Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 60 of 137
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    26-04-05
    Location
    Athens.
    Posts
    1,681

    Default

    Δεν έχω βρεί link που να γράφουν θετικά σχόλια μέχρι στιγμής για το no!no!

    e-bay

    hair-tell forums 1

    hair-tell forums 2

    η εταιρεία

  2. #32
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    απογοητευτηκα.....:(

  3. #33
    Pumping Iron panos24's Avatar
    Join Date
    13-03-07
    Location
    larisa, larisa, Greece.
    Posts
    581

    Default

    nice
    mr o

  4. #34
    New Member
    Join Date
    15-01-08
    Location
    Peristeri, Greece.
    Posts
    35

    Default

    Υπάρχει και αυτό το laser για αποτρίχωση. Βέβαια άγνωστο εάν δουλεύει. Ψάχνοντας βρήκα αρκετούς που έχουν κάνει θετικά σχόλια για το συγκεκριμένο προϊόν. Ρίξτε μια ματιά και εσείς!!

    http://cgi.ebay.co.uk/RIO-SCANNING-L...QQcmdZViewItem

    http://www.youtube.com/watch?v=F3tE5l-0xzA

  5. #35
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-02-08
    Location
    .
    Posts
    1

    Default

    καλησπέρα σε όλους.
    διάβασα την κουβέντα σας περι αποτρίχωσης και θα σας μιλήσω εκ των εσω.
    γνωρίζω αρκετά πράγματα όσον αφορά στην αποτρίχωση με laser. είναι πολυ καλή, δεν πονάει, αλλα δεν είναι και χάδι, έτσι. καμία σχέση με το κερί και ώς προς τον πόνο και ως προς το αποτέλεσμα. αφήνει δέρμα καθαρό, χωρίς θυλακίτιδες και αντιαισθητικά σπυράκια, έχει διαρκές αποτέλεσμα και η επανέκφυση της τριχοφυίας καθυστερεί πολύ. επιπλέον η τρίχα που βγαίνει ξανά είναι πολύ πιο αδύναμη και λεπτή και το απώτερο αποτέλεσμα είναι μετά απο κάποιεσ θεραπείεσ να εξαλειφθεί στη φάση του απαλού χνουδιού που δε φαίνεται και δε μας ενοχλεί.
    σας μιλάω εκ πείρας και εξ εμπειρίας. εχω κάνει laser αποτρίχωση και βρήκα την υγειά μου.
    επιπλέον μη σας μπερδευουν με φωτόλυση, καμία σχέση!μιλάμε για διαφορετικό είδος ακτίνας και διείσδυσης.

    Εdited by Kardoula:
    Το φόρουμ δεν είναι για να διαφημίσεις κέντρα αισθητικής.

  6. #36
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-01-08
    Location
    Ιerapetra, Greece.
    Posts
    36

    Default

    opinel elite η καλυτερη λυση!!!

    http://www.agrussell.com/var/storage...x400_30749.jpg
    ,
    ...
    ,
    .

    IERAPETRA "THE NORTHEST TOWN IN EUROPE"

    EAT RIGHT EXERCISE DIE ANYWAY

  7. #37
    New Bodybuilder
    Join Date
    11-02-08
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Μηχανή για κούρεμα αλλά καλής ποιότητας κ είναι μια χαρά αλλά θέλουν κάθε ευδομάδα.

  8. #38
    New Member
    Join Date
    19-04-09
    Location
    .
    Posts
    19

    Default

    ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΙ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ??ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΓΙΑ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΘΟΣ??ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΩΜΑΙ??ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩ??(δεν με ενδιαφερει ο πόνος γιατι οι τριχες μου ειναι πολυ λιγες)

  9. #39
    New Member
    Join Date
    19-04-09
    Location
    .
    Posts
    19

    Default

    ?
    Θα πάρω στήθος, κοιλιά

  10. #40
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    Πας super market,παίρνεις ταινίες veet για πόδια,πας σπίτι,τις κόβεις ΜΙΣΕΣ (γιατί όσο πιο μικρή είναι η ταινία τόσο καλύτερα ξεκολλάει κ τόσο καλύτερο το αποτέλεσμα)τις απλώνεις κατά τη φορά της τρίχας και τις τραβάς ΑΝΑΠΟΔΑ απο τη φορά της τρίχας.Άμα δεν έχεις πολλές καλώς,αλλιώς όπως λένε και οι ΑΜΑΝ:"Ε,εντάξει δεν πόνεσε...το τσούξιμο όμως ήταν ανελέητο!!"...Good luck![:-thumbu]
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  11. #41
    New Member
    Join Date
    19-04-09
    Location
    .
    Posts
    19

    Default

    meta apo poso kairi tha ksanaemfanisoun??

  12. #42
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Εξαρτάται.. σε άλλους πάνω στη βδομάδα αρχίζουν και εμφανίζεται η τρίχα.
    Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες, είναι κανόνας του φόρουμ.

  13. #43
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    Αν είναι αποδυναμωμένες(δεν τις έχεις ξυρίσει ποτέ δηλαδή)θα χρειαστεί να κάνεις αποτρίχωση μετά απο κάνα μήνα πάλι...Ίσως κ παραπάνω...Εγώ που έχω κ μπόλικη τρίχα κάνω κάθε 1μισή μήνα περίπου...
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  14. #44

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό εδώ για την πλάτη:

    http://www.mangroomer.com/

    Είναι το μοναδικό που έχω βρει με μεγάλη και πτυσσόμενη λαβή.

    Έχει κανείς καμια σχετική εμπειρία ή γνωρίζει κάτι για το προϊόν; Έχει καλές κριτικές γενικά.

    Δείτε και αυτό εδώ :D http://www.youtube.com/watch?v=RP-RTRCacLI

  15. #45
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    Μη το πάρεις...Αφού you look like a model ούτως ή άλλως...:D:D
    Γενικά ό,τι έχει να κάνει με ξύρισμα και όχι αποτρίχωση δε το συμπαθώ...Είναι το ίδιο με το να βάζεις ξυραφάκι και το λέω διότι απο τα 15 μου κάνω αποτρίχωση και το έχω ψάξει το θέμα...
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  16. #46
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    388

    Default

    Οπότε Chris προτείνεις Veet έτσι?

  17. #47
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    Το 1ο που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να πας σε κανένα κέντρο αισθητικής(ναι απο αυτά τα γκομενίστικα) και να σου κάνουν εκεί αποτρίχωση,εκτός κι αν είναι όντως πολύ λίγες οι τρίχες σου...Ξέρουν καλύτερα και δε θα πονέσεις τόσο(είναι και θέμα κεριού,το ζεστό πονάει λιγότερο) αν όμως οι τρίχες σου είναι λίγες ή δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα (αν κ δεν είναι ακριβά στην πλειοψηφία τους) τότε veet για τα πόδια απο super market...
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  18. #48
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    και μια ερωτηση απο μενα..υπαρχει ξυριστικη μηχανη σωματος που να ξυριζει τελειως?οπως το ξυραφι δλδ.
    μιλαω για ξυριστικη μηχανη οχι silk epil Και τετοια..αυτα ειναι για σαδομαζο,μια φορα δοκιμασα τραυμαυτικη εμπειρια!

  19. #49
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Bodygroom της Philips αδιαβροχο και αποτελεσματικοτατο για ολες τις περιοχες του σωματος χωρις να αφηνει(το κυριοτερο) ερεθισμους.
    Google it....αν θυμαμαι καλα (γιατι το εχω 1-2 χρονια τωρα) κοστιζει καπου στα 60 ευρω.

    PS Αν το παραπανω ποστ παραβιαζει καποιο κανονα το φορουμ (μαυρη διαφημιση) παρακαλω καποιον διαχειριστη να το σβησει.

    My 2 cents..

  20. #50

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    Bodygroom της Philips αδιαβροχο και αποτελεσματικοτατο για ολες τις περιοχες του σωματος χωρις να αφηνει(το κυριοτερο) ερεθισμους.
    Google it....αν θυμαμαι καλα (γιατι το εχω 1-2 χρονια τωρα) κοστιζει καπου στα 60 ευρω.

    PS Αν το παραπανω ποστ παραβιαζει καποιο κανονα το φορουμ (μαυρη διαφημιση) παρακαλω καποιον διαχειριστη να το σβησει.

    My 2 cents..
    </blockquote id=quote>

    Damian, το bodygroom το έχω και εγώ εδώ και 2 χρόνια παρομοίως και δυστυχώς δεν έχω μείνει ευχαριστημένος. Μετά από αρκετή χρήση κάπου έχουν σπάσει ή χαλαρώσει κάποια δοντάκια και δεν θηλυκώνει καλά το ξυράφι του και πλέον στην παραμικρή αντίσταση ξεθηλυκώνει και βγαίνει από τη θέση του. Προσφάτως δε, το κουμπί που δίνει ρεύμα έχει χαλάσει και δουλεύει όποτε θέλει εκείνο. Όσο για τον ερεθισμό, σχετικά δεν άφηνε, αλλά έχω δοκιμάσει και ένα άλλο τέτοιο groomer (δεν θυμάμαι εταιρία) και ειλικρινά το δέρμα μου δεν καταλαβαίνει τίποτα από ερεθισμούς.

    Πριν λίγες μέρες πήρα ένα (πάλι της Philips) hair clipper που το χρησιμοποιώ για το σώμα και νιώθω ότι δουλεύει επίσης καλύτερα από το bodygroom.

    Και όλα αυτά τα γράφω όντας θερμός υποστηρικτής των προϊόντων Philips, τα οποία τα θεωρώ "αθάνατα" και ιδιαίτερα υψηλής ποιότητας.

  21. #51
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Χμ..η αληθεια ειναι οτι εμενα δεν μου εχει παρουσιασει κανενα λειτουργικο προβλημα αλλα αληθεια ειναι επισις οτι το χρησιμοποιω ιδιαιτερα απο Μαη εως και τον Αυγουστο και οχι καθολη τη διαρκεια του ετους...που σημαινει λιγοτερη καταπονηση.

  22. #52
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Σαν τις γκόμενες κάνουμε [:-propeller]
    Λοιπόν, πρώτα Braun cruzer4 body and face κ μετά οι λίγες που απομένουν με ξυράφι.Κ όταν δεν έχω χρόνο,το ξυράφι αναβάλλεται...
    http://www.youtube.com/watch?v=H9qGndyArj8
    , ' ...

  23. #53
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-03-08
    Location
    Κουκάκι - Λάρισα, Greece.
    Posts
    182

    Default

    Παιδιά μη το πολυ ψιρίζετε το θέμα,αν είναι να πέσει ξύρισμα,κόψιμο ή οτιδήποτε άλλο εκτός απο αποτρίχωση το καλύτερο είναι κουρευτική μηχανή που έχει και σκάλες και τη ρυθμίζεις όσο θές,είναι φτηνή(γύρω στα 30 ούρως μια καλή μάρκα) και δε χαλάει,αλλά και να χαλάσει θα σε έχει βγάλει πολύ καιρό και θα έχεις κάνει απόσβεση...Μετά βέβαια ξυράφι...Πιστεύω οτι για να έχεις το αποτέλεσμα του ξυραφιού(να μην υπάρχει τρίχα πουθενά) θα πρέπει να ερεθίσεις το δέρμα σου αρκετά με μια ξυριστική μηχανή και θα σου πάρει και περισσότερη ώρα!
    Περίοδος εξερεύνησης του σώματος μου...

  24. #54
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    grf Μια τελευταια ερωτηση επειδη λεω να την παρω αυτη που λες..επειδη βαριεμαι γενικα..για να ξυρισει στο ιδιο μηκος ολες τισ τριχες θελει καμια 15αρια φορες να το περασεις ή 1-2 ?

  25. #55
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    grf Μια τελευταια ερωτηση επειδη λεω να την παρω αυτη που λες..επειδη βαριεμαι γενικα..για να ξυρισει στο ιδιο μηκος ολες τισ τριχες θελει καμια 15αρια φορες να το περασεις ή 1-2 ?

  26. #56

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    grf Μια τελευταια ερωτηση επειδη λεω να την παρω αυτη που λες..επειδη βαριεμαι γενικα..για να ξυρισει στο ιδιο μηκος ολες τισ τριχες θελει καμια 15αρια φορες να το περασεις ή 1-2 ?
    </blockquote id=quote>

    Για την Philips bodygroom λες; Όχι, με 1-2 φορές τις παίρνει μια χαρά.

    Αν εννοείς το Mangroomer με το μακρύ χερούλι, δεν το έχω αγοράσει ακόμα. Επικοινώνησα με την εταιρία και μου είπαν ότι το προϊόν κυκλοφορεί προς το παρόν μόνο στην Αμερική (120 V) και ότι θα έρθει το καλοκαίρι πιθανότατα στη Βρετανία (220 V).

    Δηλαδή αν το αγοράσω τώρα θα χρειαστώ μετασχηματιστή τάσης για να δουλέψει.

  27. #57
    Junior Bodybuilder spontzas's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    kerkyra, Greece.
    Posts
    127

    Default

    Εδω και 2 μερες ξυρισα το στηθος με ξυραφακι για πρωτη φορα! Το ενοχλητικο ειναι οτι οι τριχες τριβονται με τα μπλουζακια που φοραω και εχω συνεχεια την εντυπωση οτι ερεθιζεται το δερμα.Εχετε και εσεις το ιδιο προβλημα? Υπαρχει καποια κρεμα που να μαλακωνει τις τριχες??

  28. #58

    Join Date
    25-02-08
    Location
    sparta, lakonia, Greece.
    Posts
    257

    Default

    Κι εμένα δεν μ'αρέσουν οι τρίχες πάνω μου και τις έχω και πολλές αλλά δυστυχώς σαν άντρες αυτό θα είναι το μόνιμο πρόβλημα.Το λέιζερ δεν υπόσχεται μόνιμο αποτέλεσμα και επιπλέον είναι γι'αυτούς που είναι οικονομικά άνετοι!Το ποιά διαδικασία θα ακολουθήσεις για αποτρίχωση είναι θέμα πορτοφολιού κατ'αρχήν και μετά το τι σηκώνει και δέχεται το δέρμα σου!Προσωπικά το καλοκαίρι βάζω ξυράφι και το χειμώνα μηχανή.

  29. #59
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spontzas

    Εδω και 2 μερες ξυρισα το στηθος με ξυραφακι για πρωτη φορα! Το ενοχλητικο ειναι οτι οι τριχες τριβονται με τα μπλουζακια που φοραω και εχω συνεχεια την εντυπωση οτι ερεθιζεται το δερμα.Εχετε και εσεις το ιδιο προβλημα? Υπαρχει καποια κρεμα που να μαλακωνει τις τριχες??
    </blockquote id=quote>

    Κι εγώ τη προηγούμενη Παρασκευή έβαλα ξυράφι για πρώτη φορά σε στήθος και πόδια, δεν είχα όμως τέτοιο πρόβλημα.

    Όμως αμέσως μετά πυο ξυρίστικα κι έκανα μπάνιο χρησιμοποίησα το γαλάκτωμα της Bebanthol για το σώμα, και ξαναέβαλα και το βράδυ όταν έκανα ντουζ ξανα.

    Για δοκιμασέ το, είναι από τις καλύτερες κρέμες για το δέρμα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  30. #60
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Σήμερα το πρωί η αδερφή ενός φίλου μου είχε τη φαεινή ιδέα να πειραματιστεί μ'αυτή την π@π@ριά που λέγεται silk epil πάνω στο χέρι μου.Όπως σωστά υποθέτετε,η σεμνή τελετή έλαβε τέλος μέσα στα πρώτα 5 λεπτά κ αφού μας άκουσε η μισή γειτονιά από τις κραυγές.Μετά από λίγο έβγαλα κ κόκκινα στίγματα κατά μήκος του χεριού...Ελπίζω η Μαρθούλα να αργήσει να γυρίσει από την παραλία,για το καλό της [:-devil]
    , ' ...


 
Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •