Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default Λιποδιαλύτες - Ποιούς Προτείνετε;

    Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά. θά ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Θέλω ένα συμπλήρωμα το οποίο μαζί με διατροφή να με βοηθήσει σε απώλεια λίπους αλλά όχι όγκου.Εκανα παλιά χρήση του thermodynamax από EAS αλλα ήταν καραμέλες.μετά απο ψάξιμο αλλα και πολύ μπερδεμα νομίζω ότι η το κινέζικο που περιμένοθμε Info είναι καλό h κάtι σε hydroxycut... σημείώνω ότι δν θέλω γράμμωση και τέτοια...απλά να φύγει λίγο περιττη σαπίλα απο πάνω μ...
    spoilt

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αερόβια κάνεις;
    Μη βασίζεσαι αποκλειστικά στα συμπληρώματα..
    Με διατροφή και αερόβια θα φύγει το περιττό λίπος.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Αν πάρεις λυποδιαλυτικά πρέπει να έχεις αυξημένη λήψη πρωτεϊνης για να μη χάνεις μυηκό ιστό.Τα Hydroxycut Hardocre είναι πάρα πολύ καλά και με μια καλή διατροφή και αερόβια σε ένα μήνα μπορεί να έχεις χάσει και 4-5κιλά.Τα έχουνε δοκιμάσει γνωστοί μου και είχανε παρόμοια αποτελέσματα.Αλλά όλοι παίρνανε πρωτεϊνη για να μη χάνουν μυηκό βάρος.

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default

    οκ αρα αν πάρω hydroxycut + protein αεροβια τώρα θα ξεκινήσω. σκεφτομαι να χασω κάποιο λίπος και κατα κύριο λόγω κοιλιακό νέτα να κάνω ακομα ένα προγραμμα όγκου και ξανά το ίδιο μεχρι το καλοκαίρι τι λέτε...
    spoilt

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Αερόβια κάνεις;
    Μη βασίζεσαι αποκλειστικά στα συμπληρώματα..
    Με διατροφή και αερόβια θα φύγει το περιττό λίπος.
    </blockquote id=quote>
    Καλά τα είπε το πουλέν.

    Τρεξιματάκι κάθε πρωί με άδειο στομάχι για 1 μήνα.Σίγουρο αποτέλεσμα και γλυτώνεις και τα 45 ευρώ που κοστίζει το hydroxycut.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Αμα δε βαριέσαι τρέχα κάθε πρωί νηστικός.Πάντως με τα Hydroxycut θα έχεις πολύ καλύτερα και πιο γρήγορα αποτελέσματα.Αρκει να μην έχεις πρόβλημα με θυροειδή αδένα.

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by RIDE_BMX

    Αμα δε βαριέσαι τρέχα κάθε πρωί νηστικός.Πάντως με τα Hydroxycut θα έχεις πολύ καλύτερα και πιο γρήγορα αποτελέσματα.Αρκει να μην έχεις πρόβλημα με θυροειδή αδένα.
    </blockquote id=quote>

    Με ποιο τρόπο ή ποιο συστατικό του hydroxycut επιρρεάζει το θυροειδή ;
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλά, εκτός απο αυτό που ρωτάει ο Κακοφωνίξ, εγώ θα σου πω για το λίπος απο τον κοιλιακό που λες...

    Το κοιλιακό λίπος χάνεται τελευταίο στους άντρες. Τα λιποδιαλυτικά δε πρόκειτε να βοηθήσουν, δε καίνε λίπος. Ανεβάζουν τη θερμοκρασία του σώματός σου, ανεβάζοντας τη πίεση του αίματος. Δεν έχει σχέση ο θυροειδής με το Hydroxycut!!! Εγώ το έπερνα το καλοκαίρι και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Δεν είναι Τ3 το λιποδιαλυτικό!

    Η καλύτερη λύση είναι να συνεχίσεις τον όγκο μέχρι ενός σημείου που θέλεις. Έπειτα ξεκίνα καθαρή δίαιατα, μειώνοντας τις θερμίδες σου και βάζοντας αερόβια μετά τη προπόνηση. Περνόντας οι βδομάδες, στην αρχή της τρίτης κάνε κι άλλη μείωση των θερμίδων ξερω γω. Αύξησε την αερόβια. Τη ν αρχή της Πέμτπης βδομάδας, ένα μήνα μετά δηλαδή, άρχισε διπλές προπονήσεις, με αερόβια το πρωί με άδειο στομάχι, και τότε είναι καλά να βάλεις το λίποτροπικό. Να έχεις ενέργεια όταν θα παίρνεις λίγες θερμίδες, και να "ιδρώνεις" λίγο παραπάνω στη προπόνηση.

    Κάπως έτσι πρέπει να πάει το προγραμμα σου. Για να κάνεις σωστή δουλειά και να χάσεις πραγματικά λίπος και να διατηρ΄ρησεις τους μυες σου.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default

    το θέμα είναι το εξής έχω σταματήσει τν κρεατίνη και την πρωτεινή εδώ και 25 μέρες θα ήταν καλό να τα ξανα αρχίσω για να συνεχίσω τν όγκο άμα χάσω λίπος τώρα και μετά ξανά όγκο είναι ανώφελο???
    spoilt

  10. #10
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μα δε καταλαβαίνεις;

    Πότε θα προλάβεις να πάρεις όγκο και να χάσεις λίπος; Είναι πράγματα που θέλουν καιρό!

    Δε μπορείς έτσι απλά να χάσεις λίπος ή να πάρεις όγκο! Τουλάχιστον όταν θες να κάνεις ποιοτική δουλειά!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #11
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Αν έχεις πρόβλημα με τον θυροειδή σου,δε κάνει να παίρνει "δυνατά" λυποδιαλυτικά γιατί επηρεάζεται η λειτουργεία του.Ένας φίλος μου που έπαιρνα τα Τ3 και ρώτησε τον γιατρό του του είπε να μη πάρει γιατί θα του επηρεάσει τη λειτουργεία του θυροειδή.

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by RIDE_BMX

    Αν έχεις πρόβλημα με τον θυροειδή σου,δε κάνει να παίρνει "δυνατά" λυποδιαλυτικά γιατί επηρεάζεται η λειτουργεία του.Ένας φίλος μου που έπαιρνα τα Τ3 και ρώτησε τον γιατρό του του είπε να μη πάρει γιατί θα του επηρεάσει τη λειτουργεία του θυροειδή.
    </blockquote id=quote>

    Το κακό είναι ότι διαβάζει και κόσμος που δεν γνωρίζει κάποια πράματα και βγαίνουν λάθος συμπεράσματα.

    Τι σχέση έχει το φάρμακο της ορμόνης του θυροειδή αδένα Τ3 με το συμπλήρωμα καφείνης ;

    Μην υπερτιμάτε τα συμπληρώματα ρε παιδιά και τα κάνετε ίσα και όμοια με τα φάρμακα.Αν είναι δυνατον ... το hydroxycut ίσο και όμοιο με Τ3 ...
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  13. #13
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Kakofonix είπε κανείς ότι το Hydroxycut είναι το ίδιο σε λειτουργεία με το T3?Εγώ τουλάχιστον δεν είπα κάτι τέτοιο.Spoilt άσε το Hydroxycut και πήγαινε τρέχα νηστικός το πρωί τότε.Είναι περίεργος όμως να δω με τι ενέργεια θα λειτουργεί ο οργανισμός σου και δε θα καίει μυηκό ιστό.

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default

    το να τρεχω το πρωι δν υπάρχει δυνατότητα...άρα...προς το παρών έτσι όπως το βλέπω hydroxycut με protein...
    spoilt

  15. #15

    Join Date
    08-01-08
    Location
    Αθήνα
    Posts
    306

    Default

    παιδια το να τρεχεις νηστικος το πρωι ισως ειναι ευκολο σαν διαδικασια, ειδικα για αυτους που τους αρεσει το τρεξιμο και δεν το κανουν ψυχναγκαστικα , το προβλημα είναι ότι για να ξυπνησεις και να τρεξεις προϋποθετει μιση ωρα τρεξιμο και άλλη μια ωρα μετα προετοιμασια για την δουλεια σου, (πρωϊνο , μπάνιο κτλ.).Όταν εγώ ήδη πρέπει να ξυπνησω στις 6.00 , τώρα να ξυπνήσω στις 4.00;
    Δεν νομιζω να είναι πολλοί από εμας επαγγελματίες αθλητες..
    Γενικα βοήθανε οι λιποδιαλύτες αλλά αν δεν ελέγξεις τις θερμιδες που λαμβανεις και ως προν την ποσότητα αλλά και την ποιότητά τους, δυσκολα θα δεις ικανοποιητικά αποτελέσματα..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τι μου προτεινετε??
    By Bil_lakoS in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 28-09-09, 00:34
  2. Συνδυασμοί Τροφών και ποιους να Αποφεύγουμε
    By rodasss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 03-09-08, 20:05
  3. Ποιους θεωρειτε τους καλυτερους ελληνες αθλητες?
    By hellsborn in forum Νέα Bodybuilding Aπό Ελλάδα
    Replies: 3148
    Last Post: 12-06-07, 08:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •