Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    15-10-07
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    204

    Default απο 65kg στα ποσα??

    μιας και ξεκινησα προγραμμα ογκου αγορασα σημερα μια ζυγαρια!
    24 οκτωβριου 2007 ειμαι 65kg.
    τι στοχους να βαλω? εννοω με αρκετα σκληρο προγραμμα και καθημερινη προπονηση παραλληλα με 1 συμπληωρμα διατροφης, στα ποσα kg θα μπορουσα να ανεβω?
    τελικα τι ισχυει? πολλα kg και λιγες επαναληψεις? (3 σετ των 8-10?)
    μετα απο ποσο καιρο πιστευετε οτι θα δω αποτελεσματα?


    thanx και παλι
    carpe diem

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    Αν θες να ανεβεις κιλα πρεπει να κανεις ογκο ! Εγω κανω 4 σετ 6-8 επαναληψεις συνηθος ομως κανω 8 ! Σε μπαρα που ανεβαζω σε καθε σετ στα κιλα συνηθως στο τελευταιο βγαζω 6 !

  3. #3
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Flexy

    Αν θες να ανεβεις κιλα πρεπει να κανεις ογκο ! Εγω κανω 4 σετ 6-8 επαναληψεις συνηθος ομως κανω 8 ! Σε μπαρα που ανεβαζω σε καθε σετ στα κιλα συνηθως στο τελευταιο βγαζω 6 !
    </blockquote id=quote>
    Σωστος ο Flexy την διατροφη σου προσεχε πιο πολυ να σκεφτεσαι με αυτη τη λογικη προτιμοτερο ειναι να χασεις μια προπονηση παρα ενα προγραματισμενο γευμα.
    Τωρα ποσα κιλα μπορεις να παρεις αναλογως το ατομο ειναι και ποση προπονετικη εμπειρια εχεις εγω μικρος οταν ημουν για χρονια διατροφη δεν τηρουσα καθολου μονο προπονησεις εφτιαχνα μετα οταν πηρα λιγα συμπληρωματα και αποφασισα να κανω διατροφη(οχι και τοσο αυστηρη για τοτε ) πηγα απο τα 79 κιλα στα 88 και ανεβασα 2 % λιπος σε 3,5 μηνες προγραμα προπονησης δεν αλαξα τα ιδια εκανα τοσο συμαντηκη ειναι η διατροφη για αυτο προσεχε την και μην βαζεις ορια στην αναπτυξη σου και να ζυγηζεσαι ανα 2 εβδομαδες οπως πολυ σωστα μου προτινε ο Big steve τα πρωινα[:-thumbu] καλη σου επιτυχεια

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    15-10-07
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    204

    Default

    δυστυχως την διατροφη μου δεν μπορω να την προσεξω! μενω μονος μου και απο το πρωι μεχρι το βραδυ λειπω στο πανεπιστημιο..γι'αυτο κατεφυγα σε συμπληρωματα.!
    carpe diem

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ntuki

    δυστυχως την διατροφη μου δεν μπορω να την προσεξω! μενω μονος μου και απο το πρωι μεχρι το βραδυ λειπω στο πανεπιστημιο..γι'αυτο κατεφυγα σε συμπληρωματα.!
    </blockquote id=quote>

    Τετοια λαθη τα εκανα και εγω στις αρχες ! Υπαρχουν τα ταπερ ομως ! :D

  6. #6
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Flexy

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ntuki

    δυστυχως την διατροφη μου δεν μπορω να την προσεξω! μενω μονος μου και απο το πρωι μεχρι το βραδυ λειπω στο πανεπιστημιο..γι'αυτο κατεφυγα σε συμπληρωματα.!
    </blockquote id=quote>

    Τετοια λαθη τα εκανα και εγω στις αρχες ! Υπαρχουν τα ταπερ ομως ! :D
    </blockquote id=quote>
    Οταν θα μπει θα σου απαντησει ετσι πιστευω

    "Ντρεπομε τι θα που οι αλλοι [:-bigeyes] αχχαχαχαχαχα:D" πλακα κανω no ofence

  7. #7

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Σωστος ο Flexy την διατροφη σου προσεχε πιο πολυ να σκεφτεσαι με αυτη τη λογικη προτιμοτερο ειναι να χασεις μια προπονηση παρα ενα προγραματισμενο γευμα.</blockquote id=quote>

    Τελειως λαθος λογικη imo. Εφοσον υπαρχει θετικο θερμιδικο ισοζυγιο ο κυριος παραγοντας για την αποκτηση μυϊκης μαζας ειναι η προπονηση (και φυσικα η απαραιτητη ξεκουραση-υπνος).

  8. #8

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Σωστος ο Flexy την διατροφη σου προσεχε πιο πολυ να σκεφτεσαι με αυτη τη λογικη προτιμοτερο ειναι να χασεις μια προπονηση παρα ενα προγραματισμενο γευμα.</blockquote id=quote>

    Τελειως λαθος λογικη imo. Εφοσον υπαρχει θετικο θερμιδικο ισοζυγιο ο κυριος παραγοντας για την αποκτηση μυϊκης μαζας ειναι η προπονηση (και φυσικα η απαραιτητη ξεκουραση-υπνος).

  9. #9
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Συμφωνω με τον ikamak αν δεν κανεις και διατροφη δεν προκειτε να δεις τα αποτελεσματα που περιμενεις παρα μονο καποια πρηξηματα απο την προπονηση

  10. #10
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Συμφωνω με τον ikamak αν δεν κανεις και διατροφη δεν προκειτε να δεις τα αποτελεσματα που περιμενεις παρα μονο καποια πρηξηματα απο την προπονηση

  11. #11
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VR2

    Συμφωνω με τον ikamak αν δεν κανεις και διατροφη δεν προκειτε να δεις τα αποτελεσματα που περιμενεις παρα μονο καποια πρηξηματα απο την προπονηση
    </blockquote id=quote>

    +1
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ntuki

    δυστυχως την διατροφη μου δεν μπορω να την προσεξω! μενω μονος μου και απο το πρωι μεχρι το βραδυ λειπω στο πανεπιστημιο..γι'αυτο κατεφυγα σε συμπληρωματα.!
    </blockquote id=quote>

    Τότε ξανασκέψου το πριν ξεκινήσεις.Τζάμπα θα κουράζεσαι.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •