Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 60 of 115
  1. #31
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Ναι αλλά να μην ξεχνάμε ότι και άλλοι-κυρίως- λόγοι οδηγούν τον επαγγελματία στη χρήση ΑΑΣ.Είναι η δουλειά του να είναι φουσκωτός(σόρρυ εάν ενοχλείται κανείς για την έκφραση).Σίγουρα όπως λες και ο προ το κάνει για την κ***α του και για το εφέ,και πολύ πιθανόν είναι να ξεκίνησε τη χρήση τους μόνο και μόνο για αυτό.Αλλά πιστεύω ότι πολλοί εξ αυτών οδηγούνται μετά καιρό στη χρήση ΑΑΣ,εγκαρτερώντας επαγ.καταξίωση,επιτυχία,κτλπ.

    P.s Πολύ καλό Σταύρο![:-thumbu][:-thumbu]

  2. #32
    Advanced Bodybuilder Elu Thingol's Avatar
    Join Date
    23-05-06
    Location
    Thessaloniki E.S, - Serres, 26 years old, Greece.
    Posts
    732

    Default

    Παντου υπαρχει η καχυποψια στο κατι διαφορετικο παιδια. Δεν ειναι ελληνικο φαινομενο. Το κατι διαφορετικο στην περιπτωση μας ειναι καποιος που εχει πιο πολυ ογκο απο εναν κοινο ανθρωπο. Δεν ειναι ηλιθιο να σχολιαζει καποιος, δηλωνει αγνοια, αλλα οχι ηλιθιοτητα. Παντως οποως και ναχει, το τι αποφαση θα παρει ο καθενας ειναι δικη του υποθεση. Προσωπικα δεν λεω ΟΧΙ στα αναβολικα μιλωντας μελλοντικα, αλλα πριν τα 25 αποκλειεται 100% και ουτε συνιστω σε καποιον να παρει πριν.

    hellin ρωτας για τις αρνητικες επιπτωσεις. Αναλογα τι χρηση θα κανεις. Αναλογα τι συνδυασμους, ποσοτητες, διαρκεια κυκλων και αριθμο, αναλογα και τα αρνητικα αποτελεσματα που θα εχεις ακομα και υπο ιδανικες συνθηκες.
    Train hard and expext success...
    Stats :
    1,93cm 117kg. BF (est.):16-17%
    Deadlifts:8x210kg
    Full squat: 6x170kg
    Bench press: 6x120kg
    Military: 6x90kg
    Shugs: 8x160kg

  3. #33
    Honorary Mod Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-08-04
    Location
    Greece.
    Posts
    4,148

    Default

    Συγχαρητηρια Σταυρο για το αρθρο!

  4. #34
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Καλό άρθρο, περιγράφει αρκετές απο τις τυχόν παρενέργειες των στεροιδών....σίγουρα πρέπει να το διαβάσει ο οποιοσδήποτε σκοπεύει ξεκινήσει χρήση τους.
    Απο την άλλη,έχω σοβαρές επιφυλάξεις για τη σκοπιμοτητά του,και τον μελλοντο-καταστροφικο ΄απόηχο΄ των τελευταίων κυρίως παραγράφων.
    Για μενα η γνωση ειναι δυναμη και το bbing ειναι αθλημα για τους δυνατους (ασχετα με το ποσα κιλα σηκωνουν στο παγκο).
    So,educate before meditate...

  5. #35
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    17-06-06
    Location
    Αθήνα, Κυψέλη, Greece.
    Posts
    183

    Default

    Συγχαρητήρια Steve,είναι ένα από τα περιεκτικότερα άρθρα που έχω διαβάσει για τις επιπτώσεις των ΑΑΣ.
    Θέλω να σου πω ένα μπράβο γενικότερα για όλα αυτά που έχεις γράψει από τότε που έγινες μέλος του forum.

  6. #36
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Ενα μεγαλο μπραβο στον bigsteve για το θεμα που θιγει. Και για να ειμαι ειλικρινης πριν πολλα πολλα χρονια, οταν ημουν νεος(24 χρονων) και ηθελα να γινω τεραστιος (τρομαρα μου!)αμεσως, εκανα ενα κυκλο. Βεβαια το μετανιωσα γιατι μερικες παρενεργειες με τρομαξαν και απο τοτε μεχρι σημερα καταλαβα οτι το φυσικο ειναι και το καλυτερο και ας μου πηρε 20 χρονια να φτασω εκει που ηθελα.Γι'αυτο συμβουλευω ολους: παιδια η σωματικη διαπλαση ειναι καθημερινος αγωνας με τον ευατο μας και με τα σιδερα και περνει χρονια για να καταφερουμε το σωμα που πραγματικα μπορουμε να δημιουργεισουμε. Και αυτη ειναι η ομορφια τελικα του ερασιτεχνικου Bodybuilding.

  7. #37
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    Πολυ ωραιο το αρθρο!
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  8. #38
    Pumping Iron
    Join Date
    18-08-07
    Location
    athens, xalandri, Greece.
    Posts
    314

    Default

    Tελειο Σταυρο.Θελω να συμπληρωσω οτι ο εθισμος στους αντρες ειναι πολυ μεγαλυτερος γιατι η χρηση ουσιων τους ανεβαζει το -εγω-
    ενω στις γυναικες δημιουργει σοβαρα κοινονικα προβληματα αποδοχης[ειδικα στις πιο μυωδης]κ πιστευω οτι ειναι πιο ευκολο να σταματησουν.Ενα τεραστιο αντρα τον θαυμαζουν ενω μια τεραστια γυναικα τη κοιτανε σαν να ειναι τερας.Εγω που δεν ειμαι τοσο μυωδης
    με ρωτανε αν θελω να βαλω μπραντιφερ για να δουν αν ειμαι πιο δυνατη απ αυτους[τι εξυπνο]!!!!!!
    toula nomikou

  9. #39
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-04-07
    Location
    .
    Posts
    215

    Default

    Bravo Steve! [:-glasses][:-thumbu]

    Έχω μια ανασφάλεια ως προς τι είναι αναβολικό
    και τι όχι για παράδειγμα πριν μερικά χρόνια εταιρείες
    περιελάμβαναν σε συμπληρώματα εφεδρίνη μετά αυτή εθεωρήθη
    αναβολική ουσία και απαγορεύτηκε παρόλα αυτά σε καταστήματα
    με βότανα μπορείς να δεις να την πουλάνε, δεύτερον η καφεΐνη
    θεωρείτε αναβολική σε μεγάλες δόσεις πράγμα που σημαίνει πως
    η χρήση της γκουαράνας πριν από κάποιο αγώνα μπορεί να σε
    αποκλείσει πάραυτα πωλείται σε φαρμακεία και καταστήματα
    ποια είναι η δική σου θέση σε αυτά!

  10. #40
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Και πριν τα 25 και μετα τα 25 ανθρωπος εισαι οποτε μια τετοια λογικη δεν στεκει.
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  11. #41
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    σε ευχαριστω πολυ alp!!!
    χαιρομαι πραγματικα να ποσταρω μαζι σου λογω της σοβαροτητας κ της σωστης πλευρας που βλεπεις τα πραγματα!
    η θεση μου επανω σε αυτα που ειπες παραπανω ειναι οτι με βρισκεις απολυτα συμφωνο.

    Απλα πιστευω οτι οι συνιστωμενες δοσεις γκουαρανα που βαζουν επανω στα κουτια δεν μπορει
    να πιαστει σαν ντοπαρισμα ενω αν καποιος αθλητης για παραδειγμα παρει εστω κ 1 deka ανα 2 εβδομαδες
    (δοσολογια που δινουν σε ασθενεις,ενω οι αθλητες χρησ την 5πλασια ποσοτητα αλλα εβδομαδιαιως!!!)
    τοτε θα πιαστει νοτπαρισμενος.

    οσο για το εφεδρινοξυλο ναι μεν ειναι δραστικο αλλα δεν εχει υποστει χημικη επεξεργασια αλλα κ οσο τσαι
    εφεδρινης κ να πιουμε δεν θα μας δωσει ουτε το μισο αποτελεσμα απο οτι 1 χαπι εφεδρινης.
    επισης ο βασικος λογος που απαγορευσαν κ κυρηξαν παρανομη ουσια την εφεδρινη ειναι οτι την χρησ σε καποια
    κοκτεηλ ναρκωτικων κ γιατι πολλα ατομα που ειχαν καρδιακα προβληματα παιθαναν απο την χρηση εφεδρινης.

  12. #42
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Originally posted by damian

    Καλό άρθρο, περιγράφει αρκετές απο τις τυχόν παρενέργειες των στεροιδών....σίγουρα πρέπει να το διαβάσει ο οποιοσδήποτε σκοπεύει ξεκινήσει χρήση τους.
    Απο την άλλη,έχω σοβαρές επιφυλάξεις για τη σκοπιμοτητά του,και τον μελλοντο-καταστροφικο ΄απόηχο΄ των τελευταίων κυρίως παραγράφων.
    Για μενα η γνωση ειναι δυναμη και το bbing ειναι αθλημα για τους δυνατους (ασχετα με το ποσα κιλα σηκωνουν στο παγκο).
    So,educate before meditate...
    Σε αυχαριστω που σου αρεσει το αρθρο μου!

    η σκοπιμοτητα του αρθρου ειναι :
    1ον)να προσπαθησει να ενημερωσει,αποτρεψει πιθανους χρηστες η ακομα κ ενεργους χρηστες απο τα αναβολικα.
    2ον)με το αρθρο μου αυτο, σαν moderator, εκπροσωπω την αντιθετη αποψη που εχει κ θελει να περασει κ στα
    μελη του το φορουμ σχετικα με τα αναβολικα στεροιδη.

    τωρα για ποιους ειναι το bbing κ ποση δυναμη χρειαζεται(οχι στον παγκο)
    ασε το γνωριζω εγω πολυ καλυτερα.κ δεν θα σου φερω για παραδειγμα εμενα αλλα την κοπελα μου που ειναι
    κ γυναικα η οποια εκανε τα ιδια με εμενα.ξυπναγε καθε πρωι 6 η ωρα να φτιαξει τα γευματα της κ να ανεβει
    νηστικη να κανει την 1η αεροβικη της ημερας οπου ακολουθουσε αλλη μια 45λεπτη παλι κ 2 προπονησεις με βαρη
    στην ιδια ημερα
    μια το πρωι κ μια το βραδυ.κ ολα αυτα με διαιτα κ λιπος στο 5-4 εως κ 3,5% με πεινα αβασταχτη,πονο,
    κουραση κ ταλαιπωρια συνεχομενα για 7 ολοκληρους μηνες.πιστευω οτι βαζει κατω πολλα¨"φουσκωτακια" που
    ξερουν απο τα βιβλια να παιρνουν μονο φαρμακο κ να το παιζουν γνωστες κ κορμια.τα οποια βεβαια δεν θα
    αντεχαν ουτε 2 ημερες αυτο το προγραμμα κ κατω απο αυτες τις αντιξοες συνθηκες.η γνωση δεν ειναι ομως αυτη.
    η γνωση ειναι να καταφερεις να πετυχεις οσο πιο¨"αναιμακτα" μπορεις τους στοχους σου κ μολις το καταφερεις αυτο
    να εχεις την ικανοτητα κ την εξυπναδα να φυγεις κ να θεσεις καινουργιους στοχους που θα σε κανουν
    καλυτερο ανθρωπο.
    κ οχι να φτασει καποιος σε σημειο να παιρνει chialis μηπως κ καταφερει να κανει ερωτα απο την ζημια
    κ την χαμηλη τεστο που εχει λογω της χρονιας,λαθος κ χωρις σωστη αποθεραπεια χρησης...

    πιστευω να με καταλαβες...

  13. #43
    Pumping Iron
    Join Date
    14-05-07
    Location
    Volos, Greece.
    Posts
    268

    Default

    Εγω παντος οχι μονο καταλαβα οτι δεν προκειτε ποτε να ξανασκεφθω και να ψαξω σε διαφορα σαιτ για τα ΑΑΣ και τι χρηση τους, αλλα θα στραφω και στο κικ μποξιν :Ρ
    Ηταν μια ιδεα που στριφογυρνουσε πολυ καιρο και τωρα το αποφασισα επιτελους :Ρ
    Μια τελευταια ερωτηση επειδη υποθηκε οτι καποιος θα σκεφτονταν τη χρηση τους μετα τα 25.
    Οσο ειμαστε σε περιοδο αναπτυξης μεχρι τα 21 δηλαδη περιπου οι αρνητικες συνεπειες ειναι μεγαλυτερες απο την χρηση ΑΑΣ και τα αποτελεσμα τους μηπως ειναι λιγο καλυτερα?

  14. #44
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Originally posted by hellin

    Εγω παντος οχι μονο καταλαβα οτι δεν προκειτε ποτε να ξανασκεφθω και να ψαξω σε διαφορα σαιτ για τα ΑΑΣ και τι χρηση τους, αλλα θα στραφω και στο κικ μποξιν :Ρ
    Ηταν μια ιδεα που στριφογυρνουσε πολυ καιρο και τωρα το αποφασισα επιτελους :Ρ
    Μια τελευταια ερωτηση επειδη υποθηκε οτι καποιος θα σκεφτονταν τη χρηση τους μετα τα 25.
    Οσο ειμαστε σε περιοδο αναπτυξης μεχρι τα 21 δηλαδη περιπου οι αρνητικες συνεπειες ειναι μεγαλυτερες απο την χρηση ΑΑΣ και τα αποτελεσμα τους μηπως ειναι λιγο καλυτερα?
    θα σου ελεγα να συνδιασεις bbing με πολεμικες τεχνες οπως εκανε ο bo lo yang κ ο τυπος στο
    avatar σου κ η crimson!

  15. #45
    Pumping Iron
    Join Date
    14-05-07
    Location
    Volos, Greece.
    Posts
    268

    Default

    Καπως ετσι σκεφτομε να το κανω, μολις τελειωσω επιτελους με τα μαθηματα θα ποσταρο προγραμα διατροφης, βαρη και καθε ποτε εχω προπονηση για να δω αν θα χρειαστει διορθωσης και μετα ντου στο γυμναστηριο :Ρ

  16. #46
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-04-07
    Location
    .
    Posts
    215

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου
    και για τα καλά σου λόγια είναι μεγάλη μου τιμή
    ελπίζω να μιμηθούν και άλλοι επαγγελματίες BB
    το παράδειγμα σου πράγμα που θα βοηθήσει
    πολύ τον χώρο του αθλήματος γιατί δυστυχώς
    στην Ελλάδα είμαστε πολύ πίσω πράγμα πολύ
    άσχημο για την χώρα που ξεκίνησε ο αθλητισμός!


    Αν δεν απατώμαι τα συμπληρώματα που περιείχαν
    έφεδρα εννοούσαν ma huang οχι χημικη!

    [u]Παρενέργειες </u>

    Ωστόσο η χρήση της εφέδρας και των παραγόμενων από αυτήν
    αλκαλοειδών δεν πρέπει να παρακάμπτει τις οδηγίες που
    υπάρχουν στις ετικέτες των διαφόρων βιομηχανικών σκευασμάτων
    που την περιέχουν. Παρενέργειες που μπορεί να δημιουργηθούν
    από την χρήση της είναι, γενική ατονία, απώλεια νευρικών
    αντιδράσεων, υψηλή πίεση του αίματος, καρδιακή αρρυθμία,
    και άλλες καρδιακές παθήσεις μέχρι και θάνατος.
    Φυσικά δεν πρέπει να χρησιμοποιείται από έγκυες και λεχώνες.
    Επίσης δεν πρέπει να χρησιμοποιείται από άτομα που έχουν
    υψηλή καρδιακή πίεση ή γλαύκωμα.

    [u]Ναρκωτικό </u>

    Ωστόσο η κακή φήμη της εφέδρας οφείλεται κυρίως στο
    κύριο συστατικό της την εφεδρίνη, και την χρήση της.
    Η εφεδρίνη θεωρείται ισχυρό αναβολικό και είναι απαγορευμένη
    η χρήση της ουσίας αυτής σε αθλητικά γεγονότα που έχουν επίσημο
    ή ημιεπίσημο χαρακτήρα.

    Επίσης η υπερβολική χρήση εφεδρίνης σε συνδυασμό με άλλα
    διεγερτικά όπως η καφεΐνη ή ακόμα χειρότερα η μεθαμφεταμίνη,
    μπορεί να επιφέρει καρδιακές παρενέργειες και θάνατο.
    Είναι γνωστό ότι πολλά εξαρτημένα σε ουσίες άτομα
    χρησιμοποιούν τέτοια παρασκευάσματα. Τα περίφημα χάπια τύπου
    "έκσταση" σε έναν από τους πολλούς συνδυασμούς
    τους έχουν στο περιεχόμενό τους εφεδρίνη.

  17. #47
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    την γνωμη μου για το θεμα και για τον σταυρακα την ειπα στο ποστ με τους μπεβερλυ χιλς κοιλιακους.

    Διαβαζοντας τα ποστ σας εμενα μου ηρθε μια αλλη ερωτηση στο μυαλο

    Γιατι να παρει καποιος αναβολικα?

    -παντα ηξερα οτι θα αλλαξει η ζωη μου αν κανω +20 κιλα παγκο
    -το καλοκαιρι θα ειμαι τουμπανος και ολοι θα με κοιτανε ,η απολυτη ευτηχια
    -7% λίπος?!?! ε ποτε! εγω θελω 5 η δεξια φλεβα κατι απο την μασχαλη φαινεται στο 60% μονο απαραδεκτο!!

    δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο βοηθηστε
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  18. #48
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Μπράβο Σταύρο καταπληκτικό το άρθρο !! [:-thumbu]

  19. #49
    Pumping Iron
    Join Date
    12-03-06
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    440

    Default

    xaxaxa θεος ο ψηλος , αλλα πιστευω πανω σε αυτο που λες οτι το κανουν ατομα που βαριουνται να δουλεψουν(γενικα στη ζωη τους , αρα και στο ΒΒ ) ή αυτοι που θελουν να σταδιοδρομησουν επαγγελματικά και εχουν φτασει πλεον σε επιπεδο που δεν παει αλλο φυσικα και χρειαζονται λογο ανταγωνισμου αας
    knowledge speaks but wisdom listens

  20. #50
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-04-07
    Location
    Heraklion, Greece.
    Posts
    30

    Default

    BIG STEVE Ολες αυτες οι παρενεργιες που αναφερεις ειναι αδιαμφισβητητα εγκυρες.
    Ομως ας μην βλεπουμε τα αναβολικα στεροειδη μονο ως καταστρεπτικες ουσιες...
    Θελω να πω οτι με την σωστη ενημερωση και με τις σωστες βασεις τα αναβολικα
    στεροειδη μπορουν να συμβαλουν και θετικα στον αθλητη,Bodybuilder αποκλειωντας μερικες απο τις παρενεργιες...
    Ενας καλα ενημερωμενος χρηστης αναβολικων ουσιων δεν σκεφτεται μονο το τι στεροειδη θα χρησιμοποιησει στον κυκλο του αλλα πρωτα απο ολα τι προληψεις θα παρει για να καταπολεμησει απο την αρχη τις ανεπιθυμιτες παρενεργιες...
    Τι ενοω...Υπαρχουν πολλα φαρμακα τα οποια μπορουν (με τη σωστη χρηση τους παντα) να προστατεψουν τον αθλητη,Bodybuilder απο παρενεργιες οπως :Γυναικομαστια,Συρρικνωση των Ορχεων κ.α
    Φυσικα δεν θελω να παροτρυνω κανεναν να κανει χρηση αναβολικων στεροειδων απλα προσπαθω να δωσω σε καποιους να καταλαβουν οτι με την σωστη χρηση τους δεν προκειται να γινεις "Hulk"........
    Ειμαι τελειως καθετος στην χρονια χρηση αυτων των ουσιων διοτι σε αυτην την περιπτωση παρενεργιες θα ειναι σιγουρα αναποφεκτες!
    Συμφωνω ομως με την ΣΩΣΤΗ και ΣΥΝΤΟΜΗ χρηση των αναβολικων στεροειδων.....
    Αυτη παντα ειναι η αποψη μου...Και ας μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι απο τους top bodybuilders κανουν χρηση των ουσιων αυτων....
    Και κατι ακομα.Μερικοι ανθρωποι νομιζουν οτι με το να παρουν αναβολικα στεροειδη θα αποκτησουν το σωμα που ονειρευοντουσαν χωρις να κουραστουν και να παλεψουν γιαυτο.
    Θα πρεπει να γνωριζουν οτι αυτο το σκεπτικο ειναι τελειως λαθος και οτι για να αποκτισεις το πολυποθητο "LOOK" που ονειρευεσαι πρεπει να δουλεψεις σκληρα ειτε ΜΕ ειτε ΧΩΡΙΣ την χρηση των αναβολικων ουσιων.

  21. #51
    New Member
    Join Date
    23-08-07
    Location
    Θεσσαλονικη, Greece.
    Posts
    53

    Default

    Η μονη σωστη και με "μετρο" χρηση των αναβολικων ειναι η μη χρηση τους.Αν πας στους ολυμπιακους η εισαι επαγγελματιας αθλητης θα κανεις χρηση η θα πας σπιτι σου.Αν κανεις χρηση για τον χαβαλε σου η για κατι λιγοτερο απο τα παραπανω εισαι απλως ανοητος.
    I killed Kenny

  22. #52
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-04-07
    Location
    Heraklion, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Ειναι επιλογη του καθενος να χρησιμοποιησει η οχι.
    Κανενας δεν μπορει να επιβαλει στον αλο το οτιδιποτε.
    Προσωπικα στο κοντινο μελλον δεν εχω σχεδια για την χρηση αναβολικων...
    Στο μελλον ομως ποτε δεν ξερεις πως θα πραξεις και αν υπαρξουν καταληλες
    συνθηκες και προυποθεσεις μπορει ο οποιοσδιποτε να αλλαξει γνωμη και να δει
    και την καλη πλευρα αυτων των ουσιων.......
    Οποτε μην βαζεις "καρτελακια" με ονοματα στον καθενα γιατι ποτε δεν ξερεις πως
    μπορει να πραξεις και ο ιδιος στο μελλον!

  23. #53
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-05-07
    Location
    kalamata, Greece.
    Posts
    123

    Default

    ασε με να κανω λαθος
    μη παριστανεις το Θεο
    δεν μ αρεσουν οι σωτηρες
    δε γουσταρω να σωθω
    δεν πειραζει αν μετα θα μετανιωσω
    δεν τρεχει τιποτα αν διπλα θα κουραστω
    δεν με νοιαζει απαγοητευση αν νιωσω
    αφου ξερω πως επαιξα και γω


    οχι ρε παιδια δεν σπρωχνω φαρμακα:D

  24. #54
    New Member
    Join Date
    23-08-07
    Location
    Θεσσαλονικη, Greece.
    Posts
    53

    Default

    Και να παρεις 100% συνειδητα και γνωριζοντας τα παντα και εχοντας ολες τις προστασιες παλι ειναι ανοησια.Ειναι γεγονος οτι προκαλουν ζημιες ακομα και με επιβλεψη απο γιατρους και παντα θα παθεις κατι.Οι παρενεργειες ειναι παρα πολλες και μονο μια χουφτα απο αυτες απομακρυνεις με τα διαφορα προληπτικα μεσα.Φυσικα και ειναι επιλογη σου αλλα δεν παυει να ειναι μια ανοητη επιλογη.Μια αλλη λεξη θα ηταν πιο καταλληλη.

    Περι καλης πλευρας των ουσιων......κολοκυθοπιτα[:-party]
    I killed Kenny

  25. #55
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    Originally posted by psilos2000

    την γνωμη μου για το θεμα και για τον σταυρακα την ειπα στο ποστ με τους μπεβερλυ χιλς κοιλιακους.

    Διαβαζοντας τα ποστ σας εμενα μου ηρθε μια αλλη ερωτηση στο μυαλο

    Γιατι να παρει καποιος αναβολικα?

    -παντα ηξερα οτι θα αλλαξει η ζωη μου αν κανω +20 κιλα παγκο
    -το καλοκαιρι θα ειμαι τουμπανος και ολοι θα με κοιτανε ,η απολυτη ευτηχια
    -7% λίπος?!?! ε ποτε! εγω θελω 5 η δεξια φλεβα κατι απο την μασχαλη φαινεται στο 60% μονο απαραδεκτο!!

    δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο βοηθηστε
    Καλα εσενα δεν φοβομαστε οτι θα παρεις αναβολικα 2 καλοι λογοι να παρεις αναβολικα ειναι το αβαταρ μου και το σινγκ μου:D

  26. #56
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Originally posted by Radical

    BIG STEVE Ολες αυτες οι παρενεργιες που αναφερεις ειναι αδιαμφισβητητα εγκυρες.
    Ομως ας μην βλεπουμε τα αναβολικα στεροειδη μονο ως καταστρεπτικες ουσιες...
    Θελω να πω οτι με την σωστη ενημερωση και με τις σωστες βασεις τα αναβολικα
    στεροειδη μπορουν να συμβαλουν και θετικα στον αθλητη,Bodybuilder αποκλειωντας μερικες απο τις παρενεργιες...
    Ενας καλα ενημερωμενος χρηστης αναβολικων ουσιων δεν σκεφτεται μονο το τι στεροειδη θα χρησιμοποιησει στον κυκλο του αλλα πρωτα απο ολα τι προληψεις θα παρει για να καταπολεμησει απο την αρχη τις ανεπιθυμιτες παρενεργιες...
    Τι ενοω...Υπαρχουν πολλα φαρμακα τα οποια μπορουν (με τη σωστη χρηση τους παντα) να προστατεψουν τον αθλητη,Bodybuilder απο παρενεργιες οπως :Γυναικομαστια,Συρρικνωση των Ορχεων κ.α
    Φυσικα δεν θελω να παροτρυνω κανεναν να κανει χρηση αναβολικων στεροειδων απλα προσπαθω να δωσω σε καποιους να καταλαβουν οτι με την σωστη χρηση τους δεν προκειται να γινεις "Hulk"........
    Ειμαι τελειως καθετος στην χρονια χρηση αυτων των ουσιων διοτι σε αυτην την περιπτωση παρενεργιες θα ειναι σιγουρα αναποφεκτες!
    Συμφωνω ομως με την ΣΩΣΤΗ και ΣΥΝΤΟΜΗ χρηση των αναβολικων στεροειδων.....
    Αυτη παντα ειναι η αποψη μου...Και ας μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι απο τους top bodybuilders κανουν χρηση των ουσιων αυτων....
    Και κατι ακομα.Μερικοι ανθρωποι νομιζουν οτι με το να παρουν αναβολικα στεροειδη θα αποκτησουν το σωμα που ονειρευοντουσαν χωρις να κουραστουν και να παλεψουν γιαυτο.
    Θα πρεπει να γνωριζουν οτι αυτο το σκεπτικο ειναι τελειως λαθος και οτι για να αποκτισεις το πολυποθητο "LOOK" που ονειρευεσαι πρεπει να δουλεψεις σκληρα ειτε ΜΕ ειτε ΧΩΡΙΣ την χρηση των αναβολικων ουσιων.
    σεβομαι απολυτα την γνωμη σου κ ειναι αξιος συγχαρητηριων κ τροπος που την παρουσιαζεις!

    παρολα αυτα εχω να σου πω πως διαφωνω μαζι σου σε καποια πραγματα.
    δηλ να παρουμε καποια φαρμακα να γλυτωσουμε την γυναικομαστια οπως τα no.....x,ar.....x,f....a
    που αν διαβασεις τις παρενεργειες τους στα συνοδευτικα φυλλαδια που εχουν τα κουτια ειναι χειροτερα κ απο
    μερικα αναβολικα.... ας μην μιλησουμε για το pr....r που ειναι για τον προστατη...
    επισης το pr....on το οποιο προστατευει του ορχεις απο την συρικνωση εχει κ αυτο ενα σωρο αναγραφωμενες
    πιθανες παρενεργειες.δηλαδη γλιτονουμε καποιες παρενεργειες για να πεσουμε σε αλλες;;;

    πολλα απο τα προστατευτικα ειναι αμφιλεγομενη η θετικη τους δραση,οπως πχ το εκχυλισμα γαιδουραγκαθου (milk tristle)
    για το συκωτι.

    οσο για την "λογικη" χρηση ειναι 3πλασια τουλαχιστο απο την δοσολογια που προτεινουν οι γιατροι σε
    μια θεραπευτικη συνταγη (στην οποια αναφερονται κ οι παρενεργειες)δηλ ειναι καταχρηση.
    ας μην αναφερθουμε στην δσολογια που χρησ για πρωταθλητισμο που μπροστα στο "βαθρο" ξεπερνιεται καθε οριο...
    εκει πια δεν νοειται να κανεις πρωταθλητισμο κ να μιλαμε για σωστη κ λογικη χρηση σωστα;

    χαρηκα πολυ που ποσταρα μαζι σου γιατι εχεις λογικα επιχειρηματα κ τα παρουσιαζεις σωστα!

  27. #57
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Καλα εσενα δεν φοβομαστε οτι θα παρεις αναβολικα 2 καλοι λογοι να παρεις αναβολικα ειναι το αβαταρ μου και το σινγκ μου:D

    Δες κι εσύ στον παρακάτω σύνδεσμο για το άβαταρ σου. Σαν τρύπιο λάστιχο ξεφούσκωσε

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...71&whichpage=3
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  28. #58
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-04-07
    Location
    Heraklion, Greece.
    Posts
    30

    Default

    BigSteve σιγουρα οταν μιλαμε για Πρωταθλητισμο τοτε καθε οριο και καθε "λογικη"
    ξεπερνιεται.....
    Ομως αν πρεπει να θυσιασω την ζωη μου για μια γ@μ***νη θεση στο Βαθρο καλυτερα
    να μου λειπει..!
    Αυτο για μενα δεν ειναι πρωταθλητισμος.
    Τωρα οταν μιλαω για λογικα πλαισια ληψης ουσιων ενοω οτι θα μπορουσε καποιος καλλιστα
    να χρησιμοποιησει στεροειδη για ενα μικρο διαστημα (2 μηνων για παραδειγμα) για να "διορθωσει" καποια ατελεια στο σωμα του γρηγοροτερα...
    Σε καμια περιπτωση δεν θεωρω σωστο να ξεκινησεις το BB με αναβολικα...
    Επεισης οπως ειχες πει σε προηγουμενο post σου θελει πολυ σκληρο χαρακτηρα για να μπορεις να κρατηθεις μακρια οταν τα δοκιμασεις!!
    Οποτε το θεμα αναβολικα ειναι για ΛΙΓΟΥΣ.
    Για αυτους που ξερουν καλα και τις θετικες και τις αρνητικες ενεργιες των ουσιων αυτων...
    Για αυτους που επιβαλεται απο την δουλεια τους η χρηση ουσιων.
    Ειμαι σιγουρος οτι καθε Βodybuilder που ασχολειται χρονια με το αθλημα εχει κανει χρηση ή τουλαχιστον εχει σκεφτει να κανει...
    Τωρα οπως ειπα και πριν ειναι στο χερι σου να διαλεξεις...
    "Παν Μετρον Αριστον"!

  29. #59
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    Σιφατσι απο επιλογη του το εκανε αφου μιλησε με τον Arnold πρωτα και αυτος του ειπε οτι πρεπει να πεσει στα 96 με 98 κιλα για να παιζει σε ταινιες και γενικα τον κηνιματογραφο και το σωμα του οπως ειναι τωρα πολυ μου θημιζει τον The Rock η τον Vin diesel επειδη τετια ανεχοντε απο το κοινο

  30. #60
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Θα περιμένω Αλεκάκι να δω τον επόμενο Άρνολντ στο πρόσωπο του Λεβρόν.
    Αυτόν περίμενε το χόλιγουντ.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"


 
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •