Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-07-07
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    168

    Default Κρεατίνη και υγρά

    Καλησπέρα παιδιά. Είναι γνωστο οτι η μονουδρικη κρεατινη κατακρατα υγρα στους μυες. Αυτό μπορει να σταθει εμποδιο στην προσπαθεια καποιου να χασει λιπος; και αντιθετα μηπως η κρεατινη βοηθαει στην καυση του περιττου λιπους;ευχαριστω ρε παιδες!
    Pain is weakness leaving the body!

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-07-07
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    168

    Default

    τι εγινε ρε παιδια; επειδη ειμαι σε ιντερνετ καφε και πρεπει να την κανω ας μου πει καποιος λιγω συντομα!παρακαλω, εστω ενα σχετικο λινκ!
    Pain is weakness leaving the body!

  3. #3

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-07-07
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    168

    Default

    ευχαριστω πολυ! εδω δεν καταφερα να βρω κατι σχετικο? τελικα η κρεατινη ειναι εμποδιο στη μειωση του σωματικου λιπους;
    Pain is weakness leaving the body!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-05-07
    Location
    .
    Posts
    115

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by @troulsta@

    ευχαριστω πολυ! εδω δεν καταφερα να βρω κατι σχετικο? τελικα η κρεατινη ειναι εμποδιο στη μειωση του σωματικου λιπους;
    </blockquote id=quote>

    Εγώ ξέρω ότι με την κρεατίνη χρειάζεται και λίγο λίπος για να δουλέψει... Πάντως σε περίοδο γράμμωσης δε νομίζω ότι βοηθάει ιδιαίτερα η κρεατίνη anwyay...

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-05-07
    Location
    .
    Posts
    115

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by @troulsta@

    Καλησπέρα παιδιά. Είναι γνωστο οτι η μονουδρικη κρεατινη κατακρατα υγρα στους μυες. Αυτό μπορει να σταθει εμποδιο στην προσπαθεια καποιου να χασει λιπος; και αντιθετα μηπως η κρεατινη βοηθαει στην καυση του περιττου λιπους;ευχαριστω ρε παιδες!
    </blockquote id=quote>

    Α, να συμπληρώσω ότι η κρεατίνη ανεβάζει λίγο τις αντοχές οπότε σε συνδυασμό με αερόβια μεγάλης διάρκειας μπορεί να βοηθήσει έτσι στη μείωση του λίπους... Αλλά από μόνη της δε νομίζω...

  7. #7
    billys15's Avatar
    Join Date
    19-08-06
    Posts
    1,087

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vel

    Α, να συμπληρώσω ότι η κρεατίνη ανεβάζει λίγο τις αντοχές οπότε σε συνδυασμό με αερόβια μεγάλης διάρκειας μπορεί να βοηθήσει έτσι στη μείωση του λίπους... Αλλά από μόνη της δε νομίζω...
    </blockquote id=quote>

    Ανεβαζει τις αντοχες μεσω της εκτεταμενης παροχης ATP,πραγμα που σημαινει οτι η αντοχη αυξανεται μονο σε περιπτωσεις μεγαλης εντασης (αναεροβια ασκηση) οπου ο μυς καταπονειται εντονα.

  8. #8
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    ουτε σου καιει ουτε σου δινει λιπος.
    στην γραμμωση απλα λογω του οτι σου κρατα νερα,δεν αφηνει να φανει τοσο εντονα ο μυικος διαχωρισμος (λεμε για λεπτομερεια τωρα)
    μπορεις σε μια γραμμωση που θα διαρκεσει 3-4 μηνες να πεταξεις κ ενα κυκλο κρεατινης στις αρχες κ μετα να την κοψεις.

  9. #9
    Junior Bodybuilder dankannn's Avatar
    Join Date
    31-03-06
    Location
    ATHENS
    Posts
    146

    Default

    SORRY παιδια για το άσχετο περί του θέματος μου σε αυτο post αλλα μου ειπε η Μαριανα (crimson) να μην ανοίγω άλλο thread αφού υπάρχει καποιο παρόμοιο.



    Παιδια έχω μια ερώτηση?
    Έχω μια κρεατινη της inkosport και ενώ έκανα φόρτωμα ( έκανα τις 3 μέρες) έπαθα μια ίωση και για δυο μέρες περίπου δεν θα την πάρω οπότε το ερώτημα μου είναι συνεχίζω για τις άλλες δυο μέρες το φόρτωμα και είμαι ΟΚ ?? η πρέπει να ξαναρχίσω το φόρτωμα από την αρχή αφού το διέκοψα για δυο μέρες?

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-05-07
    Location
    kalamata, Greece.
    Posts
    123

    Default

    αυταρχικες moderator για υπακουους κυριους lol
    δεν χανεις τιποτα dankannn να ξεκινησεις απ την αρχη


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •