Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default Τραυματισμος στη μασχαλη

    Το τελευταιο διαστημα αισθανομαι μια ενοχληση στη περιοχη της δεξιας μου μασχαλης οταν κανω οριζοντιο παγκομε μπαρα η ανοιγματα με αλτηρες.Τον πονο τον αισθανομαι ακριβως στη μασχαλη και οχι στο μπροστινο μερος του ωμου.Εχω φυσικα σταματησει τις συγκεκριμενες ασκησεις εδω αι καμια βδομαδα αλα ακομα με ενοχλει.Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι η ειχε καποιος κατι παρομοιο?
    You Will Respect My Authoritah!

  2. #2

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Μου έχει τύχει και εμένα μετά από έντονη προπόνηση συνήθως...σαν να πρήζεται ένας αδένας ή κάτι τέτοιο. Μετά από 1-2 μέρες περνάει χωρίς να του κάνω τίποτα. Λογικά προκαλείται από κάποια φλεγμονή στο μπράτσο, αλλά δεν είμαι σίγουρος 100%. Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει....

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Το περιεργο (aν μπορει να θεωρηθει περιεργο βεβαια)ειναι οτι εμενα δε πρηστηκε ,μπορω να το πιεσω ε τα δακτυλα και εχει κρατησει κοντα μιαμιση βδομαδα!
    You Will Respect My Authoritah!

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    238

    Default

    Εκτος απο την περιοχη της μασχαλης, πονας πουθενα αλλου στο στηθος?
    Συνηθως οι τραυματισμοι στο στηθος προκαλουν αντανακλαστικους πονους στην περιοχη της μασχαλης.
    Αν τωρα εισαι γυναικα θα πρεπει να το ψαξεις πολυ περισσοτερο κανοντας καλη ψηλαφιση στους μαστους.
    « , , , .
    , , .
    , , .
    ».

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    238

    Default

    Εκτος απο την περιοχη της μασχαλης, πονας πουθενα αλλου στο στηθος?
    Συνηθως οι τραυματισμοι στο στηθος προκαλουν αντανακλαστικους πονους στην περιοχη της μασχαλης.
    Αν τωρα εισαι γυναικα θα πρεπει να το ψαξεις πολυ περισσοτερο κανοντας καλη ψηλαφιση στους μαστους.
    « , , , .
    , , .
    , , .
    ».

  6. #6
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    εγω πιστευω πως ειναι ο τενοντας σου,τον οποιο εχεις ταλαιπωρησει απο αποτομα φορτωματα σε ασκησεις στηθους.να πας να το κοιταξεις

  7. #7
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    εγω πιστευω πως ειναι ο τενοντας σου,τον οποιο εχεις ταλαιπωρησει απο αποτομα φορτωματα σε ασκησεις στηθους.να πας να το κοιταξεις

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Δεν ειμαι γυναικα!Οχι με ποναει αποκλειστικα στην περιοχη της μασχαλης.Δεν αισθανομαι κανενα πονο στο στηθος.

    Bigsteve θα παω αυριο σε καποιο ορθοπεδικο να με κοιταξει.Αν ειναι τενοντας παιζει να με ταλαιπωρησει πολυ καιρο?Εχω ηδη δυο εβδομαδες που χω κοψει βαρη κι ακομα με τσιμπαει οταν κανω σκετη μπαρα.
    You Will Respect My Authoritah!

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Δεν ειμαι γυναικα!Οχι με ποναει αποκλειστικα στην περιοχη της μασχαλης.Δεν αισθανομαι κανενα πονο στο στηθος.

    Bigsteve θα παω αυριο σε καποιο ορθοπεδικο να με κοιταξει.Αν ειναι τενοντας παιζει να με ταλαιπωρησει πολυ καιρο?Εχω ηδη δυο εβδομαδες που χω κοψει βαρη κι ακομα με τσιμπαει οταν κανω σκετη μπαρα.
    You Will Respect My Authoritah!

  10. #10

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Jimaica, ενημέρωσέ μας και εμάς αν θες το τι θα σου πει ο ορθοπεδικός!

  11. #11
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    αν ειναι τενωντας θελει ξεκουραση...
    κ οταν επανελθεις σιγα σιγα με την προπονηση.οχι αποτομα ανεβασματα

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Λοιπον πριν λιγο γυρισα απο ορθοπεδικο.Μου εκανε καποιες μαλαξεις στην περιοχη της μασχαλης και στο φτερο και μου ειπε για φλεγμονη.Δε μου το ανελυσε και πολυ αλλα ανεφερε κουρασμενο τενοντα και μυ.Moυ ειπε ξεκουραση 10 μερες και χαπια αντιφλεγμονωδη Starmelox (15mg) 1 φορα την ημερα μετα το φαγητο.Τωρα να σταματησω τελειως καθε ασκηση για αλλες 10 μερες η μπορω να γυμναζω καποιες μυικες ομαδες κανα δικεφαλο τρικεφαλο ποδια(squat)?
    You Will Respect My Authoritah!

  13. #13
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    Για εκτασεις ποδιων σε βλεπω πιο πολυ αντε και 45 μοιρες τα αλλα αστα[:-thumbu]

  14. #14
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Μην πας γυρεύοντας για χειρότερα. 10 μέρες αποχή δεν θα έχουν αρνητική επίπτωση στο σώμα σου.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  15. #15

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sifis

    Μην πας γυρεύοντας για χειρότερα. 10 μέρες αποχή δεν θα έχουν αρνητική επίπτωση στο σώμα σου.
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]

  16. #16
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sifis

    Μην πας γυρεύοντας για χειρότερα. 10 μέρες αποχή δεν θα έχουν αρνητική επίπτωση στο σώμα σου.
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    kriti.
    Posts
    334

    Default

    ελα βρε κουμπαρε δεν ειναι πραμα ,,μη φοβασαι ποια μπρος θα γιανεις παρα που θα παντρευτεις!!:D
    &lt;a href="http://profilepounder.com/" target="_blank"&gt;&lt;img alt="CLICK HERE FOR PROFILEPOUNDER.COM GRAPHICS]http://profilepounder.com/pics/love/flowers/46.gif" border="0"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br&gt;&lt;a href="http://profilepounder.com/" target="_blank"&gt;&lt;font size=1&gt;PROFILEPOUNDER.COM&lt;/font&gt;&lt;/a&gt;

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Εχετε απολυτο δικιο παιδια.Δε θα χασω και το olympia με 10 μερες αποχη.Ελπιζω μονο να περασει και να μη με ταλαιπωρησει για καιρο.Θα επανελθω με νεοτερα
    You Will Respect My Authoritah!

  19. #19
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Καλα θα κανεις κανε ο διαλειμα σου
    Αντε και περαστικα σου[:-pirate]

  20. #20

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by matsolas

    ελα βρε κουμπαρε δεν ειναι πραμα ,,μη φοβασαι ποια μπρος θα γιανεις παρα που θα παντρευτεις!!:D
    </blockquote id=quote>

    Matsolas, το λέω για άλλη μια φορά, προσκυνάω στις θεϊκές σου ατάκες!!![:-thumbu] Ναι μπρε, ναιιι!!:D


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •