Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 21 of 21
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default φυστικοβουτυρο χωρις ζαχαρη

    Λοιπον πριν λιγες μερες ανακλυψα σε γνωστο σουπερ μαρκετ Πειραια φυστικοβουτυρο χωρις ζαχαρη.Λεγετε calve peanut butter και περιεχει
    93% φυστικια
    vegetable fat
    vegetable oil
    salt
    Ειναι μακραν το καλυτερο που εχω βρει.γνωριζει καποιος κατι καλυτερο?
    You Will Respect My Authoritah!

  2. #2
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Και εγω αυτο παιρνω [:-thumbu]

  3. #3
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Και εγω αυτο παιρνω [:-thumbu]

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Ωραιος VR2!Ποιες ωρες τις ημερας το καταναλωνεις?Εγω παντα βραδυ μαζι με κοτατζ και μια φετα τυρι πριν τον υπνο.
    You Will Respect My Authoritah!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Ωραιος VR2!Ποιες ωρες τις ημερας το καταναλωνεις?Εγω παντα βραδυ μαζι με κοτατζ και μια φετα τυρι πριν τον υπνο.
    You Will Respect My Authoritah!

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-07
    Location
    ροδος, Greece.
    Posts
    244

    Default

    Απο τις πολυ καλες εταιριες.
    Εγω θα σου προτεινα να το καταναλωνεις γυρω απο τις ωρες τις προπονησεις.
    Πριν τον υπνο θα λιπωσεις, ναι μεν δεν εχει ζαχαρη αλλα εχει το φυσικο λιπος.

    Ας ακουσουμε βεβαια τις προτασεις των πιο ειδικων
    Don't take life too serious, it is not permanent.

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-07
    Location
    ροδος, Greece.
    Posts
    244

    Default

    Απο τις πολυ καλες εταιριες.
    Εγω θα σου προτεινα να το καταναλωνεις γυρω απο τις ωρες τις προπονησεις.
    Πριν τον υπνο θα λιπωσεις, ναι μεν δεν εχει ζαχαρη αλλα εχει το φυσικο λιπος.

    Ας ακουσουμε βεβαια τις προτασεις των πιο ειδικων
    Don't take life too serious, it is not permanent.

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-02-08
    Location
    athina, glufada, Greece.
    Posts
    103

    Default

    Αποσο γνωριζω γυρω απο τις προπονησεις δν πρεπει να καταναλωνουμε λιπαρα.τοτε ο οργανισμος εχει αναγκη απο υδατανθρακα κ πρωτεινη.Το απογευμα προς βραδυ ειναι καλη επιλογη.
    perfect practice makes perfect...impossible is nothing...

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-02-08
    Location
    athina, glufada, Greece.
    Posts
    103

    Default

    Αποσο γνωριζω γυρω απο τις προπονησεις δν πρεπει να καταναλωνουμε λιπαρα.τοτε ο οργανισμος εχει αναγκη απο υδατανθρακα κ πρωτεινη.Το απογευμα προς βραδυ ειναι καλη επιλογη.
    perfect practice makes perfect...impossible is nothing...

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Αυτο για την κταναλωση λιπαρων γυρω απο την προπονηση το εχω ακουσει κι εγω αλλα εχω βρει πολλες συνταγες σε βιβλια με Pre-workout meals τα οποια περιλαμβανουν και μια κουταλια φυστικοβουτυρο.Αν ξερει καποιος περισσοτερα ας μας το ξεκαθαρισει.
    Ο λογος που το παιρνω πριν παω για υπνο ειναι γιατι αποφευγω υδατανθρακα πριν τον υπνο και απο καπου πρεπει να σημπληρωσω θερμιδες στο τελευταιο γευμα απο λιπαρα.Ισως μια χουφτα αμυγδαλα να ηταν καλυτερα.
    You Will Respect My Authoritah!

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Αυτο για την κταναλωση λιπαρων γυρω απο την προπονηση το εχω ακουσει κι εγω αλλα εχω βρει πολλες συνταγες σε βιβλια με Pre-workout meals τα οποια περιλαμβανουν και μια κουταλια φυστικοβουτυρο.Αν ξερει καποιος περισσοτερα ας μας το ξεκαθαρισει.
    Ο λογος που το παιρνω πριν παω για υπνο ειναι γιατι αποφευγω υδατανθρακα πριν τον υπνο και απο καπου πρεπει να σημπληρωσω θερμιδες στο τελευταιο γευμα απο λιπαρα.Ισως μια χουφτα αμυγδαλα να ηταν καλυτερα.
    You Will Respect My Authoritah!

  12. #12
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Και εγω πριν τον υπνο το τρωω (1 κουταλια της σουπας) με κοτατζ για να καθυστερησει την αποροφηση το λιπος αρχικα το χρειαζομαστε το πρωι οπου το σωμα μας χρειαζεται χολιστερινη μια καλη επιλογη λιπους στο πρωινο ειναι οι κροκοι αυγων οχι ομως πανω απο 1 2 ομως αναλογως και τι υστορικο εχουμε στην χοληστερινη μας το λιπος πρεπει να το κατανεμουμε ισαξια στα γευματα πριν την προπονηση (οχι να τρωμε ολη την ημερησια ποσοτητα σε ενα γευμα) για να προλαβαινουμε να το αποροφησουμε και να το καψουμε στο γευμα πριν την προπονηση χρειαζομαστε λιπος για να μας δωσει πριξηματα στην προπονηση γενικα το συγκεκριμενο γευμα ειναι αυτο που καθοριζει τα αποτελεσματα στην προπονηση εκει που δεν χρειαζομαστε λιπος ειναι μετα την προπονηση γιατι θα καθυσερισει την αποροφηση και δεν το θελουμε αυτο εκεινη την ωρα

  13. #13
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Και εγω πριν τον υπνο το τρωω (1 κουταλια της σουπας) με κοτατζ για να καθυστερησει την αποροφηση το λιπος αρχικα το χρειαζομαστε το πρωι οπου το σωμα μας χρειαζεται χολιστερινη μια καλη επιλογη λιπους στο πρωινο ειναι οι κροκοι αυγων οχι ομως πανω απο 1 2 ομως αναλογως και τι υστορικο εχουμε στην χοληστερινη μας το λιπος πρεπει να το κατανεμουμε ισαξια στα γευματα πριν την προπονηση (οχι να τρωμε ολη την ημερησια ποσοτητα σε ενα γευμα) για να προλαβαινουμε να το αποροφησουμε και να το καψουμε στο γευμα πριν την προπονηση χρειαζομαστε λιπος για να μας δωσει πριξηματα στην προπονηση γενικα το συγκεκριμενο γευμα ειναι αυτο που καθοριζει τα αποτελεσματα στην προπονηση εκει που δεν χρειαζομαστε λιπος ειναι μετα την προπονηση γιατι θα καθυσερισει την αποροφηση και δεν το θελουμε αυτο εκεινη την ωρα

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Aρα
    -Βραδυ πριν τον υπνο κατατζ μιαφετα τυρι και 1 κουταλια της σουπας φυστικοβουτυρο
    -Πριν την προπονηση επιτρεπετα φυστικοβουτυρο.Πχ 1 ωρα πριν βρωμη-whey-φυστικοβουτυρο einai OK.
    You Will Respect My Authoritah!

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Aρα
    -Βραδυ πριν τον υπνο κατατζ μιαφετα τυρι και 1 κουταλια της σουπας φυστικοβουτυρο
    -Πριν την προπονηση επιτρεπετα φυστικοβουτυρο.Πχ 1 ωρα πριν βρωμη-whey-φυστικοβουτυρο einai OK.
    You Will Respect My Authoritah!

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    23-09-07
    Location
    Greece.
    Posts
    357

    Default

    αυτό που είπατε για το πρωινό,υπάρχει πρόβλημα να τρώμε για πρωινό φυστίκια με ψωμάκι ολικής [λεπτές φέτες]αλημένο με μέλι???γιατι το έχω κάνει αρκετές φορές.Πάντως και εγώ αυτήν στην μάρκα πέρνω απο φυστικοβούτηρο.πάντως η καλύτερη που έχω φάει είναι φυστικοβούτηρο με κομματάκια φυστικιών.
    pal

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    23-09-07
    Location
    Greece.
    Posts
    357

    Default

    αυτό που είπατε για το πρωινό,υπάρχει πρόβλημα να τρώμε για πρωινό φυστίκια με ψωμάκι ολικής [λεπτές φέτες]αλημένο με μέλι???γιατι το έχω κάνει αρκετές φορές.Πάντως και εγώ αυτήν στην μάρκα πέρνω απο φυστικοβούτηρο.πάντως η καλύτερη που έχω φάει είναι φυστικοβούτηρο με κομματάκια φυστικιών.
    pal

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-11-07
    Location
    .
    Posts
    149

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis123

    Απο τις πολυ καλες εταιριες.
    Εγω θα σου προτεινα να το καταναλωνεις γυρω απο τις ωρες τις προπονησεις.
    Πριν τον υπνο θα λιπωσεις, ναι μεν δεν εχει ζαχαρη αλλα εχει το φυσικο λιπος.

    Ας ακουσουμε βεβαια τις προτασεις των πιο ειδικων
    </blockquote id=quote>
    τι εννοεισ θα λιπωσεισ?αν εννοεισ οτι θα βαλεισ λιποσ δεν προκειτε να συμβει...ισα ισα που το βραδυ πρεπει να τρωμε υγιεινα λιπη ωστε να αργει να γινει αποροφηση των θρεπτικων συστατικων κατα την διαρκεια του υπνου και να μην μενουμε νηστικοι για ωρεσ κατι που ειναι πολυ βλαβερο για τουσ μυσ...
    +1 φυστικοβουτηρο πριν τον υπνο

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-11-07
    Location
    .
    Posts
    149

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis123

    Απο τις πολυ καλες εταιριες.
    Εγω θα σου προτεινα να το καταναλωνεις γυρω απο τις ωρες τις προπονησεις.
    Πριν τον υπνο θα λιπωσεις, ναι μεν δεν εχει ζαχαρη αλλα εχει το φυσικο λιπος.

    Ας ακουσουμε βεβαια τις προτασεις των πιο ειδικων
    </blockquote id=quote>
    τι εννοεισ θα λιπωσεισ?αν εννοεισ οτι θα βαλεισ λιποσ δεν προκειτε να συμβει...ισα ισα που το βραδυ πρεπει να τρωμε υγιεινα λιπη ωστε να αργει να γινει αποροφηση των θρεπτικων συστατικων κατα την διαρκεια του υπνου και να μην μενουμε νηστικοι για ωρεσ κατι που ειναι πολυ βλαβερο για τουσ μυσ...
    +1 φυστικοβουτηρο πριν τον υπνο

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-12-07
    Location
    egaleo, Greece.
    Posts
    34

    Default

    Πήγαινε σ'1 my market( πρώην metro)&αγόρασε το ταχίνι της εταιρίας χαιτογλ..(μην κάνουμε & διαφήμιση!) με πρεβιοτικές ίνες & χαμηλή περιεκτικότητα σε σακχαρα!!!

    Μακράν το καλύτερο & νοστιμότερο απ'όλα τα ταχινο-φυστικοβούτυρα που έχω δοκιμάσει!![:-chef].

    Έχει ανά 100gr.προιοντος
    πρωτείνη 17,8gr
    υδατάνθαρκες 3,5gr
    λιπαρά 39,8gr(!)
    προβιοτικες ίνες 31gr.

    Είναι παχύρευστο(&όχι σαν τα περισσότερα γλοιώδη υγρά[:-crazy] που κυκλοφορούν)&έχει μουσταρδί-μη σου πω σκατί:D-σόρρυ guys--καπάκι!

    PS.Δεν εχω καμία σχέση με την προαναφερόμενη εταιρία!Απλά το δοκίμασα&κόλλησα!!
    :D:D.

  21. #21

    Join Date
    10-07-11
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by jimaica View Post
    Λοιπον πριν λιγες μερες ανακλυψα σε γνωστο σουπερ μαρκετ Πειραια φυστικοβουτυρο χωρις ζαχαρη.Λεγετε calve peanut butter και περιεχει
    93% φυστικια
    vegetable fat
    vegetable oil
    salt
    Ειναι μακραν το καλυτερο που εχω βρει.γνωριζει καποιος κατι καλυτερο?
    Μπραβο σου,το αγορασα κι εγω και εχω να πω,οτι ειναι μακραν οτι καλυτερο εχω φαει.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •