζω για αυτο. Εγω επρεπε να διαβασω 340 σελιδες για κατι που ειχατε εσεις εδω στην πρωταρχικη σας σελιδα ;)

    Δεν αντιλεγω για τα 1-2 γευματα που λες αλλα ακριβως επειδη δεν υπαρχουν σκληροι κανονες πρωτα απολα πρεπει να κοιταμε τον σωματοτυπο μας-μεταβολισμο μας κ.λ.π

    Αν εγω π.χ θελω να παρω 500 θερμιδες λογω του διατροφικου πλανου που εχω σχηματισει και του στοχου που εχω δε μπορω να παρω whey πρωτεινη γιατι πολυ απλα θα πρεπει να υπερκαλυψω τους υδατανθρακες με αποτελεσμα αυτο να μην θεωρειται convenience meal..αλλα ουσιαστικα να καθομαι να μαγειρευω.
    Γι'αυτο ακριβως πλεον παιρνω αλλη πρωτεινη που εχει σχεδον ετοιμη την αναλογια..με λιγα λογια δεν ειναι whey γιατι δεν ανταποκρινεται στις αναγκες μου.

  20. #380

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    +1 σε GRF και VR2

    @ Anastasios K

    επειδη κι εμεις εχουμε μια πειρα και απο πολλα εργαστηρια και απο πολλων ειδων μετρησεων και απο χαμηλα ποσοστα λιπους , βαλε μας μια φωτο που δεν ειναι πριν απο 2ή 10 χρονια να δουμε αν εισαι 4% .
    Talk is cheap , μη λες κατι αν δεν μπορεις να το υποστηριξεις.

    Ακου μας και λιγο ρε συ , και εμεις για να ειμαστε εδω δεν αρχισαμε περσι τα βαρη.[:-batman]

    To αρθρο του Σταυρου ειναι πολυ ενημερωτικο , αν δεν μπορουμε να το εκτελεσουμε στο επακρον , μπορουμε σιγουρα να παρουμε ιδεες.Αλλωστε γι αυτο εξηγει πολυ ωραια τι κανει το καθε συμπληρωμα.

  21. #381
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    Προς θεου ουτε εγω πιστευω οτι εχω 4%..αφου οταν με μετρησε(σημερα) του ειπα οτι περιμενα γυρω στο 14%..μετα μου εκανε και την αλλη μετρηση(δερματοπτυχομετρο)..με εβγαλε 10%..και μου ειπε οτι λογικα ειμαι στον μεσο ορο δλδ 7%..αλλα να σου πω την αληθεια ουτε αυτο πιστευω..εγω πιστευω απλα την 2η μετρηση..δεν ειμαι καποιος που ηρθε απο τα συννεφα απλα πρωτη φορα εκανα μετρηση οποτε δεν ξερω και εγω τι να πιστεψω στα σιγουρα γιαυτο και το ανεφερα.

    Θα βαλω φωτο , δεν εχω προβλημα αν και δεν υπαρχει λογος απο τη στιγμη που λογικα ειμαι 10% και λεπτος..πανω κατω λογικο ειναι..κανω αρκετα καλη διατροφη και εχω ακομα περιθωρια (και να ανεβασω κιλα και να μειωσω το ποσοστο).

    Συμφωνω για το αρθρο οτι ειναι ενημερωτικο και ηταν το 1ο πραγμα που ειπα..αλλα νομιζω οτι πρεπει να στεκομαστε πρωτα σε αλλα πραγματα και μετα εκει..τουλαχιστον οσοι σκοπευουν να το ακολουθησουν.

    Μπορουμε να "ξεγελαμε" το σωμα μας με φυσικο τροπο με τρομερα αποτελεσματα..ολα αυτα ερχονται σε 2η μοιρα (για μενα παντα)

  22. #382

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Καλησπέρα και από μένα.
    Ο Σταύρος έχει γράψει ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ
    <blockquote id=quote>Quote:ΠαρΆόλα αυτά μετά από δική σας παρακίνηση, σας παραθέτω στις σελίδες που θα ακολουθήσουν έναν οδηγό λήψης συμπληρωμάτων σύμφωνα όμως με το πρόγραμμα επαγγελματιών η πολύ αφοσιωμένων bodybuilders.</blockquote id=quote>

    Είμαστε σε bodybuilding forum, είναι από τα καλύτερα τόπικ που μπορεί κάποιος να διαβάσει (την πρόταση ενός ατόμου με εμπειρία και εγκυκλοπαιδική γνώση).
    Το σχόλιο σου λοιπόν imo είναι από άκυρο εως κακόβουλο..

  23. #383
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-01-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    οκ καλα να περνατε ..ευχαριστω για την παρεα

  24. #384
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by AnastasiosK


    Συμφωνω για το αρθρο οτι ειναι ενημερωτικο και ηταν το 1ο πραγμα που ειπα..αλλα νομιζω οτι πρεπει να στεκομαστε πρωτα σε αλλα πραγματα και μετα εκει..τουλαχιστον οσοι σκοπευουν να το ακολουθησουν.

    Μπορουμε να "ξεγελαμε" το σωμα μας με φυσικο τροπο με τρομερα αποτελεσματα..ολα αυτα ερχονται σε 2η μοιρα (για μενα παντα)
    </blockquote id=quote>
    Καλησπερα και απο μενα .
    Αν διαβαζες καποια ποστ του bigsteve θα καταλαβαινες οτι αν δεν κανεις ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ - ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ σωστα δεν προκειτε να εχεις αποτελεσματα . Υπαρχουν πολλα παιδια εδω περα και ο Σταυρος(bigsteve) ειναι ενας απο αυτους που βοηθουν αφιλοκερδος τους users του φορουμ . Εγραψε ενα αρθρο πανω στα συμπληρωματα χωρις να σημαινει οτι αν δεν κανεις ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ - ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ σωστη θα προχωρησεις ΜΟΝΟ με τα συμπληρωματα . Αρα καλο ειναι καποιες φορες να μην κοιταμαι ΜΟΝΟ το δεντρο και να χανουμε το δασος .

  25. #385
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    να σαι παντα καλα θα σε θυμομαστε

  26. #386
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Με καλυψανε οι αγαπητοι mods πριν σου απαντησω:D
    αυτο που ηθελα να σου εξηγησω και εγω ειναι οτι δεν υπαρχει κανονας που να λεει οτι πρεπει να παρεις μονο 50γρ βρωμη στο μονο που ειναι σταθερος κανονας στην διατροφη ειναι η πρωτεινη στα υπολοιπα τα νουμερα παιζουν

  27. #387
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Με καλυψανε οι αγαπητοι mods πριν σου απαντησω:D
    αυτο που ηθελα να σου εξηγησω και εγω ειναι οτι δεν υπαρχει κανονας που να λεει οτι πρεπει να παρεις μονο 50γρ βρωμη στο μονο που ειναι σταθερος κανονας στην διατροφη ειναι η πρωτεινη στα υπολοιπα τα νουμερα παιζουν

  28. #388

    Default

    Φιλε Ανασταση, εγραψες:

    <blockquote id=quote>Quote:Ολα αυτα τα βρισκω ακρως υπερβολικα να πρεπει να γινουν σε μια μερα.</blockquote id=quote>

    Υπερβολικα? Τα συμπληρωματα που εχουν αναφερθει ειναι αρκετα βασικα. Θα μπορουσε να ειχε βαλει ο Σταυρος αλλα 15 ειδη συμπληρωματων που ειναι εντελως αχρηστα! Μπορει να σου φαινονται υπερβολικα επειδη ειναι γραμμενα με πληρη λεπτομερεια. Αυτο που αναφερεις εσυ ως υπερβολη εγω το μεταφραζω ως τεμπελια.

    Επισης, ειπες:

    <blockquote id=quote>Quote:
    3) Αν μεσα στη μερα εχουμε φαει σωστες τροφες (τις καταλληλες για τον οργανισμο μας) , μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη, δε νομιζω τπτ απο ολα τα παραπανω να ειναι απαραιτητα..ακομα και η πρωτεινη που εγω προανεφερα.</blockquote id=quote>

    Οταν καποιος κανει προγραμμα σοβαρης γραμμωσης με διατροφες, αμετρητες ωρες αεροβιας, βαρη, κοιλιακους, ποζαρισμα κλπ τοτε σιγουρα ΜΟΝΟ οι τροφες δυσκολο να φτασουν. Με μειωμενες θερμιδες καλο ειναι να εξασφαλιζουμε καποια αλλα θρεπτικα στοιχεια απο συμπληρωματα για να ειμαστε καλυμενοι και να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.

    Και τελος:

    <blockquote id=quote>Quote:οκ καλα να περνατε ..ευχαριστω για την παρεα</blockquote id=quote>

    Εντελως παιδιαριστικη συμπεριφορα. Μπηκες για να μαθεις εδω ή για να κανεις τον εξυπνο?
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  29. #389

    Default

    Φιλε Ανασταση, εγραψες:

    <blockquote id=quote>Quote:Ολα αυτα τα βρισκω ακρως υπερβολικα να πρεπει να γινουν σε μια μερα.</blockquote id=quote>

    Υπερβολικα? Τα συμπληρωματα που εχουν αναφερθει ειναι αρκετα βασικα. Θα μπορουσε να ειχε βαλει ο Σταυρος αλλα 15 ειδη συμπληρωματων που ειναι εντελως αχρηστα! Μπορει να σου φαινονται υπερβολικα επειδη ειναι γραμμενα με πληρη λεπτομερεια. Αυτο που αναφερεις εσυ ως υπερβολη εγω το μεταφραζω ως τεμπελια.

    Επισης, ειπες:

    <blockquote id=quote>Quote:
    3) Αν μεσα στη μερα εχουμε φαει σωστες τροφες (τις καταλληλες για τον οργανισμο μας) , μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη, δε νομιζω τπτ απο ολα τα παραπανω να ειναι απαραιτητα..ακομα και η πρωτεινη που εγω προανεφερα.</blockquote id=quote>

    Οταν καποιος κανει προγραμμα σοβαρης γραμμωσης με διατροφες, αμετρητες ωρες αεροβιας, βαρη, κοιλιακους, ποζαρισμα κλπ τοτε σιγουρα ΜΟΝΟ οι τροφες δυσκολο να φτασουν. Με μειωμενες θερμιδες καλο ειναι να εξασφαλιζουμε καποια αλλα θρεπτικα στοιχεια απο συμπληρωματα για να ειμαστε καλυμενοι και να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.

    Και τελος:

    <blockquote id=quote>Quote:οκ καλα να περνατε ..ευχαριστω για την παρεα</blockquote id=quote>

    Εντελως παιδιαριστικη συμπεριφορα. Μπηκες για να μαθεις εδω ή για να κανεις τον εξυπνο?
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  30. #390
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-09-08
    Location
    Lamia, China, Saint Vincent and Grenadi.
    Posts
    231

    Default

    παιδια να ρωτησω κατι κ εγω με την σειρα μου
    επειδη ειμαι σε φαση ογκου κ δεν βλεπω αποτελεσμα
    αν επαιρνα μια γλουταμινη θα με βοηθουσε...?
    οσο για το τριμπουλους που λεει ο bigsteve και το καταταση στα κυριοτερα συμπληρωματα εγω ειχα χρησιμοποιησει κ δεν ειδα καμια διαφορα πανω μου, να θυμησω στοχος μου ειναι ο ογκος ..
    ποσο καιρο πρεπει να παιρνει καποιος τετοιου ειδους συμπληρωματα για να δει διαφορα πχ γλουταμινη κ τριμπλουλους????

    αυτη την στιγμη αυτα που χρησιμοποιω εγω απο συμπληρωματα ειναι
    πρωτεινη καθαρη - ω3 - δεξτροζη - και κατα περιοδους κρεατινη ...

    ειναι αρκετα? ή οχι κ τι συμπληρωματα πιστευεται πως πρεπει να προσθεσω για να βαλω ογκο?
    να πω επισης οτι η διατροφη μου ειναι αρκετα καλη 7 γευματα την ημερα κ 250 γραμμαρια πρωτεινης καθημρινα κ φουλ υδατανθρακα . 89 κιλα ειμαι...

    α και τελευταιο γινεται να μην παρεις καποιος καζεινη (γιατι ειναι κ το οικονομικο θεμα) κ να την αντικαταστηση πχ. εμενα το τελευταιο γευμα μου εχει ως εξης 1.5 σκουπ whey σε γαλα 2 κουταλιες λιναρελαιο 1 κουταλια φυστικοβουτηρο κ τελος cottage , θελω να πω δηλαδη μπορουν αυτα τα φαγητα να αντικαταστησουν μια καζεινη ή θα ηταν προτιμοτερο να παρω ενα συμπληρωμα καζεινης
    (σορυ αν σας κουρασα)


 
Page 13 of 18 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  2. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Γράμμωση
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 1
    Last Post: 12-06-09, 07:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •