Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 17 of 17
  1. #1
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default Ποιά συμπληρώματα χρειάζομαι για να πάρω όγκο;

    Ρε παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος με τα συμπληρώματα που διαθέτω.

    Παω γυμναστηριο 6 φορες τι βδομαδα ειμαι 80 κιλα και θελω να παρω ογκο απο το Σεπτεμβρη ως τωρα εχω παρει 10 κιλα αλλα και λιπος παρολα αυτα θελω να μαθω απο εσας πως πρεπει να τα περνω με τι σειρα και ποσοτητα?

    Τωρα εχω την protein της ON 6kg ογκου,τα bcaa της ΟΝ,Glutamine και Creatine της AST.

    Ειναι καλα τι πιστευετε?
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  2. #2
    Pumping Iron muaythaispirit's Avatar
    Join Date
    03-02-07
    Location
    athens
    Posts
    522

    Default

    εσυ θα μας πεις..
    νιωθεις να σε βοηθανε?
    εχεις ξαναχρησιμοποιησει?

  3. #3
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Τα χρησιμοποιω 1 εβδομαδα και δε μπορω να βγαλω ακομα συμπερασματα
    Ποσος χρονος χρειαζετε για να καταλαβεις διαφορα?
    Εχω ξαναπαρει αλλα οχι σε καθημερινη βαση επερνα τα εκοβα και δεν εκανα δουλεια
    Τωρα λεω να τα σινεχισω καθημερινα και σιστιματικα αντε να δουμε
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  4. #4
    Pumping Iron panos24's Avatar
    Join Date
    13-03-07
    Location
    larisa, larisa, Greece.
    Posts
    581

    Default

    κανεις πολλες μερες προπονηση φιλε μου.
    mr o

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    Οταν ακουω καποιον να λεει οτι προπονειται 6 μερες την εβδομαδα τοτε 2 τινα συμβαινουν ή υπερ-προπονειται ή υπο-προπονειται τι απο τα 2 συμβαινει σε εσενα φιλε μου?Αν θελεις γραψε μας το split που κανεις

  6. #6
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    εγω κανω καθημερινα και με ενταση κιολας(πιστευω οτι αναλογα πως θα το χωρισεις το προγραμμα ειναι και την προπονητικη σου εμπειρια).Αν θελετε σας το λεω να το σχολιασετε(ισως να εχω καποιο λαθος δεν ξερω αλλα εμενα αυτο το προγραμμα αποδιδει τα μεγιστα)
    </blockquote id=quote>
    και κατι αλλο μεχρι τωρα δεν εχω φτασει στην υπερπροπονηση(μπορει να κανω καλη διατροφη ή να εχω καλο σπλιτ δεν ξερω,ισως να φταινε και τα συμπληρωματα που παιρνω)εγω πιστευω οτι στην γυμναστικη ολα γινονται με τον καταλληλο προγραμματισμο και διαμορφωση[:-glasses]

  7. #7
    Pumping Iron panos24's Avatar
    Join Date
    13-03-07
    Location
    larisa, larisa, Greece.
    Posts
    581

    Default

    το σωμα δεν αναπτυσεται οταν γυμναζεται αλλα οταν ξεκουραζεται
    mr o

  8. #8
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by panos24

    το σωμα δεν αναπτυσεται οταν γυμναζεται αλλα οταν ξεκουραζεται
    </blockquote id=quote>
    σωστος

  9. #9
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Psilos23

    Τα χρησιμοποιω 1 εβδομαδα και δε μπορω να βγαλω ακομα συμπερασματα
    Ποσος χρονος χρειαζετε για να καταλαβεις διαφορα?
    Εχω ξαναπαρει αλλα οχι σε καθημερινη βαση επερνα τα εκοβα και δεν εκανα δουλεια
    Τωρα λεω να τα σινεχισω καθημερινα και σιστιματικα αντε να δουμε


    </blockquote id=quote>

    Καλά, κι απο μια βδομάδα περιμένεις να δεις διαφορά;!

    Θες καιρό, πολύ καιρό σκληρής προπόνησης, ανάλογης διατροφής, για να δεις αποτέλεσμα. Η συμπλήρωση που κάνεις θα βελτιστοποιήση αυτή τη δουλειά.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Σας ευχαριστω πολυ που απαντισατε παιδια
    Ομως πειτε μου εσεις με την εμπειρια σας ακουω πολλουσ που λενε οτι πανω απο 45 μιν στο γυμναστηριο δεν χρειαζετε και ακομα οτι πρεπει να κανω προπονιση 2 μθικεσ ομαδες μαζι πειτε μοθ σας παρακαλω πςσ μπορς να κανω πχ στιθος και τρικεφαλα σε μολισ 45 μιν και αν πρεπει και κοιλιακους??????
    Δε προλαβενεις
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  11. #11
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Αφού δε ξέρεις τι κάνουνε,για πιο λόγο πήγες και τα πήρες?

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-06-06
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    186

    Default

    Αν κανεις βαρη με την πρεπουσα ενταση τοτε και τα 45 λεπτα ειναι γολγοθας.Γενικως η πολυωρη προπονηση δε βοηθαει σε τιποτα γιατι εκκρινεται μετα απο καποια ωρα η καταβολικη ορμονη κορτιζολη και τα καταστρεφει ολα.

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-08-07
    Location
    Koridallos, Greece.
    Posts
    52

    Default

    η κορτιζολη θελει μιαμιση ωρα περιπου για να αρχισει να εκκρινεται ακου κανε 4σετ 10 επαναληψεις σε καθε ασκηση μην βαζεις πολλα κιλα και αφηνε μισο λεπτο αναμεσα στα σετ και 4-5 ασκησεις περιπου στο 65-70% θα δεις τρελα αποτελεσματα αυτα που βαζουν πολλα κιλα και τισ κανουν λαθος η πιο λιγες επαναληψεις ειναι βλακειες απο τοτε που ξεκινησα οσοι το κανουν αυτο τουσ βλεπω ιδιουδ δεν εχουν βελτιωθει καθολου

  14. #14

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kleanthis

    η κορτιζολη θελει μιαμιση ωρα περιπου για να αρχισει να εκκρινεται ακου κανε 4σετ 10 επαναληψεις σε καθε ασκηση μην βαζεις πολλα κιλα και αφηνε μισο λεπτο αναμεσα στα σετ και 4-5 ασκησεις περιπου στο 65-70% θα δεις τρελα αποτελεσματα αυτα που βαζουν πολλα κιλα και τισ κανουν λαθος η πιο λιγες επαναληψεις ειναι βλακειες απο τοτε που ξεκινησα οσοι το κανουν αυτο τουσ βλεπω ιδιουδ δεν εχουν βελτιωθει καθολου
    </blockquote id=quote>

    Η κορτιζόλη δεν θέλει μιαμιση ώρα, εκκρίνεται από πολύ πιο νωρίς, και εξαρτάται και από το τι έχεις φάει, πόσο έχεις φάει και τι είδους προπόνηση κάνεις. Τώρα για τα υπόλοιπα με τα σετ, τα πολλά κιλά και τις λίγες επαναλήψεις που είναι "βλακείες" το αφήνω ασχολίαστο...

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-08-07
    Location
    Koridallos, Greece.
    Posts
    52

    Default

    χρειαζονται αλλα οχι συνεχεια τεσπα ισως δεν επρεπε να το θεσω ετσι και ειμαι ακομα 16 δεν ξερω πολλα αλλα παλια εκανα ετσι με πολλα κιλα και δεν εβλεπα διαφορα τωρα που το κανω ετσι στο τελος νοιωθω πολυ πιο πρισμενος και τα αποτελεσματα απιστευτα καλυτερα απο πριν εχω καλη βελτιωση και μεγαλη αυξηση δυναμης.. λεω την αποψη μου δεν 8ελω να παρεξηγη8ω και προπονηση εμαθα απο καποιον που δυσκολα μπορει καποιος να τον αμφισβητησει γιατι εχει καταφερει πολλα δεν θελω να πω ονμα για ευνοητους λογους

  16. #16

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kleanthis

    χρειαζονται αλλα οχι συνεχεια τεσπα ισως δεν επρεπε να το θεσω ετσι και ειμαι ακομα 16 δεν ξερω πολλα αλλα παλια εκανα ετσι με πολλα κιλα και δεν εβλεπα διαφορα τωρα που το κανω ετσι στο τελος νοιωθω πολυ πιο πρισμενος και τα αποτελεσματα απιστευτα καλυτερα απο πριν εχω καλη βελτιωση και μεγαλη αυξηση δυναμης.. λεω την αποψη μου δεν 8ελω να παρεξηγη8ω και προπονηση εμαθα απο καποιον που δυσκολα μπορει καποιος να τον αμφισβητησει γιατι εχει καταφερει πολλα δεν θελω να πω ονμα για ευνοητους λογους
    </blockquote id=quote>

    Σχεδον ολα τα προπονητικα πλανα αν χρησιμοποιηθουν σωστα εχουν κατι να μας προσφερουν, σε αλλους περισσοτερο σε αλλους λιγοτερο. Το αν ενα προγραμμα δουλεψε καλα σε σενα δεν ειναι πανακεια οτι θα δουλεψει το ιδιο καλα σε ολους, και το αντιστροφο. Επειδη εισαι μικρος φυσικο ειναι να ενθουσιαζεσαι ευκολα με καποιο προγραμμα που ειδες αλλαγες πανω σου, αλλα το πιθανοτερο ειναι οτι στην ηλικια σου οποιοδηποτε προγραμμα θα δουλευε αρκει να το χρησιμοποιουσες σωστα (πραγμα που πιθανοτατα εκανες με το συγκεκριμενο). Απλα μην εισαι απολυτος!!

  17. #17
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    δες το τοπικ του bisteve περι συμπληρωματων και θα τα βρεις ολα μονος σου


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •