Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 39
  1. #1
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default Κρεατινη + Νιτρικο οξείδιο

    Κανει να περνεις ταυτοχρονα και νιτρικο οξείδιο και μονουδρικη κρεατινη ? Το νιτρικο οξείδιο ειναι και αυτο ενα ειδος κρεατινης ποιο εξελιγμενης αλλα και τα 2 μαζι κανουν δουλεια ! Το νιτρικο οξείδιο εχει πολυ μικρο σκοοπ !

    Αρα δοσολογιες !

    Πρωινο ξυπνημα : Μισο scoop μονουδρικη
    Πριν την γυμναστικη : Ενα scoop νιτρικο οξείδιο
    Μετα την γυμναστικη : Μισο scoop μονουδρικη

    Απλα θελω αποψεις γιατι μερικοι λενε ναι και μερικοι οχι και δεν ξερω τι να κανω !

    Ευχαριστω ! :D

  2. #2

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Φίλε Flexy, διόρθωσα τo post σου, άμα πίναμε νιτρικό οξύ θα μεταφερόμασταν στα θυμαράκια πάραυτα!![:-shades].

    (Booster νιτρικού οξειδίου ή οξείδιου του αζώτου είναι η ονομασία αυτού του συμπληρώματος)

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-04-07
    Location
    .
    Posts
    215

    Default

    H θέση μου είναι σαφής πρέπει να αποφεύγεται να
    λαμβάνετε πριν την προπόνηση για τον απλούστατο
    λόγο του ότι ανεβάζει την πίεση το ίδιο ακριβώς
    κάνει και η προπόνηση οπότε μπορεί τα πράγματα
    να μην πάνε και τόσο καλά [:-skull]

    Aν και μιλάμε για το νέο big Hit σε πωλήσεις και
    γενικότερα υπάρχει πολύ συζήτηση διεθνώς για το
    εν λόγω προϊόν θα θυμίσω πως παλαιότερα προϊόντα
    λιποτροπικά περιείχαν εφεδρίνη και ήταν top σε
    πωλήσεις αλλά μετά από πολλά κρούσματα θανάτων και
    γενικότερα προβλημάτων τα απέσυραν άρον άρον οποτε
    αν θες την άποψη μου, εάν δεν σκέπτεστε να ασχοληθείς
    επαγγελματικά με το BB και δεν έχεις κάνει ολοκληρωμένες
    εξετάσεις υγείας καλύτερα να το αποφύγεις!


  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by alp

    H θέση μου είναι σαφής πρέπει να αποφεύγεται να
    λαμβάνετε πριν την προπόνηση για τον απλούστατο
    λόγο του ότι ανεβάζει την πίεση το ίδιο ακριβώς
    κάνει και η προπόνηση οπότε μπορεί τα πράγματα
    να μην πάνε και τόσο καλά [:-skull]
    </blockquote id=quote> Μία "μικρή" αύξηση της πίεσης πριν την προπόνηση είναι επιθυμητή προκειμένου να έχουμε καλύτερες επιδόσεις στο gym.

    Aν και δεν έχω δοκιμάσει νιτρικό οξείδιο, δε νομίζω ν'αυξάνει την πίεση περισσότερο από ένα δυνατό φλιτζάνι καφέ, ή από ένα γεύμα πλούσιο σε νάτριο.
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by alp

    H θέση μου είναι σαφής πρέπει να αποφεύγεται να
    λαμβάνετε πριν την προπόνηση για τον απλούστατο
    λόγο του ότι ανεβάζει την πίεση το ίδιο ακριβώς
    κάνει και η προπόνηση οπότε μπορεί τα πράγματα
    να μην πάνε και τόσο καλά [:-skull]
    </blockquote id=quote> Μία "μικρή" αύξηση της πίεσης πριν την προπόνηση είναι επιθυμητή προκειμένου να έχουμε καλύτερες επιδόσεις στο gym.

    Aν και δεν έχω δοκιμάσει νιτρικό οξείδιο, δε νομίζω ν'αυξάνει την πίεση περισσότερο από ένα δυνατό φλιτζάνι καφέ, ή από ένα γεύμα πλούσιο σε νάτριο.
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    16

    Default

    http://www.****
    Edited by GRF: Παρακαλώ, όχι διαφημίσεις καταστημάτων. Thanks

    Για κοιτα εδω.

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    16

    Default

    http://www.****
    Edited by GRF: Παρακαλώ, όχι διαφημίσεις καταστημάτων. Thanks

    Για κοιτα εδω.

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Υπαρχουν ασφαλεστεροι τροποι να δημιουργησεις μεγαλα πρηξηματα στην προπονηση χωρις να χρειαζονται ολα αυτα τα boosters νιτρικου οξειδιου τα οποια δεν ξερεις τι επιδραση θα εχουν στον οργανισμο σου.
    Μεχρι να υπαρχει καποια αναλογη πειρα απο τη χρηση τους και καποια σχετικη κλινικη ερευνα μεινε μακρυα τους.

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Υπαρχουν ασφαλεστεροι τροποι να δημιουργησεις μεγαλα πρηξηματα στην προπονηση χωρις να χρειαζονται ολα αυτα τα boosters νιτρικου οξειδιου τα οποια δεν ξερεις τι επιδραση θα εχουν στον οργανισμο σου.
    Μεχρι να υπαρχει καποια αναλογη πειρα απο τη χρηση τους και καποια σχετικη κλινικη ερευνα μεινε μακρυα τους.

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-06
    Posts
    129

    Default

    Κατ'αρχην πόσα γραμμάρια είναι το scoop σου?Με το που ξυπνάς, αν παίρνεις 5 γραμμάρια κρεατίνη είναι σαν να τρως περίπου 1,5 κιλό μοσχαρίσιο κρέας.Πράγμα το οποίο δεν μου φένεται λογικό.Δεν θα κερδίσεις κάτι παραπάνω αν παίρνεις πριν την προπόνηση νιτρικό οξείδιο κ κρεατίνη μαζί.Το ΝΟ μόνο του αρκεί και καλά κάνεις και παίρνεις πριν την προπόνηση.Όσο για την κρεατίνη μια χαρά την έχεις βολέψει στο τέλος.
    Strength, Enthusiasm, Concentration = Bodybuilding

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-06
    Posts
    129

    Default

    Κατ'αρχην πόσα γραμμάρια είναι το scoop σου?Με το που ξυπνάς, αν παίρνεις 5 γραμμάρια κρεατίνη είναι σαν να τρως περίπου 1,5 κιλό μοσχαρίσιο κρέας.Πράγμα το οποίο δεν μου φένεται λογικό.Δεν θα κερδίσεις κάτι παραπάνω αν παίρνεις πριν την προπόνηση νιτρικό οξείδιο κ κρεατίνη μαζί.Το ΝΟ μόνο του αρκεί και καλά κάνεις και παίρνεις πριν την προπόνηση.Όσο για την κρεατίνη μια χαρά την έχεις βολέψει στο τέλος.
    Strength, Enthusiasm, Concentration = Bodybuilding

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Το νιτρικο οξειδιο συγνωμη και για το λαθος ειναι 20 γραμμαρια το σκοοπ !
    Τωρα για το την μονουδρικη δεν θυμαμαι αλλα η μονουδρικη που περνω ειναι γνωστη ειναι της ΕΑΣ η Phosphagen !

    Προτινετε να κανω καποιο αλλο τροπο ληψης το βρισκετε καλο το βρισκετε υπερπληρη ...

    Απο την μονουδρικη περνω 5,25γρ κρεατινης ... την ημερα αρα σε καθε scoop περνω 2,625 .

  13. #13
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Το νιτρικο οξειδιο συγνωμη και για το λαθος ειναι 20 γραμμαρια το σκοοπ !
    Τωρα για το την μονουδρικη δεν θυμαμαι αλλα η μονουδρικη που περνω ειναι γνωστη ειναι της ΕΑΣ η Phosphagen !

    Προτινετε να κανω καποιο αλλο τροπο ληψης το βρισκετε καλο το βρισκετε υπερπληρη ...

    Απο την μονουδρικη περνω 5,25γρ κρεατινης ... την ημερα αρα σε καθε scoop περνω 2,625 .

  14. #14
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LEO300GR1

    Υπαρχουν ασφαλεστεροι τροποι να δημιουργησεις μεγαλα πρηξηματα στην προπονηση χωρις να χρειαζονται ολα αυτα τα boosters νιτρικου οξειδιου τα οποια δεν ξερεις τι επιδραση θα εχουν στον οργανισμο σου.
    Μεχρι να υπαρχει καποια αναλογη πειρα απο τη χρηση τους και καποια σχετικη κλινικη ερευνα μεινε μακρυα τους.
    </blockquote id=quote>

    Το συγκεκριμενο νομιζω οτι ειναι εγκεκριμενο απο τον ΕΟΦ !

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LEO300GR1

    Υπαρχουν ασφαλεστεροι τροποι να δημιουργησεις μεγαλα πρηξηματα στην προπονηση χωρις να χρειαζονται ολα αυτα τα boosters νιτρικου οξειδιου τα οποια δεν ξερεις τι επιδραση θα εχουν στον οργανισμο σου.
    Μεχρι να υπαρχει καποια αναλογη πειρα απο τη χρηση τους και καποια σχετικη κλινικη ερευνα μεινε μακρυα τους.
    </blockquote id=quote>

    Το συγκεκριμενο νομιζω οτι ειναι εγκεκριμενο απο τον ΕΟΦ !

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Εαν εισαι αποφασισμενος να χρησιμοποιησεις το booster τοτε δοκιμασε στην αρχη με την μιση δοση περιπου μιση ωρα πριν την προπονηση για την πρωτη εβδομαδα να δεις πως σε πιανει και σταδιακα αυξησε την δοση στην κανονικη μεσα στον πρωτο μηνα.
    Ετσι θα ξερεις καλυτερα αν σε βοηθα ή οχι.

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Εαν εισαι αποφασισμενος να χρησιμοποιησεις το booster τοτε δοκιμασε στην αρχη με την μιση δοση περιπου μιση ωρα πριν την προπονηση για την πρωτη εβδομαδα να δεις πως σε πιανει και σταδιακα αυξησε την δοση στην κανονικη μεσα στον πρωτο μηνα.
    Ετσι θα ξερεις καλυτερα αν σε βοηθα ή οχι.

  18. #18
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Παλια επερνα 1 σκοοπ 20 γρ πριν την προπονηση αλλα οπως διαβασα στο φορουμ και ενα παιδι απο το φορουμ που με βοηθαει πολυ μου ειπε οτι ο οργανισμος χρειαζετε και κρεατινη μετα την προπονηση και το πρωι γιατι ετσι σου δινει μονο δυναμη . Απλα επειδη δεν ακουω αποψεις που να μιαζουν η μου λενε ειναι παρα πολυ η ειναι πολυ καλη η δοσολογια ειπα να παρω γνωμες και απο εδω !

  19. #19
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Παλια επερνα 1 σκοοπ 20 γρ πριν την προπονηση αλλα οπως διαβασα στο φορουμ και ενα παιδι απο το φορουμ που με βοηθαει πολυ μου ειπε οτι ο οργανισμος χρειαζετε και κρεατινη μετα την προπονηση και το πρωι γιατι ετσι σου δινει μονο δυναμη . Απλα επειδη δεν ακουω αποψεις που να μιαζουν η μου λενε ειναι παρα πολυ η ειναι πολυ καλη η δοσολογια ειπα να παρω γνωμες και απο εδω !

  20. #20
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Το να μην ακους απο ολους τις ιδιες αποψεις ειναι απολυτα λογικο.Ο καθενας μας ειναι και διαφορετικος οργανισμος οποτε αν σε εσενα πιανει το αλφα προιον με μια συγκεκριμενη δοσολογια, δεν ειναι απαρραιτητο να πιανει και μενα,αρα πειραματιζομαστε μεχρι να βρουμε αυτο που λειτουργει καλυτερα για μας.
    Αν ο φιλος μας παιρνει την κρεατινη του πρωι και μετα την προπονηση και δουλευει αυτο το συστημα γι'αυτον καλα κανει.Δοκιμασε σε ενα κυκλο να κανεις το ιδιο και σε ενα αλλο κυκλο να περνεις την κρεατινη μονο μετα την προπονηση και δες ποιο δουλευει καλυτερα για σενα αναλογα με τους στοχους σου.
    Οσο αφορα τον συνδιασμο κρεατινης και booster νιτρικου οξειδιου δεν νομιζω να επιρεαζει το ενα το αλλο εφοσων τα περνεις σε διαφορετικη ωρα.Θα σε συμβουλευα να ρηξεις και μια ματια στο τοπικ του bigsteve 'οδηγος ληψης συμπληρωματων διατροφης' για να παρεις μια ιδεα του πως και γιατι πρεπει να περνουμε τα συμπληρωματα.

  21. #21
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Το να μην ακους απο ολους τις ιδιες αποψεις ειναι απολυτα λογικο.Ο καθενας μας ειναι και διαφορετικος οργανισμος οποτε αν σε εσενα πιανει το αλφα προιον με μια συγκεκριμενη δοσολογια, δεν ειναι απαρραιτητο να πιανει και μενα,αρα πειραματιζομαστε μεχρι να βρουμε αυτο που λειτουργει καλυτερα για μας.
    Αν ο φιλος μας παιρνει την κρεατινη του πρωι και μετα την προπονηση και δουλευει αυτο το συστημα γι'αυτον καλα κανει.Δοκιμασε σε ενα κυκλο να κανεις το ιδιο και σε ενα αλλο κυκλο να περνεις την κρεατινη μονο μετα την προπονηση και δες ποιο δουλευει καλυτερα για σενα αναλογα με τους στοχους σου.
    Οσο αφορα τον συνδιασμο κρεατινης και booster νιτρικου οξειδιου δεν νομιζω να επιρεαζει το ενα το αλλο εφοσων τα περνεις σε διαφορετικη ωρα.Θα σε συμβουλευα να ρηξεις και μια ματια στο τοπικ του bigsteve 'οδηγος ληψης συμπληρωματων διατροφης' για να παρεις μια ιδεα του πως και γιατι πρεπει να περνουμε τα συμπληρωματα.

  22. #22
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-06
    Posts
    129

    Default

    Ορίστε το topic του big steve!

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=6335
    Strength, Enthusiasm, Concentration = Bodybuilding

  23. #23
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-06
    Posts
    129

    Default

    Ορίστε το topic του big steve!

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=6335
    Strength, Enthusiasm, Concentration = Bodybuilding

  24. #24
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Ευχαριστω παιδια ! Το τοπικ το εχω κοιταξει . Πολυ χρησιμο και πολυ καλο ! Απλα ηθελα να ρωτησω αν ειναι υπερβολικες δοσεις ! Καποιος μου ελεγε οτι αν το συνεχισω θα κανω τρομερο κακο στον οργανισμο μου γιατι ειναι μεγαλες δοσεις ! Ο συγκεκριμενος ομως ειναι ασχετος κατα την γνωμη μου και μπορει να περνει και τα τριπλασια πραγματα απο μενα και να το λεει μονο και μονο για να το πεξει ξερολας !

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Ευχαριστω παιδια ! Το τοπικ το εχω κοιταξει . Πολυ χρησιμο και πολυ καλο ! Απλα ηθελα να ρωτησω αν ειναι υπερβολικες δοσεις ! Καποιος μου ελεγε οτι αν το συνεχισω θα κανω τρομερο κακο στον οργανισμο μου γιατι ειναι μεγαλες δοσεις ! Ο συγκεκριμενος ομως ειναι ασχετος κατα την γνωμη μου και μπορει να περνει και τα τριπλασια πραγματα απο μενα και να το λεει μονο και μονο για να το πεξει ξερολας !

  26. #26
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Για καποιον στα 90-95 κιλα δεν ειναι υπερβολικες αυτες οι δοσεις, για καποιον στα 100-105 κιλα μπορει και να ειναι λιγες οι δοσεις,αρα παντα προσαρμοζουμε αυτα που μαθενουμε και μας λενε σε μας και στους στοχους που εχουμε.
    Ετσι και εσυ θα πρεπει να προσαρμοσεις την διατροφη,τα συμπληρωματα και την προπονηση στο δικο σου οργανισμο και σωματοτυπο και αφου δεις τι αντεχεις και τη οχι να μεινεις μα αυτα που δουλευουν για σενα.

  27. #27
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Για καποιον στα 90-95 κιλα δεν ειναι υπερβολικες αυτες οι δοσεις, για καποιον στα 100-105 κιλα μπορει και να ειναι λιγες οι δοσεις,αρα παντα προσαρμοζουμε αυτα που μαθενουμε και μας λενε σε μας και στους στοχους που εχουμε.
    Ετσι και εσυ θα πρεπει να προσαρμοσεις την διατροφη,τα συμπληρωματα και την προπονηση στο δικο σου οργανισμο και σωματοτυπο και αφου δεις τι αντεχεις και τη οχι να μεινεις μα αυτα που δουλευουν για σενα.

  28. #28
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-06
    Posts
    129

    Default

    Για έναν άνθρωπο μεταξύ 80 και 90 κιλά πιστεύω πως είναι αρκετά 5 γραμμάρια κρεατίνη καθημερινά.Για το νιτρικό οξείδια δεν γνωρίζω.
    Strength, Enthusiasm, Concentration = Bodybuilding

  29. #29
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-06
    Posts
    129

    Default

    Για έναν άνθρωπο μεταξύ 80 και 90 κιλά πιστεύω πως είναι αρκετά 5 γραμμάρια κρεατίνη καθημερινά.Για το νιτρικό οξείδια δεν γνωρίζω.
    Strength, Enthusiasm, Concentration = Bodybuilding

  30. #30
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Εγω πριν ξεκινησω μονουδρικη ειμουν 92 ! Τωρα ειμαι 97 αλλα κανω ογκο ! Πριν ξεκινησω γυμναστηριο ειμουν καπου στα 115 !


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •