Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default Γράμμωση

    Σκέφτομαι να ξεκινήσω το ακόλουθω πλάνο από τις 10 Ιανουαρίου μέχρι αρχές απριλίου

    08.00: 60γρ βρώμη σε νερό + 1 scoop whey + fish oil
    11.00: 100γρ κοτόπουλο + 50γρ καστανό ρύζι
    14.00: 100γρ κοτόπουλο + 50γρ καστανό ρύζι + 1 κουταλιά ελαιόλαδο
    16.00: προπόνηση
    17.00: 1 scoop whey
    18.00: 100γρ κοτόπουλο + 50γρ καστανό ρύζι
    22.00: Τόνος σε νερό + 1 αγγουράκι με λίγο μαρούλι + 1 κουταλιά ελαιόλαδο

    Stats: 1.88/98κιλά
    Το ξέρω ότι είναι αρκετά βαριά απλά έκανα βλακείες στον όγκο που πρέπει να μαζέψω.. ακούω τις παρατηρήσεις σας

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Ρε φίλε δε θα βαρεθείς να τρως κοτόπουλο?Για να χτίσεις μυς είναι απαραίτητο και το ψαράκη φίλε για Ω3 λιπαρά.Αν και παίρνεις fish oil καλό θα ήτανε να προσθέσεις και ψάρι στη διατροφή σου.Ούτως η άλλως δε παχαίνει.Επίσης βάλε και αντί για ρύζι βραστή πατάτα σε ένα από τα 2γεύματα,έτσι για την αλλαγή.Αν και μου φαίνεται κάπως μονότονη αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα.Πάντως σαν ιδέα καλή είναι.Φάε και κανένα μπροκολάκι καλό κάνει χαχα.

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μάλλον παραπάνω υδατάνθρακες θα έλεγα εγώ.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    30-04-06
    Location
    .
    Posts
    513

    Default

    Γενικα παρα πολυ φτωχο πλανο διατροφης για το υψος-βαρος σου.Ποσες θερμιδες καταναλωνες την περιοδο ογκου?>Επειδη σε βλεπω να κανεις πολυ γρηγορη μειωση
    θερμιδων που δεν ειναι οτι καλυτερο.

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Για το πρώτο διάστημα της γράμμωσης καλό θα ήταν να συνεχίσεις να τρως τα φαγητά που έτρωες και να ελατώσεις τις θερμίδες σου κατα 200-400 προσθέτοντας και αεροβική άσκηση στο πρόγραμμα σου.

    Έπειτα να ακουλουθήσεις μια συντηρητική διατροφή σε υδατάνθρακες όπως αυτή που έγραψες παραπάνω.

    Δώσε χρόνο να προσαρμωστεί το σώμα σου.Μην κόβεις "με τη μια" τους υδατάνθρακες και τις θερμίδες γιατί θα μειώσεις το μεταβολικό σου ρυθμό ο οποίος αυτή τη στιγμη με τη διατροφή όγκου που κάνεις, "Βαράει και πάει" :D
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Γενικοτερα ειναι καλο πλανο διατροφης αλλα μας τα χαλας λιγο στις ποσοτητες:D:D δεν χρειαζεται να βιαζεσαι τοσο πολυ να κοψεις τους υδατανθρακες γιατι θα χασεις αρκετο μυικο ιστο καλυτερα κρατησε λιγο παραπανω καιρο την διαιτα σου και βγαζε σιγα σιγα υδατανθρακες θα σου προτεινα να ξεκινησεις με λιγο λγοτερες θερμιδες απο οτι ετρωγες στον ογκο για 2 βδομαδες και μετα βγαζε λιγους υδατανθρακες σε καθε γευμα και καθε φορα που θα αλαζεις διατροφη βγαζε ενα ενα ρυζι και βαλε στην θεση του πατατα με αυτο τον τροπο δεν θα συνηθιζει το σωμα σου στην διαιτα και θα εχεις συνεχες μεταβολες του μεταβολισμου σου επισης και η πρωτεινη σου ειναι λιγη μπορεις να προσθεσεις τουλαχιστον 80 γραμμαρια ημερησιως ακομα οπως ειπε και ο RIDE BMX μπορεις να βαλεις και ψαρι σε μερικα γευματα ελπιζω να βοηθησα καλη δυναμη!!!

  7. #7
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    το προγραμα σου μοιαζει κατα πολυ με αυτο που ακολουθω εγω αυτην την περιοδο.............(σχεδον ιδιο δλδ)....απλα η διαφορες μας ειναι.......μετα την προπονηση οτι περνω και 50 γρ δεξτροζης.............. αλλα δεν βλαιπω αυγα και ειναι λαθος......αλλαξε ενα γευμα κοτοπουλου με αυγα....και οτι στο γευμα μετα την προπονηση εγω εχω κοτοπουλο και πατατα..............οχι ρυζι..........επισεις εχω και ενα φρουτο στο δεκατιανο μου...........σαν pre-workout εχω βαλει πρασινο τσαι.....αυτα.........4-5 λιτρα νερο ημερισιως.οταν εχω χρονο και ειμαι σπιτι...φτανω και τα 6 με 6,5!!!σαν θεμα ενεργειας καλα με βγαζει...και στην προπονηση και γενικος............καλη δυναμη!!!!!!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-06-06
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι, Greece.
    Posts
    49

    Default

    Φίλε μου με αυτή τη δίαιτα δε θα μπορέσεις ούτε 1 μήνα να την κρατήσεις!!! Θες γύρο στα 50 - 100 γρ. υδατάνθρακες παραπάνω για αρχή και μετά όταν θα θελεις να στεγνώσεις καλά θα κάνεις αυτήν τη δίαιτα. Επίσης όπως είπαν και οι από πάνω, δεν έχεις ποικιλία στις τροφές σου. Βάλε ασπράδια, ψάρια, μορχάρι (για αρχή), φρούτα και λαχανικά.

  9. #9

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας παιδιά. Τις τελευταίες 10 μέρες καταναλώνω 4500-5000 θερμίδες ημερησίως, θα ρίξω σταδιακά τις θερμίδες όπως μου είπατε..

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by iNCubO

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας παιδιά. Τις τελευταίες 10 μέρες καταναλώνω 4500-5000 θερμίδες ημερησίως, θα ρίξω σταδιακά τις θερμίδες όπως μου είπατε..
    </blockquote id=quote>

    Ναι, [:-boggled]

    5,000 θερμίδες ....

    Ξαναμέτρα iNCubO δεν μας τα λες καλά.Δεν είσαι ο Jay Cutler.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  11. #11

    Join Date
    13-12-04
    Location
    .
    Posts
    637

    Default

    KaKoFoNiX: με 1 κιλό μελομακάρονα/μέρα δεν φτάνονται οι 5000 θερμίδες;

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by iNCubO

    KaKoFoNiX: με 1 κιλό μελομακάρονα/μέρα δεν φτάνονται οι 5000 θερμίδες;
    </blockquote id=quote>


    Xaxaxaxa :D :D

    Έτσι πες , με τρόμαξες.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •