Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Member
    Join Date
    23-08-07
    Location
    Θεσσαλονικη, Greece.
    Posts
    53

    Default Απαγορευμενες ασκησεις για Αρση βαρων

    Στην αρση βαρων οποιες ασκησεις εμποδιζουν τα χερια απο το να "γυριζουν" για να κρατησουν την μπαρα πανω στους ωμους τους στο επολε και ασκησεις που θεωρειται οτι φερνουν τους ωμους μπροστα δεν εκτελουνται συνηθως.

    Παγκος-Δικεφαλα και αρκετες αλλες δυναμικες δεν εκτελουνται η εκτελουνται σπανιως σε περιοδο προπαρασκευαστικη.

    Κανει κανεις παγκο η δικεφαλα και επολε-αρασε για να δουμε αν οντως και ποσο ισχυει αυτο?

    Ειναι δικαιολογημενη αυτη η τακτικη η απλως αποτελει μια προπονητικη παραδοση χωρις πραγματικη ουσια?
    I killed Kenny

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Είναι πραγματική.Πρηξίματα των χεριών πρέπει να αποφεύγονται.Αναγκάζεσαι να σηκώνεις ψηλότερα τους αγκώνες σου και έτσι χάνεις καλή επαφή δαχτύλων και μπάρας.Μου το έχει πει γιος ολυμπιονίκη.:DΟ ίδιος ο ολυμπιονίκης το αντιμετώπισε.

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Είναι πραγματική.Πρηξίματα των χεριών πρέπει να αποφεύγονται.Αναγκάζεσαι να σηκώνεις ψηλότερα τους αγκώνες σου και έτσι χάνεις καλή επαφή δαχτύλων και μπάρας.Μου το έχει πει γιος ολυμπιονίκη.:DΟ ίδιος ο ολυμπιονίκης το αντιμετώπισε.

  4. #4
    New Member
    Join Date
    23-08-07
    Location
    Θεσσαλονικη, Greece.
    Posts
    53

    Default

    εμενα δεν με ενοχλουσε τοσο πολυ αν και δεν ηταν επρεπε να πιεζω τον εαυτο μου για να γυρναν τα χερια μου πολυ περισσοτερο.Σου δινει σταθεροτητα ο παγκος στα κρατημα του αρασε ειδικα αν ξεπερασεις το θεμα με τον ογκο που αποκτας.
    I killed Kenny

  5. #5
    New Member
    Join Date
    23-08-07
    Location
    Θεσσαλονικη, Greece.
    Posts
    53

    Default

    εμενα δεν με ενοχλουσε τοσο πολυ αν και δεν ηταν επρεπε να πιεζω τον εαυτο μου για να γυρναν τα χερια μου πολυ περισσοτερο.Σου δινει σταθεροτητα ο παγκος στα κρατημα του αρασε ειδικα αν ξεπερασεις το θεμα με τον ογκο που αποκτας.
    I killed Kenny

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-01-08
    Location
    .
    Posts
    16

    Default

    παιδια γνωριζω τον τσιντσαρη πολυ καλα.αυτος εκανε και παγκο και καμψεισ δυκεφαλων.λεει οτι δεν ετρεχε για να μην χασει ογκο απο τα χερια του.ο μονοσ λογοσ που δεν κανουν τετοιεσ ασκησεισ οι ΕΛΑΦΡΙΟΙ αρσηβαρηστες ειναι γιατι δεν τουσ βοηθανει καθολου στισ κινησεισ τους και ειναι επιπλεων παραπανησια κιλα σε μυσ πουδεν χρειαζονται...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •