Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default Οδηγος για αρχαριους στα συμπληρωματα

    Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουργιος στο φορουμ αυτο και θα ηθελα, επειδη πολλοι απο εσας ειστε γνωστες καλοι των συμπληρωματων να με καθοδηγησετε. Καταρχην, ειμαι 1,91 και 94 περιπου κιλα. Γυμναζομαι με βαρη απο τα 19 περιπου, με αρκετα μεγαλες παυσεις-οπως αυτη του στρατου-. Συμπληρωματα εχω χρησιμοποιησει μονο μια φορα στη ζωη μου, και εδα τρομακτικα αποτελεσματα επανω μου. Η διαφορα ηταν τεραστια, και χρησιποποιησα για 9 εβδομαδες cell-tech, διοτι οι γνωστικοι ετσι μου ειπαν,και μετα για αλλους 2 μηνες επαιρνα την nitro-tech. ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΜΕ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΟΥΝ, δεν γνωριζω πολλα γιαυτο εγινα μελος, για να μου δωσετε τα φωτα σας οσοι εχετε φυσικα ιδεα.Φυσικα και η διαιτα μου προσπαθω να ειναι οσο πιο καλη γινεται, τοσο ποσοτικα οσο και ποιοτικα. Δυστυχως τωρα διαβιαζω, εχω πιεστει με το πανεπιστημιο και εχω να παω απο τον Οκτωβριο, εχασα και 7-8 κιλα επειδη δεν τρωω του σκοτωμου, οπως ετρωγα οταν σηκωνα βαρη.Θελω απο εσας να μου πειτε το εξης, 1ον αν τα προιοντα της muscletech ειναι καλα, και ΑΝ ναι, τοτε πειτε που ακριβως ποσο καιρο πρεπει να τα παιρνω και ποσο να κανω αποχη. 2ον, εαν εχουν παρενεργειες αρνητικες-οι θετικες ειναι οτι φουσκωνεις-, διοτι υπαρχουν πολλοι μυθοι και ακομα περισοτερες πραγματικοτητες. Σας ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας, κωτσοςAttached Image:

    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  2. #2

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    O λόγος που είδες αποτελέσματα πάνω σου δεν είναι δυνατόν να ήταν από την εν λόγω πρωτεΐνη. Το λες και μόνος σου ότι έκανες καλή διατροφή και βάρη, γιατί πιστεύεις ότι η πρωτείνη ήταν αυτό που σου έδωσε τα ..."τρομακτικά" αποτελέσματα όπως λες;

    Για πες μας με αριθμούς όμως, τι εννοείς ακριβώς "τεράστια" διαφορά;

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kώτσο, καταρχήν καλωσόρισες στην παρέα μας.
    Κατά δεύτερον, όπως λέει και η λέξη το συμπλήρωμα πρωτείνης είναι απλώς συμπλήρωμα. Τα τρομακτικά αποτελέσματα σίγουρα δεν οφείλονται αποκλειστικά σε αυτό.
    Όπως σωστά είπε ο GRF, πες μας ακριβώς την πρόοδο που παρατήρησες.
    Όσο για την μάρκα που ρωτάς, απλώς είναι υπερτιμημένη γι'αυτά που προσφέρει.

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    οταν λεω τρομακτικα, φουσκωσα αποτομα, δηλαδη δεν το πιστευα, και την διαφορα κυριως την ειδα αλλα και ενιωσα με την cell-tech. Οταν λες αριθμους? Εαν πηρα κιλα? δεν θυμαμαι, αλλα νομιζω σχετικα στα ιδια κιλα εμεινα, αλλα ειδα αλλαγες στο σωμα μου μεγαλες, ισως επειδη δεν ειχα ποτε χρησιμοποιησει ποτε συμπληρωματα, και αφεταιρου μπορει να ηταν και η ιδεα μου. Αλλα μου το ειπαν και οσοι με ξερανε οτι με γυμνο ματι φαινοτανε η διαφορα-παραλληλα φαγητο πολυ ετσι, και οσο μπορουσα σωστο-. Αλλα θελω να μου πει καποιος τις λεπτομερειες που κανουν τη διαφορα. Για να καταλαβεις ποσο αδαης ειμαι, το καλοκαιρι καταλαβα οτι παιζει τελικα πολυ σημαντικο ρολο το ζυγισμα του φαγητου, γιατι ειχα μπακαλιστικη αντιληψη μεχρι τοτε, ξερεις... με το ματι και στο περιπου. Sorry αν γινομαι κουραστικος αλλα θελω να μαθω, γιαυτο ειμαι εδω αλλωστε
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    anyway, οποιος δεν βαργιεται να μου εξηγησει, σχολια και παρατηρησεις ειναι ευπροσδεκτα, την πεφτω γιατι αυριο εχω εγερτηριο. Καληνυχτα παιδια και ευχαριστω για τις απαντησεις σας
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    Tα προιοντα της muscletech ειναι καλης ποιοτητας κατα κανονα αλλα οχι τοσο οσο προβαλλονται οτι ειναι.Υπαρχουν πρωτεινες πολυ ανωτερες απο της muscletech και πολυ λιγοτερο προβεβλημενες

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    07-01-06
    Location
    .
    Posts
    419

    Default

    Η muscletech είναι πολύ ακριβή για αυτό που προσφέρει imo. Μπορείς να πάρεις πολύ πιο φτηνά μια χαρά συμπληρώματα - αν βέβαια κρίνεις ότι σου χρειάζονται

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by akillas28

    Αλλα θελω να μου πει καποιος τις λεπτομερειες που κανουν τη διαφορα. </blockquote id=quote>
    Πρώτα εφάρμοσε το τρίπτυχο σωστή διατροφή-σωστή προπόνηση-ξεκούραση και μετά έρχονται οι λεπτομέρειες. Αυτό θα το διαπιστώσεις και μόνος σου διαβάζοντας το φόρουμ.

  9. #9
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Η εμπειρία μου όσον αφορά τα προινόντα της συγκεκριμένης μάρκας είναι καλή.

    Όλα της τα προιόντα είναι υπερεκτιμημένα. Αυτό όμως με το οποίο είδα πολύ καλές διαφορές σε δύναμη, πρήξιμο και ένταση, είναι το Nano Vapor που έπερνα πριν την προπόνηση. Πράγματι, πολύ καλό.

    Τώρα, για το Cell-Tech, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά στενός μου φίλος που το πήρε, ενώ έπαιζε μπάσκετ και το σώμα του ήταν καλά απο άποψη λίπους, (12-13% λίπος) τον φούσκωσε απότομα και είχε διαφορά. Δεν έγινε και ο νεός Άρνολντ, αλλά πήγε καλά.

    Αν ψάξεις όμως, μπορείς να πάρεις και πιο φτηνά συμπληρώματα, ΠΑΝΤΑ, ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ, να κάνεις αυτό που λέει η Καρδούλα, διατροφή, προπόνηση, ξεκούραση.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    καλησπερα και παλι παιδια, τωρα μπηκα σπιτι, και αμεσως μετα τα mail που τσεκαρα, μπηκα στο φορουμ και χαιρομαι που ανταποκριθηκατε!!! Σας ζηλευω πολυ ολους!!! Εγω τωρα εχω εξετασεις, ειμαι αγγλια, και στρεσαρομαι με το διαβασμα, και εσεις χτυπιεστε στα γυμναστηρια!!!!! Παιζουν τα νευρα μου, που και οι κολιτοι μου οι κρητικοι. Ειμαι αγγλια τωρα, και θα ειμαι για ακομα εναμιση χρονο, παιδια ο κοσμος εδω ειναι οχι παχυσαρκος..... οχι απαισιος.... απλα φρικτος, πηγα στο σουπερμαρκετ, και ξερετε, πηρα αυγουλακια, ρυζακι, μακαρονια ολικης αλεσεως, λαχανικα να βραζω κλπ, συνεπως οτι τρωω οταν γυμναζομαι, τα ιδια και τωρα αλλα σε μικροτερες ποσοτητες. Επαθα σοκ απο τις αηδιες που τρωνε..... Προτηγανισμενα, ετοιμα μαγειρευτα φαγητα, και βλεπω κοσμο τοσο παχυσαρκο που σπανια βλεπω στην ελλαδα. Και για να κλεισω επειδη πρεπει να για διαβασμα-δυστυχως- ενω εσεις πηγατε η' θα πατε GYM :~(, οταν ηρθα εδω, στην καινουργια μου περιοχη, εψαξα να βρω γυμναστηριο.... Λοιπον ολα ειναι μακρυα, τουλαχιστον 15-20 λεπτα, ενω στην ελλαδα δοξα το θεο, καθε 2 οικοδομικα τετραγωνα εχουμε και ενα γυμναστηριο :), και το 60% που χρησιμοποιουσε το γυμναστηριο (στο οποιο φιλοδοξω να παω οταν τελειωσουν οι κωλοεξετασεις μου) ειναι μαυροι, και ειναι απλα ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ.... δηλαδη τοσους μαζεμενους τεραστιους εχω να δω απο το Novotel στην αθηνα που γινονται οι πανελληνιοι διαγωνισμοι. Παντως σε ενα μηνα θα χρειαστω απο ολους εσας- mazda 6,καρδουλα, jaymz, GRF- συμβουλες για αγορα συμπληρωματων και tips and tricks για την διατροφη. Σας ευχαριστω παιδια, περιμενω σχολια για το τελευταιο μου μηνυμα, να ειστε καλα, κωστας
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Να χεις πείσμα και θέληση και σίγουρα θα τα καταφέρεις!
    Όλα τα παιδιά είναι πρόθυμα να λύσουν τις απορίες σου. Διαβάζοντας το φόρουμ θα μάθεις πολλά πράγματα.
    Καλή επιτυχία.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •