Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 40 of 40
  1. #31

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jimaica

    GRF αυτο του ειπα κι εγω πιο πανω.Με τοση Malto μονο μεταπροπονητικα αλλα και παλι δεν ειναι και το πλεον σωστο καθως τα gainers δεν περιεχουν κυριως whey.Aν φας 30 γρ βρωμη και 30 γρ μαλτο τι ειναι καλυτερο?:)Oχι οτι δεν ξερεις εσυ και ξερω εγω απλα αυτο εννοουσα και οχι οτι δεν παιρνεις λιπος με το κουακερ.
    </blockquote id=quote>

    Με ίδιες ποσότητες σίγουρα η βρώμη είναι πολύ πιο θρεπτική, από την άλλη όμως άμα μιλάμε για αμέσως μετά την προπόνηση, η μαλτοδεξτρίνη θα δράσει πολύ πιο γρήγορα από τη βρώμη. Το σχόλιό μου δεν πήγαινε σε εσένα, αλλά σε αυτό που έγραψε ο nikos_123 για τα σωσίβια. Αυτό με τα gainers και τη whey δεν το κατάλαβα ακριβώς, whey δεν περιέχουν ως επί το πλείστον τα gainers;

  2. #32
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Τα περισσοτερα περιεχουν ενα συμπλεγμα πρωτεινων ,πχ BSN ,που εχουν και καζεινη οποτε μεταπροπονητικα μαλλον αχρηστη ειναι.Ενταξεi λεπτομερειες.Φυσικα βεβαια και αν καποιος την αγορασει η καλυτερη στιγμη ειναι μεταπροπονητικα.
    You Will Respect My Authoritah!

  3. #33
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-03-08
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    130

    Default

    ευχαριστω jimaica για την ιδεα.
    μπορω να ριξω κ κανενα ασπραδι με καμια κουταλια του γλυκου μελι?
    αν ναι, κ πειναω ακομα??τι επιπλεον τρωω?
    εως τωρα ετρωγα 100γρ. κορν φλεικ +γαλα + 4 ασπραδια ωμα.
    '' '' ...... !!!

  4. #34
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Ωμα ασπραδια μη τρως.Αν βλεπεις οτι πεινας βαλε παραπανω βρωμη!Αν παλι πεινας ακολουθα τη συνταγη του Brawny για πιτακια βρωμης.Εγω με 100 γρ βρωμης, 6 ασπραδια και μια Banana το πρωι σκαω!Αν παλι πεινας .... μη φας αλλο!
    You Will Respect My Authoritah!

  5. #35
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-03-08
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    130

    Default

    θα δοκιμασω την συνταγη κ ελπιζω να κρατηθω ζωντανος.οχι οτι δεν μου ερσει η συνταγη αλλα το κουακερ!
    πιστευω οτι δεν θα πειναω αλλα μια δοκιμη θα με πεισει.σε ευχαριστω
    '' '' ...... !!!

  6. #36
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jimaica

    GRF αυτο του ειπα κι εγω πιο πανω.Με τοση Malto μονο μεταπροπονητικα αλλα και παλι δεν ειναι και το πλεον σωστο καθως τα gainers δεν περιεχουν κυριως whey.Aν φας 30 γρ βρωμη και 30 γρ μαλτο τι ειναι καλυτερο?:)Oχι οτι δεν ξερεις εσυ και ξερω εγω απλα αυτο εννοουσα και οχι οτι δεν παιρνεις λιπος με το κουακερ.
    </blockquote id=quote>

    Με ίδιες ποσότητες σίγουρα η βρώμη είναι πολύ πιο θρεπτική, από την άλλη όμως άμα μιλάμε για αμέσως μετά την προπόνηση, η μαλτοδεξτρίνη θα δράσει πολύ πιο γρήγορα από τη βρώμη. Το σχόλιό μου δεν πήγαινε σε εσένα, αλλά σε αυτό που έγραψε ο nikos_123 για τα σωσίβια. Αυτό με τα gainers και τη whey δεν το κατάλαβα ακριβώς, whey δεν περιέχουν ως επί το πλείστον τα gainers;
    </blockquote id=quote>

    Eγω ενοουσα αυτο ακριβως οτι ειπε και ο jaguar παραδειγμα ηταν τα 200 -300 μπορουσα να πω και 1 κιλο:D ιδιες ποσοτητες παντα

    οσο για την whey οπως ειδα ειχε concestrate μονο
    καλυτερη δεν ειναι η concetrate+isolate? απο αυτη απο την "φτηνη" γκαμα πρωτεινων ΟΝ ΕΑΣ κτλ

  7. #37
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ntuki

    της bsn ποιο λες? το true mass? είναι καλο? προσπαθώ και εγώ να επιλέξω ένα καλο γκάινερ..και είμαι ανάμεσα σε mass factor της EAS και true mass της BSN
    </blockquote id=quote>
    Παιδια λιγο ηρεμια ολοι ξαφνικα γινατε ειδικοι.Σαφεστατα η διατροφη παιζη παρα πολυ σημαντικο ρολο τα σκευασματα πρωτεινων τα χρησιμοποιουμε για ευκολια(εκτος απο την πρωτεινη ορου γαλακτος που ειναι απαραιτητη μιας και δεν υπαρχει σχεδον καθολου στην διατρφη μας).Τωρα για της πρωτεινες ογκου σαφεστατα παρα πολες ειναι σαβουρα αφου οπως και ανεφερα παραπανο ειναι σκετη ζαχαρη(δεξτροζη)υπαρχουν ομως και ορισμενες ποιοτικες για αυτο ανεφερα και την TRUE MASS kai thn PROGAIN
    ειναι 30% πρωτεινη(ποιοτικη) και 60% ποιοτικος υδατανθρακας ολων των πηγων λιγο δεξτροξη διοτι η πολυ παχαινη,αρκετη μαλτοδεξτρινη και μεσαιας αλυσιδας τριγλικεριδια(MCT)τα οποια δινουν πολυ καλη ενεργεια.
    Μην τα ισοπεδονουμε λοιπον ολα το BODY BUILDING ειναι καλη διατροφη καλη προπονηση καλα συμπληρωματα(οσο χρειαζετε ο καθενας)και καλη ξεκουραση.

  8. #38
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-06-07
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    174

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ntuki

    της bsn ποιο λες? το true mass? είναι καλο? προσπαθώ και εγώ να επιλέξω ένα καλο γκάινερ..και είμαι ανάμεσα σε mass factor της EAS και true mass της BSN
    </blockquote id=quote>
    Παιδια λιγο ηρεμια ολοι ξαφνικα γινατε ειδικοι.Σαφεστατα η διατροφη παιζη παρα πολυ σημαντικο ρολο τα σκευασματα πρωτεινων τα χρησιμοποιουμε για ευκολια(εκτος απο την πρωτεινη ορου γαλακτος που ειναι απαραιτητη μιας και δεν υπαρχει σχεδον καθολου στην διατρφη μας).Τωρα για της πρωτεινες ογκου σαφεστατα παρα πολες ειναι σαβουρα αφου οπως και ανεφερα παραπανο ειναι σκετη ζαχαρη(δεξτροζη)υπαρχουν ομως και ορισμενες ποιοτικες για αυτο ανεφερα και την TRUE MASS kai thn PROGAIN
    ειναι 30% πρωτεινη(ποιοτικη) και 60% ποιοτικος υδατανθρακας ολων των πηγων λιγο δεξτροξη διοτι η πολυ παχαινη,αρκετη μαλτοδεξτρινη και μεσαιας αλυσιδας τριγλικεριδια(MCT)τα οποια δινουν πολυ καλη ενεργεια.
    Μην τα ισοπεδονουμε λοιπον ολα το BODY BUILDING ειναι καλη διατροφη καλη προπονηση καλα συμπληρωματα(οσο χρειαζετε ο καθενας)και καλη ξεκουραση.

  9. #39
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Γιατι τι ισοπεδωσαμε?Ειπαμε απλα οτι τα περισσοτερα gainers εχουν πολυ ζαχαρη , οτι καλο ειναι πριν παρουμε καποιο να κοιταμε τα συστατικα του και προτειναμε στο φιλο ενα gainer σαφως ανωτερης ποιοτητας απο αυτα που ειχε επιλεξει.Παραλληλα του προτειναμε ενα τροπο να φτιαξει ο ιδιος ενα gainer με σαφως λιγοτερα χρηματα.Διαφωνεις σε κατι απο τα παραπανω?
    Εξ'αλλου ο ιδιος ειπε οτι θα δοκιμασει καποιο Homemade gainer αρα δεν τον χαλασε κατι απο τα παραπανω..
    You Will Respect My Authoritah!

  10. #40
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Γιατι τι ισοπεδωσαμε?Ειπαμε απλα οτι τα περισσοτερα gainers εχουν πολυ ζαχαρη , οτι καλο ειναι πριν παρουμε καποιο να κοιταμε τα συστατικα του και προτειναμε στο φιλο ενα gainer σαφως ανωτερης ποιοτητας απο αυτα που ειχε επιλεξει.Παραλληλα του προτειναμε ενα τροπο να φτιαξει ο ιδιος ενα gainer με σαφως λιγοτερα χρηματα.Διαφωνεις σε κατι απο τα παραπανω?
    Εξ'αλλου ο ιδιος ειπε οτι θα δοκιμασει καποιο Homemade gainer αρα δεν τον χαλασε κατι απο τα παραπανω..
    You Will Respect My Authoritah!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •