Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 16 of 18 FirstFirst ... 612131415161718 LastLast
Results 451 to 480 of 511
  1. #451
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Oταν λες ασφαλες...?
    Οσο ασφαλες ειναι να τρως κρεας. Η κρεατινη ειναι το πιο ασφαλες συμπληρωμα και πολλοι (συμπεριλαμβανομενου εμενα) δεν την κανουν κυκλους ποτε. Υπαρχει ερευνα με 12 μηνες χρησης. Για μενα μην κοιταξεις τι θα κανεις με βαση αυτο, αλλα με βαση την αποδοτικοτητα της.
    Α και μην παρεις krealkalyn κριμα ειναι, πεταμενα λεφτα.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  2. #452
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-08
    Location
    .
    Posts
    502

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Oταν λες ασφαλες...?
    Οσο ασφαλες ειναι να τρως κρεας. Η κρεατινη ειναι το πιο ασφαλες συμπληρωμα και πολλοι (συμπεριλαμβανομενου εμενα) δεν την κανουν κυκλους ποτε. Υπαρχει ερευνα με 12 μηνες χρησης. Για μενα μην κοιταξεις τι θα κανεις με βαση αυτο, αλλα με βαση την αποδοτικοτητα της.
    Α και μην παρεις krealkalyn κριμα ειναι, πεταμενα λεφτα.

    μου εχει δουλεψει πολυ καλα η kre alkalyne οσες φορες την εχω χρησιμοποιησει και φοβαμαι λογω κατακρατησης να χρησιμοποιησω μονουδρικη....

  3. #453
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    2 μονοϋδρικη κρεατινη : 1 μαγειρικη σοδα ----------> kre-alkalyn
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  4. #454
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    4

    Default

    σωστος!

  5. #455
    New Member
    Join Date
    06-03-07
    Location
    piraeus, Greece.
    Posts
    51

    Default

    Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι προτείνετε καλύτερα για βράδυ, πρωτεϊνη καζεϊνης η πολλαπλών πηγών? και οχι μονο για βράδυ και για κάποια ενδίαμεση χρήση δεκατιανό κτλ.

  6. #456
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    εγω προτιμω πολλων πηγων..η καζεινη μου χαλαει το στομαχι..

  7. #457
    New Member
    Join Date
    06-03-07
    Location
    piraeus, Greece.
    Posts
    51

    Default

    Eνδεικτικός χρόνος αφομοίωσης σε σχέση με την καζεϊνη ? και αν είναι λίγο λιγότερο, είναι ιδανικότερα πιστεύεις τα οφέλη λόγο "πολλαπλών πηγών"?
    Last edited by igatos; 10-04-11 at 20:39.

  8. #458
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    ο χρονος αφομοιωσης μιας πρωτεινης πολλαπλων πηγων σε συγκριση με καζεινη εξαρταται απο το ποσοστο της πρωτης σε καζεινη..δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια..εγω προσωπικα τις προτιμω!!
    Last edited by jimbliz; 10-04-11 at 20:43.

  9. #459
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    Quote Originally Posted by igatos View Post
    Eνδεικτικός χρόνος αφομοίωσης σε σχέση με την καζεϊνη ?
    υποθετικος,μονο.
    αλλα μαλλον λιγοτερος αναλογα το ποσοστο καζεινης που εχεις μεσα.
    :satisfaction is the death of desire:

  10. #460
    New Member
    Join Date
    06-03-07
    Location
    piraeus, Greece.
    Posts
    51

    Default

    Τι να υποθέσω τώρα? Εγω σαν εκτόμορφος, που θεωρητικά με καίει στο βραδυνό ύπνο, να πάω σε καζεϊνη? ή να ψάξω τα ποσοστά στις πολλαπλών πηγών και να επιλέξω μια?

  11. #461
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    για βραδυ παρε καζεινη,αλλα κ παλι δεν εχει να κανει με το οτι εισαι εκτομορφικος το τι θα παρεις σε εκεινη την φαση.
    :satisfaction is the death of desire:

  12. #462
    New Member
    Join Date
    06-03-07
    Location
    piraeus, Greece.
    Posts
    51

    Default

    προς εκει τείνω για καζεϊνη, ποια η χρήση της τότε των πολλαπλών πηγών, πως τη χρησιμοποιείται? μήπως είναι λίγο μαρκετινστικο το ολο θέμα? σίγουρα δεν την αντικαθιστάτε απο τη whey φαντάζομαι. Μπορείς να μου πεις μια χρονική στιγμή που την βάζεις?

  13. #463
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    Quote Originally Posted by igatos View Post
    μήπως είναι λίγο μαρκετινστικο το ολο θέμα?
    μαγος εισαι??
    μαζι με τους λιποδιαλυτες εμποριου ειναι απτις μεγαλυτερες απατες του marketing στο ββ.
    ακομα κ η καζεινη ειναι το λιγοτερο απαραιτητο συμπληρωμα πρωτεινης που μπορεις να παρεις.

    Quote Originally Posted by igatos View Post
    Μπορείς να μου πεις μια χρονική στιγμή που την βάζεις?
    αναμεσα σε γευματα ειναι καλυτερα αν θες να παρεις,η το πρωι.
    :satisfaction is the death of desire:

  14. #464
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-08-06
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    Καλημέρα!
    Είμαι 25 χρονών, 1.81, 65 κιλά.
    Καλή σχέση με το γυμναστήριο αλλά τώρα δοκιμάζω πρώτη φορά πρωτείνες σαν συμπλήρωμα.
    Αυτή τη στιγμή έχω ON Whey Gold και παίρνω 1 scoop μόλις ξυπνήσω και 1 μετά την προπόνηση.
    Προτείνετε να αλλάξω κάτι?
    Πχ 1 Whey μετά την προπόνηση και 1 Casein πριν τον ύπνο?
    Η δοσολογία μου είναι καλή?
    Μήπως να την μειώσω για να μην ζοριστεί το συκώτι?
    Πόσο νερό να πίνω?
    Άμα μαζί με την πρωτείνη πίνω πολύ νερό σε κοντινό χρόνο, δυσκολεύω την απορρόφησή της?

  15. #465
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Η δοσολογία είναι καλή και άσε την ως έχει.Πριν πέσεις για ύπνο τρώγε ένα γιαούρτι με λίγα αμύγδαλα ή ένα cottage με λίγα αμύγδαλα πάλι.
    Δεν ζορίζεται έτσι εύκολα το συκώτι, μην φοβάσαι.
    Όσων αφορά το νερό, τώρα που είναι και καλοκαίρι, καλό θα ήταν να έπινες 3 λίτρα+.Όχι λόγω του οτι παίρνεις συμπλήρωμα όμως.Δεν δυσκολεύεις την απορρόφηση, λεπτομέρεις, αμα διψάς πιες.
    Heavy squats will... Put muscles in places you didn't know they existed... Put hair on your scrotum... Cause any nearby women to conceive a child.

  16. #466
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-08-06
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    Ευχαριστώ πολύ l3onid4s!

  17. #467
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-05-11
    Location
    Κρητη
    Posts
    24

    Default

    Πολυ καλος οδηγος.. Εξαιρετικη δουλεια.. Ηθελα μονο να ρωτησω πως μπορω να συνδιασω το προ-προπονητικο ροφημα με καποιο νιτρικο.. θελω να πω αν πιω το νιτρικο μιση ωρα πριν τη προπονηση και αμεσως πριν απο αυτη το ροφημα δε θα εχω προβλημα με την αποροφηση του νιτρικου?

  18. #468
    Banned
    Join Date
    13-06-11
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    157

    Default

    εχω πάθει πλακα!! καταπληκτικο και κατατοπηστικότατο αρθρο !! +1000000

  19. #469

    Join Date
    25-06-11
    Location
    Small Village,Kavala,Greece
    Posts
    21

    Default

    περνω το θάρρος να σας αποκαλεσω ΄Σταυρο΄. Οποτε κυριε Σταυρο κανατε καταπληκτικη δουλεια και συγχαρητιρια!!! Αλλα θα ηθελα να καταθεσω 2 ερωτησεις :1. Μπορω κ εγω σαν εντελως αρχαριως να κανω χρηση ; 2. Αν ναι ποσο κοστιζουν τα προϊόντα ;

  20. #470
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-10-10
    Posts
    28

    Default

    [QUOTE=bigsteve;614128]
    10ο ΒΗΜΑ:
    Πότε; 30 λεπτά πριν την προπόνηση.
    Τι; 3-5γρ. αργινίνη, 5γρ. γλουταμίνη και 5γρ. BCAA αμινοξέα.
    Γιατί; Η αργινίνη είναι ένα από τα καλύτερα αμινοξέα για να λαμβάνεται πριν την προπόνηση, χάρη στην ιδιότητα της να αυξάνει την ροή του αίματος στους μύες με αποτέλεσμα να έχουμε περισσότερη μεταφορά δομικών υλικών και καλύτερη οξυγόνωση μέσω του αίματος στους μύες.

    Βάζοντας γλουταμίνη πριν από την προπόνηση αυξάνουμε την ενέργεια των μυών. Ακόμα διεγείρει την παραγωγή συστατικών τα οποία μας δίνουν έξτρα αντοχή για περισσότερες επαναλήψεις κατά την διάρκεια της προπόνησης.

    Τα BCAA με την σειρά τους παρέχουν στους μύες άμεση ενέργεια η οποία συμβάλει στην πραγματοποίηση μιας μεγαλειώδους προπόνησης .Επίσης το σημαντικότερο είναι ότι παίρνοντας έξτρα BCAA ο οργανισμός χρησιμοποιεί αυτά σαν ενέργεια και όχι αυτά τα οποία έχει αποθηκεύσει για να θρέψει και να αποκαταστήσει τους μύες
    .

    εχω μια απορια...αφου τα BCAA που θα παρουμε πριν την προπονηση θα χρησιμοποιηθουν ως ενεργεια ποιος ο λογος να τα παρουμε και να τα σπαταλησουμε και να μην παρουμε καποιο υδατανθρακα ωσ ενεργεια...Και κατι αλλο, επειδη συνηθιζω να κανω 30-40 λεπτα ποδηλατο μολις ξυπνω πριν το προγευμα, αν καταναλωσω καποια ποσοτητα BCAA και κανω το αεροβιο μου θα χρησιμοποιηθουν σαν ενεργεια ή για να θρεψουν τους μυς μου?

  21. #471
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-10-10
    Posts
    28

    Default

    Κανεις?

  22. #472
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Η ενεργεια απο τα Bcca που θα παρεις δε φτανει ουτε για ζητω για την αεροβικη σου, ειδικα για 40 λεπτα. Τα bcaa τα παιρνεις για να γλιτωσεις οσο γινεται το μυικο καταβολισμο. Επισης οι υδαταθρακες θα ανεβασουν την ισνουλινη που δεν το θες για λιποδιαλυση. Αμινοξεα για ενεργεια θα καις αν παρατηρησεις μια μυρωδια αμμωνιας στον ιδρωτα σου.
    Παντως δεν τα παιρνεις ΓΙΑ ενεργεια, αλλα αν ειναι να χρησιμοποιηθουν καποια αμινοξεα απο τον οργανισμο καλυτερα να ειναι αυτα παρα των μυων σου.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  23. #473
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-10-10
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Η ενεργεια απο τα Bcca που θα παρεις δε φτανει ουτε για ζητω για την αεροβικη σου, ειδικα για 40 λεπτα. Τα bcaa τα παιρνεις για να γλιτωσεις οσο γινεται το μυικο καταβολισμο. Επισης οι υδαταθρακες θα ανεβασουν την ισνουλινη που δεν το θες για λιποδιαλυση. Αμινοξεα για ενεργεια θα καις αν παρατηρησεις μια μυρωδια αμμωνιας στον ιδρωτα σου.
    Παντως δεν τα παιρνεις ΓΙΑ ενεργεια, αλλα αν ειναι να χρησιμοποιηθουν καποια αμινοξεα απο τον οργανισμο καλυτερα να ειναι αυτα παρα των μυων σου.


    Δηλαδη αν τα παρω πριν απο αεροβιο ή απο βαρη θα σπαταληθοουν ολα για ενεργεια?

  24. #474
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-10
    Posts
    22

    Default

    ακολουθω τον παρον οδηγο συμπληρωματων για ενα μηνα και πραγματικα εχω μεινει εκπληκτος απο τα αποτελεσματα (δυναμη,αντοχη,εμφανιση).το συστηνω ανεπιφυλακτα σε ολους
    ευχαριστω τον συντακτη του

  25. #475
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    BCAA σε σκόνη δεν έχω βρει .....μπορείτε να μου πείτε που να κοιτάξω;

  26. #476
    New Member
    Join Date
    08-07-10
    Posts
    64

    Default

    Καλημέρα παιδιά... Ερώτηση: Κρεατίνη πριν τον ύπνο, σε περίπτωση που δεν προλάβαμε δόση σε φάση φορτώματος... Ναι ή όχι; Τίθεται θέμα αφυδάτωσης - φαντάζομαι-, ίσως και τσιτώματος( ; ), αλλά γενικά ποια είναι η γνώμη σας;

    Επίσης, αν φορτώνουμε, και τις 3 τελευταίες μέρες από τις 5 απέχουμε απ'το γυμναστήριο, δεν τίθεται θέμα φαντάζομαι, έτσι; Μήπως χρειάζεται να παραταθεί το φόρτωμα στις 7;

  27. #477
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    BCAA σε σκόνη δεν έχω βρει .....μπορείτε να μου πείτε που να κοιτάξω;
    ρε c bcaa σε σκονη εχουν ολα τα σαιτ.πως γινεται να μην βρηκες?ψαξε για scivation xtend ή για alri chaindout,αν και πιο ακριβα.
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  28. #478
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-09-11
    Posts
    26

    Default

    se euxaristoume poli kirie stauro to ar8ro sou mou elise ta xeria kai to mialo. katapliktiko ar8rw sinxaritiria

  29. #479
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    γιωργο μεχρι ποσο λες η yohimbine την ημερα?.. να πω οτι τις πρωτες 5 μερες την καταλαβαινα αρκετα, τωρα ειμαι στα 10 Mg την ημερα και δεν την πολυ καταλαβαινω ειναι η αληθεια.

  30. #480
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-11-11
    Posts
    2

    Default

    καλησπερα, γυμναζομαι μερικους μηνες και σκεφτομαι να βαλω ενα συμπληρωμα πρωτεινης στη διατροφη μου κυριως για μετα την προπονηση ωστε να βοηθησω τους μυς μου. Ειμαι 25 ετων, 68 κιλα, 1,72

    Αυτο που με προβληματιζει ειναι το εξης, γυμναζομαι 3 φορες τη βδομαδα 9μιση-11 το βραδυ λογω δουλειας. Το πληρες γευμα της ημερας ειναι στις 6-6μιση γιατι στη δουλεια τρωω κατι προχειρο (σαντουιτσ, κατι απ το σπιτι κλπ το μεσημερι). Μετα το γυμναστηριο ξανατρωω για να παρω πρωτεινες υδατανθρακες κλπ που χρειαζομαι. Αν πορσθεσω την πρωτεινη θα πρεπει να αφησω το τελευταιο γευμα για αργοτερα?

    Θα ηθελα να με βοηθησετε στο ποτε πρεπει να ενταξω αυτη τη μια δοση πρωτεινης σαν ενισχυση της διατροφης μου. Μηπως απ τη στιγμη που τρωω κανονικα μετα το γυμναστηριο ειναι καλυτερα να τη λαμβανω το πρωι?

    Αν θεωρειτε πως για να εχω αποτελεσμα πρεπει να τη λαμβανω 2 φορες τη μερα περιμενω αντιστοιχη προταση.

    ευχαριστω


 
Page 16 of 18 FirstFirst ... 612131415161718 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  2. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Γράμμωση
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 1
    Last Post: 12-06-09, 07:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •