Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-01-08
    Location
    .
    Posts
    112

    Default American Whey Protein & Γλυκαντίκες Ουσίες

    Παιδια αγορασα αυτη ως πρωτη μου πρωτεινη πριν λιγο καιρο.σημερα ομως στο γυμναστηριο διαβασα σε ενα περιοδικο (musclemag νομιζω) οτι θα πρεπε να αποφευγουμε πρωτεινες με τεχνικες γλυκαντικες ουσιες και οτι η american whey ειναι η μονη που εχει τετοιες.τι εχετε να πειτε για αυτο??πρεπει να ανησυχω για κατι??

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    Αγαπητε fil το 90% ισως και παραπανω των πρωτεινων που εχουν γευσεις εχουν τεχνητες γλυκαντικες ουσιες οπως σουκραλοζη ακεσουλφαμη και αλλες.

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-01-08
    Location
    .
    Posts
    112

    Default

    α οκ! σε ευχαριστω για την απαντηση!!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    τοτε δεν θα πρεπει να τρωμε ουτε τσιχλες χωρις ζαχαρη ουτε γλυκα light Προιοντα...το σωστο θα ηταν να το κανουμε αλλα ποιος το κανει?!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by fil

    παιδια αγορασα αυτη ως πρωτη μου πρωτεινη πριν λιγο καιρο.σημερα ομως στο γυμναστηριο διαβασα σε ενα περιοδικο(musclemag νομιζω)οτι θα πρεπε να αποφευγουμε πρωτεινες με τεχνικες γλυκαντικες ουσιες και οτι η american whey ειναι η μονη που εχει τετοιες.τι εχετε να πειτε για αυτο??πρεπει να ανησυχω για κατι??
    </blockquote id=quote>
    Παρε καμια σοβαρη πρωτεινη μην χαλας τα χρηματα σου για κακης ποιουητος συμπληρωματα.

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by fil

    παιδια αγορασα αυτη ως πρωτη μου πρωτεινη πριν λιγο καιρο.σημερα ομως στο γυμναστηριο διαβασα σε ενα περιοδικο(musclemag νομιζω)οτι θα πρεπε να αποφευγουμε πρωτεινες με τεχνικες γλυκαντικες ουσιες και οτι η american whey ειναι η μονη που εχει τετοιες.τι εχετε να πειτε για αυτο??πρεπει να ανησυχω για κατι??
    </blockquote id=quote>
    Παρε καμια σοβαρη πρωτεινη μην χαλας τα χρηματα σου για κακης ποιουητος συμπληρωματα.

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-01-08
    Location
    .
    Posts
    112

    Default

    το καταλαβα οτι πηρα βλακεια αλλα ηταν αργα!!να την τελειωσω τουλαχιστον,μη παει χαμενη και μετα θα παρω μια optimum ή μια EAS.

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-01-08
    Location
    .
    Posts
    112

    Default

    το καταλαβα οτι πηρα βλακεια αλλα ηταν αργα!!να την τελειωσω τουλαχιστον,μη παει χαμενη και μετα θα παρω μια optimum ή μια EAS.

  9. #9
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη εταιρεία στα αρχάρια μου έτη και δεν ήταν καθόλου κακή! Ναι, δεν πιστεύω ότι συγκρίνεται με Optimum αλλά μπορείς να την χρησιμοποιήσεις, για μένα τώρα που είναι αρχή κάνε παραγγελίες απέξω γιατί θα χάσεις πολλά λεφτά στα συμπληρώματα. Θυμάμαι πόσα έδωσα εγώ παραπάνω, πόσο κωλοπιάσιμο και τι θα μπορούσα να κάνω με όλα αυτά τα χρήματα. Σχεδόν όλες περιέχουν γλυκαντικές ουσίες, και το θέμα είναι ότι το κάνουν μόνο και μόνο για την γεύση! Μεταλαξογόνες ουσίες είναι, το τι προκαλούν ακόμα ξεκάθαρο δεν είναι οπότε ο θεός βοηθός... πάντος να πας απο ακετουσαλφιλικό κάλιο θα είναι το θεόκουφο.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •