Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 29 of 29

Thread: Χαιρετώ

  1. #1
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default Χαιρετώ

    Αν και πρώτο μου post,αποφάσισα να το γράψω εδώ αφού το 80% του χρόνου στο forum,το περνάω εδώ στις π/τ.

    Καλώς σας βρήκα λοιπόν,είμαι 23 και μένω Θεσσαλονίκη.Ασχολούμαι με βάρη τα τελευταία 2-3 χρόνια και πρόσφατα ξεκίνησα kick box με το οποίο έχω παθιαστεί!

    Έχοντας μελετήσει διάφορα topics σε αυτό το forum κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το μουι ται είναι πιο ολοκληρωμένη τέχνη από το KB.Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι,να συνεχίσω στο KB εώς ότου φτάσω σε ένα καλό επίπεδο και μετά να ψαχτώ με το mt ή να πιάστώ από τώρα με το mt?

    ΥΓ:Crimson μήπως γνωρίζεις μία Αναστασία που κάνει χρόνια Hapkido?

    Καλώς σας βρήκα και πάλι.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλωσόρισες στο φόρουμ!

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλωσόρισες στο φόρουμ!

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-04-06
    Location
    Kozani-Thessaloniki, Greece.
    Posts
    200

    Default

    Καλωσόρισες και απο μενα :)

    Σε ποια σχολη κανεις kick box και που κοντα ειναι; Θελω και εγω να ξεκινησω ΚΒ (η μαλλον καλυτερα να συνεχισω) αλλα δεν βρισκω σχολη

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-04-06
    Location
    Kozani-Thessaloniki, Greece.
    Posts
    200

    Default

    Καλωσόρισες και απο μενα :)

    Σε ποια σχολη κανεις kick box και που κοντα ειναι; Θελω και εγω να ξεκινησω ΚΒ (η μαλλον καλυτερα να συνεχισω) αλλα δεν βρισκω σχολη

  6. #6
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Thank you Κardoula!

    ShadowReaper η σχολή είναι στην Θέρμη.

  7. #7
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Thank you Κardoula!

    ShadowReaper η σχολή είναι στην Θέρμη.

  8. #8
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    σαν τεχνη ειναι πιο ολοκληρωμενη. Τωρα οτι θελεις κανεις.... απο σενα εξαρταται. Αν εχεις καλο δασκαλο και κανεις καλη προπονηση τωρα, δεν ειναι αναγκη να αλλαξεις. στο ιδιο στιλ φαντασου την ολη φαση, αλλα λιγο πιο underground. Αν παλι δεν εισαι 100% ικανοποιημενος, δοκιμασε μια αλλαγη. Οπως και να χει, το να κανεις 1-2 προπονησεις δωρεαν μουι ται καλο θα σου κανει. να δεις πως ειναι και αποφασιζεις
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  9. #9
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    σαν τεχνη ειναι πιο ολοκληρωμενη. Τωρα οτι θελεις κανεις.... απο σενα εξαρταται. Αν εχεις καλο δασκαλο και κανεις καλη προπονηση τωρα, δεν ειναι αναγκη να αλλαξεις. στο ιδιο στιλ φαντασου την ολη φαση, αλλα λιγο πιο underground. Αν παλι δεν εισαι 100% ικανοποιημενος, δοκιμασε μια αλλαγη. Οπως και να χει, το να κανεις 1-2 προπονησεις δωρεαν μουι ται καλο θα σου κανει. να δεις πως ειναι και αποφασιζεις
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  10. #10
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Ξέρεις μήπως καμιά σχολή κοντά στην Θέρμη να πάω να ρίξω καμιά ματιά?

  11. #11
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Ξέρεις μήπως καμιά σχολή κοντά στην Θέρμη να πάω να ρίξω καμιά ματιά?

  12. #12
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Καλώς ήρθες!

    Ναι, γνωρίζω μια Αναστασία! Αλλά επειδή το όνομα είναι λιγάκι κοινό, ένα μικρό feedback, πώς μοιάζει, πόσα χρόνια ασχολείται & σε ποια σχολή, θα ήταν μεγάλη βοήθεια! :D

    Παρεπιπτόντως, στη Θέρμη ξέρω έναν πολύ καλό δάσκαλο, που διδάσκει TKD, HKD, Kick Boxing & νομίζω και Muay Thai, (Αντώνης Θεοφιλίδης λέγεται), αλλά για το Muay Thai, διατηρώ μια μικρή επιφύλαξη! Ο εν λόγω δάσκαλος είναι από αυτούς που έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση!

    Θα ρίξω μια ματιά τι παίζει με Muay Thai προς Θέρμη - Τριάδι μεριά & θα επανέλθω...!

  13. #13
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Καλώς ήρθες!

    Ναι, γνωρίζω μια Αναστασία! Αλλά επειδή το όνομα είναι λιγάκι κοινό, ένα μικρό feedback, πώς μοιάζει, πόσα χρόνια ασχολείται & σε ποια σχολή, θα ήταν μεγάλη βοήθεια! :D

    Παρεπιπτόντως, στη Θέρμη ξέρω έναν πολύ καλό δάσκαλο, που διδάσκει TKD, HKD, Kick Boxing & νομίζω και Muay Thai, (Αντώνης Θεοφιλίδης λέγεται), αλλά για το Muay Thai, διατηρώ μια μικρή επιφύλαξη! Ο εν λόγω δάσκαλος είναι από αυτούς που έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση!

    Θα ρίξω μια ματιά τι παίζει με Muay Thai προς Θέρμη - Τριάδι μεριά & θα επανέλθω...!

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-04-06
    Location
    Kozani-Thessaloniki, Greece.
    Posts
    200

    Default

    Αν μπορουσες να ριξεις και μια ματια προς τριανδρια η καπου εκει κοντα;;;;;;;;; Εεεε φανταστικη crimson;

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-04-06
    Location
    Kozani-Thessaloniki, Greece.
    Posts
    200

    Default

    Αν μπορουσες να ριξεις και μια ματια προς τριανδρια η καπου εκει κοντα;;;;;;;;; Εεεε φανταστικη crimson;

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    238

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Tolkyr

    ΥΓ:Crimson μήπως γνωρίζεις μία Αναστασία που κάνει χρόνια Hapkido?

    </blockquote id=quote>

    Καλως ηρθες κατ' αρχην.
    Μηπως αυτη η Αναστασια εχει και εναν αδερφο που εκανε και κεινος Hapkido?
    « , , , .
    , , .
    , , .
    ».

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    238

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Tolkyr

    ΥΓ:Crimson μήπως γνωρίζεις μία Αναστασία που κάνει χρόνια Hapkido?

    </blockquote id=quote>

    Καλως ηρθες κατ' αρχην.
    Μηπως αυτη η Αναστασια εχει και εναν αδερφο που εκανε και κεινος Hapkido?
    « , , , .
    , , .
    , , .
    ».

  18. #18
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Crimson,τώρα με τον Αντώνη κάνω και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και σκοπεύω να συνεχίσω μέχρι να φτάσω σε καλό επίπεδο.Σίγουρα όμως μετά από κάποιους μήνες θα ασχοληθώ με το ΜΤ.

    Όσο για την Αναστασία,είναι από Καλαμαριά,ξανθιά,18-19 χρονών και νομίζω ότι και ο αδερφός της έκανε.

  19. #19
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Crimson,τώρα με τον Αντώνη κάνω και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και σκοπεύω να συνεχίσω μέχρι να φτάσω σε καλό επίπεδο.Σίγουρα όμως μετά από κάποιους μήνες θα ασχοληθώ με το ΜΤ.

    Όσο για την Αναστασία,είναι από Καλαμαριά,ξανθιά,18-19 χρονών και νομίζω ότι και ο αδερφός της έκανε.

  20. #20
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Yeap, την ξέρω! (και η Kambia το ίδιο! :D)....

    Όσο για τον Αντώνη, όπως προανέφερα, μόνο τα καλύτερα έχω να πω! Μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι δάσκαλοι τόσο αφοσιωμένοι σε αυτό που κάνουν - θα ήταν ο χώρος μας καλύτερος! :)

    Θα ενημερώσω μόλις με το καλό πάω σπίτι & τους 2! :D

  21. #21
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Yeap, την ξέρω! (και η Kambia το ίδιο! :D)....

    Όσο για τον Αντώνη, όπως προανέφερα, μόνο τα καλύτερα έχω να πω! Μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι δάσκαλοι τόσο αφοσιωμένοι σε αυτό που κάνουν - θα ήταν ο χώρος μας καλύτερος! :)

    Θα ενημερώσω μόλις με το καλό πάω σπίτι & τους 2! :D

  22. #22
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Feedback Time!

    Λεπόν, στη Θέρμη-Τριάδι-Επανωμή-Περαία κτλ δεν έχω κάτι στα κιτάπια μου (Kambia ρίξε ρε συ κανα φως, αν έχεις κάτι!)
    Sorry Tolkyr!... :(

    Στην Τριανδρία, επίσης!

    ...Aλλά υπάρχει:

    Α.Σ. Budo
    Αναξιμένους 20 (Σύνορα Κάτω Τούμπας με Πυλαία -νομίζω περνάει το 30-Τριανδρία απο εκεί).
    Τηλ. 2310 911.099
    Διδάσκει ένα πολύ καλό παιδί, ο Νάσος Γλυκής (είναι προπονητής Α' Κατηγορίας & Μέλος της παγκόσμιας ομοσπονδίας Muay-Thai)...

    Με το συγκεκριμένο dojang, κάναμε μαζί επιδείξεις το 2006 & πέρα από τα παιδιά που πηγαίνουν εκεί (που είναι φοβεροί αθλητές) εντύπωση μου έκανε και ο Νάσος, όταν εκτέλεσε το Wai Kru του δασκάλου του!!!

    Shadow, have a look! ;)

  23. #23
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-04-06
    Location
    Kozani-Thessaloniki, Greece.
    Posts
    200

    Default

    Αρκετα μακρυα μου φαινεται... Για να ειμαι πιο συγκεκριμενος μενω απεναντι απο το καυτατζογλειο (γιατι αλλοι μου λενε οτι λεγεται Τριανδρια και αλλοι περιοχη καυτατζογλειο)

    Ειναι και γυμναστηριο;
    Αλλη σχολη στη Θεσσαλονικη; Και ας μην ειναι Muay Thai, kickbox μου αρκει...

  24. #24
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Απέναντι από το Καυτατζόγλειο, κάνουν τέρμα τα λεωφορεία 17 & 30! Το 30 θα πάρεις για να κατέβεις στην Τριανδρία!

    Και να μη σου φαίνεται μακριά! Είναι αρκετά κοντά! :D

    Παρόλ' αυτά, κοίταξα και για Kick Boxing, αλλά δεν έχω κάτι!... Σόρρυ! :((

  25. #25
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Thank you Crimson,
    Θα πάω από βδομάδα σε αυτή τη σχολή να ρίξω μια ματιά.

  26. #26
    Pumping Iron muaythaispirit's Avatar
    Join Date
    03-02-07
    Location
    athens
    Posts
    522

    Default

    welcome man!
    λοιπον θα σου ελεγα να πας απο τωρα στην σχολη μουι ται!
    και εγω απο κικ ειχα ξεκινησει..
    στο κικ σου μαθαινουν να εισαι σε κινηση να χοροπηδας κτλ!
    αυτο δεν ειναι λαθος στην πυγμαχια και σε στυλ οπως full contact αλλα για αγωνα κικ μποξινγκ και muay thai που εχει low kicks ειναι!εφοσον θες να αλλαξεις καντο τωρα για να μην παρεις και αλλες παρομοιες συνηθειες που πρεπει να ξεμαθεις μετα!
    επισης το ται ειναι πληρεστερη τεχνη με επιπλεον αγκωνες,χαμηλα λακτισματα,γονατα,ριψεις ενω αμα διδαχτεις και muay boran συνεχιζεις και στο εδαφος για αυτοαμυνα..
    εξαλλου το muaythai ειναι τεχνη που αναπτυχθηκε στους πολεμους και κατεληξε στο σημερινο ringsport

  27. #27
    New Member Tolkyr's Avatar
    Join Date
    10-01-08
    Location
    .
    Posts
    28

    Default

    Καλώς σας βρήκα!
    Κάπως έτσι τα είχα τα πράγματα στο μυαλό μου αδερφέ.Με την πρώτη ευκαρία θα πάω να παρακολουθήσω μία προπόνηση και γιατί όχι,να γραφτώ κιόλας.

  28. #28
    New Bodybuilder
    Join Date
    01-06-16
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by Tolkyr View Post
    Καλώς σας βρήκα!
    Κάπως έτσι τα είχα τα πράγματα στο μυαλό μου αδερφέ.Με την πρώτη ευκαρία θα πάω να παρακολουθήσω μία προπόνηση και γιατί όχι,να γραφτώ κιόλας.
    Tolkyr, τελικα κανει και muay thai?αν ναι που ειναι γιατι θελω να ασχοληθω και γω

  29. #29
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by TheCrookedMan View Post
    Tolkyr, τελικα κανει και muay thai?αν ναι που ειναι γιατι θελω να ασχοληθω και γω
    01-02-08, 00:36
    Δες φιλε μoυ ποτε ποσταρε, λες να γυρισει μετα απο 8 χρονια να σου απαντησει? :P


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •