Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: NaNoVapoR Vs No Xplode

Voters
56. You may not vote on this poll
  • NaNoVapoR

    33 58.93%
  • No Xplode

    23 41.07%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 56 of 56
  1. #31

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Διάβασα παραπάνω , οτι το ζητούμενο τής προπόνησης είναι το πρήξιμο
    Θα μου επιτρέψετε να μήν συμφωνήσω (απόλυτα) και εξηγούμαι:

    1) Για να συμβεί μυική ανάπτυξη πρέπει να συντρέχουν λόγοι ΥΠΕΡ-ΦΟΡΤΩΣΗΣ του συστήματος , έτσι ώστε αυτή η υπερφόρτωση να δημιουργήσει τήν ανάγκη (μέσα απο τίς μικροζημιές που θα προκληθούν λόγω του ΥΠΕΡ φορτίου) για περαιτέρω ΕΠΙΣΚΕΥΗ αλλά και κάποιο overenginneering το οποίο θα επιτρέπε τήν επανάληψη του ΥΠΕΡ-ΦΟΡΤΙΟΥ με λιγότερες ή μηδαμινές ζημιές -αυτό είναι το concept γύρω απο το ΒΒ

    2) Σαφώς και μιά υπερτροφία μυική συμπεριλαμβάνει και εξάσκηση τών κυτάρρων στήν ικανότητα αποθήκευσης γλυκογόνου , αλλά αυτό δέν ξεπερνα το 10% του συνολικού ογκου , καθότι το υπόλοιπο 90% είναι η κλασσική κατακράτηση πρωτεϊνης και νερού μέσα στο κύτταρο

    3) Να δεχθώ επίσης οτι η ποσότητα γαλακτικού οξέως είναι ας πούμε ένας προπομπός σηματος για Αυξητική Ορμόνη , αλλά ο πραγματικός ογκος εκκρισής της , απαντά σε ΒΑΡΙΑ - ΚΙ ΑΣΗΚΩΤΑ κιλά σε βασικές/πολυαρθρικές ακήσεις

    4)Εννοείται οτι, δέν μάς "χαλάει' το πρήξιμο ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ τής υπεραιμίας και τής υπερ-κυκλοφορίας , αλλά ΑΥΤΟ ΚΑΘ ΑΥΤΟ δέν είναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ζητούμενο για τον απλό λόγο οτι ΑΣΥΓΚΡΙΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ μπορείς να πετύχεις κάνοντας σετ με 30 επαναλήψεις που σίγουρα δέν ωφελούν ή ωφελούν ελάχιστα την μυϊκη ανάπτυξη

    5) Η εμπειρια τής προπόνησης μπορεί να φέρει ΠΡΗΞΙΜΟ ακόμα και με σετ τών 4 επαναλήψεων , αλλά σάν παράπλευρο αποτέλεσμα και οχι σάν μέσο

    6) Η φλεβικότητα πέρα απο τον ανατομικό της χαρακτήρα , σαφώς είναι και θέμα υποδοριου λίπους , ουσιαστικά μπορείς να δείς ΑΓΥΜΝΑΣΤΟΥΣ ανθρώπους με ένα "φορτηγό" φλέβες στούς πήχεις και στα δικέφαλα , αλλά σπάνια θα δείς μεγάλη φλέβα εγκαρσια πάνω στο φτερό ή πάνω στα τρικεφαλα , μπορεί μεν μέχρι κάποιο βαθμό να είναι αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς επι χρόνια και δίαιτας , αλλά δεν είναι αυτοσκοπός ...

    Κοντολογίς , καλό το πρήξιμο , εμψυχωτικό , ομορφο , ενδορφινικό , αλλά ΣΑΝ παράπλευρο σύμπτωμα τής σωστής / σκληρής δουλειάς
    Προσωπικά , αν και έχω χρησιμοποιήσει κάποια "πρηκτικά' σκευάσματα που είχαν αποτελέσματα (τουλάχιστον αδιαμφισβήτητα οπτικά ) δέν έχω πειστεί απόλυτα για τήν ουσιαστική προσφορά τους σε βαθος χρόνου , όπως επίσης δέν ξέρω αν πχ τα χρησιμοποιώ πχ για κάνα τρίμηνο , τι γίνεται οτι θα κάνω προπονήσεις κόβοντάς τα ....έστω και ψυχολογικά)
    Βασικά μια και το συζητάμε , έχω πειραματιστεί στο συγκεκριμμένο θέμα και διαπίστωσα οτι ΚΑΝΩ καλυτερη προπόνηση και ΠΡΗΖΟΜΑΙ περισσότερο οταν και μόνο οταν έχω ξεκουραστεί/φάει καλά και οταν το μυαλό είναι καθαρό , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο Vapor - Explode - Αργινίνες - NaNoΧ9 κλπ
    Φυσικά για να μήν βγάζω τήν ουρά μου απ έξω και έχω χρησιμοποιήσει και θα χρησιμοποιήσω ξανά , απλά νοιώθω οτι δέν στηρίζομαι σε αυτά ...

  2. #32

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ
    4)Εννοείται οτι δέν μάς χαλάει το πρήξιμο ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ τής υπεραιμίας και τής υπε-κυκλοφορίας , αλλά ΑΥΤΟ ΚΑΘ ΑΥΤΟ δέν είναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ζητούμενο για τον απλό λόγο οτι ΑΣΥΓΚΡΙΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ μπορείς να πετύχεις κάνοντας σετ με 30 επαναλήψεις που σίγουρα δέν ωφελούν ή ωφελούν ελάχιστα την μυϊκη ανάπτυξη
    </blockquote id=quote>

    Yes...[:-thumbu]

    ΜΑΤΖ τρομερό post.

  3. #33
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Dude... thanks for teaching us [:-thumbu][:-graduate][:-bulb]
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  4. #34

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Νάστε καλά, παιδιά , Γιάννη , FaTaL_ErrOr.

    @ FaTaL_ErrOr
    Αδερφέ , η οποια γνώση/εμπειρία κλπ είναι κάτι που μάς επετράπη να βιώσουμε , γνωρίσουμε κλπ , οπότε δέν είναι κάν δικιά μας.
    Επομένως το λιγότερο που ευχαρίστως μπορούμε και πρέπει να κάνουμε είναι να τήν μοιραστούμε - ακριβώς όπως μάς μοιράστηκε-
    Με μονο ορο απο πλευράς μας , τήν εκ τών προτέρων ειλικρινή - αν οχι απόλυτη- έρευνα επαλήθευσης.

  5. #35
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ
    4)Εννοείται οτι δέν μάς χαλάει το πρήξιμο ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ τής υπεραιμίας και τής υπε-κυκλοφορίας , αλλά ΑΥΤΟ ΚΑΘ ΑΥΤΟ δέν είναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ζητούμενο για τον απλό λόγο οτι ΑΣΥΓΚΡΙΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ μπορείς να πετύχεις κάνοντας σετ με 30 επαναλήψεις που σίγουρα δέν ωφελούν ή ωφελούν ελάχιστα την μυϊκη ανάπτυξη
    </blockquote id=quote>

    Yes...[:-thumbu]

    ΜΑΤΖ τρομερό post.
    </blockquote id=quote>Ειμαι απολυτα συμφωνος!!!

  6. #36
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default

    μια ερώτηση τώρα θα μπώ σε κύκλο όγκου να πάρω κρεατίνη και προτεινουλα η κανα nanovapor ... να σημειώσω ότι είμαι μονο 18...ευχαριστώ
    spoilt

  7. #37
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-10-07
    Location
    thess, thess, Greece.
    Posts
    109

    Default

    μια ερώτηση τώρα θα μπώ σε κύκλο όγκου να πάρω κρεατίνη και προτεινουλα η κανα nanovapor ... να σημειώσω ότι είμαι μονο 18...ευχαριστώ
    spoilt

  8. #38
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πρωτεΐνη whey και Nano Vapor.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #39
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πρωτεΐνη whey και Nano Vapor.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #40
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    φυσικα κρεατινη απο Nano vapor για ογκο

  11. #41
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    φυσικα κρεατινη απο Nano vapor για ογκο

  12. #42
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-03-07
    Location
    .
    Posts
    47

    Default

    να ρωτησω κατι γιατι δεν το εχω καταλαβει: οι φορμουλες νιτρικου οξιδιου τι διαφορες εχουν απο τις φορμουλες κρεατινης? η nano vapor kai h no exlode δεν περιεχουν κρεατινη? αν περνεις νιτρικου οξειδιου δεν κανει να περνεις κρεατινη?

  13. #43
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Μπορει να απαντησει καποιος σε αυτο; Επισης κρεατινη ή nanovapor τελικα για ογκο; Ή και τα δυο;

  14. #44
    Junior Bodybuilder anastop1's Avatar
    Join Date
    10-11-07
    Location
    .
    Posts
    149

    Default

    Παιδιά τα NaNoVapoR & No Xplode
    Δίνουν πρήξιμο κατά την προπόνηση
    Όταν τα σταματήσεις μένει τίποτα από πρηξίματα και όγκο η πεταμένα λεφτά

  15. #45
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Εγώ προσωπικά έμεινα ικανοποιημένος.Δεν ένιωσα ότι "πέταξα" τα λεφτά μου.Πρέπει να ξέρεις πάνω κάτω και τι να περιμένεις απο ένα σκεύασμα.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  16. #46
    New Member
    Join Date
    14-03-09
    Location
    Patra,Athens, Greece.
    Posts
    69

    Default

    Αν δεν εχεις σκοπο να κινηθεις στο οριο της επιδοσης σου μην παρεις νιτρικο οξιδιο, ειναι οντως περιττα λεφτα. Απο κει και περα η κρεατινη ειναι που δινει τη δυναμη. Τα νιτρικα βοηθουν την καλυτερη λειτουργια της κρεατινης και ειναι καλο να χρησιμοποιουνται μαζι. Εγω εχω αρχισει τωρα να παιρνω ΝοXPLODE και δε μπορω να βγαλω συμπερασμα. Παντως οσους εχω ακουσει αυτο παιρνουν και ειναι πολυ ευχαριστημενοι.

  17. #47
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-04-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    98

    Default

    Δλδ τι θα γινει αμα παρεις Nano x9,Nano vapor και Leukic??

    Εγω ειχα δοκιμασει το Nano x9 και ειχα τρομερα πρηξιματα σε σημειο που δεν μπορουσα να σφιξω αλλο τα χερια μου.

    Παιζει ρολο και ο καθε οργανισμος ας πουμε στο σωμα μου δουλευουν 100% τα συμπληρωματα,σε αλλον μπορει να μην δουλευει τοσο καλα.

  18. #48
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-05-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    15

    Default

    Παιδια να κανω μια ερωτηση...?
    Μπορω να συνδυασω το Nano ή γενικα νιτρικο οξυδειο με ενα weight gainer? Ή συνδυαζεται μονο με απλη πρωτεινη..?
    Μηπως ειναι too much για αυτο ρωταω...

  19. #49
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-03-09
    Location
    .
    Posts
    1

    Default

    το xplode δε το χω δοκιμασει αλλα το nanov που χρησιμοποιησα εμεινα ευχαριστημενος. καλη φλεβικοτητα κ ενεργεια μετα την πρωτη βδομαδα χρησης.με τα 3 σκουπ ειχα αυπνια, οποτε εμεινα στα 2.γευση μετρια.καλο για τα λεφτα του,αν κ δεν πολυεμπιστευομαι την εταιρεια. (αντιπροτεινω το superpump)

  20. #50
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-07-09
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    Τα νιτρικα ειναι καλα για την ψυχολογια, αλλα μπορουμε να κανουμε και χωρις αυτα. Με το NoXPLODE απλα δε μπορω να κοιμηθω. Φανταζομαι και το Νανο ετσι θα ειναι, αλλα θα το δκιμασω.

  21. #51
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    46

    Default

    παιδια εχω μια απορια πανω στο προιον nano vapor,κανει να το πινουμε οταν κανουμε γραμμωση η¨ειναι μονο για ογκο???

  22. #52
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Ogkos

    Με το NoXPLODE απλα δε μπορω να κοιμηθω.
    </blockquote id=quote>
    κι εγω δυο μερες που το εχω ξεκινησει δυσκολευομαι να κοιμηθω.(το ιδιο κι ενας φιλος).
    μολις τελειωσω το κουτι ομως που θα εχω πιο ολοκληρωμενη αποψη θα ξαναποσταρω.
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  23. #53
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    46

    Default

    λοιπον πηρα και εγω το nanovapor εχω πειει ηδη δυο μερες αλλα δεν τρελαθηκα κιολασ μπορει να φταιει το οτι πινω ενα σκουπ πριν την προπονηση αλλα σημερα μετα το γυμναστηριο δεν ειμουν και πολυ καλα με πσιλο πονουσε το κεφαλι μου και νομιζα οτι ειχε πριστει το προσωπο μ αλλα μετα μ περασε....

  24. #54

    Default

    nano vapor απο μενα!!!!

  25. #55
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    Που το θυμηθηκες 5 χρονια μετα,δε μπορω να καταλαβω.

  26. #56

    Default

    το νεο νανο το πηρα πριν 10 μερουλες φιλεεε
    δεβ ειχα δοκιμασει


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •