Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 63
  1. #1

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default Arnold Classic 2008: Φωτορεπορτάζ από το Expo



    Επειδή η έκθεση (expo) στο Arnold Classic αποτελεί από μόνη της ένα τεράστιο γεγονός κατά το Arnold Weekend, δημιούργησα ξεχωριστό τόπικ για να αναφερθούμε σε αυτή.

    Η διοργάνωση όπως αναφέρθηκε ονομάζεται Arnold Sports Festival. Οι διαγωνισμοί bodybuilding, figure και fitness αποτελούν μόνο ένα μικρό τμήμα του τι γίνεται στη διάρκεια του αθλητικού αυτού φεστιβάλ.



    Και τις τρεις μέρες του φεστιβάλ, στον εκθεσιακό χώρο ο οποίος βρίσκεται κοντά στο αμφιθέατρο όπου έγιναν οι αγώνες του bodybuilding (αλλά σε άλλο κτήριο περίπου 5-10 λεπτά μακριά με το αυτοκίνητο), λάμβαναν χώρα διάφορα άλλα αθλήματα όπως άρση βαρών, powerlifting, πολεμικές τέχνες, ενόργανη γυμναστική, πυγμαχία, κτλ. Ο εκθεσιακός χώρος στο Columbus είναι πραγματικά τεράστιος και πέρα από τα αγωνίσματα αυτά, χωρούσε και την έκθεση.



    Στην έκθεση αυτή, εταιρίες με διατροφικά προϊόντα για αθλητές, εταιρίες αθλητικού ρουχισμού και πώλησης οργάνων γυμναστικής κατακλύζουν τον χώρο με τα περίπτερά τους και προσπαθούν πάση θυσία να τραβήξουν τα βλέμματα του κόσμου προσφέροντας δείγματα συμπληρωμάτων (από κομματάκια protein bars



    μέχρι μικρές συσκευασίες από λιποδιαλύτες κτλ, όλα τσαμπέ βέβαια), δωρεάν μπλουζάκια, κτλ. ή έχουν κοπέλες που χορεύουν ή γενικώς κάποιες εκδηλώσεις που τραβάνε την προσοχή του κόσμου.



    Πέρα από αυτό, πόλο έλξης αποτελούν οι ίδιοι οι αθλητές, οι οποίοι συνήθως βρίσκονται στα περίπτερα των εταιριών συμπληρωμάτων χορηγών τους, και υπογράφουν αυτόγραφα (επί πληρωμή σχεδόν πάντοτε).

    Υπολογίζεται ότι πάνω από 150.000 άτομα επισκέφθηκαν την έκθεση μέσα στο τριήμερο του Arnold Expo. Κοιτάξτε τι γινόταν μέσα στον εκθεσιακό χώρο:



    Σε ορισμένα περίπτερα υπήρχαν διαγωνισμοί δύναμης, όπως π.χ. πόση ώρα μπορεί κάποιος να κρατηθεί πάνω στο μονόζυγο χωρίς να πέσει;



    Η' πόσες επαναλήψεις μπορεί κανείς να κάνει με το kettlebell;



    Μέσα στον κόσμο διακρίναμε διάφορους αθλητές τους οποίους απλά μπορούσες να τους ζητήσεις να τους φωτογραφήσεις και δεν κανείς δεν αρνιόταν. Προσωπικά ήταν ένα από τα πράγματα που μου έκανε την πιο θετική εντύπωση σε αυτό το ταξίδι, η αμεσότητα, ευγένεια και επαγγελματισμός όλων τους, ακόμα και αυτών που δεν ήταν σε περίπτερα και είχαν πάει απλά ως επισκέπτες. Αποτελούν μέρος μιας "βιομηχανίας", και το γνωρίζουν καλά, και ξέρουν πώς να φερθούν στον κόσμο. Έβγαλα πάρα πολλές φωτογραφίες, ούτε ένας δεν "ξίνισε" όταν τους ζήτησα, ακόμα και σε φάσεις που μιλούσαν με άλλο κόσμο.

    Μέσα στο κοινό, μία από τις πρώτες αθλήτριες που είδαμε ήταν η Brigita Brezovac η οποία αν και δεν αγωνιζόταν, ήταν σε πολύ καλή κατάσταση:



    Πιο κάτω βρήκαμε το περίπτερο της εταιρίας που βγάζει το vitargo, αυτόν τον σύνθετο υδατάνθρακα που όμως υποτίθεται ότι απορροφάται πολύ πιο γρήγορα από τη γλυκόζη.



    Εκεί πιάσαμε λίγο την....κουβέντα:D, προσπαθούσα να βρω κάποιον να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνει το vitargo και πώς το κάνει. Τελικά βρέθηκε ένας κύριος που μου έδειξε κάτι διαγράμματα κτλ τα οποία υποτίθεται έπρεπε να με πείσουν. Μου εξήγησαν ότι λόγω σωστής ωσμοριακότητας που είναι ίδια με αυτή του στομάχου, αυτός ο συγκεκριμένος υδατάνθρακας απορροφάται πολύ πιο γρήγορα από τη γλυκόζη. Παρόλα αυτά εγώ θα περίμενα αυτό να φαίνεται και στο GI, όμως όταν ρώτησα ποιος είναι ο γλυκαιμικός του δείκτης, μου απάντησαν ότι "δεν έχει σημασία".:D Παρόλο που προσπάθησα να μάθω τι υδατάνθρακας είναι ακριβώς αυτός, μου είπαν ότι τον έχουν πατεντάρει και δεν μπορούν να πουν.:D Ενδιαφέρουσα εμπειρία πάντως!

    Λίγο πιο κάτω είδαμε την κυρία Denise-κοίτα-με-στα-μάτια-είπα-Masino [:-eyebrows] η οποία ήταν πολύ γλυκιά και πρόσχαρη από κοντά, μας είπε ότι δεν έχει έρθει στην Ελλάδα ποτέ και ότι θέλει οπωσδήποτε να την επισκεφθεί επειδή έχει ακούσει ότι είναι πολύ όμορφη χώρα (χμμμ....[:-eyebrows]). Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι, πάντως πιτσιρίκα δεν είναι έτσι όπως την είδα από κοντά...




    ...στα μάτια είπαμε!!!:D


    bodybuilders.gr @ The Arnold Classic 2008

  2. #2

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Όπως σας είπα, οι εταιρίες έκαναν το παν για να τραβήξουν κόσμο στα περίπτερά τους. Π.χ. εδώ μια κυρία φτιάχνει ένα protein shake για να το μοιράσει στον κόσμο.



    Στο περίπτερο της BSN όμως, η δουλειά αυτή γινόταν...αυτόματα [:-shades]



    Και αναρωτιέστε τι συμβαίνει όταν τελειώνει το syntha-6, τότε πολύ απλά...προσθέτουμε και άλλο (ούτε fredoccino να ήτανε) :D



    Ειδικά τώρα άμα έχεις και στο περίπτερό σου κάποιον που τον λένε Ronnie Coleman, τότε είναι αναπόφευκτο να περιμένεις στην ουρά για αρκετή ώρα για αυτόγραφο.



    Δίπλα στον Ronnie καθόταν η γυναίκα του με την οποία έχουν παντρευτεί πριν λίγους μήνες. Είναι όμορφη (πιο όμορφη από κάτι φώτος που είχαμε δει), πολύ καλή στο σώμα, αλλά το πιο σημαντικό, ήταν εκεί ως στοργική σύζυγος για να τον φροντίζει. Όπως βλέπετε εδώ, του ετοίμαζε τα γεύματα:



    και όχι μόνο αυτό, αλλά τον τάιζε καθώς αυτός υπέγραφε τα αυτόγραφα (!)



    O Ronnie είναι πολύ συμπαθής, είναι όπως ακριβώς τον βλέπουμε και τον ακούμε σε συνεντεύξεις, δεν ήταν ο τρομερά ογκώδης, αλλά ήταν γραμμωμένος στους πήχεις (και άρα και μέσα από την μπλούζα) όπως βλέπετε και στις φώτος.



    Συνεχίζοντας μέσα στην έκθεση, είδαμε την αθλήτρια του fitness Maggie Diubaldo



    αλλά και μια κούκλα από τα παλιά, μια κοπέλα που είχε κάνει πάταγο στον χώρο του fitness όταν ήταν στα 19-20 της, την πανέμορφη Ocean Bloom



    Λίγο πιο κάτω, μας "κόπηκαν τα πόδια" όταν είδαμε ότι υπήρχε περίπτερο με αυτή την πινακίδα:



    Ψάχνοντας στο τραπέζι ακριβώς μπροστά να δούμε τον "Θεό", είδαμε τον Frank Zane, τρεις φορές Mr. Olympia (1977, 1978, 1979) στα 65 του πλέον, να υπογράφει αυτόγραφα. Παρόλο που ο χρόνος δεν χαρίζεται σε κανέναν, ήταν εκεί, και είμασταν εκεί. Του σφίξαμε το χέρι, βγήκαμε φωτογραφία μαζί του και πήραμε και αυτόγραφο, μόνο και μόνο για το respect σε αυτά που έχει καταφέρει και για το πώς αντιμετωπίζει τη ζωή στα 65 του. Ήταν τυπικός θα έλεγα (δεν περιμένεις βέβαια αγάπες και χαρές από έναν 65χρονο), αλλά ήταν και ο μόνος που σε έβαζε να κάτσεις δίπλα του για να βγεις φωτογραφία και δεν γινόταν η δουλειά "στο όρθιο".



    Μετά από το σοβαρό αυτό διάγγελμα, περνάμε σε ένα ευχάριστο διάλειμμα για φαγητό. [:-eyebrows]




    bodybuilders.gr @ The Arnold Classic 2008

  3. #3

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Όπως σας είπα, οι εταιρίες έκαναν το παν για να τραβήξουν κόσμο στα περίπτερά τους. Π.χ. εδώ μια κυρία φτιάχνει ένα protein shake για να το μοιράσει στον κόσμο.



    Στο περίπτερο της BSN όμως, η δουλειά αυτή γινόταν...αυτόματα [:-shades]



    Και αναρωτιέστε τι συμβαίνει όταν τελειώνει το syntha-6, τότε πολύ απλά...προσθέτουμε και άλλο (ούτε fredoccino να ήτανε) :D



    Ειδικά τώρα άμα έχεις και στο περίπτερό σου κάποιον που τον λένε Ronnie Coleman, τότε είναι αναπόφευκτο να περιμένεις στην ουρά για αρκετή ώρα για αυτόγραφο.



    Δίπλα στον Ronnie καθόταν η γυναίκα του με την οποία έχουν παντρευτεί πριν λίγους μήνες. Είναι όμορφη (πιο όμορφη από κάτι φώτος που είχαμε δει), πολύ καλή στο σώμα, αλλά το πιο σημαντικό, ήταν εκεί ως στοργική σύζυγος για να τον φροντίζει. Όπως βλέπετε εδώ, του ετοίμαζε τα γεύματα:



    και όχι μόνο αυτό, αλλά τον τάιζε καθώς αυτός υπέγραφε τα αυτόγραφα (!)



    O Ronnie είναι πολύ συμπαθής, είναι όπως ακριβώς τον βλέπουμε και τον ακούμε σε συνεντεύξεις, δεν ήταν ο τρομερά ογκώδης, αλλά ήταν γραμμωμένος στους πήχεις (και άρα και μέσα από την μπλούζα) όπως βλέπετε και στις φώτος.



    Συνεχίζοντας μέσα στην έκθεση, είδαμε την αθλήτρια του fitness Maggie Diubaldo



    αλλά και μια κούκλα από τα παλιά, μια κοπέλα που είχε κάνει πάταγο στον χώρο του fitness όταν ήταν στα 19-20 της, την πανέμορφη Ocean Bloom



    Λίγο πιο κάτω, μας "κόπηκαν τα πόδια" όταν είδαμε ότι υπήρχε περίπτερο με αυτή την πινακίδα:



    Ψάχνοντας στο τραπέζι ακριβώς μπροστά να δούμε τον "Θεό", είδαμε τον Frank Zane, τρεις φορές Mr. Olympia (1977, 1978, 1979) στα 65 του πλέον, να υπογράφει αυτόγραφα. Παρόλο που ο χρόνος δεν χαρίζεται σε κανέναν, ήταν εκεί, και είμασταν εκεί. Του σφίξαμε το χέρι, βγήκαμε φωτογραφία μαζί του και πήραμε και αυτόγραφο, μόνο και μόνο για το respect σε αυτά που έχει καταφέρει και για το πώς αντιμετωπίζει τη ζωή στα 65 του. Ήταν τυπικός θα έλεγα (δεν περιμένεις βέβαια αγάπες και χαρές από έναν 65χρονο), αλλά ήταν και ο μόνος που σε έβαζε να κάτσεις δίπλα του για να βγεις φωτογραφία και δεν γινόταν η δουλειά "στο όρθιο".



    Μετά από το σοβαρό αυτό διάγγελμα, περνάμε σε ένα ευχάριστο διάλειμμα για φαγητό. [:-eyebrows]




    bodybuilders.gr @ The Arnold Classic 2008

  4. #4
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    Γιαννη εχεις κανει φοβερη δουλεια,μπραβο!
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    Γιαννη εχεις κανει φοβερη δουλεια,μπραβο!
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Γιαννηηηηηηηηηηηη θελουμε κ εμεις!!!!:D

  7. #7
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Γιαννηηηηηηηηηηηη θελουμε κ εμεις!!!!:D

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    04-11-07
    Location
    thessaloniki, thessaloniki, Greece.
    Posts
    449

    Default

    amazing!!!!
    ο Coleman οι κοπελες γενικα ολος ο αερας της americas.
    Σε ζηλεβω!!!

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    04-11-07
    Location
    thessaloniki, thessaloniki, Greece.
    Posts
    449

    Default

    amazing!!!!
    ο Coleman οι κοπελες γενικα ολος ο αερας της americas.
    Σε ζηλεβω!!!

  10. #10
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Ωραία πράγματα GRF :D...

    Πρωτεινη με τους κουβαδες... Ε ναι αμα ειναι να ταλαιπωρηθεις ([:-hearts] [:-fight]) όλη μερα στην έκθεση μην χαλασεις και τη διατροφή σου...
    Εδώ μας κερνάνε φυλλάδια με φωτογραφίες συμπληρωμάτων επάνω :D :D :D

    Ocean Bloom... παλιό αστέρι... τη θυμάμαι σε φωτογραφηση στο Flex πιτσιρίκα τότε με τι θαυμασμο την κοιταζα...

    Τρομερή διάπλαση η Brigita Brezovac απο τα λίγα που μπορώ να διακρινω [:-fight] [:-hypnotized]... δεν την ήξερα...

    Τέλεια όλα, πολύ ωραία εμπειρία...

  11. #11
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Ωραία πράγματα GRF :D...

    Πρωτεινη με τους κουβαδες... Ε ναι αμα ειναι να ταλαιπωρηθεις ([:-hearts] [:-fight]) όλη μερα στην έκθεση μην χαλασεις και τη διατροφή σου...
    Εδώ μας κερνάνε φυλλάδια με φωτογραφίες συμπληρωμάτων επάνω :D :D :D

    Ocean Bloom... παλιό αστέρι... τη θυμάμαι σε φωτογραφηση στο Flex πιτσιρίκα τότε με τι θαυμασμο την κοιταζα...

    Τρομερή διάπλαση η Brigita Brezovac απο τα λίγα που μπορώ να διακρινω [:-fight] [:-hypnotized]... δεν την ήξερα...

    Τέλεια όλα, πολύ ωραία εμπειρία...

  12. #12
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    ΓΙΑΝΝΗ ΕΓΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗ DENISE MASINO ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗ ΚΟΙΤΑΩ[:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy]
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #13
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    ΓΙΑΝΝΗ ΕΓΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗ DENISE MASINO ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗ ΚΟΙΤΑΩ[:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy]
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #14
    Pumping Iron panos24's Avatar
    Join Date
    13-03-07
    Location
    larisa, larisa, Greece.
    Posts
    581

    Default

    ματαρες η DENISE MASINO .
    mr o

  15. #15
    Pumping Iron panos24's Avatar
    Join Date
    13-03-07
    Location
    larisa, larisa, Greece.
    Posts
    581

    Default

    ματαρες η DENISE MASINO .
    mr o

  16. #16
    Junior Bodybuilder Αδωνις's Avatar
    Join Date
    21-02-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    143

    Default

    Μπράβο σας παιδιά μπράβο.Μιας και δεν μπορούμε να τα κάνουμε εμείς αυτά
    τα ταξίδια μας δίνετε μια εικόνα για το πώς θα ήταν εάν τα κάναμε.
    Keep up the good work.
    Όσο για την Denise Masino πρέπει να παράγει πολλά οιστρογόνα ο οργανισμός της για να έχει τέτοιο χρώμα ματιών.

  17. #17

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    2ο μέρος του αφιερώματος στην μεγάλη έκθεση του Arnold Classic 2008.



    Από την έκθεση δεν θα μπορούσε να λείπει η Ms. International 2008 και πρώην Ms. Olympia, η Yaxeni Oriquen η οποία μας υπέγραψε αυτόγραφο και μας έστειλε και χαιρετισμό στην κάμερά μας, ακριβώς μια μέρα μετά τη μεγάλη της νίκη. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ο όγκος των δικεφάλων της (εντυπωσιακός) και η έντονη φλεβικότητα στα χέρια της - δεν νομίζω ότι έχω ξαναδεί τόσο χοντρές φλέβες(!) Η Yaxeni μιλάει σπαστά αγγλικά (κατάγεται από τη Βενεζουέλα) και είναι λογικό να μην μπορείς να πεις και πολλά πράγματα μαζί της παρά μόνο τα τυπικά. Παρατήρησα επίσης κάτι ενδιαφέρον: όταν της ζήτησα να στείλει χαιρετισμό στο forum μας, είπε "βεβαίως" και στάθηκε πίσω και προτού αρχίσει να μιλάει, έφτιαξε στα γρήγορα τα μαλλιά της. :D Δεν είδα κάποια άλλη να το κάνει αυτό. Οι λατίνες παραμένουν κοκέτες, ακόμα και πίσω από την φλέβα και τη μυϊκότητα.



    Ακριβώς δίπλα της ήταν μια αθλήτρια με αρκετή ιστορία, η Tazzie Colomb. Εντυπωσιακά μυϊκή, παρόλα αυτά, ίσως παραπάνω από όσο χρειαζότανε και γι'αυτό λογικά "καταποντίστηκε" εκτός πρώτης εξάδας. Η επιλογή του χτενίσματος κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν την βοηθάει και πάρα πολύ στο θέμα της θυληκότητας, παρόλα αυτά οφείλουμε να σεβαστούμε την επιλογή των γυναικών αυτών να δείχνουν όπως αυτές το επιλέγουν.



    Λίγο πιο κάτω ο "τρομακτικός" Toney Freeman ο οποίος ήταν ο μοναδικός αθλητής που είδα από αυτούς που κατεβαίναν το ίδιο απόγευμα στους αγώνες των ανδρών. Πραγματικά τεράστιος, ψηλός, και σε contest shape, ο τύπος που δεν θες να πετύχεις σε στενά σκοτεινά σοκάκια![:-cowboy]



    Το δέος μας έφτασε στα ύψη όταν αντιληφθήκαμε ποιος ήταν αυτός ο μαζεμένος κύριος που υπέγραφε αυτόγραφα.



    Για όσους δεν τον αναγνωρίσατε, και όμως δεν είναι άλλος από τον 3 φορές Mr. Olympia (1967, 1968, 1969) Sergio Oliva. Είναι πλέον 67 ετών, με τον αμείληκτο χρόνο να έχει αφήσει το αποτύπωμα πάνω του. Δυστυχώς στο τραπεζάκι του υπήρχαν μόνο 2-3 άτομα που περιμέναν για αυτόγραφο, ίσως το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου να μην ήξερε καν ποιος είναι αυτός ο ηλικιωμένος κύριος που με δυσκολία προσπαθεί να βάλει την υπογραφή του σε φωτογραφίες με ξεθωριασμένα χρώματα. Εμείς του σφίξαμε το χέρι και του ζητήσαμε να μας υπογράψει για το forum, πράγμα που έκανε.



    Ένας άλλος θρύλος του bodybuilding βρισκόταν λίγο πιο κάτω. Παρόλο που πλέον τα μαλλιά και τα μουστάκια δεν είναι μαύρα, ο Ed Corney ήταν και αυτός στην έκθεση!



    Εν τω μεταξύ, ο πόλεμος συμπληρωμάτων και τσάμπα samples γίνεται όλο και πιο έντονος, με ορισμένους να σκαρφίζονται μέχρι και αυτό που βλέπετε εδώ για να τραβήξουν την προσοχή του κόσμου:



    Μέσα στο κοινό διακρίναμε την Σουηδή bodybuilder Marika Johansson. Δια της βίας [:-shades] αποκόψαμε τη ροή του κόσμου μόνο και μόνο για να τη φωτογραφήσουμε, πράγμα το οποίο δέχθηκε αμέσως, παρόλο που εκείνη τη στιγμή κατευθυνόταν κάπου αλλού.



    Ακριβώς λίγο πιο κάτω ήταν το περίπτερο του bodybuilding.com που όπως φαντάζεστε ήταν γεμάτο από κόσμο.



    Είχαμε επίσης τη χαρά να περάσουμε μπροστά από εκεί που στεκόταν η 2η Fitness International, Jen Hendershott. Σύγκρινε για πλάκα τους κοιλιακούς της με ένα παιδί που έβγαινε φωτογραφία μαζί του, και για πλάκα έκανε ένα "γκρρρ" σφίγγοντας τους κοιλιακούς της. Ο καφρούλης GRF [:-eyebrows] εκμεταλλευόμενος τη στιγμή, της είπε "do it again Jen" (για τον Mazda το είπα που κοιτάζει την Denise Masino στα μάτια, σας το ορκίζομαι :D), και ιδού το αποτέλεσμα:



    Οι θαμώνες του bodyspace και του bodybuilding.com θα αναγνωρίζουν την κοπελιά που ακολουθεί (MsFitness68)[:-shades]



    Αυτουνού εδώ η φάτσα ήταν κάπως γνωστή, παρόλα αυτά δεν θυμάμαι ποιος είναι. Μήπως γνωρίζει κανείς;



    Δεν ξέρω αν ανέφερα ότι η expo ήταν γεμάτη από άσχημες και αγύμναστες κοπέλες; Το ξανάπα; [:-shades]



    Μια ακόμα εντυπωσιακή παρουσία ήταν και η αθλήτρια του fitness Larissa Reis.



    (συνεχίζεται)


    bodybuilders.gr @ The Arnold Classic 2008

  18. #18
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF


    ...........(συνεχίζεται)

    bodybuilders.gr @ The Arnold Classic 2008
    </blockquote id=quote>

    'Αντε να μας τελειώσεις ...:D :D :D

    Δίπλα στην Tazzie Colomb φαίνεται η Debbie Bramwell ή κάνω λάθος ??
    Εντυπωσιακά μυώδης η Tazzie Colomb ...:D

  19. #19
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ Γιάννη στα μάτια κοιτάζω...[:-devil][:-devil][:-devil][:-fight]

    Πιο πολύ μου αρέσει η ΜΑΡΙΚΑ Γιόχανσον.

    "Μαρίκα μου, μια αθλήτρια έχει το ίδιο όνομα με σενα. Λες να βρούμε και κανένα αθλητή Κωσταντίνο;!"
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  20. #20
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-11-07
    Location
    .
    Posts
    149

    Default

    ευχαριστουμε GRF που μασ εδωσεσ μια ιδεα για το τι γινετε εκει...παντωσ εχει ματαρες η DENISE MASINO..
    χε...χε...χε....

  21. #21

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Ένας ακόμα μεγάλος bodybuilder ήταν στο Arnold Classic, και αυτός δεν ήταν άλλος από τον Flex Wheeler. Πολύ χαβαλές, χαμογελαστός, γενικά πολύ "άτομο", και όπως βλέπετε σε δυνατή κατάσταση ακόμα και σήμερα..:



    Την επόμενη φώτο την αφιερώνω στη Νατάσα :D που ξέρω ότι είναι μεγάλη fan της γλυκύτατης Timea Majorova:



    Οι κοπελιές του forum ίσως χαρούν όταν δουν τον "γλυκούλη" Victor Martinez να υπογράφει αυτόγραφα! Και αυτός πάρα πολύ συμπαθής και χαμογελαστός. Κυκλοφορούσε με πατερίτσα λόγω του τραυματισμού στο πόδι του που τον άφησε εκτός του Arnold Classic. Τον ρώτησα "πώς πάει το πόδι σου;" και μου λέει "καλύτερα, ευχαριστώ πολύ". Του είπα "εύχομαι να σε ξαναδούμε σύντομα στη σκηνή" και μου απαντάει "και εγώ το εύχομαι, κανείς δεν θέλει να είναι τραυματισμένος"! (Διάλογος με ιδιαίτερη βαρύτητα όπως είδατε [:-shades])


    Και ναι, ακριβώς δίπλα στον "Βίκτωρα" υπέγραφε αυτόγραφα η Monica Brant! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D



    Είχα ακούσει διάφορα για το πόσο όμορφη είναι, πόσο ωραίο δέρμα έχει, κτλ. Σκέφτομαι ότι μακάρι να την είχα συναντήσει παλαιότερα, διότι τώρα μου έμεινε μια σχετικά γλυκόπικρη γεύση, ίσως επειδή οι προσδοκίες μου ήταν υπέρμετρα μεγάλες (+ η τσιριχτή της φωνή με αποτελείωσε [:-shades]). Σίγουρα παραμένει μια όμορφη και γυμνασμένη κοπέλα, όμως είδα και πιο εντυπωσιακές παρουσίες στην έκθεση. Ίσως η εποχή της να έχει πια περάσει, και πλέον άλλες κοπέλες να ακτινοβολούν πλέον περισσότερο από αυτήν, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι λίγο πολύ αυτή ήταν που τα ξεκίνησε όλα, αυτή ήταν που την είχαν και την έχουν ακόμη πρότυπο τόσες πολλές κοπέλες. Κατά τ'άλλα έχω να πω ότι ήταν πάρα πολύ συμπαθής και φιλική (τη ρώτησα και είπε ότι πιθανώς θα κατέβει στο επόμενο Olympia), σωματικά σε άψογη κατάσταση και μάλιστα μας μίλησε με χαρά και στην κάμερά μας και υπέγραψε αυτόγραφο για το forum:



    Και τώρα παρακαλώ τις γυναίκες του forum να αποχωρήσουν, και να παραμείνουν μόνο οι άντρες. Ευχαριστώ :D:



    Ναι, η Melissa-κοίτα-με-και-εμένα-στα-μάτια-λέμε-Detwiller ήταν εκεί. Δυστυχώς το χαμόγελό της ήταν εντελώς ψεύτικο και για τις ανάγκες της φωτωγραφίας, καθώς εκείνη την ώρα στεκόταν σοβαρή και μίλαγε με κάποιον εκεί στο περίπτερο. Πάντως, ούτε και αυτή αρνήθηκε ή δυσανασχέτησε, απλά εντυπωσιάστηκα από το πόσο μελετημένες έχουν τις εκφράσεις των προσώπων τους όταν ποζάρουν για φωτογραφίες. Δεν πλησίασα περισσότερο κοντά της, διότι πήρα τηλέφωνο σπίτι μου και ρώτησα αν θέλουμε πεπόνια, αλλά μου παν ότι έχουμε και έτσι προχώρησα στο επόμενο περίπτερο :D, όπου βρισκόταν ένας ακόμα θρύλος του bodybuilding, o Lee Labrada:



    Και για να μην ξεχνάμε τον πόλεμο των συμπληρωμάτων, σε αυτό εδώ το περίπτερο προσφέραν δείγματα από ιχθυέλαιο σε μπουκαλάκι. Πιάσαμε την κουβέντα με τον κύριο που ήταν εκεί, και μας πληροφόρησε ότι το λάδι το παίρνουν από σολωμούς της Νορβηγίας. Ρώτησα ακριβώς πώς παίρνουν το λάδι από τα ψάρια, και μου έδειξε με τα χέρια του πώς περνάει το ψάρι μέσα από μια πρέσσα και συμπιέζεται και τρέχει το λάδι από κάτω....[:-skull]


  22. #22

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Στο περίπτερο της MuscleTech γινόταν χαμός.



    Ο λόγος; Ο κόσμος έκανε ουρά για να πάρει αυτόγραφο από τον τρέχοντα Mr. Olympia Jay Cutler, ο οποίος όπως βλέπετε ήταν ίσως ο πιο τεράστιος bodybuilder που είδαμε σε όλη την έκθεση (ήταν βέβαια και σε κατάσταση off-season και αυτό βοηθάει όσο να ναι).



    Κάπου εκεί δίπλα, υπέγραφε αυτόγραφα και ένας άλλος γνωστός-άγνωστος της ίδιας εταιρίας, o Darrem Charles!



    Μια άλλη αθλήτρια που συναντήσαμε και φωτογραφίσαμε ήταν η sexy Lisa Bickels:



    Εδώ απλά σήκωσα τη φωτογραφική μου μηχανή να την ξεσκονίσω και είδα απέναντί μου να παίρνει πόζα αυτή η κοπέλα, ε και τι να κάνω για να μην την απογοητεύσω, την έβγαλα φώτο [:-eyebrows]:



    Τέλος, είδα και ένα αδύνατο κοριτσάκι να στέκεται πίσω από ένα τραπέζι και ο περισσότερος κόσμος να την προσπερνάει.



    Η κοπέλα που περνούσε σχεδόν απαρατήρητη δεν ήταν άλλη από την Pauline Nordin. Πρέπει να ήμουν ο μοναδικός εκείνη τη στιγμή που πήγε και της μίλησε και της ζήτησε να τη φωτογραφίσει. Ο περισσότερος κόσμος εκεί κοντά περίμενε στην ουρά για να πάρει ένα τσάμπα μπλουζάκι από το διπλανό τραπέζι. Η Pauline Nordin είναι πολύ γλυκιά από κοντά, με ωραία χαρακτηριστικά στο πρόσωπο, όχι τόσο εντυπωσιακά όμορφη όπως την βλέπουμε στις φώτος αλλά σίγουρα μια ωραία κοπελίτσα. Γιατί λέω κοπελίτσα; Διότι είναι μικρή σε ηλικία και το καταλαβαίνεις και από την εμφάνιση, αλλά και από την ομιλία, συν το ότι με τα ρούχα τουλάχιστον φαινόταν ιδιαίτερα λεπτή. Παρόλα αυτά, τα φαινόμενα απατούσαν, διότι όταν την έβγαλα φωτογραφία, έβγαλε αυτό που φορούσε από πάνω και κοιτάξτε πώς ήταν από μέσα (για σένα Μαριάνα :D):



    Δεν ξέρω που τον είχε κρυμμένο αυτόν τον δικέφαλο!:D Μετά πιάσαμε την κουβέντα αφού δεν υπήρχε άλλος τριγύρω και πήρα το τηλεφωνό της :D...εεε...εννοώ ότι τη ρώτησα πότε θα ξανακατέβει σε αγώνες και μου είπε ότι "τέρμα οι αγώνες, δεν ξανακατεβαίνω, θα ασχοληθώ με άλλα πράγματα στη ζωή μου όπως modeling και personal training". Της λέω "μήπως σταματάς επειδή έφτασες κάπου και θα έπρεπε να πάρεις αρκετό 'πράμα' για να ανέβεις περισσότερο;" και μου απαντάει "όχι, διότι έτσι και αλλιώς εγώ έκανα figure και δεν είχα ποτέ σκοπό να περάσω σε επίπεδο bodybuilding. Σταματάω επειδή δεν θέλω να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου περπατώντας απλά σε μια σκηνή με ψηλά τακούνια. Τι διαφορά έχει από τα καλλιστεία δηλαδή;".

    Κάπου εκεί κούνησα το κεφάλι μου, και μην ξέροντας τι να πω, την χαιρέτησα και στάθηκα στην ουρά για τσάμπα μπλουζάκι...:D

    Θα κλείσουμε με μια μικρή γεύση από Ελλάδα. Στο Arnold Fitness Expo γινόντουσαν διάφορα αγωνίσματα σε διπλανές αίθουσες και ένα από τα αγωνίσματα αυτά ήταν η άρση βαρών. Οι διοργανωτές για να τιμήσουν τους μέχρι σήμερα Ολυμπιονίκες είχαν βάλει στον χώρο της έκθεσης έναν μεγάλο πίνακα με διάφορα μεγάλα αστέρια της άρσης βαρών από την πρώτη Ολυμπιάδα μέχρι και σήμερα. Όχι, δεν υπήρχε ο Πύρρος Δήμας στις φωτογραφίες, αλλά υπήρχε ο Δημήτρης Τόφαλος, Ολυμπιονίκης στη Μεσολυμπιάδα του 1906. Προσέξτε που τον γράφουν Tofolas αντί για Tofalos. :D



    Κάπου εδώ έφτασε στο τέλος του το φωτογραφικό αφιέρωμα στο Arnold Classic 2008 και στην Arnold Fitness Expo 2008. Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για όλα τα καλά λόγια που γράφετε. Κάνατε αυτή την "τρέλα" που κάναμε να πιάσει τόπο. Το ξέρω ότι μπορεί κάποιοι να ενοχλούνται να διαβάζουν συνεχή "μπράβο" και "μπράβο", ζητώ συγνώμη αν ενοχλήθηκε κανείς, αλλά το υλικό όπως βλέπετε ήταν πάρα πολύ και δεν ήταν δυνατό να το ανεβάσω μια και καλή πάνω. Υπάρχουν ακόμα κάποια video που είναι από τη σκηνή στους αγώνες, αλλά είναι μέτριας ποιότητας και θα δούμε αν θα τα ανεβάσουμε και αυτά.

    Ως κατακλείδα θέλω να αναφέρω το εξής. Παλιά πριν χρόνια είχα επικοινωνία με ένα παιδί που είχε επισκεφθεί το Arnold Classic και μου είχε περιγράψει την φανταστική ατμόσφαιρα. Νόμιζα ότι υπερέβαλλε σε κάποιο βαθμό. Έπρεπε να πάω ο ίδιος για να καταλάβω ότι όχι μόνο δεν υπερέβαλλε, αλλά και λίγα είχε πει![:-shades] Όποιου του δοθεί η ευκαιρία κάποια στιγμή να βρεθεί στο Columbus, να μην την χάσει, είναι κάτι που αξίζει τα λεφτά του πραγματικά, τουλάχιστον για όσους αγαπάνε αυτό το άθλημα. Θα θυμηθείτε τα λόγια μου...![:-graduate]


    bodybuilders.gr @ The Arnold Classic 2008

  23. #23

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by princess
    Δίπλα στην Tazzie Colomb φαίνεται η Debbie Bramwell ή κάνω λάθος ??
    </blockquote id=quote>

    Καλά βλέπεις αετίνα...!:D

  24. #24

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    Εγώ Γιάννη στα μάτια κοιτάζω...[:-devil][:-devil][:-devil][:-fight]
    </blockquote id=quote>

    Τι πάθατε όλοι με τα μάτια της ρε; Εγώ είμαι σίγουρος ότι φορούσε μαστούς επαφής....εεεε φακούς ήθελα να πω [:-eyebrows]

    <blockquote id=quote>Quote:
    Πιο πολύ μου αρέσει η ΜΑΡΙΚΑ Γιόχανσον.

    "Μαρίκα μου, μια αθλήτρια έχει το ίδιο όνομα με σενα. Λες να βρούμε και κανένα αθλητή Κωσταντίνο;!"
    </blockquote id=quote>

    LOOL

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-03-06
    Location
    athens
    Posts
    1,358

    Default

    κοινώς ήταν όλοι σχεδόν εκεί!!!

    απίστευτο όλοι αυτοί μαζεμένοι να τους βλέπεις live!γιάννη εντυπωσιακή δουλειά!

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Απίστευτη φάση!
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  27. #27
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-02-08
    Location
    .
    Posts
    148

    Default

    απιστευτες φωτο!!

    ευγε!

  28. #28
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    31-01-08
    Location
    LonDoN, United Kingdom.
    Posts
    168

    Default

    Πολύ ωραίες φωτογραφίες και ακόμα καλύτερη περιγραφή...Μπράβο! [:-apple]
    , !

  29. #29
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]





    PS :τα ματια παντως πολυ πρισμενα ειναι να ρθει να τα κοιταξουμε:D

  30. #30
    Pumping Iron
    Join Date
    23-09-07
    Location
    Greece.
    Posts
    357

    Default

    Ευχαριστούμε για τον κόπο σου.Θα ήθελα να μου πείς πώς είναι ο Jay Cutler σαν χαρακτήρας γιατι μου μοιάζει αρκετα'μούχλας'και'κρυόκολος'!!!!
    pal


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •