Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 121 to 137 of 137
  1. #121
    New Member Tsits's Avatar
    Join Date
    15-09-14
    Posts
    76

    Default

    Τελικα το κερι σε αισθητικο φαίνεται η καλυτερη λυση... Με ζεστο κερι μια φορα στους 2 μηνες.... Αυτο κανω εγω!

  2. #122
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Ποιά ξυριστική μηχανή σώματος χρησιμοποιείτε?

    panasonic-er-gk40-a503-body-shaving-machine.jpg
    Γεια σε όλους επειδή όταν ξυρίζομαι στο Σώμα στήθος κοιλιά πόδια κλπ μετά είμαι σαν να έχω γυρίσει από την Ταινία Ninja η τελική αναμέτρηση
    Πάντα μα πάντα θα καταφέρω να κοπώ (ταλέντο)

    Σκέφτομαι να αγοράσω μια ξυριστική μηχανή Σώματος (θέλω να ξυρίζω και τα πόδια)
    Θα ήθελα εάν έχετε την διάθεση να γράψετε την δική σας πρόταση την μηχανή που χρεισιμοποιείτε και εάν θέλετε να βάλετε μια βαθμολογία. Π.χ 9/10.
    Βασικά ψάχνω κάτι value for money αλλά τώρα παίζουν και εκπτώσεις οπότε όλες οι προτάσεις δεκτές
    Περιμένω τις απαντήσεις σας!!!
    Last edited by Zyzz the king; 06-08-15 at 02:46.

  3. #123

    Default

    Καλησπέρα! Είμαι πολύ τριχωτός και ξεκινόντας crossfit μπήκα στο τρυπάκι να ξυρίζομαι γιατί θέλω να βλέπω τα αποτελέσματα (πριν από αυτό δεν γυμναζόμουν). Έχω τρίχες και στην πλάτη. Τις έβγαλα με μια αποτριχωτική κρέμα. Έχω βγάλει κάποια σπυράκια που με ενοχλούν και με πονάνε το οποίο το θεωρώ και αναμενόμενο. Αλλά επειδή πρόκειται για πλάτη και η κρέμα δεν βολεύει, σκέφτηκα την εναλλακτική του laser. Είχα κάνει παλαιότερα φωτόλυση αλλά δεν ειχε αποτέλεσμα. Να ξαναδοκιμάσω laser? Επίσης από τοτε που έβγαλα τις τρίχες με την κρέμα ιδρώνω σημαντικά λιγότερο και νιώθω πολύ πιο άνετα στο γυμναστήριο.

  4. #124
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    -Πολυ καλό και αποτελεσματικό που χρησιμοποιούσα ήταν το Veet το απλώνεις μετα το μπάνιο στο σόμα σου σε 5 λεπτα το περνάς με τη σπάτουλα που έχει η συσκευασία , Έτοιμος και καθαρός καθρέφτης.
    -πλέον τα παίρνω μονο με μηχανή γιατί μου αρέσει περισσότερο να φαίνεται λίγο

  5. #125
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by Piperatos View Post
    Καλησπέρα! Είμαι πολύ τριχωτός και ξεκινόντας crossfit μπήκα στο τρυπάκι να ξυρίζομαι γιατί θέλω να βλέπω τα αποτελέσματα (πριν από αυτό δεν γυμναζόμουν). Έχω τρίχες και στην πλάτη. Τις έβγαλα με μια αποτριχωτική κρέμα. Έχω βγάλει κάποια σπυράκια που με ενοχλούν και με πονάνε το οποίο το θεωρώ και αναμενόμενο. Αλλά επειδή πρόκειται για πλάτη και η κρέμα δεν βολεύει, σκέφτηκα την εναλλακτική του laser. Είχα κάνει παλαιότερα φωτόλυση αλλά δεν ειχε αποτέλεσμα. Να ξαναδοκιμάσω laser? Επίσης από τοτε που έβγαλα τις τρίχες με την κρέμα ιδρώνω σημαντικά λιγότερο και νιώθω πολύ πιο άνετα στο γυμναστήριο.

    Laser Alexandrite! Είναι πραγματικά σωτηρία, απ' την δευτερη κιολας συνεδρία (εξαρτάται βέβαια και το τι τριχοφυία έχεις) θα δεις ότι θα αραιώσουν σε σημαντικό βαθμό. Και μετα από 8 περίπου συνεδρίες θα φτάσεις σε σημείο να μην έχεις σχεδον καθόλου
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  6. #126
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    04-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Laser Alexandrite! ..
    Οποιος μενει Λαρισα εχω γιατρο γνωστο να του κανει καλη τιμη. Οποιος θελει ας μου στειλει pm..
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  7. #127

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Laser Alexandrite! Είναι πραγματικά σωτηρία, απ' την δευτερη κιολας συνεδρία (εξαρτάται βέβαια και το τι τριχοφυία έχεις) θα δεις ότι θα αραιώσουν σε σημαντικό βαθμό. Και μετα από 8 περίπου συνεδρίες θα φτάσεις σε σημείο να μην έχεις σχεδον καθόλου
    Και εγώ αυτό με βλέπω να κάνω.. ξέρει κάποιος μέρος στην Αθήνα και κάποια ενδεικτική τιμή;

  8. #128
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Θα συμφωνήσω με την Φωτεινή, και θα συμπληρώσω πως σκουρόχρωμη τρίχα έχει τα καλύτερα αποτελέσματα.

  9. #129

    Default

    Γενικά έχω ανοικτό δέρμα με σκουρόχρωμη τρίχα. Αυτό υποτίθεται ήταν και το ιδανικό για φωτόλυση αλλά απλά τα λεφτά μου πέταξα. Έχω και το εξής θέμα. Έχω τρίχες από καρπούς μέχρι την πλάτη.. θα ήθελα να υπήρχε μια ομαλη μετάβαση αλλα φοβάμαι πως δεν γινεται.. δηλαδή εκεξί που έχω φουλ τριχα μεχρι αγκωνα ξαφνικα τιποτα

  10. #130
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Η φωτόλυση είναι πεταμένα λεφτά. Ο Αλεξανδρίτης έχει τα καλύτερα αποτελέσματα, απ' όσους το έχουν δοκιμάσει.

    Όσο για τον προβληματισμό σου, μην ανησυχείς. Μπορεί να σου κάνουν κάποια αραίωση ξέρω 'γω, ώστε να έρχεται ομαλότερα. No worries. Είναι άνθρωποι καταρτισμένοι και κινούνται βάσει καλαίσθητου αποτελέσματος. Άλλωστε, θα έχεις κι εσύ λόγο. Θα τα έχετε συζητήσει από πριν.

  11. #131

    Default

    Ξέρει κάποιος μέρος στην Αθήνα για αποτριχωση με αλεξανδριτη; Δεν θελω να παω έτσι στα τυφλά

  12. #132
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default

    Quote Originally Posted by Piperatos View Post
    Ξέρει κάποιος μέρος στην Αθήνα για αποτριχωση με αλεξανδριτη; Δεν θελω να παω έτσι στα τυφλά
    Καντούνης, πλησίον του Hilton. Βασιλέως Αλεξάνδρου 2

  13. #133
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-04-20
    Posts
    3

    Default

    Καλησπέρα και Χρίστος Ανέστη!
    Εγώ κάνω Λέϊζερ σε όλο μου το σώμα (στήθος, κοιλιά ,μέση ,ωμοπλάτη, ώμοι χέρια ,μασχάλες ,πόδια, γλουτοί)
    Θέλω να ρωτήσω αν μετά τις 7 συνεδρίες περίπου υπάρχει μόνιμη μείωση κατά 85% της τριχοφυΐας κατά μέσο όρο;

  14. #134
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by Paoktzis1999 View Post
    Καλησπέρα και Χρίστος Ανέστη!
    Εγώ κάνω Λέϊζερ σε όλο μου το σώμα (στήθος, κοιλιά ,μέση ,ωμοπλάτη, ώμοι χέρια ,μασχάλες ,πόδια, γλουτοί)
    Θέλω να ρωτήσω αν μετά τις 7 συνεδρίες περίπου υπάρχει μόνιμη μείωση κατά 85% της τριχοφυΐας κατά μέσο όρο;
    Καλησπέρα!
    Θα έχεις σημαντικό βαθμό μόνιμης μείωσης όμως πρόσεξε πολύ τον ιατρό/ κέντρο που θα απευθυνθείς. Στο λέιζερ έχει μεγάλη σημασία ο σωστός χειρισμός του οργάνου και η σωστή συντήρηση που του κάνουν.
    Από προσωπική εμπειρία, σε ένα ιατρείο που είχα κάνει παλαιότερα στις μασχάλες, το αποτέλεσμα είναι μόνιμο μετά από 6 χρόνια, μετά από 8 εφαρμογές και ποσοστό μείωσης στο 95% θα έλεγα. Πρόσφατα είχα απευθυνθεί σε κέντρο ,όπου βάση κριτικών είχε πολύ καλά σχόλια και η τιμή ήταν 30% πιο κάτω από το ιατρείο που είχα κάνει λέιζερ παλαιότερα, συν ότι με βόλευε περισσότερο σαν τοποθεσία, και όντως σε κάθε εφαρμογή το δέρμα έμενε λείο, αργούσε η επανεμφάνιση αλλά το αποτέλεσμα δεν έμεινε μόνιμο όταν πέρασαν 3 μήνες χωρίς κάποια συνεδρία (καραντίνα γαρ). Προφανώς θα απευθυνθώ ξανά στην ίδια ιατρό που είχα κάνει ξανά λειζερ πριν 6 χρόνια, και ας είναι πιο ακριβή.
    Θα πρότεινα να δοκιμάσεις κάποιους μήνες μόνο σε μία περιοχή, να το αφήσεις λίγο καιρό χωρίς συνεδρία να δεις τι μονιμότητα έχεις και μετά να επανέλθεις για όλο το σώμα, γιατί είναι μεγάλη επένδυση και είναι κρίμα να την πληρώσεις διπλά.
    Έχουν ξεφυτρώσει πολλοί που προσφέρουν τέτοιες υπηρεσίες και δυστυχώς, δεν προσφέρουν όλοι την ίδια ποιότητα.

  15. #135

    Default

    JoannaK94 μπορείς να γράψεις την διεύθυνση του ιατρείου που πήγαινες παλιά όπου είδες καλύτερα αποτελέσματα και σκοπεύεις να ξαναπάς ή στείλτο μου σε pm

  16. #136
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    29-03-17
    Location
    Athens
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by revolver 00 View Post
    JoannaK94 μπορείς να γράψεις την διεύθυνση του ιατρείου που πήγαινες παλιά όπου είδες καλύτερα αποτελέσματα και σκοπεύεις να ξαναπάς ή στείλτο μου σε pm
    Καλησπέρα! Δεν μου επιτρέπεται ακόμη να στέλνω pm, καθότι έχω κάνει μικρό αριθμό αναρτήσεων. Το ιατρείο βρίσκεται στο Αιγάλεω, Ιερά Οδός 253.

  17. #137

    Default

    Σ' ευχαριστώ, το βρήκα.


 
Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •