Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 77
  1. #31
    Banned
    Join Date
    04-05-07
    Location
    katerini, pieria, Greece.
    Posts
    1,017

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by KaKoFoNiX

    Εγώ παίρνω BCAA εδώ και 3 βδομάδες και δεν έχω προσέξει μεγάλη διαφορά στην ανάρωση.Ίσως ένα 15% αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.Έχω την αίσθηση ότι είναι πεταμένα λεφτά.Ακόμα το ψάχνω για να είμαι ειλικρινής.
    </blockquote id=quote>
    Τη περίμενες να κάνουν τα BCAA καημένε βάρδε?! και το 15% που λες η ιδέα σου και μόνο είναι Ακη.

  2. #32
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by KATERINI

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by KaKoFoNiX

    Εγώ παίρνω BCAA εδώ και 3 βδομάδες και δεν έχω προσέξει μεγάλη διαφορά στην ανάρωση.Ίσως ένα 15% αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.Έχω την αίσθηση ότι είναι πεταμένα λεφτά.Ακόμα το ψάχνω για να είμαι ειλικρινής.
    </blockquote id=quote>
    Τη περίμενες να κάνουν τα BCAA καημένε βάρδε?! και το 15% που λες η ιδέα σου και μόνο είναι Ακη.
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu] παίζει να έχεις και δίκιο Φώτη.Απλά θα κάνω αυτο που λέει και ο Σταύρος.Συστηματική χρήση και διάρκεια για να δω στη πορεία τι θα γίνει.Γενικά μου αρέσει να ψάχνω, να δοκιμάζω και να καταγράφω.Το ίδιο ήθελα να κάνω και με τα BCAA's:D
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  3. #33
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    ενταξει θα εχεις μια διαφορα η οποια δυστυχως δεν θα ειναι αναλογη με τα λεφτα που θα πληρωσεις
    για να εχεις τα συμπληρωματα.εκτος απο αυτο ομως η μονη επιλογη που εχεις μετα ειναι να μην τα χρησιμοποιεις κ να χασεις κ αυτο το 15-30% που σου δινουν.εγω Ακη αυτη την στιγμη που εχω κοψει τα ΑΑΣ
    στιριζομαι αποκλειστικα κ μονο στη χρηση συμπληρωματων κ τα θεωρω απαραιτητα για να με βοηθησουν να ανακαμψω!

  4. #34
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-03-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    103

    Default

    Bigsteve πολυ καλο το αρθρο,Συγχαρητηρια και για ολα τα αλλα.Παρακολουθω στενα το forum και παιρνω απιστευτεσ γνωσεις αλλα δεν γραφω συχνα.μια ερωτηση!
    αυτο to carb-cycling to κανει καποιος για μια περιοδο ασ πουμε πόσων ημερων η το εφαρμοζει ολη την περιοδο του ογκου?ευχαριστω.!

  5. #35
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-02-06
    Location
    P. Faliro, Athens, Greece.
    Posts
    1,260

    Default

    μπράβο και απο εμένα για άλλη μια φορά , και το μεγαλύτερο μπράβο είναι που τα μοιράζεσαι μαζί μας, ενώ δεν θα το έκανα και πολλοί με την δική σου πείρα.

    Υ.Γ. Ευχαριστούμε και για το bonus, αλλά σαν το πιάσιμο όταν πας να τρίψεις την πλάτη σου και δεν μπορείς δεν υπάρχει :D

  6. #36
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Για μια ακομα φορα μας δινεις τα φωτα σου και κανεις και και εμας λιγο σοφοτερους επι του θεματος.
    Οσο για αυτο που λεει ο alp σχετικα με αυτα που του ειπαν οι γιατροι νομιζω οτι δυστυχως και απο μερους των γιατρων δεν υπαρχει η σωστη εξειδικευση πανω στην αθλητικη διατροφη και φυσιολογια, οποτε ο καθενας λεει τα δικα οπως τα εχει μαθει.
    Εγω τουλαχιστον ακολουθω την εμπειρια μου και τις συμβουλες ατομων σαν και σενα Σταυρο και οπως παντα κανω και τις προσωπικες μου ερευνες στο ιντερνετ.

  7. #37
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by teamone

    Bigsteve πολυ καλο το αρθρο,Συγχαρητηρια και για ολα τα αλλα.Παρακολουθω στενα το forum και παιρνω απιστευτεσ γνωσεις αλλα δεν γραφω συχνα.μια ερωτηση!
    αυτο to carb-cycling to κανει καποιος για μια περιοδο ασ πουμε πόσων ημερων η το εφαρμοζει ολη την περιοδο του ογκου?ευχαριστω.!
    </blockquote id=quote>
    ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε!
    η γνωμη μου ειναι με αυτα που εχω δει στο σωμα μου αλλα κ σε αλλα παιδια ,οτι μια διατροφη
    για να κανει δουλεια επανω σου,θελει τουλαχιστο 2-3 εβδομαδες.
    θα σου πρωτεινα να την κανεις για 3 εβδομαδες κ αν σου δουλευει καλα,συνεχισε την .παραλληλα αν θες,
    κρατα ενα γραπτο ημερολογιο με το τι τρω ς κ ποσο οταν ανεβαζεις κ μειωνεις τον υδατ.
    επισης σημειωνε τι αλλαγες παρατηρεις στο σωμα σου,στην προπονηση,στην ενεργεια κ στο πρηξιμο σου.
    οταν περασει το τριβδομαδο ριξε μια ματια στις τελευταιες σημειωσεις σου κ συγκρινε τις με τις αρχικες!
    απο εκει θα βγαλεις πολλα συμπερασματα που θα αφορουν εσενα!
    καλη συνεχεια φιλε!

  8. #38
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ρε παιδιά τι να λέμε τώρα;!

    Ο Σταύρος είναι για μας εδώ, ότι για ένα φόρουμ αφιερωμένο στο ποδόσφαιρο, ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος!!!


    ΚΙΝΗΤΗ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΓΝΩΣΕΩΝ!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #39
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by tsofras

    μπράβο και απο εμένα για άλλη μια φορά , και το μεγαλύτερο μπράβο είναι που τα μοιράζεσαι μαζί μας, ενώ δεν θα το έκανα και πολλοί με την δική σου πείρα.

    Υ.Γ. Ευχαριστούμε και για το bonus, αλλά σαν το πιάσιμο όταν πας να τρίψεις την πλάτη σου και δεν μπορείς δεν υπάρχει :D
    </blockquote id=quote>
    σε ευχαριστω φιλε!
    αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εξαπλωνεται το αθλημα που αγαπω κ ενας απο τους τροπους που μπορει να γινει
    αυτο ειναι να εχουμε ολοι γνωσεις με αποτελεσμα να υπαρχει συνεχη αναπτυξη!
    ετσι κ αλλιως αυτα που λεω ειναι τα βασικα.κ δεν βλαπτει κανενα να τα διαδιδω μεσα απο το φορουμ!

    λοιπον με ολα αυτα μπορει καποιος να φτασει σε ενα πολυ καλο σωματικο επιπεδο!
    αυτα που δεν μπορω να πω ειναι τα περι αγωνων κολπα.αυτα ειναι αμετρητα κ σε κανουν να εχεις την διαφορα!
    αλλα δεν νομιζω οτι αυτα αφορουν πολλα παιδια απο εδω,οποτε προσπαθω να επικεντρωθω καθαρα σε αυτα
    που θα σας αρεσε να διαβαζετε.
    επισης σεβομαι τους προπονητες που εχουν για επαγγελμα το να ετοιμαζουν ατομα για αγωνες κ
    δεν θεωρω σωστο απεναντι τους να βγαλω τα μυστικα της δουλειας τους στη φορα...


    καποια στιγμη θα ηθελα να γραψω κ για προπονηση αλλα για μενα η προπονηση ειναι καθαρα προσωπικο θεμα του καθε ενος
    .ειναι ο τροπος εκφρασης του στο γυμναστηριο.παρ ολα αυτα θα γραψω μια μερα κ για προπονητικες τεχνικες.

  10. #40
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LEO300GR1

    Για μια ακομα φορα μας δινεις τα φωτα σου και κανεις και και εμας λιγο σοφοτερους επι του θεματος.
    Οσο για αυτο που λεει ο alp σχετικα με αυτα που του ειπαν οι γιατροι νομιζω οτι δυστυχως και απο μερους των γιατρων δεν υπαρχει η σωστη εξειδικευση πανω στην αθλητικη διατροφη και φυσιολογια, οποτε ο καθενας λεει τα δικα οπως τα εχει μαθει.
    Εγω τουλαχιστον ακολουθω την εμπειρια μου και τις συμβουλες ατομων σαν και σενα Σταυρο και οπως παντα κανω και τις προσωπικες μου ερευνες στο ιντερνετ.
    </blockquote id=quote>
    leo σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
    χαιρομαι να ποσταρω μαζι σου γιατι συμφωνουμε σε αρκετα πραγματα,οπως βλεπω απο αυτα που γραφεις στο φορουμ!

    ο alp εχει κ εκεινος πολυ σωστες αποψεις αλλα του αρεσει να βασιζεται πιο πολυ σε επιστημονικες
    ερευνες κ εμπιστευετε αρκετα τις ιατρικες γνωσεις.
    αυτο ειναι καλο κατα την γνωμη μου γιατι το να βλεπει τα πραγματα απο την λογικη τους αποψη τον
    κρατα σε ενα ισιο δρομο.απλα οπως ειπες κ εσυ δεν ξερω κατα ποσο πρεπει να εμπιστευομαστε τους γιατρους
    σε θεματα διατροφης κ προπονησης εδω στην ελλαδα.....

  11. #41
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    Ρε παιδιά τι να λέμε τώρα;!

    Ο Σταύρος είναι για μας εδώ, ότι για ένα φόρουμ αφιερωμένο στο ποδόσφαιρο, ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος!!!


    ΚΙΝΗΤΗ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΓΝΩΣΕΩΝ!!!
    </blockquote id=quote>
    Σταυρο ευχαριστω αδερφε!!!!
    ενταξει ,προσπαθω να βοηθησω οσο μπορω αλλα κ εσυ τα παραλες...
    υπαρχουν πολλα ατομα εδω με γνωσεις τα οποια σεβομαι κ με βαζουν σε σκεψεις κ με
    προβληματιζουν θετικα πολλες φορες με αυτα που γραφουν,βοηθοντας με να ψαχνομαι ακομα περισσοτερο.

  12. #42

    Join Date
    30-07-06
    Location
    .
    Posts
    224

    Default

    Σταυρο εγω χρησιμοποιω EAA's αντι για BCAA's και κατα την διαρκεια της προπ αλλα και αμεσως μετα....μαζι με υδατανθρακα παρομοιο με vitargo. eaa's 15γρ κατα την διαρκεια και 15γρ μετα....ειναι πολλα λες? να τα λιγοστεψω?

  13. #43
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    φιλε μπορεις λιγο να μου τα ξεκαθαρισεις γιατι δεν καταλαβαινω τι εννοεις τα bcaa ειναι ενα ειδος αμινοξεων κ οχι μαρκα,ενω η eas ειναι μαρκα συμπληρωματων.τι ακριβως παιρνεις απο την eas σε 15γρ;

  14. #44
    Pumping Iron
    Join Date
    07-01-06
    Location
    .
    Posts
    419

    Default

    Αν κατάλαβα σωστά, ο erestikos παίρνει Essential Amino Acids (EAA)

  15. #45

    Join Date
    30-07-06
    Location
    .
    Posts
    224

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jaymz

    Αν κατάλαβα σωστά, ο erestikos παίρνει Essential Amino Acids (EAA)
    </blockquote id=quote>

    Nαι, ειναι:

    isoleucine, leucine, lysine, threonine, tryptophan, methionine, histidine, valine και phenylalanine.

    15 κατα τη διαρκει και 15 μετα, με υδαταμθρακα παρομοιο με vitargo, cal c vita, glutamine και κρεατινη (την εχω σταματησει τωρα)...

    απιστευτη αναρωση, ομως μ ερχεται "ζαλαδα" οταν το πινω [:-bigeyes2]

  16. #46
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    τα αμινοξεα που εχει ειναι οκ γιατι συμπεριλαμβανει μεσα τα bcaa,κ μερικα ακομα!
    η ζαλαδα μπορει να σου ερχεται απο την εκκριση ινσουλινης που σου προκαλει ο υδατανθρακας
    που βαζεις.παντως ειναι ωραιος συνδιασμος!

  17. #47

    Join Date
    30-07-06
    Location
    .
    Posts
    224

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    τα αμινοξεα που εχει ειναι οκ γιατι συμπεριλαμβανει μεσα τα bcaa,κ μερικα ακομα!
    η ζαλαδα μπορει να σου ερχεται απο την εκκριση ινσουλινης που σου προκαλει ο υδατανθρακας
    που βαζεις.παντως ειναι ωραιος συνδιασμος!
    </blockquote id=quote>

    Ναι οντως.... ουτε φουσκωμα στο στομαχι ουτε τιποτα....και η μυικη ομαδα που γυμναζω φαινεται ποιο "γεματη" ξερεις αλλα θολωνει λιγο, γουλια-γουλια αναμεσα στα σετ και το αλλο στο τελος μονορουφι. [:-drool]

  18. #48
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    τι γουλια γουλια αναμεσα στα σετ;;;
    εγω θα σου ελεγα ολο πριν την προπονηση κ ολο μετα την προπονηση.
    ριξε αν θες μια ματια στο οδηγο συμπληρωματων διατροφης που εχω γραψει.αναφερω ακριβως το ποτε.

  19. #49

    Join Date
    30-07-06
    Location
    .
    Posts
    224

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    τι γουλια γουλια αναμεσα στα σετ;;;
    εγω θα σου ελεγα ολο πριν την προπονηση κ ολο μετα την προπονηση.
    ριξε αν θες μια ματια στο οδηγο συμπληρωματων διατροφης που εχω γραψει.αναφερω ακριβως το ποτε.

    </blockquote id=quote>

    Ναι, σιγα-σιγα κατα τη διαρκεια της προπ το τελειωνω...λες να το επινα ολο πριν? καλυτερα ετσι λες bigsteve...?[:-boggled]

    Τον εχω διαβασει τον οδηγο...αλλα θα τον ξανακοιταξω. [:-thumbu]

  20. #50
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-03-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    103

    Default

    ευχαριστω πολυ για την απαντηση bigsteve!!

  21. #51
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    κ εγω σε ευχαριστω teamone!

  22. #52
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-09-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    177

    Default

    [:-idea]Ερώτηση ?

    Παλιότερα είχα κάνει ένα πρόγραμμα 3 εββομάδων .. χωρίς γυμναστήριο (ήμουν εκτός κανένα εξάμηνο). Δεν ήταν προγραμματισμένο .. αλλά αφου πήγα καλά την πρώτη εβδομάδα .. συνέχισα !

    1 Εβδομάδα . Τροφή απότελούμενη μόνο από πρωτείνη Κρέας - Ψαρι - Τυρί(4%) κ Γιαούρτι σε 0% λιπαρα .. εναλλακτικα για καλύτερη απορρόφηση,
    2 Εβδομάδα . Πρόσθεσα Βρώμη , Ρύζι Μαυρο , και λίγη Πρασινάδα ( Ιceberg , Spanaki , Μαυρο Λαχανο ) Σε χαμηλές ποσότητες .
    3.Εβδομάδα . Μόνο πρωτείνη ..


    Από βιταμίνες έπαιρνα Βion3.

    Το αποτέλεσμα ήταν όντως εκπληκτικό ..
    (ΓΕΝΙΚΑ&gt;&gt;)Μία τέτοια διατροφή επηρρεάζει θετικά ή αρνητικά τον μεταβολισμό?

  23. #53
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    δεν συμφωνω με αυτο.πιστευω οτι πρεπει να λαμβανουμε απο ολες τις ομαδες τροφων κ να καλυπτουμε τον οργανισμο μας με ολα τα θρεπτικα συστατικα ακομα κ οταν κανουμε διαιτα για χασιμο βαρους.
    μπορει να σου δουλεψε οπως επισης καλα δουλευουν κ οι μονοφαγικες διαιτες των αθλητων κατα την διαρκεια προετοιμασιας,αλλα δεν σημαινει οτι ειναι κ υγειινο.

    αν εκανες κ γυμναστηριο θα καταλαβαινες την διαφορα γιατι δεν θα ειχες ενεργεια καθολου.

  24. #54
    Pumping Iron
    Join Date
    30-04-06
    Location
    .
    Posts
    513

    Default

    Καλησπερα,
    Εχω να γραψω αρκετο καιρο στο φορουμ,απο καλοκαιρι μερια αλλα παρακολουθω τα πολυ ενημερωτικα και ενδιαφεροντα αρθρα σου Bigsteve!Συγχαρητηρια και απο εμενα για την προσπαθεια σου και τη γνωση που μας παρεχεις.
    Λοιπον γυμναστηριο συνεχιζω κανονικα με εξαιρεση 1,5 μηνα που ημουν εκτος(οκτωβρη-Νοεμβρη) επειδη επαθα μερικη ρηξη τενοντα κλπ.
    Επειδη καθε φορα που κανω ογκο λιπαινω αρκετα βρηκα πολυ χρησιμο το αρθρο σου και εχω μερικες αποριες στο Carbo Cycling.
    Συγκεκριμενα ειμαι 79 κιλα τωρα(ημουν 72 το καλοκαιρι)Η διατροφη μου εχει 300γρ υδατανθρακες καθημερινως,μια αναλογια 200γρ υδαταν.τις low carbo days και 500γρ υδατ. high carbo day ειναι καλες?
    Αυτος ο κυκλος μπορει να χρησιμοποιηθει για ενα μεγαλο διαστημα ογκου?δηλαδη 3 μηνες και βαλε?η χρησιμοποιητε μονο για ενα μικρο διαστημα?Την high carbo day δεν μας νοιαζει το GI των τροφων?Ενω μπορω να τρωω φρουτα(banana) τις low carbo days?(επειδη εχει υψηλο GI)

  25. #55
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    ευχαριστω Big B, χαιρομαι που σου χρησημευουν αυτα που γραφω!!!!

    υπολογισε για αρχη 5-6γρ υδατ/κιλο σωματος,στις regular ημερες. ανεβαικοατεβασε 100-150γρ υδατ στις up & low ημερες.

    το gi προσπαθησε να ειναι χαμηλο στα περισσοτερα γευματα,εκτος απο το μεταπροπονητικο κ τοπρωινο οπου μπορεις να συδιασεις
    χαμηλου με υψηλου gi.

  26. #56
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Αθήνα, Αττική, Greece.
    Posts
    438

    Default

    ΠΟΛΥ σωστός Σταυρο..! ευχαριστουμε..


    θα με κανεις να πάω για ψωνια απο τώρα..!

    ελπίζω να βρω σε ξεχωριστη συσκευασια την ΤΥΡΟΣΙΝη

    υ.γ απορια...έχεις να προτεινεις καποια μαρκα σε BCAA σε ΤΥΡΟΣΙΝΙ και σε ΓΛΟΥΤΑΜΙΝη ?
    no PAIN no GAIN

  27. #57
    Bodybuilding Newbie zaxosss's Avatar
    Join Date
    20-02-07
    Location
    Athens, N. Irakleio, Greece.
    Posts
    64

    Default

    Πολύ χρήσιμο το άρθρο σου! Απάντησες σε πράγματα που ετοιμαζόμουν να σε ρωτήσω με PM. Ευχαριστώ πολύ!
    It's the first day --- of the rest of your life.

  28. #58
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    4)ΤΥΡΟΣΙΝΗ
    παιρνοντας 1-1,5 γραμμ. πριν την αεροβικη πετυχαινουμε τρομερη λιπολυση
    κ αυξηση του μεταβολισμου.επισης μπορουμε να την παρουμε κ πριν την προπονηση με βαρη
    για να κανουμε σκληροτερη κ με περισσοτερη τσιτα προπονηση.</blockquote id=quote> Μπορούμε να πιούμε καφέ και παράλληλα να πάρουμε και τυροσίνη 30' pre-workout?
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  29. #59
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    αναλογα! αν εχεις μαθει να πινεις καφε κ δεν σε πολυπιανει ολα καλα.
    αν ομως δεν πινεις οπως εγω, θα στα δωσει ασχημα.αν το αντεχεις ενταξει αλλιως καλυτερα να μην το δοκιμασεις.

  30. #60
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-04-07
    Location
    Athens, Pendeli, Greece.
    Posts
    15

    Default

    poly kalo thanks!!!


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΛΙΠΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΥΞΗΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΥΣ ΣΑΣ
    By 2005.john in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-05, 20:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •