Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 17 of 17
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-01-08
    Location
    .
    Posts
    2

    Default Πως να παρω κιλα γρηγορα? HELP.....

    Γεια χαρα σε ολους.

    Εξαιτιας καποιων προσωπικων προβληματων που πλεον ξεπερασα,ειχα χασει 9 κιλα και δεν μπορω να τα ξαναπαρω.Ειμαι 36 χρονων 70 κιλα μονο και 1.86 υψος.Ξεκινησα δειλα δειλα γυμναστηριο για να μου ανοιξει η ορεξη και να ξεμουδιασω και οντως εχω αρχισει να τρωω περισσοτερο.μου αρεσε η ολη κατασταση και σκεφτομαι να συνεχισω πιο σοβαρα.
    θα ηθελα να μου πειτε τι συμπληρωμα διατροφης να παρω ετσι ωστε να παρω το ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ τα κιλα μου,κατι καθαρα δηλαδη για αυξηση βαρους, και να δω πως θα συνεχισω απο κει και περα οταν πλεον ειμαι παλι κοντα στα 80 κιλα..
    Τρωω οσο περισσοτερο μπορω.... αλλα οχι αρκετα.. και χρειαζομαι κ ενα συμπληρωμα.

    Ευχαριστω

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλωσόρισες στο φόρουμ!
    Γι'αυτό που ρωτάς η απάντηση είναι μία: φαγητό και πάλι φαγητό.
    Μην βιάζεσαι, δεν γίνονται θαύματα σε μία μέρα ούτε υπάρχει κάποιο μαγικό συμπλήρωμα. Μπορείς να πάρεις μια πρωτεινούλα για να συμπληρώνεις τις ανάγκες σου σε πρωτείνη(αν όντως τη χρειάζεσαι) αλλά μην στηρίζεσαι σε αυτή.
    Το μυστικό είναι σωστή προπόνηση και φαί.
    Διάβασε τα άρθρα του φόρουμ, θα βρεις πολλές πληροφορίες.

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Όπως είπε και η Καρδούλα το μυστικό είναι το πολύ και ποιοτικό φαγητό.

    Ρίξε μια ματιά εδώ για διατροφή όγκου και θα καταλάβεις. Χρειάζεσαι φαγητό για να "μεγαλώσεις" το σώμα σου. Το συμπλήρωμα θα βοηθήσει τη προσπάθεια.

    Θα πρότεινα κι εγώ με την σειρά μου απλά πράγματα: Μια καθαρή πρωτεΐνη και μια πολυβιταμίνη να σε βοηθάει να σου ανοίξει την όρεξη.

    Καλή επιτυχία απο εμένα!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-04-07
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ, ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΕΛΛΑΣ.
    Posts
    89

    Default

    καλως ορισες!

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    Καθαρά κιλά και γρήγορα με φυσικό τρόπο απλά δεν γίνεται.

    Σκληρή προπόνηση και ποιοτικό φαί θα σου δώσουν αυτό που θες. Τα συμπληρώματα άστα στην άκρη μέχρι να διαβάσεις μέσα εδώ 1-2 πράγματα και να καταλάβεις πως δουλεύει το καθένα.

    Στην πορεία κοιτάς να ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ αυτό που κάνεις.

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-05-07
    Location
    kalamata, Greece.
    Posts
    123

    Default

    καλη μασα ενοειτε βαλε στο προγραμμα σου μια μακαροναδα την μερα και δυο αν τα καταφερνεις αλλες δυο μεριδες δημητριακα,1 κιλο γιαουρτι προβειο αυτο με την πετσα με 2-3 κουταλιες της σουπας μελι,1 λιτρο γαλα (εγω επινα 3λιτρα),1-2 αυγα ολοκληρα,μια formula κρεατινης με αρκετο υδατανθρακα σαν την cell-tech και μια 80αρα πρωτεινη και θα γινεις ΤΟ μουλαρι TO κτηνος yeaaah[:-batman].ελπιζω να μην σε τρομαξα :Dσε διαβεβαιω θα δουλεψει σε ενα 2μηνο θα χεις βαλει 6-7 κιλα μπορει και παραπανω (...μαλον παραπανω).μην περιμενεις να ειναι ποιοτικο κρεας αλλα απο εκει και περα οπως λες θα δεις πως θα συνεχισεις

    μαμαει ο ογκος θα κανω και γω

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-01-08
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Ευχαριστω ολους για τις γρηγορες απαντησεις και το καλωσορισμα.

    Ηδη εχω διαβασει πολλα posts στο forum αλλα εχω μπερδευτει ως ασχετος που ειμαι με το αντικειμενο.Αυτο που χρειαζομαι ειναι μια καλη διατροφη για ογκο?Ειναι το ιδιο πραγμα δηλαδη με την αυξηση βαρους που αρχικα αναζητω?
    MAZDA6 προτεινεις καθαρη πρωτεινη...αλλα εγω καπου διαβασα οτικατι με λιγοτερη αναλογια πρωτεινης και περισσοτερη σε υδατανθρακες βοηθα την αυξηση βαρους....Λαθος?

    ΑDAMS με πορωσες χαχα!!για σε παρακαλω λιανισε μου λιγο παραπανω αυτα τα συμπληρωματα να καταλαβω καλυτερα τι προτεινεις...
    Και παλι ευχαριστω...

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Οι πρωτεΐνες τέτοιου τύπου που λες έχουν κακού τύπου υδατάνθρακες, δηλαδή περισσότερο ζάχαρη είναι. Οι υδατάνθρακες που πρέπει να πέρνεις πρέπει να είναι χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη, όχι ζάχαρες δηλαδή και τέτοια. Ποιοτικοί υδατάνθρακες.

    Μια καθαρή πρωτεΐνη δηλαδή κι μια μεγάλη βραστή πατάτα είναι πλήρες γεύμα για να σου δώσω να καταλάβεις. Μακράν καλύτερο απο μια πρωτεΐνη όγκου, όπως τις λένε αυτές με τους υδατάνθρακες.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    12-07-05
    Location
    Of The Art, Greece.
    Posts
    2,173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by HARRY69

    Αυτο που χρειαζομαι ειναι μια καλη διατροφη για ογκο?Ειναι το ιδιο πραγμα δηλαδη με την αυξηση βαρους που αρχικα αναζητω?
    MAZDA6 προτεινεις καθαρη πρωτεινη...αλλα εγω καπου διαβασα οτικατι με λιγοτερη αναλογια πρωτεινης και περισσοτερη σε υδατανθρακες βοηθα την αυξηση βαρους....Λαθος?</blockquote id=quote>



    Αρκετα συμπληρωματα περιεχουν απλους υψηλου γλυκαιμικου δεικτη υδατανθρακα οπως δεξτροζη, διστοιχος δεν ειναι οτι καλυτερο για
    να βαλεις κιλα! ομως ειναι καταλληλα για μεταπροπονητικο γευμα τις μερες που εχεις γυμναστηριο.

    για να στο κανω πιο κατανοητο ειναι σαν να παρεις ενα κουταλι και την ζαχαρη και να αρχισεις να τρως! ναι! θα βαλεις λιπος ομως κινδυνευεις να χασεις την υγεια σου ετσι.

    επελεξε τροφες που μπορουν να σε βοηθησουν! ή αν θες υποχρεωτικα
    να παρεις πρωτεινη μαζι με υδατανθρακα, επελεξε ενα καθαρο προσθετε εσυ μετα στο shaker σου τον τυπο του υδατανθρακα που θελεις.
    Ετσι η πρωτεινη σου θα ειναι χρησιμη και τις υπολοιπες ωρες της ημερας οπου δεν θα θες να την παρεις μαζι με υψηλου G.I υδατανθρακα.

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-05-07
    Location
    kalamata, Greece.
    Posts
    123

    Default

    αν τρως οσα σου ειπα ισος δεν χρειαζεσαι και την πρωτεινη μια δοση μετα την προπονηση φτανει.ειπα αν τρως οσα εγραψα διαφορετικα παιρνεις κανονικα 3-4 φορες την μερα.ξερεις τι ειναι η πρωτεινη ετσι? η κρεατινη παλι ειναι το μονο συμπληρωμα για μενα που εχει αποτελεσματα (οκ μαζι με την πρωτεινη) σε δυναμη και ογκο.αν την συνδυασεις με υψηλου γλυκεμικου δεικτη υδατανθρακα σαν τη ζαχαρη η χυμο απο στρουμφομουρα πχ εχει πολυ καλυτερα αποτελεσματα οχι τοσο σε δυναμη αλλα σε ογκο.ενα cell-tech (formula κρατινης με υδατανθρακα) μπορει να σου δοσει 3 κιλα σε ενα μηνα χωρις να αλαξεις την διατροφη σου.περισσοτερα για την κρεατινη σε κανα topic εδω μεσα HARRY

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-05-07
    Location
    kalamata, Greece.
    Posts
    123

    Default

    αν τρως οσα σου ειπα ισος δεν χρειαζεσαι και την πρωτεινη μια δοση μετα την προπονηση φτανει.ειπα αν τρως οσα εγραψα διαφορετικα παιρνεις κανονικα 3-4 φορες την μερα.ξερεις τι ειναι η πρωτεινη ετσι? η κρεατινη παλι ειναι το μονο συμπληρωμα για μενα που εχει αποτελεσματα (οκ μαζι με την πρωτεινη) σε δυναμη και ογκο.αν την συνδυασεις με υψηλου γλυκεμικου δεικτη υδατανθρακα σαν τη ζαχαρη η χυμο απο στρουμφομουρα πχ εχει πολυ καλυτερα αποτελεσματα οχι τοσο σε δυναμη αλλα σε ογκο.ενα cell-tech (formula κρατινης με υδατανθρακα) μπορει να σου δοσει 3 κιλα σε ενα μηνα χωρις να αλαξεις την διατροφη σου.περισσοτερα για την κρεατινη σε κανα topic εδω μεσα HARRY

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    καλή σου όρεξη.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-01-06
    Location
    Somewere you never went before, Neverland, Greece.
    Posts
    104

    Default

    Ξερω τη δυσκολια φιλε στο να βαλεις κιλα, εχω ενα φιλο στην ιδια κατασταση
    Μιλαμε το παιδι τρωει ασταματητα ολη μερα αλλα δεν βαζει με τιποτα κιλα, μεταβολισμος πυραυλος
    feelin blue

  14. #14
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nightcrawler

    Ξερω τη δυσκολια φιλε στο να βαλεις κιλα, εχω ενα φιλο στην ιδια κατασταση
    Μιλαμε το παιδι τρωει ασταματητα ολη μερα αλλα δεν βαζει με τιποτα κιλα, μεταβολισμος πυραυλος
    </blockquote id=quote>

    Ή απλά (δτύπα ξύλο) έχει κάποιο προβληματάκι με το θυροειδή του.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nightcrawler

    Ξερω τη δυσκολια φιλε στο να βαλεις κιλα, εχω ενα φιλο στην ιδια κατασταση
    Μιλαμε το παιδι τρωει ασταματητα ολη μερα αλλα δεν βαζει με τιποτα κιλα, μεταβολισμος πυραυλος
    </blockquote id=quote>

    Θα έπεσε στη μαρμίτα με την εφεδρίνη όταν ήταν μικρός ... [:-bouncy]:D[:-propeller]:D
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-12-07
    Location
    Kavala, kavala, Greece.
    Posts
    227

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by KaKoFoNiX

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nightcrawler

    Ξερω τη δυσκολια φιλε στο να βαλεις κιλα, εχω ενα φιλο στην ιδια κατασταση
    Μιλαμε το παιδι τρωει ασταματητα ολη μερα αλλα δεν βαζει με τιποτα κιλα, μεταβολισμος πυραυλος
    </blockquote id=quote>

    Θα έπεσε στη μαρμίτα με την εφεδρίνη όταν ήταν μικρός ... [:-bouncy]:D[:-propeller]:D
    </blockquote id=quote>

    lollllllllllllll
    Dipsao gia bodybuilding
    :P:P:P

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-04-09
    Location
    New York, Manhattan,Greenwich Village, USA.
    Posts
    78

    Default

    και εγω εχω αυτο το προβλημα με τα κιλα 2 χρονια τωρα,ενω δεν τροω σαβουρες,και τροω πραγματα που μου κανουν καλο(βραστες πατατες,ρυζι,πατατες στο φουρνο,στηθος κοτοπουλο,αυγα αμετρητα)και πολλα αλλα...οταν λεμε τροω ασταματητα το εννοω αλλα τιποτα με τα κιλα...κολλημενος στα ιδια!!!τα βαρη αυξανονται με τους μηνες αλλα τα κιλα στο σωμα μου ιδια!ειναι λιγο σπαστικο


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •