Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    01-03-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default Διατροφή ή συμπληρώματα?

    επειδη ολοι μας εχουμε ακουσει και ακουμε διαφορους να μιλανε για συμπληρωματα , λιποδιαλυτες κτλ ειτε στα γυμν. ειτε αλλου μου γεννατε η εξης απορια:τη λεξη "διατροφη" την εχουμε κατα νου?
    το ρωτω γιατι πολλα παιδια που ξεκινουν τωρα τα βαρη εχουν την εσφαλμενη αντιληψη οτι πχ μια πρωτεινη ή κρεατινη θα τους αλλαξει το σωμα σημαντικα
    απλα παιρνοντας τη.αν ομως εφτιαχναν πρωτα τη διατροφη τους αναλογα με τους στοχους τους δεν θα ειχαν αναλογο αποτελεσμα?
    δηλ. αν καποιος θελει να παρει κιλα και δεν τρωει αλλα παιρνει κρεατινη ή πρωτεινη ειναι δυνατον να αποκτησει ογκο?
    συγνωμη για το τοπικ μου αλλα εχω βαρεθει να ακουω "τι παιρνεις" , "ποια πρωτεινη" και πολλα αλλα χωρις κανεις να μου εχει ποτε τι διατροφη κανεις .οι σκονες απο μονες τους ειναι απλα ενα "ακριβο αλευρι"
    με τη "μαγια" γινεται το ψωμι!
    o tempora o mores!

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    28-04-07
    Location
    athens, glyfada, Greece.
    Posts
    25

    Default

    Η διατροφη ειναι ποιο σημαντικη ακομα και απο τις ασκησεις, δηλαδη δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο ποσες επαναληψεις θα κανεις, αν θες ογκο η γραμμωση αλλα το τι διατροφη θα ακολουθησεις. Οπως το λεει και η λεξη απλα συμπληρωνουν την διατροφη. Απλα την πρωτεινη την παιρνουμε μετα την προπονηση γιατι εχει ποιο γρηγορη απορροφηση απο τους μυεις που εχουν κουραστει και πρεπει να τραφουν. δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να αντικαθησουμε το συμπληρωμα με το φαγητο. τοτε ειναι που δεν θα δουμε κανενα αποτελεσμα και θα λεμε οτι πεταμε τα λεφτα μας!!!

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-07
    Location
    ροδος, Greece.
    Posts
    244

    Default

    με σειρα προτεραιοτητας

    1) διατροφη

    2) υπνος/προπονηση

    3) συμπληρωμα
    Don't take life too serious, it is not permanent.

  4. #4
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis123

    με σειρα προτεραιοτητας

    1) διατροφη

    2) υπνος/προπονηση

    3) συμπληρωμα
    </blockquote id=quote>+1


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •