Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    28-11-07
    Location
    .
    Posts
    7

    Default Σάκος εδάφους Ανθρωποειδές

    Σκοπεύω να αγοράσω έναν σάκο [u]εδάφους</u> για μποξ.Σκέφτομαι αντι για τον συμβατικο να αγοράσω εναν με σχήμα ανθρωποειδούς.Ποια είναι τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα ενός τέτοιου σάκου;

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-06
    Location
    .
    Posts
    62

    Default

    Aπο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι ειναι μουφα.Η βαση γεμιζει με νερο αν θες η ακομα καλυτερα με αμμο και στρωνει λιγο η κατασταση αλλα και παλι ειναι πολυ μαλακο και το εστελνα σαν ελατηριο(τουλαχιστον εγω:D)Καποιος φερνει και σακο δαπεδου απο καουτσουκ που λεει αλλα εχει καμια 700αρα.Χιλιες φορες κανονικος σακος.Η παρε καινουργιο,η τσεκαρε μεταχειρισμενους,η φτιαξε μονος σου(οδηγιες υπαρχουν σε αρκετα σαιτ)

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    τωρα θα ελεγα τι ειναι μουφα αλλα τελος παντων...

    λοιπος ο ανθρωπινος στοχος τον οποιο εχω εγω...εχω 2 1 της ομοσπονδιας και ενα που αγορασα εγω.

    ειναι καθαρα για ασκησεις αυτοσυγκεντρωσης οχι για κλωτσομπουνια και αιντε βαρατε γαιδαροι...

    ειναι καθαρα για ασκησεις στοχου..δηλ σημαδι, ευστοχια, λακτισμα ταχυτητα, αντοχη, χτυπημα=στοχος. 100%

    οποτε αν ειναι μουφα πανε παρε ενα σακο και ριχνε κλωτσομπουνια στο πραγμα που κρεμεται..
    ενω ο αθρωπινος στοχος εχει και επαναφορα αμεση δηλ αμεση αντιδραση στο χτυπημα σου..οχι οπως ο σακος..τον τραβας 1 και παειιιιιιι..μεχρι να ξαναεπιστρεψει. εκει μαθαινεις καθαρα τα σημεια ποντων σημεια θωρακα κεφαλης, 1οι 2οι 3οι χρονοι κ.λ.π

    αν κανεις επαγγελματικο παιχνιδι πρωταθλητισμο και θελεις να βελτιωσεις τις κινησεις τα χτυπηματα, αποφυγες, λακτισματα, ταχυτητα, συνεχωμενες επιθεσεις αντεπιθεσεις..εκτοπισματα κ.λ.π

    σου προτεινω ανεπιφυλακτα να τον αγορασεις οσο και αν κανει...
    ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΗΣ.

    η εθνικη ελλαδος στο tae-kwon-do με αυτα τα αγωνιστικα προιοντα κανει επαγγελματικες προπονησεις...και μετα φυσικα ερχεται και η μονομαχια στον ανθρωπινο στοχο και μεταξυ 2 ατομων(τα λογικα).

    ευχαριστω!!!

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    07-02-08
    Location
    South Sandwich Islands.
    Posts
    561

    Default

    τωρα θα ελεγα τι ειναι μουφα αλλα τελος παντων...

    λοιπος ο ανθρωπινος στοχος τον οποιο εχω εγω...εχω 2 1 της ομοσπονδιας και ενα που αγορασα εγω.

    ειναι καθαρα για ασκησεις αυτοσυγκεντρωσης οχι για κλωτσομπουνια και αιντε βαρατε γαιδαροι...

    ειναι καθαρα για ασκησεις στοχου..δηλ σημαδι, ευστοχια, λακτισμα ταχυτητα, αντοχη, χτυπημα=στοχος. 100%

    οποτε αν ειναι μουφα πανε παρε ενα σακο και ριχνε κλωτσομπουνια στο πραγμα που κρεμεται..
    ενω ο αθρωπινος στοχος εχει και επαναφορα αμεση δηλ αμεση αντιδραση στο χτυπημα σου..οχι οπως ο σακος..τον τραβας 1 και παειιιιιιι..μεχρι να ξαναεπιστρεψει. εκει μαθαινεις καθαρα τα σημεια ποντων σημεια θωρακα κεφαλης, 1οι 2οι 3οι χρονοι κ.λ.π

    αν κανεις επαγγελματικο παιχνιδι πρωταθλητισμο και θελεις να βελτιωσεις τις κινησεις τα χτυπηματα, αποφυγες, λακτισματα, ταχυτητα, συνεχωμενες επιθεσεις αντεπιθεσεις..εκτοπισματα κ.λ.π

    σου προτεινω ανεπιφυλακτα να τον αγορασεις οσο και αν κανει...
    ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΗΣ.

    η εθνικη ελλαδος στο tae-kwon-do με αυτα τα αγωνιστικα προιοντα κανει επαγγελματικες προπονησεις...και μετα φυσικα ερχεται και η μονομαχια στον ανθρωπινο στοχο και μεταξυ 2 ατομων(τα λογικα).

    ευχαριστω!!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Κυριως για λογους τιμης, τον κρεμαστο. Τωρα εξαρταται και τι πολ. τεχνη κανεις, ποσο εχεις ασχοληθει κλπ. Αν ειναι να κανεις για πρωτη φορα σε σακο, παρε κρεμαστο...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #6
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Κυριως για λογους τιμης, τον κρεμαστο. Τωρα εξαρταται και τι πολ. τεχνη κανεις, ποσο εχεις ασχοληθει κλπ. Αν ειναι να κανεις για πρωτη φορα σε σακο, παρε κρεμαστο...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    221

    Default

    Πάρε Ξύλινη κούκλα !!:D


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •