Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Την πήρα πρόσφατα ...γεύση σοκολάτα.
    Παιδιά θα είμαι ειλικρινής... έχει η γεύση κάτι απο χώμα. Δεν το λέω εγώ...τρεις φίλους που έβαλα να δοκιμάσουν αυτο μου είπαν...χώμα.
    Δεν διαφωνω οτι ποιοτικά είναι πολύ καλή ίσως...και έχει εξαιρετική τιμή για 5 κιλα...αλλά απο γέυση δεν παλεύεται..απλά..δεν παλεύεται...

  2. #32
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    K γω πήρα πρόσφατα 5kg isolate από το discount (εχει κατεβάσει κ αλλο την τιμή γ όποιον ενδιαφέρεται, 45 λίρες το 5κιλο!!)
    κ απο μλκια μ δε διαλεξα γεύση..! κ εγινε παραγγελια με τη default γευση μπανανα, ενω ηθελα σοκολατα..
    Δεν την έχω δοκιμασει ακόμα..

  3. #33
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Eχω παρει προσφατα καινουρια παραγγελια και την ανοιξα τωρα.
    Η πρωτεϊνη ειναι τελειως διαφορετικη. Εχει αλλαξει πολυ. Πολυ πιο λεπτοκοκκη, σαν αλευρι και πιο λεπτη, δεν εχω ξαναδει τοσο λεπτη σκονη. Το χρωμα ελαφρως ανοιχτοτερο, λιγοτερο σοκολατι. Η γευση αλλιωτικη, λιγο χειροτερη αλλα παλι μ`αρεσει. Φαινεται πιο παραξενη αλλα αυτες οι αλλαγες προς το καλυτερο μου φαινονται.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  4. #34
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-08-10
    Posts
    38

    Default

    σε νιωθω....
    σταδιακα θα συνηθησεις
    υπομονη
    αρχικα βαζε μιση δση σο σκουπμε τον καιρο αυξησε την

  5. #35
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Mekefi στον juniorjack αναφερεσαι?

    Παντως με εχουν χαλασει τελικα οι αλλαγες. Δεν ξερω αν αφαιρεσαν ενζυμα ή αλλαξαν πρωτες υλες με περισσοτερη λακτοζη, αλλα με... με φουσκωνει ασυστολα πλεον.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  6. #36
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    PB, απότι βλέπω σε reviews τελευταία την αλλάζουν συνεχώς, δε ξέρω γιατί

  7. #37
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-08-10
    Posts
    38

    Default

    oxi power,ston jason anaferomai που λεει οτι εχει γευση χωμα!!!!!
    την ιδια σκεψη εκανα κι εγωοταν την δοκιμασα πρωτη φορα,το εγραψα μαλιστα και εσυ μου ειχες προτεινει να βαζω σταγονες stevia
    τελικα εβαζα μελι και σταδιακα την κουτσοσυνηθισα
    τωρα λεω να παρω μια φυτικη, εβαλα και ποστ,πειτε καμια γνωμη ρε παιδια

  8. #38
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Πολυ πιο λεπτοκοκκη, σαν αλευρι και πιο λεπτη, δεν εχω ξαναδει τοσο λεπτη σκονη.
    +10000

    Nα κανω κ γω τ review για τ Νutri isolate..

    Ειναι σαν αλευρι, μυρίζει σαν αλεύρι, εχει υφη σαν αλευρι.. Θυμιζει τοσο πολυ αλευρι π αναρωτιεσαι αν τελικα πηρες αλευρι ή whey..!!
    Θελει προσοχη οταν ανοιγετε το κουτι κ γεμιζετε τ σκουπακια σας..Σηκωνει σκονη..!!! Δεν κανω καθολου πλακα..

    Η διαλυτοτητα της δεν ειναι κ πολυ καλη..Αλλα δεν ξερω αν φταιει η διαλυτοτητα ή η αλευρο-υφή της..Οταν τ πινω μ αφηνει μια αισθηση σα να ηπια χυλο απο αλευρι+νερο..

    Η γευση (μπανανα) δεν ειναι κ τοσο καλη αλλα δεν θα την ελεγα κακή.. Υπαρχουν πολυ πολυ χειροτερες.. Μετρια προς αδιαφορη θα την ελεγα.. Εχει μια 'απαλή' γευση/αρωμα.. Αλλα κ παλι τη γευση την υπερνικαει η 'αλευριλα' που μου αφηνει σαν αισθηση στο λαιμο!

    Κανει πολυ αφρο..Λες κ ειναι σαπουναδα..

    Με φουσκωνει πολυ, δεν τ περιμενα τοσο πολύ..

    Συμπερασματικά,
    Γευση: μετρια/αδιαφορη.. Δεν ειναι παντως σε καμια περιπτωση της κατηγοριας 'δεν πινεται'
    Διαλυτοτητα: μετρια
    Αλλά αυτή η 'αλευριλα' τ χαλαει ολα..!!

    Την προτεινω μονο αν καποιος 8ελει iso σε ξφτιλα τιμη..

    Αν θα την ξαναπαιρνα, δε νομιζω.. Μονο αν ηθελα κατι πολύ πολύ οικονομικο, η αν συνιθισω τοσο την αισθηση της..
    Αν κ δε νομιζω ν καταναλωσω κ τα 5 κιλα τελικα..


    PowerBuilderi , κ η 90+ τετοια αισθηση εχει...??

  9. #39
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ναι, αν και το τοπικ ειναι για την 90+
    εγω σε αυτην αναφερομουν (90+).
    Την παιρνω μια ζωη και τωρα εγιναν αυτες οι αλλαγες. Περα ομως απο την παραξενη υπερβολικα λεπτοκοκκη υφη δε με χαλαει κατι στα χαρακτηριστικα της. Ειναι βεβαια το θεμα του φουσκωματος που με εχει τρελανει. Και δεν το περιμενα απο μια πρωτεΐνη, γιατι αυτη την ιδιοτητα την εχουν οι υδατανθρακες, που φτανουν στη χλωριδα του εντερου και τους δινουν τροφη.

    Για την isolate, που ειχα στην ιδια παραγγελια με την 90+ δεν ειδα καμμια αλλαγη. Ιδια με παλιοτερα, ωραια υφη και γευση, αυτα για τους αφρους και τα λοιπα δεν τα καταλαβαινω. Τωρα αν αλλαξαν και αυτην αλλα εμενα μου ηρθε απο παλια παρτιδα δεν το ξερω. Αναγκαστικα θα στραφω σε αλλη whey, γιατι μπορει να επηρεασει τη ζωη μου και πραγματικα δεν αξιζει καμια whey κατι τετοιο. Θα ξανατιμησω την isolate γιατι μ`αρεσει πολυ, αλλα αν εχει αλλαξει και αυτη... τοτε μονο MYP.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  10. #40
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Για την isolate, που ειχα στην ιδια παραγγελια με την 90+ δεν ειδα καμμια αλλαγη. Ιδια με παλιοτερα, ωραια υφη και γευση, αυτα για τους αφρους και τα λοιπα δεν τα καταλαβαινω. Τωρα αν αλλαξαν και αυτην αλλα εμενα μου ηρθε απο παλια παρτιδα δεν το ξερω.
    Ακυρο
    αλλαξαν και την isolate. Ανοιξα καινουριο κουτι και εχει αλλαγες ομοιες με την 90+, λεπτοκοκκη, πιο ασθενης γευση, πιο ασπρη.

    Για τους αφρους επιμενω. Πηρα την PHD Pharma Whey σοκολ.-μπισκοτο, κορυφαια κατα πολλους γευση και ποιοτητα και οι αφροι ειναι εξωπραγματικοι. Μισο shaker υγρο - μισο αφροι. Και η γευση ειναι αρκετα ελαφρια, θελει πολυ λιγο νερο για να την καταλαβεις.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  11. #41
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    3

    Default

    Ωραια...θα μου κανεις εμενα τωρα 2-3 πραγματα?1ον Η nutrisport 90+ ειναι οτι γραφη σε περιεκτικοτιτα(Δλδ ειναι καθαρη 90+??ειναι χωρις υδατα. κ χωρις λιπος?)?Δεν με απασχολη η γευση....2ον απο ποιο site να την παρω?Το ebay την φερνει με 25ε μεταφορικα!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!Ξερετε αν η nutrisport 90+ την φερνει κανα μαγαζι στην Αθηνα..?3ον ξερετε καμια αλλη στην κατηγορια της nutrisport 90+? δλδ φτηνη καθαρη κ σε πολυ ποσοτητα????Παιδια περιμενω τις απαντησεις σας γτ καιγομαι να παρω πρωτε'ινή γτ ειμαι κ σε ογκο :P χεχε.....

  12. #42
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Στο site τους εχουν κ πιστοποιητικό ανάλυσης (http://www.nutrisport.co.uk/90-Plus-Protein), αλλα πότε μπορεις ν εισαι σίγουρος..?

    Μπορείς ν την παρεις απο discount supplements, ~68.5Ε τα 5kg μαζι με τα μεταφορικα..

    (Nutritional data στα παραπανω λινκ)

  13. #43
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    3

    Default

    Ωραια το θεμα ειναι οτι θελω να ειναι με αντικαταβολη δλδ,οταν θα ερθει σπιτι μου τοτε να την πληρωσω γτ μεσα ebay την περνεις απο την εταιρια που την εχει στην Αγγλια εχει 75.50ε αλλα ειναι με paypal...που για να ερθει ο κωδικος κ τετοια θελει μερες!!!!!!Ευχαριστω για την απαντηση σ..!

  14. #44
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Δεν ξερω αν 8α βρεις site απο εξωτερικο με αντικαταβολή..

    Mπορεις ν πληρωσεις κ με (χρεωστική) visa electron, κ με κατα8εση σε τραπεζα αποτι ειδα τ οποιο δε στο συνιστώ με τπτ..Κραταει μεγαλη προμηθεια η τραπεζα..

  15. #45
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-01-11
    Posts
    3

    Default

    Οκ αρα τι προτηνεις?Μπως να δω μεσα ebay?το κοβω για ποιο αξιοπιστο... Τι λες?Ξερεις καθολου απο paypal?


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπλήρωμα πρωτεΐνης
    By xaris110 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 24-07-08, 22:13
  2. atlas all whey-Nutrisport whey protein isolate
    By toubanos21 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 05-04-08, 19:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •