Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 115
  1. #61
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    Aλλο ειπα βασικα και εχω κατι παλια περιοδικα του 97-98 που του ζητησαν να παιξει σε ταινεις αλλα τους απεριψε τωρα ομως δεχτηκε εγω ειπα το επελεξε ο ιδιος να ξεφουσκωσει και δεν μιλησα ουτε μαρομιωση εκανα ο αρνολντ συμβουλες του εδωσε δεν του ειπε ελα να με αντικαταστησεις[:-glasses]



    Σταυρε σορυ για τα οφφ μου αυριο θα τα σβησω αμα θες

  2. #62
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    παιδια οσοι ειστε υπερ των αναβολικων ειναι δικαιωμα σας κ ο καθε ενας κανει τις επιλογες του οπως τις εκανα κ εγω στο παρελθον.

    απλα ηθελα να γραψω καποια πραγματα που ειχα βιωσει ο ιδιος κ καποια αλλα που δεν τα βιωσα εγω αλλα αλλοι αθλητες που εχουμε συζητησει αμετρητες ωρες για ολα αυτα.

    ο μονος σκοπος ειναι να παρουσιασω τα πραγματα οπως ειναι στην πραγματικοτητα κ οχι οπως απλα τα γραφουν τα βιβλια,με σκοπο να κανω οσους τα χρησ η προκειται να τα χρησ να το σκεφτουν λιγο καλυτερα.

    ευχομαι να εχετε παντα υγεια κ καλα αποτελεσματα στην προσπαθεια σας με οποιον τροπο κ αν γινεται αυτη.

  3. #63
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Αν και λίγο αργά, να δώσω κι εγώ τα εύσημα στον Σταύρο!!!

    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

    Υ.Γ. Δε ξέρω αν έγινε, αλλά το αρθράκι στο πρώτο ποστ θα πρέπει να γίνει sticky στην υποενότητα με τα ΑΑΣ...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #64
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Σταυρο σου εχω πει πολλες φορες μπραβο και συγχαρητηρια σε καθε αρθρο που γραφεις αλλα και απο κοντα αυτη την φορα ομως θα σου πω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ οχι μονο για τον χρονο και την διαθεση που ειχες να τα γραψεις ολα αυτα, αλλα και για το θαρρος που ειχες να γραψεις τα πραγματα οπως εχουν βαζοντας ακομα και δικες σου εμπειριες, αυτο αποδεικνυει την σοβαροτητα της καταστασης αλλα σε καθιστα και εσενα αξιο σεβασμου. Εχοντας και εγω λοιπον καποια εμπειρια απο τους παραπανω λογους συμφωνω απολυτα με αυτα που εγραψες. Οσον αναφορα το θεμα θα ηθελα να αναφερθω και σε ενα αλλο σημαντικο ζητημα. το bodybuilding ειναι ενα αθλημα που τα αποτελεσματα εινα οπτικα, ετσι καθε μερα δεχομαστε την κριση του κοσμου ειτε καλη ειναι αυτη ειτε κακη αναλογως την περιοδο που περναμε (ογκο, γραμμωση, προαγωνιστικη περιοδο, off season) ακουμε και τα αναλογα σχολια (αδυνατησες, γραμμωσες, φουσκωσες, παχυνες κτλ). Αν λοιπον καποιος κανει χρηση φαρμακων κατευθειαν θα γινει οπως ειπε και ο Σταυρος "δακτυλοδηκτουμενος" και θα του βγαλουν την ταμπελα "ο φαρμακομενος" χωρις να ξερουν τι θυσιες εχει κανει ασχετα με το τι πηρε, και αυτο επειδη τα αποτελεσματα θα φανουν πανω του. Ενω ενας ποδοφαιριστης π.χ. δεν θα το ακουσει ποτε αυτο το σχολιο οσα γκολ και να βαλει, γιατι σωματικα δεν διαφερει απο τον καθε κοινο ανθρωπο. Οποτε ολοι οι αθλητες ειναι ολυμπιονικες και οι bodybuilders ειναι φαρμακομενοι. Ηθελα να καταληξω οτι τα λαθη ολων των αθληματων τα πληρωνει το bodybuilding.

  5. #65
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-04-07
    Location
    Heraklion, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Σωστος ο VR2!!!!

  6. #66
    New Member
    Join Date
    23-08-07
    Location
    Θεσσαλονικη, Greece.
    Posts
    53

    Default

    Το bodybuilding μην εχοντας καποια ικανοτητα να επιδειξη περα απο την εμφανιση(posing ειναι οπως και να εχει) των αθλητων δεν θεωρειται αθλημα απο τους περισσοτερους.Οι διατροφικες δυσκολιες και αλλες που περναν οι μποντυμπιλντερ δεν απασχολουν το ευρυτερο κοινο.Και η αρση βαρων λογω κιλων και μυικοτητας των αθλητων ομως θεωρειται τιγκα(και ειναι) στο φαρμακο αλλα πολλα αλλα αθληματα που οι αθλητες δεν εχουν τοσο μυωδη σωματα παιρνουν τεραστιες ποσοτητες φαρμακων(ποδηλασια,κολυμβηση...).


    Ομως βλεποντας ο καθημερινος ανθρωπος τον Κολεμαν βλεπει ενα τερας-μεταλλαγμα και οχι εναν αθλητη.Στο ερασιτεχνικο ειναι αλλιως αλλα στην τελικη οι μποντυμπιλντερ εχουν τα περισσοτερα εξωτερικα χαρακτηριστικα να επιδειξουν απο την χρηση φαρμακων.Ειναι τερατωδες τα σωματα των ελιτ και αυτο ειναι που μενει και κανει την εντυπωση.
    I killed Kenny

  7. #67
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    vr2 κορυφη αυτα που εγραψες!!!

    olvios πολυ σωστος κ εσυ!!! γι αυτο κ εγω προτοιμω την χρυση δεκαετια 1980-90!
    εκει ειδαμε τα καλυτερα σωματα: ray,demay,benfato,haney,benaziza,paris,gaspari,cristian,STRYDOM!!!
    ,LABRADA!!!! αγαλματα κ στον ογκο που πρεπει!

  8. #68
    New Member
    Join Date
    23-08-07
    Location
    Θεσσαλονικη, Greece.
    Posts
    53

    Default

    αν επαιρνε αλλο δρομο και δεν κατεληγε μια υπερβολη θα ηταν κατι τελειως διαφορετικο δειτε Κολεμαν και Σκοτ(1965).40 χρονια διαφορα-40 χρονια φαρμακολογιας.


    I killed Kenny

  9. #69
    New Member
    Join Date
    06-03-07
    Location
    Halkida, Greece.
    Posts
    31

    Default

    Πολύ καλό και κατατοπιστικό άρθρο!

    Αλήθεια θα υπάρξει και αντίστοιχο άρθρο "Οι αιτίες που πρέπει να παίρνουμε αναβολικά"??

  10. #70
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    Eκτος απο πανεμορφα σωματα-ειναι και σωματα που ολοι θα θελαμε να ειχαμε-δεν πιστευω οτι θα ηθελε
    κανεις να ειναι σαν τον κολεμαν....
    Ωραια τα ειπατε VR2,olvios και bigsteve.
    Εγω Σταυρο θα σε πηγαινα και λιγο πιο πισω απο το 80,Κen Waller-Bill Pearl κ.α.
    Οι καλυτερες εποχες!
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  11. #71
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-05-07
    Location
    kalamata, Greece.
    Posts
    123

    Default

    μαγκια του καθενος να θελει να ειναι 50 100 η 200 κιλα αλλα δεν καταλαβαίνω γιατι ενας bodybuilder πρεπει να αντιμετωπιζεται σαν αθλητης. οσες θυσιες και αν κανει παιρνει δεν παιρνει φαρμακα την εμφανιση του προσπαθει να βελτιωσει νομιζω δεν συμμετεχει σε κανενα αθλημα.πολλοι δεν μπορουν να σιχτουν ουτε να περπατησουν,σου βγενει να τους πεις αυτους αθλητες? ακομα και οι αγωνες ενα παραμυθακι για να φαινεται το "αθλημα" να σπρωχνουμε φαρμακα,συμπληρωματα και τελοσπαντον να γινετε το νταραβερι...my opinion

  12. #72
    Banned
    Join Date
    04-05-07
    Location
    katerini, pieria, Greece.
    Posts
    1,017

    Default

    ίσως πρεπει να ανοιχτεί ενα τοπικ με θέμα "για ποιο λογο κανετε bodybuilding" ίσως καλύτερα να είναι και poll με τις εξής ερωτήσεις:


    α) για υγειά
    β) για υγεία και εμφάνιση
    γ) για πλάκα
    δ) γιατι δεν εχω άλλη δουλειά να κανω και με κατι πρεπει να ασχολούμαι
    ε) για να καταστρέψω την υγεία μου
    ζ) για να καταστρέψω την υγεία μου όσο γίνεται ποιο γρήγορα
    η) για εκτόνωση γιατί εχω πολλά νεύρα
    θ) γιατι μου το επέβαλε ο πατέρας μου
    ι) γιατι μου το επέβαλε ο γιατρός μου
    κ) γιατι ετσι μου τη βαρεσε

  13. #73
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    Originally posted by djkostas

    Πολύ καλό και κατατοπιστικό άρθρο!

    Αλήθεια θα υπάρξει και αντίστοιχο άρθρο "Οι αιτίες που πρέπει να παίρνουμε αναβολικά"??
    :D:D:D
    Θα κανουμε ενα αλλα θα ειναι στο αλλο το φορουμ με τα αναβολικα που δεν μπενουν ολοι οι νεοι χρηστες:D[:-devil][:-devil]

  14. #74
    New Member
    Join Date
    06-03-07
    Location
    Halkida, Greece.
    Posts
    31

    Default

    Εννοώ ένα συγκεντρωτικό άρθρο που να περιέχει τα πραγματικά οφέλη των ΑΑΣ και όχι διάφορες φήμες. (πχ αν πάρεις ΑΑΣ θα γίνεις αμέσως τέρας χωρίς κόπο και τέτοια)
    Μπορεί αυτά να είναι γνωστά και αυτονόητα για μερικούς αλλά υπάρχουν και κάποιοι (πχ εγώ) που έχουν ακούσει μόνο φήμες και πραγματικά θα βοηθούσε ένα τέτοιο άρθρο.

    Τέλος να πω πως δεν πρόκειται για κάποια απαίτηση ή διαταγή, αλλά περισσότερο για μια πρόταση ή αν ακούγεται καλύτερα μια έκκληση για βοήθεια - μόρφωση.

    ΥΓ. Φίλε mitkas21 αν και δεν μου πέφτει λόγος στο θέμα και εγώ πιστεύω ότι αν γίνει ένα τέτοιο άρθρο θα πρέπει να μπεί στην κατηγορία των ΑΑΣ.

  15. #75
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by djkostas

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF
    Ε;[:-irked]
    </blockquote id=quote>

    Εννοώ ένα συγκεντρωτικό άρθρο που να περιέχει τα πραγματικά οφέλη των ΑΑΣ και όχι διάφορες φήμες. (πχ αν πάρεις ΑΑΣ θα γίνεις αμέσως τέρας χωρίς κόπο και τέτοια)
    Μπορεί αυτά να είναι γνωστά και αυτονόητα για μερικούς αλλά υπάρχουν και κάποιοι (πχ εγώ) που έχουν ακούσει μόνο φήμες και πραγματικά θα βοηθούσε ένα τέτοιο άρθρο.

    Τέλος να πω πως δεν πρόκειται για κάποια απαίτηση ή διαταγή, αλλά περισσότερο για μια πρόταση ή αν ακούγεται καλύτερα μια έκκληση για βοήθεια - μόρφωση.

    ΥΓ. Φίλε mitkas21 αν και δεν μου πέφτει λόγος στο θέμα και εγώ πιστεύω ότι αν γίνει ένα τέτοιο άρθρο θα πρέπει να μπεί στην κατηγορία των ΑΑΣ.
    </blockquote id=quote>

    Kosta Ελα πριν το σβησουν δεν σβησουν κοιτα εδω
    http://www.dailymotion.com/videos/re...rch/********/1

    πηγαινε δες εκεινο με τους 2 κουστουματους που καθοντε μαλον αμα κανουμε το θεμα αυτο το βιντεακι θα μπει πρωτο πρωτο εκει:D

  16. #76
    Pumping Iron
    Join Date
    18-08-07
    Location
    athens, xalandri, Greece.
    Posts
    314

    Default

    Αdams σεβομαι τη γνωμη σου ομως πιστευω οτι δε γνωριζεις ατομα που κανουν σοβαρα Β.Β πιθανοτατα να γνωριζεις μικρα αγορακια
    που κανουν γυμναστικουλα για να ριξουν κανενα κοριτσακι στη παραλια.Ελα μια βολτα σε ενα Παγκοσμιο Πρωταθλημα κ αν γνωρισεις
    κ καποιο σοβαρο Β.Β.Θα δεις οτι μπορει να ειναι χαλια το κορμι τους για πολυ καιρο προσπαθωντας να βαλουν μαζα για να κερδισουν μια θεση για τον εαυτο τους κ τη χωρα τους[οποτε αυτο που λες για το σωμα ειναι αστοχο]για τις θυσιες πιθανον να εχεις ακουσει.
    Τελος σε ολα τα αθληματα παιζει το χρημα γιατι οχι κ σε αυτο.Με ολο το σεβασμο -γνωμη- μου.
    toula nomikou

  17. #77
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Originally posted by toula nomikou

    Αdams σεβομαι τη γνωμη σου ομως πιστευω οτι δε γνωριζεις ατομα που κανουν σοβαρα Β.Β πιθανοτατα να γνωριζεις μικρα αγορακια
    που κανουν γυμναστικουλα για να ριξουν κανενα κοριτσακι στη παραλια.Ελα μια βολτα σε ενα Παγκοσμιο Πρωταθλημα κ αν γνωρισεις
    κ καποιο σοβαρο Β.Β.Θα δεις οτι μπορει να ειναι χαλια το κορμι τους για πολυ καιρο προσπαθωντας να βαλουν μαζα για να κερδισουν μια θεση για τον εαυτο τους κ τη χωρα τους[οποτε αυτο που λες για το σωμα ειναι αστοχο]για τις θυσιες πιθανον να εχεις ακουσει.
    Τελος σε ολα τα αθληματα παιζει το χρημα γιατι οχι κ σε αυτο.Με ολο το σεβασμο -γνωμη- μου.

    Τούλα έγραψες!!! [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

    Εγώ αντιλαμβάνομαι το bodybuilding σαν άθλημα και μάλιστα απ' τα πιο δύσκολα, καθώς πρέπει να συνδιάζεις πολλά πράγματα στη ζωή σου για να πετύχεις τους στόχους σου. Είτε αν απλά θες να βελτιώσεις το σώμα σου και την υγεία σου, είτε αν κατεβαίνεις σε αγώνες. Αν δε κάνεις θυσίες, σε όποιο επίπεδο κι αν είσαι, αν δε πειθαρχείς σε διατροφή και προπόνηση, τότε κάνεις μια τρύπα στο νερό!!!

    Σε καμιά περίπτωση δε διεκδικεί περισσότερο το χαρακτηρισμό του αθλητή ένας ποδοσφαιριστής (όπως αναφέρθηκε και πριν) απο ένα bodybuilder. Και ο bodybuilder θα κάνει διπλές προπονήσεις, και ο bodybuilder θα στερηθεί πράγματα και ο bodybuilder θα δώσει έναν αγώνα.

    Ερώτηση: Είναι αθλητής ένας κοιλαράς (και υπάρχουν πολλοί) που παίζει baseball στην Αμερική, απο έναν, έστω ερασιτέχνη bodybuilder;!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  18. #78
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    Originally posted by Mazda 6
    Ερώτηση: Είναι αθλητής ένας κοιλαράς (και υπάρχουν πολλοί) που παίζει baseball στην Αμερική, απο έναν, έστω ερασιτέχνη bodybuilder;!
    και στο μπασκετ υπάρχουν και στην άρση βαρών, στο μποξ, σφαίρα, σφύρα, δίσκοβολία, ακοντισμό, στο ραγκπυ και σε πολλά άλλα αθλήματα κυρίως δύναμης. Η διαφορά είναι ότι αυτά τα σώματα (πχ ενός παχύ μποξέρ) δεν απέχουν πολύ από τον καθημερινό άνθρωπο. Δηλαδή θα μπορούσε και ένας οικοδόμος να είναι έτσι ή ένας μεταφορέας ή ένας αγρότης.

    Σαν τους μποντυμπίλντερς όμως δεν υπάρχει κανένας "νορμάλ" άνθρωπος, γι αυτό και ξενίζει η εμφάνισή του. Είναι στη φύση του ανθρώπου να αποστασιοποιείται από κάθετι διαφορετικό.
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  19. #79
    Pumping Iron
    Join Date
    18-08-07
    Location
    athens, xalandri, Greece.
    Posts
    314

    Default

    DerSieger εχεις καποιο δικαιο για αυτο που λες[αποστασιοποιειται]ομως εχεις σκεφτει οτι οι ανθρωποι ειμαστε -σκεπτομενα οντα-
    πως θα παμε μπροστα οταν δεν αφηνουμε το μυαλο μας ανοιχτο?Οτι διαφερει απο μας ειναι λαθος?Δε μπορει να ειναι απλα διαφορετικο?
    Οι Β.Β.διαφερουν τοσο πολυ μονο στους αγωνες,δηλ πολυ λιγο καιρο.Οταν ειναι off ειναι απλα γεροδεμενα παιδια γεματα ενεργεια κ
    υγεια.
    Mazda 6 διαβαζω αυτα που γραφεις και συμφωνω παντα με τις αποψεις σου.Οσο για τον κοιλαρα που γραφεις χα χα σε μερικα αθληματα
    ισως να ειναι αυτη η θυσια που κανουν δηλ.να πρεπει να ειναι υπερβαροι.
    toula nomikou

  20. #80
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    Τούλα (καλως όρισες και απο εμένα) δεν διατύπωσα το πως σκέφτομαι εγώ, αλλά το πως πιστεύω ότι βλέπει ο περισσότερος κόσμος το bbing.

    Όσο για την οφφσιζον... εντάξει... δεν μπορείς να πεις έναν αθλητή των 110-130 κιλών "απλό γεροδεμένο παιδί"... είναι θηρίο! [:-glasses]
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  21. #81
    Pumping Iron
    Join Date
    18-08-07
    Location
    athens, xalandri, Greece.
    Posts
    314

    Default

    Kαλως σας βρηκα dersieger,ευχαριστω για το καλωσορισμα.Oπως κ να ειναι τα θηρια στην Ελλαδα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα,και να σου πω οτι εγω απο τη στιγμη που σταματησα να ασχολουμε με το κοσμο [τι λεει η γιατι σχολιαζει] κ δε μιλαω μονο για τον αθλητισμο, νιωθω πολυ καλυτερα.Ας κατσουν κολλημενοι στα καβουκια τους κ ας λενε οτι θελουν.
    toula nomikou

  22. #82
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ναι Dersieger, αυτό εννοώ, ότι επειδή "ξενίζει" κάτι τόσο διαφορετικό, κατ 'ευθείαν αποσπά άλλους χαρακτηρισμούς, όχι τόσο "ευγενικούς", όσο τα σώματα άλλων.

    Και μάλιστα η πρώτη σκέψη είναι, "ο χαπάκιας, που έχει μάθει σταυροβελονιά, απ' τις ενέσεις, το ζώο που δεν έχει μυαλό παρα μόνο σώμα, ο αναβόλας" και τόσα άλλα, που ακούγονται καθημερινά...

    Ολ' αυτά έχουν μια βαθύτερη αιτία. Ότι κανένας, που είτε ξέρει ή όχι, δεν είναι διατεθημένος να κάνει τις θυσίες που χρειάζονται για να αποκτήσει ένα τέτοιο σώμα! Κανένας απο εκείνους δε πρόκειτε να μας δει ως αθλητές γιατί τον βολεύει να κριτικάρει και να βρίσκει την εύκολη "αιτία" του σώματός μας, στα φάρμακα και στα αναβολικά.

    Για όλους αυτούς φοράω το μπλουζάκι με το γνωστό πλέον:
    No, I am not on ********, but thank you for asking!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  23. #83
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    [:-thumbu] και απο μενα

    Γιατι κανουμε απο τα δυσκολοτερα αθληματα και πεταγεται καπιος(η και οι περισσοτεροι) και λεει μονο τα χαπια κανουν δουλεια αυτοι ουτε κουραζοντε στο gym ουτε προσεχουν την διατροφη τους ολο το 24ωρο μονο απο τα χαπια γινονται ετσι

  24. #84
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Originally posted by Mazda 6

    Ναι Dersieger, αυτό εννοώ, ότι επειδή "ξενίζει" κάτι τόσο διαφορετικό, κατ 'ευθείαν αποσπά άλλους χαρακτηρισμούς, όχι τόσο "ευγενικούς", όσο τα σώματα άλλων.

    Και μάλιστα η πρώτη σκέψη είναι, "ο χαπάκιας, που έχει μάθει σταυροβελονιά, απ' τις ενέσεις, το ζώο που δεν έχει μυαλό παρα μόνο σώμα, ο αναβόλας" και τόσα άλλα, που ακούγονται καθημερινά...

    Ολ' αυτά έχουν μια βαθύτερη αιτία. Ότι κανένας, που είτε ξέρει ή όχι, δεν είναι διατεθημένος να κάνει τις θυσίες που χρειάζονται για να αποκτήσει ένα τέτοιο σώμα! Κανένας απο εκείνους δε πρόκειτε να μας δει ως αθλητές γιατί τον βολεύει να κριτικάρει και να βρίσκει την εύκολη "αιτία" του σώματός μας, στα φάρμακα και στα αναβολικά.

    Για όλους αυτούς φοράω το μπλουζάκι με το γνωστό πλέον:
    No, I am not on ********, but thank you for asking!

    Aυτα που λες δεν θα τα ακουσεις μονο απο τους ασχετους θα τα ακουσεις και απο αυτους που ασχολουνται αλλα που δεν κανουν χρηση,εκτος αν εχουμε ξεφυγει εντελως και εχουμε χωρισει του BB(με οτι συνεπαγεται αυτο) σε "παιρνοντες" (pros) και σε μη "παιρνοντες" (ασχετους).

    Οταν εγω πχ ασχολουμε 2-3-4 χρονια με τα γυμναστηρια και εχω αποκτησει ενα ωραιο σωμα φυσικοτατο εχοντας κανει πολλες θυσιες δεν ειμαι σε θεση να κρινω εναν που εκανε οτι κι εγω αλλα εκανε και χρηση?

    Μου δινεται η εντυπωση οτι ολοι ενω ασχολουμαστε με το ιδιο πραγμα ζουμε σε διαφορετικους κοσμους.

    Επισης να σχολιασω κατι που αναφερθηκε, το BB σε καμια περιπτωση δεν θεωρειται αθλημα,δεν υπαρχουν χρονομετρα,σκορ,επιδοσεις,ρεκορ, υπαρχει μια εντελως υποκειμενικη αξιολογηση που ουδεμια σχεση εχει με την λεξη αθλημα,αν θεωρηθει το BB αθλημα τοτε θα πρεπει να θεωρηθουν και τα καλλιστεια,you know Mis Hellas,Miss Young και δεν συμμαζευεται.

    Τελος το εππαγελματικο BB εχει καθαρα ενα λογο υπαρξης το εμποριο απαγορευμενων ουσιων που αλλιως θα εμεναν στο ραφι ενω τωρα θυσαυριζει ο καθε "διανομεας"

    My 2 cents
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  25. #85
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    Originally posted by Red.Out
    Οταν εγω πχ ασχολουμε 2-3-4 χρονια με τα γυμναστηρια και εχω αποκτησει ενα ωραιο σωμα φυσικοτατο εχοντας κανει πολλες θυσιες δεν ειμαι σε θεση να κρινω εναν που εκανε οτι κι εγω αλλα εκανε και χρηση?
    Γιατί να κρίνεις τον άλλον?

    Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν ο άλλος θέλει να ρισκάρει την υγεία του για να γίνει πιο ογκώδης ή πιο στεγνός από εσένα, γιατί πρεπει απαραίτητα να του ασκηθεί κριτική?

    Εγώ είμαι 100% κατά των αναβολικών, αλλά ο καθένας ας κάνει ότι θέλει.

    Επίσης, θυσίες κάνουμε όλοι, είτε πέρνουμε ΑΑΣ είτε όχι.
    Ξέρεις κάποιον που να τρωει πίτσες και σουβλάκια, να μην κάνει αερόβια και μην τα δινει όλα το γυμναστήριο, αλλά παρόλα αυτά να έχει σωματάρα λογω ΑΑΣ?
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  26. #86
    Pumping Iron
    Join Date
    18-08-07
    Location
    athens, xalandri, Greece.
    Posts
    314

    Default

    Red.Out χαιρετω.Νομιζω οτι εχεις μπερδεψει τους διαγωνισμους η mis hellas αν ειναι ομορφη παει παιρνει το τιτλο της κ φευγει.
    Ενας ΒΒ θελει χρονια δουλειας για να κερδισει ενα τιτλο.Δε μπορεις εσυ σιγουρα να κρινεις καποιον που αγωνιζεται παρα μονο
    εμπειροι παλιοι αθλητες που ειναι γνωστες της λεπτομερειας κ δε βαθμολογειτε η ομορφια. Καθε αθλητικη συναντηση εχει κανονες πρεπει να εχει απαραιτητα χρονομετρο?Εδω χρειαζεται ογκος,γραμμωση,συμμετρια. Οσο για τις επιδοσεις που λες δεν εχουν ολοι οι ΒΒ το ιδιο επιπεδο.Αλλοι ειναι καλοι,αλλοι παρα πολυ καλοι.Και τελος στην υποκειμενικη αξιολογηση που αναφερεις υπαρχουν κανονες.
    Αν ενας κριτης δε ξερει να κρινει κ δινει λαθος βαθμολογιες τον βγαζουν κ μπαινει αλλος στη θεση του.
    toula nomikou

  27. #87
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ρεαλιστικότατο αυτό που λέει ο Red Out!!! Πόσες και πόσες φορές δεν έχουμε δει κάποιους να στέκονται (απο μακριά πάντα) και να σχολιάζουν το σώμα του αλλουνού και τα κιλά που σηκώνει ψιθυρίζοντας "έλα μωρέ, αν έπερνα κι εγώ τα φάρμακα που παίρνει αυτός θα ήμουν ακόμη πιο καλός!".

    Δικαίωμα να κρίνουμε τους άλλους έχουμε όλοι μας. Αρκεί αυτή η κριτική να μην πηγάζει απ' τον κομπλεξισμό μας!!!

    Να συμφωνήσω για ακόμη μια φορά με την Τούλα στο ότι χρειάζεται όγκος, γράμμωση, συμμετρία και να προσθέσω, για να ενισχύσω ακόμη περισσότερο το ότι έχει λειτουργίες αγώνα: ψυχολογία (αν δεν αντέξεις τη πίεση πάνω στη σκηνή δε θα πας καλά), αν ο άλλος σου πάρει τα "πατήματα" στο ποζάρισμα και ποζάρει καλύτερα απο 'σένα θα χάσεις πόντους, ηρεμία και όχι άγχος, αυτοπεποίθηση όταν σε βλέπουν οι κριτές κ.λπ....
    Αυτά, είναι στοιχεία που χρειάζονται σε κάθε άθλημα! Και μην παρεξηγηθώ, δεν έχω κατέβει σε αγώνα (και χλωμό το βλέπω[:-shades]), αλλά απ' ότι έχω συζητήσει με αθλητές που κατεβαίνουν σε αγώνες στη Κρήτη κυρίως.

    Τώρα αν η Miss Hellas θεωρείτε αθλήτρια, και έφτασε να συγκρίνουμε το Bodybuilding, με όρους πανυγηριού του κάθε καναλάρχη και πρακτορείου μοντέλων (που αυτό είναι τα Miss Hellas κ.λπ.) τότε ας κατέβουν στους επόμενους διαγωνισμούς τα κορίτσια του φόρουμ!!! Εγώ θα πάω!!!:D:D:D
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  28. #88
    Pumping Iron
    Join Date
    07-11-05
    Location
    THESSALONIKI, Greece.
    Posts
    283

    Default

    Καταρχην να δωσω συγχαρητηρια στον Σταυρο για το αρθρο του. Συνταξη, δομη ολα καταπληκτικα.

    Τωρα για το bb ετυμολογικα εχουμε

    άθλημα το : σωματική δραστηριότητα που υπόκειται σε ορισμένους κανόνες και έχει ως στόχο την άσκηση του σώματος και την επίτευξη καλύτερων επιδόσεων

    άσκηση η : σύνολο προγραμματισμένων, συνήθως τυποποιημένων και επαναλαμβανόμενων κινήσεων ή δραστηριοτήτων που έχουν σκοπό την ανάπτυξη σωματικών ή πνευματικών ικανοτήτων

    αγώνισμα το : άθλημα που γίνεται σε αθλητικούς αγώνες με στόχο το συναγωνισμό των αθλητών για τη νίκη

    αθλητής ο θηλ. αθλήτρια : αυτός που ασκείται συστηματικά με ένα ή περισσότερα αθλήματα και συνήθως συμμετέχει σε αθλητικούς αγώνες

    διαγωνισμός ο : δοκιμασία στην οποία υποβάλλεται κάποιος προκειμένου να πετύχει ή να κερδίσει κτ. (μια θέση, μια νίκη, ένα βραβείο κ. ά. )



    Αρα το bb δεν ειναι αθλημα αλλα προετοιμασια για εναν διαγωνισμο.
    Τα power contest ή αρση βαρων κτλ ειναι αθληματα ναι.

    Originally posted by Red.Out
    Επισης να σχολιασω κατι που αναφερθηκε, το BB σε καμια περιπτωση δεν θεωρειται αθλημα,δεν υπαρχουν χρονομετρα,σκορ,επιδοσεις,ρεκορ, υπαρχει μια εντελως υποκειμενικη αξιολογηση που ουδεμια σχεση εχει με την λεξη αθλημα,αν θεωρηθει το BB αθλημα τοτε θα πρεπει να θεωρηθουν και τα καλλιστεια,you know Mis Hellas,Miss Young και δεν συμμαζευεται.

    Τελος το εππαγελματικο BB εχει καθαρα ενα λογο υπαρξης το εμποριο απαγορευμενων ουσιων που αλλιως θα εμεναν στο ραφι ενω τωρα θυσαυριζει ο καθε "διανομεας"

    My 2 cents
    Indeed και οι Miss Hellas κανουν προετοιμασια(διαιτες, αεροβικες κτλ) για τον διαγωνισμο. Δεν βλεπω σε τι διαφερει απο ενα bb show.

    Υπερβαλεις για το εμποριο αναβολικων και την δυναμη του να κινησει το επαγγελματικο bb. Αμα απο αυριο σταματησουν ολοι να αγοραζουν τις π@π@ριες των εταιριων συμπληρωματων δεν θα ξαναδεις τετοιου ειδους bb shows παρα κατι τοπικα πανηγυρακια.
    Το ιδιο θα γινει αμα ολοι παρουν αναβολικα.

  29. #89
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-01-07
    Location
    .
    Posts
    49

    Default

    Παιδιά εγω δεν μπορώ να καταλάβω πως συγκρίνετε χαζοχαρούμενα κοριτσάκια με άτομα που έχουν φτύσει αίμα επί χρόνια

  30. #90
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    ευχαριστω jiu κ manolis 2007.[:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    το οτι δεν ξερουμε να παρακολουθησουμε εδω στην ελλαδα ενα αγωνα bbing δεν σημαινει οτι δεν ειναι αθλημα...

    δηλαδη καποιος που κανει bbing οχι για αγωνες αλλα για να φτιαξει το σωμα του καλο πρεπει να πουμε οτι ειναι ψωνιο;;; σας αρεσει αυτος ο χαρακτηρισμος; εμενα καθολου!
    γιατι κατατασετε το bbing στην ιδια μοιρα με τους διαγωνισμους ομορφιας;
    με αυτοτο σκεπτικο δεν ειναι αθλημα ουτε η συγχρονισμενη κολυμβηση,η ρυθμικη γυμναστικη,οι κρικοι,το καλλιτεχνικο πατιναζ,κ.α.;;; οχι εχετε λαθος το bbing ηταν ειναι κ θα ειναι αθλημα.απλα θα μπορουν λιγοι νατο παρακολουθησουν οι οποιοι εχουν καλη κριση.

    οσο για το οτι ειναι φτιαγμενο για να προωθει συμπληρωματα κ φαρμακα μεσα απο τους αγωνες.
    σε ολα τα αλλα αθληματα τι γινεται;
    υπαρχουν ενα σωρο επωνυμες εταιριες αθλητικων ειδων με τεραστια συμβολαια προς τους αθλητες οι οποιες παιζουν πολλα παιχνιδια για το ποιος αθλητης θα αποκληστει κ ποιος οχι κ εχουμε κ προσφατα παραδειγματα στη χωρα μας.
    θελω να πω με αυτο πως η εμποροποιηση του αθλητισμου ειναι γενικο φαινομενο...

    εκτος αυτου ειναι κ off topik ολα αυτα...


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •