Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 368
  1. #31
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Quote Originally Posted by stamthedrum View Post

    10) Gaspari Nutrition Myofusion Milk Chocolate: Ντάξει παιδιά ό,τι και να πω λίγο είναι..... Τέλεια γεύση, τέλεια διαλυτότητα, τέλεια πηχτή κρεμώση υφή, κυρίως μαζί με γάλα.... Η καλύτερη όλων όσων έχω δοκιμάσει.
    Mήπως θα μπορούσες να μου λύσεις μια απορία που έχω εδώ και καιρό?!
    Είχα δοκιμάσει τη φράουλα και είχε ακριβώς την υφή που λες.
    Παρόλα αυτά, όταν αγόρασα τη milk chocolate μόνο έτσι δεν ήταν[:-boggled]
    Μήπως μπορείς να φανταστείς γιατί?! Γιατί εγώ δεν μπορώ....!

  2. #32
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Κωνσταντίνα, έχω και τις 2 γεύσεις που γράφει ο Σταμάτης (σοκολάτα/βανίλια).
    Όντως είναι πολύ καλές, όπως ακριβώς τις περιγράφει. Μήπως βάζεις πολύ γάλα ή νερό;
    Βέβαια να πω πως δεν είναι τόσο πυχτό όσο πχ της syntha6 (ήταν πολύ πιο στόκος από αυτή).
    Last edited by Kardoula; 12-06-10 at 23:32.

  3. #33
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Μαλλον αυτο συμβαινει καθως και εγω τη χρησιμοποιω εδω και καιρο και η γευση της ειναι απιστευτη οπως και η υφη της..Λογικο ειναι αν βαλεις περισσοτερο νερο η γαλα να γινει πιο αραιη οποτε η μειωνεις το γαλα/νερο η αυξανεις τη δοση,χααχαχα
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  4. #34
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Να σας πω κι εγώ κάτι που έχει συμβεί και δεν το πίστευα?? Στην isopure (nature's best) 2 συσκευασίες μέσα στον πολύ καιρό που την έπαιρνα είχαν λάθος περιεχόμενο,Είχε μπει πρωτείνη όγκου απ' το εργοστάσιο μάλλον από μπέρδεμα και αυτό διαπιστώθηκε όταν τους στείλαμε πίσω τη συσκευασία να την εξετάσουν. Απάντησαν ότι ίσως αυτή η παρτίδα να έγινε λάθος. Υποτίθεται έπρεπε να είναι πάρα πολύ ευδιάλυτη και ήταν αυτές τις 2 φορές σαν αρμόστοκος. Έχε κατά νου ότι μπορεί να παίζει κι αυτό που λέω γιατί μου έχει συμβεί κι ας μου φαινόταν απίστευτο! Όπως επίσης αυτό που είπε η Καρδούλα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  5. #35
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Εγω χρησιμοποιω πολλα χρονια πρωτεινες κτλ και ποτε δεν εχει γινει κατι τετοιο ρε συ..Εμενα αυτο μου δειχνει ανοργανωσια και προχειροτητα..Φαντασου οτι συνεβη ΔΥΟ φορες μονο σε σενα..Αρα σιγουρα και σε πολλους αλλους..
    Δεν ειναι κατι τραγικο βεβαια αλλα εγω θα αλλαζα μαρκα πρωτεινης γιατι θελω τα λεφτα μου να πηγαινουν τουλαχιστον σε οργανωμενους ανθρωπους..(χαχα κι ας λενε οτι βαζουν μεσα το Α συστατικο και μετα βρισκουν οτι τελικα ειχαν μεσα και τα Β,Γ,Ε,Ζ)
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  6. #36
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Ρε παιδιά, έχω δοκιμάσει τα πάντα..!!!
    Έχω μειώσει το νερό και αυξήσει την ποσότητα, έχω δοκιμάσει με γάλα, μέχρι και σε φραπεδιέρα την χτύπησα lol!!!!
    Τίποτα, προκοπή δεν είδα!!!
    Είναι ίδια με μία της Twinlab σοκολάτα που είχα πάρει...[:-boggled][:-ashamed] Χάλια δηλαδή...!!!
    Δεν ξέρω τι φταίει...
    Οπότε παραμένω στη στεθερή μου αξία, την 95αρα της inko.

  7. #37
    Junior Bodybuilder Xrhstos89's Avatar
    Join Date
    01-02-10
    Location
    .
    Posts
    228

    Default

    Έχει 3 σοκολάτες η myofusion, η μια είναι milk, η άλλη νομίζω double και η άλλη με φυστικοβούτυρο. Η δεύτερη αν δεν απατώμαι είναι λιγότερο πηκτή.

  8. #38
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Κωνσταντίνα, έχω και τις 2 γεύσεις που γράφει ο Σταμάτης (σοκολάτα/βανίλια).
    Όντως είναι πολύ καλές, όπως ακριβώς τις περιγράφει. Μήπως βάζεις πολύ γάλα ή νερό;
    Βέβαια να πω πως δεν είναι τόσο πυχτό όσο πχ της syntha6 (ήταν πολύ πιο στόκος από αυτή).
    Ειρήνη έτσι σου φαίνεται εσένα;; Νομίζω πως η Myofusion είναι πιο πηχτή από τη Syntha-6.... βέβαια λίγη σημασία έχει και οι είναι θεϊκές!!!
    Hypertrophy for the win!

  9. #39
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ναι Σταμάτη όντως η syntha6 ήταν πιο στόκος.. Αλλά όπως πολύ σωστά είπες και οι 2 γεύσεις είναι πολύ καλές!

  10. #40
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Eμενα μ`αρεσει να ειναι πηχτη. Ειδικα τωρα το καλοκαιρι με παγακια γινεται σα milkshake.
    Δοκιμασα την ΟΝ σοκολατα που δεν ειχα δοκιμασει μεχρι τωρα και απογοητευτηκα, πολυ αραιη και ελαφρια γευση.
    Για να γινει παντως πιο πηχτη μια πρωτεΐνη μπορουμε να προσθεσουμε εναν υδατανθρακα το xanthan gum (περιεχεται στη Myofusion νομιζω) και το μιγμα παιρνει μια υφη σα γλασσο. Ειναι ενας υδατανθρακας που διογκωνεται στο νερο και γινεται πιο πιχτο, αναλογα με την ποσοτητα. Μια πολυ μικρη ποσοτητα στην ακρη του κουταλιου αρκει. Ετσι αυξανουμε και τους ινωδεις υδανατανθρακες που παιρνουμε.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  11. #41
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    142

    Default

    εχω παρει προς το παρον μονο ΟΝ μπανανα, cookies & cream και τωρα τελειωνω την σοκολατα...

    η μπανανα αρκετα καλη

    η σοκολατα μετρια

    η cookies & cream απλα απιστευτη και θα ειναι η μοναδικη που θα παιρνω απο δω και περα :D... ενταξει σε γαλα πιο νοστιμη και απο Milk shake, χωρις υπερβολες

  12. #42
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Της dymatize η mega shake (rich chocolate) ήταν απίστευτη. Και η iso-100 της ίδιας εταιρίας στην ίδια γεύση. Μιλάω πάντα σε νερό να την ανακατεύουμε μιας και με το γάλα λίγο πολύ όλες βελτιώνονται.. Επίσης της ultimate nutrition ήταν πολύ καλή η iso sensation 93 (cookies n' cream). Αν και η τελευταία ήταν απίστευτη με γάλα!!!
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  13. #43
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-06-10
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by Kallitexnis View Post
    Tης Vpx η zerocarb σε γευση σοκολατα. ΣΟΒΑΡΑ ειναι πιο γλυκο και απο το MILKO! εχει απιστευτη γευση!!
    εμενα (με νερο που την επαιρνα) δεν με τρελανε...λιγο ελαφρια σαν γευση μου φανηκε...ισως επειδη απο σοκολατα εχω μεγαλες προσδοκιες...:p

  14. #44
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-04-10
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    .. Επίσης της ultimate nutrition ήταν πολύ καλή η iso sensation 93 (cookies n' cream). Αν και η τελευταία ήταν απίστευτη με γάλα!!!
    σαν γευση καλή αλλα σαν διαλυτοτητα μπροστα σε αλλες μια...

  15. #45

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Sci-mentor whey vanilla.
    Δεν αντέχω στο πειρασμό και αντί για 1-2 scoop που είναι η δόση μου, κάνω κάτι τεράστια shakes με 4 scoops.

  16. #46
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Toσο καλες γευσεις εχει η Sci-Mentor? Αυτη η σοκολατα πορτοκαλι μου εχει καρφωθει στο ματι και τωρα η βανιλια...
    Πρεπει επιτελους να τις δοκιμασω!
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  17. #47
    Pumping Iron chand2003's Avatar
    Join Date
    03-05-08
    Location
    Thessaloniki.
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Toσο καλες γευσεις εχει η Sci-Mentor? Αυτη η σοκολατα πορτοκαλι μου εχει καρφωθει στο ματι και τωρα η βανιλια...
    Πρεπει επιτελους να τις δοκιμασω!
    Μην τρελαίνεσαι με τη σοκοπορτοκάλι...Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Μάλλον περισσότερο πορτοκάλι έχει.Σοκολάτα με φράουλα ή με μπανάνα είναι πολύ ανώτερες.Πάρε δυο να τις φτιάχνεις μόνος σου και θα με θυμηθείς...

  18. #48
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Syntrax Matrix από τις καλύτερες πρωτεΐνες γευστικά (όλες οι γεύσεις)
    Ηρακλής μόνο η βανίλια (ναι μου αρέσει!!!)
    Dynamitize elite (butter tofee cream)

    Αλλά μόλις χρειαστεί να ξαναπάρω θα πάρω και 1 μονόκιλο scimentor αφού την αγαπάτε τόση πολλοί :)

  19. #49
    New Member
    Join Date
    25-06-10
    Posts
    18

    Default

    Gaspari - myofusion (Milk chocolate),
    Interactive nutrition - Whey Pro XL (Βανιλια)

  20. #50
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    sci mentor απλα μαμαει σε γευση... Την ετρωγα σκετη και γινοταν μερεντα στο στομα !!! χααχ

  21. #51
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    την αλλάξαν τη γεύση τώρα στην sci mentor να χετε υπόψιν, ένας που ρώτησε γιατί, του είπαν ότι βγάλαν τα artificial sweeteners κλπ για να μπουν στην αμερικανική αγορά που χει αυστηρότερα κριτήρια
    καλή είναι και τώρα βέβαια αλλά πριν ίσως ήταν μερικά κλικ καλύτερη

  22. #52
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Myofusion γεύση βανίλια, απλά άπαιχτη! Βάλτε μισό σκουπ σε τοτάλ 0%, ανακατέψτε με μια κουταλιά σούπας νερό, βάλτε από πάνω κανέλα και θα με θυμηθείτε..!;o)

  23. #53
    Pumping Iron Giant's Avatar
    Join Date
    17-05-10
    Posts
    592

    Default

    Myofusion βανιλια απλά απίστευτη...εγώ χτυπάω 6 ασπραδια καλή μαρεγκα ανακατεβω απαλά 2 scoop και ψηνω για 20 λεπτά στους 180...απίστευτο πιτακι...μόνο με την
    myofusion βανιλια μου βγαίνει τέλειο!!!

  24. #54
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Μyofusion βανίλια, τη δοκίμασα σήμερα...Απλά υπέροχη!![:-apple]

  25. #55
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Myofusion γεύση βανίλια, απλά άπαιχτη! Βάλτε μισό σκουπ σε τοτάλ 0%, ανακατέψτε με μια κουταλιά σούπας νερό, βάλτε από πάνω κανέλα και θα με θυμηθείτε..!;o)
    Οντως σε θυμηθηκα!
    Οχι με Myofusion ομως, αλλα με cream n cookies απο MYP. Φαντασου με Myofusion...
    Α και φυσικα τι να μου κανει μισο σκουπ? Εβαλα 2 :)
    Εγω που δεν ειμαι αυτων των συνδυασμων εμεινα καγκελο.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  26. #56
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-04-10
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    !
    Οχι με Myofusion ομως, αλλα με cream n cookies απο MYP. .
    μπορεις να μας πεις περισσοτερα για τισ πρωτεινες απο ΜΥΡ ,τι λενε απο γευσεις,διαλυτοτητα κλπ,ποιες εχεις δοκιμασει;

  27. #57

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by kinetha View Post
    Μyofusion βανίλια, τη δοκίμασα σήμερα...Απλά υπέροχη!![:-apple]
    Η βανιλια της Μyofusion εχει πολυ εντονη γευση,που δεν ''σπαει'' ουτε στο γαλα,καλα στο νερο δεν το συζυταμε μυριζει πιο πολυ .Σε οσους αρεσει η βανιλια σαν γευση με τη Myofusion ξετρελλαινονται ,αλλα σε οσους δεν αρεσει η βανιλια, την συγκεκριμενη δεν μπορουν ουτε να τη μυρισουν.

  28. #58
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Δλδ εγώ, που έχω να πάρω πρωτεϊνη με γεύση εδώ και 2 χρόνια, έχω μείνει λίγο πίσω ε;
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  29. #59
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by tsitom View Post
    μπορεις να μας πεις περισσοτερα για τισ πρωτεινες απο ΜΥΡ ,τι λενε απο γευσεις,διαλυτοτητα κλπ,ποιες εχεις δοκιμασει;
    H διαλυτοτητα ειναι εξαιρετικη, εκτος λιγο απο την απλη σοκολατα, αλλα χωρις ιδιαιτερο προβλημα.
    Οι αγευστες ειναι οι κλασικες που θυμιζουν γαλα 0% ελαφρια, δεν τις θεωρω απαισιες, αλλα εμενα δε μαρεσουν για μακροχρονια χρηση γιατι κουραζουν. Η σοκολατα δε μου αρεσε πολυ, εχει μια περιεργη γευση. Η σοκολατα-φουντουκι ειναι καλουτσικη, αλλα θυμιζει εντονα τεχνητη γευση. Η φραουλα απο ενα φιλο μου που δοκιμασε μου ειπε οτι του αρεσε πολυ. Εγω γευσεις φρουτων δεν παιρνω ποτε, σοκολατα για παντα! Η βρωμη-φραουλα δεν του αρεσε καθολου. Η cream n cookies, η MP MAX δε θυμιζει καθολου cookies αλλα ειναι απλα βανιλια, δεν ειναι κακη. Αυτες εχω δοκιμασει. Τωρα εβγαλαν καινουριες γευσεις πεπονι και κατι αλλο.... μακρυα απο μας.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  30. #60
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-08-09
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    PHD φράουλα.
    Απλά γουστυάρεις να την πίνεις!!!!
    Είναι σαν milkshake!!!!


 
Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αξιολογήσεις Συμπληρωμάτων Bodybuilding Από Μέλη
    By Musclemar in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 737
    Last Post: 09-06-13, 17:34
  2. Website Με Αξιολογήσεις Συμπληρωμάτων
    By No Fear in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 4
    Last Post: 23-08-11, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •