Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 23 of 23
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-01-08
    Location
    .
    Posts
    112

    Default Optimum Nutrition, EAS...Τι αλλή πρωτείνη;;

    Σε λιγο καιρο το βλεπω να μου τελειωνει η πρωτεινη που εχω(american whey)και θελω να ψαχτω λιγω πριν παρω αλλη.δηλωνω ανιδεος περι πρωτεινων αλλα απο αυτα που εχω διαβασει στο site συμπερανα οτι οι "καλυτερες" ειναι της optimum η 100% whey on και της EAS 100% whey.εχω δει και της optimum την classic whey.απο αυτε ποια θα μου προτεινατε λοιπον?υπαρχει καποια αλλη αξιολογη που δεν την ξερω?please πειτε μου γιατι ειμαι σαν τυφλος χωρις μπαστουνι!!thanks!!

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    23-09-07
    Location
    Greece.
    Posts
    357

    Default

    Λοιπόν αυτό που θα σου πρότεινα-αν είσαι σε γράμμωση έγω θα έπερνα την EAS 100%whey[ήταν η πρώτη μου και πραγματικά την λάτρεψα][:-slaphappy]-αν είσαι σε όγκο εγώ θα έπερνα την NItro-tech της muscletech παρά τις πολλές αντίθετες απόψεις που ακούω.αυτά.ελπίζω να σε κάλυψα.
    pal

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    ON 100% Whey και τα μυαλά στα κάγκελα.Είναι πρωτεϊνη για όλες τις περιστάσεις.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    18-02-07
    Location
    Mytilene (currently Athens), Greece.
    Posts
    1,077

    Default

    Προσωπικά έχω δοκιμάσει μόνο την EAS και αυτό που έχω να πω είναι ότι έχει καλούτσικη γεύση (δεν έχει γλυκιά γεύση πάντως) και ότι διαλύεται εύκολα. Επίσης είναι πλούσια σε bcaa, έχει χαμηλούς υδατάνθρακες και δεν είχε μέσα κρεατίνη ή τίποτα τέτοιο.
    Train hard = Feel good
    ----------------------------------------
    Sign up for the Best Online Manager game:
    www.trophymanager.com/index.phpref=254028

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-01-08
    Location
    .
    Posts
    112

    Default

    η ON 100% Whey υπαρχει και σε συσκευασια 1 κιλου?δν δυναμαι να δωσω 125 ευρω που διαβασα.η eas ποσο εχει?πειτε μου και απο που τις πηρατε για να μν ψαχνομαι..

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    125ευρώ?Έχει προσφορά η 4lbs στα 79ευρώ.Επίσης μπορείς να την πάρεις και 69 από αλλού.Η EAS πρέπει να είναι γλυρω στα 85-90 χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.Αν θες να σου πω από που να την πάρεις στείλε μου pm γιατί απαγορεύεται να λέμε μαγαζιά και τιμές.Τουλάχιστον έτσι μου είχαν κλείσει ένα τοπικ.

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-11-07
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Εγώ έχω δοκιμάσει και την ΟΝ 100& whey,(http://discount-supplements.co.uk/sh...atsnew&id=4191)
    Και την eas myoplex deluxe (http://discount-supplements.co.uk/shopexd.asp?id=4750)

    Θεωρώ πως σε περιόδο όγκου καλύτερη είναι η myoplex deluxe.Την πήρα μετα απο το καλοκαίρι(το καλοκαίρι είχα χάσει 8 kg...) και ξαναπήρα τα 8kg μέσα σε 1.5 μήνα!!!

    Οσο για την ON που ρώτησες φυσικα και υπάρχει σε 1kg (http://discount-supplements.co.uk/shopexd.asp?id=7636)

  8. #8
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    8kg σε 1μιση μήνα από πρωτεϊνη αποκλείεται.

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-11-07
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by RIDE_BMX

    8kg σε 1μιση μήνα από πρωτεϊνη αποκλείεται.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε δεν αποκλειέται πίστεψε με... Είχα ξεκινήσει 50kg γυμναστήριο φτάνω μετα απο 8μηνο περίπου 65kg. Πάω διακοπές το καλοκαίρι και μεσα σε 2 μήνες γίνομε μισός(57kg) αλλα μέσα σε 1.5 μηνα gym που ξαναξεκίνησα διατρόφη και πήρα και για πρώτη φόρα συμπλήρωμα διατροφής ευτυχως τα ξαναπήρα...

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by fil

    σε λιγο καιρο το βλεπω να μου τελειωνει η πρωτεινη που εχω(american whey)και θελω να ψαχτω λιγω πριν παρω αλλη.δηλωνω ανιδεος περι πρωτεινων αλλα απο αυτα που εχω διαβασει στο site συμπερανα οτι οι "καλυτερες" ειναι της optimum η 100% whey on και της EAS 100% whey.εχω δει και της optimum την classic whey.απο αυτε ποια θα μου προτεινατε λοιπον?υπαρχει καποια αλλη αξιολογη που δεν την ξερω?please πειτε μου γιατι ειμαι σαν τυφλος χωρις μπαστουνι!!thanks!!
    </blockquote id=quote>
    Θυματα της διαφιμησης ειστε παιδια.
    προτεινο η την maximuscle η την bsn σαν εταιριες.

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-11-07
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by felix

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by fil

    σε λιγο καιρο το βλεπω να μου τελειωνει η πρωτεινη που εχω(american whey)και θελω να ψαχτω λιγω πριν παρω αλλη.δηλωνω ανιδεος περι πρωτεινων αλλα απο αυτα που εχω διαβασει στο site συμπερανα οτι οι "καλυτερες" ειναι της optimum η 100% whey on και της EAS 100% whey.εχω δει και της optimum την classic whey.απο αυτε ποια θα μου προτεινατε λοιπον?υπαρχει καποια αλλη αξιολογη που δεν την ξερω?please πειτε μου γιατι ειμαι σαν τυφλος χωρις μπαστουνι!!thanks!!
    </blockquote id=quote>
    Θυματα της διαφιμησης ειστε παιδια.
    προτεινο η την maximuscle η την bsn σαν εταιριες.
    </blockquote id=quote>

    Ντάξει όπως έχει χιλιοειπώθει σε αυτό το forum ελάχιστο ρόλο παίζει τι όνομα θα γράφει πάνω το κουτί της πρωτεΐνης... αλλά η διατροφή

    Υ.Γ: Και της prolab και της universal πoυ έχω δοκιμάσει μια χαρά είναι (η universal δεν είχε και την καλύτερη οσμή βέβαια :P)

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    19-01-08
    Location
    .
    Posts
    112

    Default

    παιδια την διαδικασια παραγγελιας δν τη ξερω καθολου.εχω χρησιμοποιησει paypal ομως για κατι υπηρεσιες.παιρνω τηλ?? τα μεταφορικα ποσο κοστιζουν?? πραγματι οι τιμες στο discounτ ειναι πολυ καλες!

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-11-07
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Και εγώ φίλε Paypal χρησημοποιώ. Το Καταπληκτικό στο discount πιστεύω ότι είναι ότι για μικρές παραγγελίες μικροτερες των 2kg τα μεταφορικα είναι free.

  14. #14
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    18-02-07
    Location
    Mytilene (currently Athens), Greece.
    Posts
    1,077

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by UnSourCeR

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by RIDE_BMX

    8kg σε 1μιση μήνα από πρωτεϊνη αποκλείεται.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε δεν αποκλειέται πίστεψε με... Είχα ξεκινήσει 50kg γυμναστήριο φτάνω μετα απο 8μηνο περίπου 65kg. Πάω διακοπές το καλοκαίρι και μεσα σε 2 μήνες γίνομε μισός(57kg) αλλα μέσα σε 1.5 μηνα gym που ξαναξεκίνησα διατρόφη και πήρα και για πρώτη φόρα συμπλήρωμα διατροφής ευτυχως τα ξαναπήρα...
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου αυτά τα 8 κιλά δεν ήταν θέμα πρωτεΐνης. Πιθανόν να ήταν θέμα καλής διατροφής ή ακόμα πιο πιθανό είναι να μην ζυγίστηκες κάτω από ίδιες συνθήκες.
    Με αυτό εννοώ ότι μπορεί ας πούμε την μια φορά να ήσουν φαγωμένος ή να φορούσες ρούχα ή να μην είχες πάει τουαλέτα (αν με καταλαβαίνεις) ή να ζυγίστηκες σε διαφορετική ώρα της ημέρας ή πολλά άλλα.
    Έχω και πρόσφατο προσωπικό μου παράδειγμα να σου δώσω όπου η ζυγαριά έδειξε διαφορά κοντά 5 κιλών!
    Train hard = Feel good
    ----------------------------------------
    Sign up for the Best Online Manager game:
    www.trophymanager.com/index.phpref=254028

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    23-09-07
    Location
    Greece.
    Posts
    357

    Default

    απο έδω με αντικαταβολή-http://www.fitnessheaven.gr/eshop/product.php?productid=120&cat=42&page=1

    απο Ελλάδα.
    pal

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-02-08
    Location
    .
    Posts
    148

    Default

    on 100% ειναι πολυ καλη! αυτην χρησιμοποιω αρκετο καιρο!

  17. #17
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Η διαφορά με ρούχα και φαγωμένος άντε να είναι +- 3κιλά το πάρα πολύ.Επίσης τι διατροφή έκανε που πήρε 8κιλά σε 2μήνες?6000 θερμίδων?Μόνο με κρεατίνη παίρνεις τόσα κιλά,επειδή είναι νερά.

  18. #18
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    18-02-07
    Location
    Mytilene (currently Athens), Greece.
    Posts
    1,077

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by RIDE_BMX

    Η διαφορά με ρούχα και φαγωμένος άντε να είναι +- 3κιλά το πάρα πολύ.Επίσης τι διατροφή έκανε που πήρε 8κιλά σε 2μήνες?6000 θερμίδων?Μόνο με κρεατίνη παίρνεις τόσα κιλά,επειδή είναι νερά.
    </blockquote id=quote>

    Ναι, δεν είπα ότι τα παραπάνω κιλά οφείλονται μόνο στη ζύγιση υπό διαφορετικές συνθήκες κάθε φορά.
    Στην τελική και οι 2 συμφωνούμε ότι αποκλείεται η πρωτεΐνη να του έδωσε αυτά τα 8 κιλά, ή έστω ότι πιθανόν να πήρε κάποια κιλά από εκεί (αν έκανε ελειπή διατροφή, μιας και η myoplex deluxe έχει αρκετούς υδατάνθρακες) αλλά αποκλείεται και τα 8 να οφείλονται στην πρωτεΐνη!
    Το πολύ 1-2 κιλά να πήρε από εκεί.
    Train hard = Feel good
    ----------------------------------------
    Sign up for the Best Online Manager game:
    www.trophymanager.com/index.phpref=254028

  19. #19
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    26-04-05
    Location
    Athens.
    Posts
    1,681

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Pal

    απο έδω με αντικαταβολή-http://www.fitnessheaven.gr/eshop/product.php?productid=120&cat=42&page=1

    απο Ελλάδα.
    </blockquote id=quote>

    nice price.[:-magnify]

  20. #20
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Ti nice price λέμε τώρα;; Πανάκριβα... το discount είχε προσφορά θυμάμαι δύο δυομισάκιλα της EAS 100% ΜΕ 80 ΕΥΡΩ!!

  21. #21
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-11-07
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by petrosximerakis13

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by RIDE_BMX

    Η διαφορά με ρούχα και φαγωμένος άντε να είναι +- 3κιλά το πάρα πολύ.Επίσης τι διατροφή έκανε που πήρε 8κιλά σε 2μήνες?6000 θερμίδων?Μόνο με κρεατίνη παίρνεις τόσα κιλά,επειδή είναι νερά.
    </blockquote id=quote>

    Ναι, δεν είπα ότι τα παραπάνω κιλά οφείλονται μόνο στη ζύγιση υπό διαφορετικές συνθήκες κάθε φορά.
    Στην τελική και οι 2 συμφωνούμε ότι αποκλείεται η πρωτεΐνη να του έδωσε αυτά τα 8 κιλά, ή έστω ότι πιθανόν να πήρε κάποια κιλά από εκεί (αν έκανε ελειπή διατροφή, μιας και η myoplex deluxe έχει αρκετούς υδατάνθρακες) αλλά αποκλείεται και τα 8 να οφείλονται στην πρωτεΐνη!
    Το πολύ 1-2 κιλά να πήρε από εκεί.
    </blockquote id=quote>

    Απλά όσο γρήγορα τα έχασα γιατι για εκείνους τους δυο μήνες ειχε σταματήσει και διατροφή και γυμναστική... Τόσο γρήγορα τα ξαναπήρα δεν μπόρω να κατάλαβω γιατι σας φένεται τόσο παράξενο. Εδώ όταν σήκωνα για μια εβδόμαδα πυρετό έχανα 5kg και μετα τα ξαναέπερνα σε 2 εβδομαδες... Δεν σας έχει συμβει κατι παρόμοιο ποτε?

  22. #22
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    ?λλο να χάσεις και άλλο να πάρεις.Δε λέμε ότι μας λες ψέμματα.Με το πυρετό χάνεις πολλά υγρά λόγο ιδρώτα.

  23. #23
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    18-02-07
    Location
    Mytilene (currently Athens), Greece.
    Posts
    1,077

    Default

    Δεν μου φαίνεται παράξενο ότι πήρες τα κιλά αυτά, αυτό που λέω είναι ότι δεν οφείλονται (τουλάχιστον όχι και τα 8) στην πρωτεΐνη.
    Train hard = Feel good
    ----------------------------------------
    Sign up for the Best Online Manager game:
    www.trophymanager.com/index.phpref=254028


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •