Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 21 of 21
  1. #1
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default Η Διατροφή Μου - Τι Πρέπει Να Αλλάξω ;

    Καλησπερα σας..!
    Θελω μια βοηθεια σχετικα με την διατροφη μου...!
    Ειμαι 1.85 και 85-86 κιλα...!
    Θελω να κανω γραμμωση (και κυριως να χασω ΛΙΠΟΣ απο την περιοχη της Κοιλιας)...!

    Η Διατροφη μου εχει ως εξης:
    (Πριν το πρωϊνο μου περνω 5 αμινοξεα)
    08:00 : 100γρ. Βρωμη , Εναμιση Σκουπ Whey Protein και 3 ασπραδια αυγων(βραστα)
    11:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    14:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    17:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    18:00 - 20:00 Προπονηση Στο Γυμναστηριο
    20:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    22:30 : 8 Ασπραδια Αυγων (βραστα)

    Το Ρυζι(Basmati) Το Ζυγιζω ωμο στα 200γρ. και το μυραζω στα 4γευματα
    Το Κοτοπ.Στηθ.Ψητο.Επισης Το ζυγιζω ωμο στα 800γρ. και το μυραζω στα 4 γευματα!!

    Μιση Ωρα πριν την προπονηση , 1 πρασινο μηλο και 5 αμινοξεα (Aminostrong)
    Η Πρωτεϊνη Ειναι 100% Whey Gold Standard (optimum)

    καθε μερα στο γυμναστηριο κανω 15-20 λεπτα διαδρομο στην αρχη και 30 λεπτα στο τελος...!

    την κανω ειδη την διατροφη σχεδον 20 μερες και μπορω να πω οτι δεν εχω δει και τρελη διαφορα πανω μου...!

    Βασικα Θελω να ειμαι ετοιμος με το σωμα μου...Τελος Μαϊου...!
    Ειμαι Σε Καλο Δρομο η πρεπει να αφαιρεσω Υδανταθρακες...??!

    Δωστε μου τα φωτα σας...
    Ευχαριστω...Θα περιμενω τις απαντησεις σας....!!!

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Η διατροφή σου έιναι καλή.

    Αύξησε την αερόβια στο τέλος στα 45 λεπτά. Αφου κάνεις δίαιτα ήδη ένα μήνα, πάρε και κάποιο θερμογεννητικό.

    Καλή επιτυχία απο μένα!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Πολυ καλη η διατροφη σου θα σου προτεινα να βγαλεις το ρυζι απο τα μισα γευματα οποτε να ζυγισεις 100γρ ωμο και να το χωρισεις στα 2 ακομα καλυτερα θα ηταν αν μπορουσες να το αντικαταστισεις με καφε ρυζι και στα αλλα 2 γευματα μπορεις να βαλεις πατατα 150γρ στο καθε ενα σε μια απο τις σαλατες σου βαλε και μια κουταλια ελαιολαδο για να εχεις και καλο λιπος καποια στιγμη μπορεις να βγαλεις σε καποια γευματα το κοτοπουλο και να βαλεις ψαρι στη θεση του οταν βλεπεις και κολας μειωνε λιγο τους υδατανθρακες σου εξισου σε καθε γευμα επισης καλο θα ηταν να ακολουθησεις και την συμβουλη του Σταυρου (Mazda 6) καλη επιτυχια και απο μενα!!

  4. #4
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default

    Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

    Οσο για λιποδιαλυτες εχω αγορασει,τους ειχα ξεκηνησει(για 3μερες)
    αλλα αυτος απτο γυμναστηριο με ειπε να τους σταματησω...και να τους ξανα ξεκηνησω απο μεσα απριλιου μεχρι τελη μαϊου....
    Γιατι με λεει αν τους παρεις τωρα θα κανεις 50% δουλεια..
    Ενω αν τους παρω μετα Που θα εχει στρωσει και ο μεταβολισμος μου,θα εχω χασει και αρκετο λιπος με λεει θα κανεις 100% δουλεια...!

    Ισχυει αυτο?
    Η να τους ξεκηνησω απο τωρα???!

    Οσο για την αεροβια οπως ειπα κανω 15-20 λεπτα για αρχη και 30λεπτα στο τελος...
    απλα ξεχασα να αναφερω οτι 2φορες την βδομαδα κανω και 20-30λεπτα ποδηλατο στο τελος+τα 30 λεπτα του διαδρομου..!

    Η Να το κανω στανταρ 45λεπτα (καθε μερα) μονο διαδρομο στο τελος???!!

    Και για το λαδι βαζω 1 κουταλια του γλυκου ελαιολαδο στο γευμα της σαλατα(στις 11:00)

    Τωρα λεω να την κανω την διατροφη για καμια 10αρια μερες ακομα και μετα να κανω αλλαγες +αυτα που ειπατα μερικα...+να προσθεσω και συκωτι???!

  5. #5
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Livas_D

    Καλησπερα σας..!
    Θελω μια βοηθεια σχετικα με την διατροφη μου...!
    Ειμαι 1.85 και 85-86 κιλα...!
    Θελω να κανω γραμμωση (και κυριως να χασω ΛΙΠΟΣ απο την περιοχη της Κοιλιας)...!

    Η Διατροφη μου εχει ως εξης:
    (Πριν το πρωϊνο μου περνω 5 αμινοξεα)
    08:00 : 100γρ. Βρωμη , Εναμιση Σκουπ Whey Protein και 3 ασπραδια αυγων(βραστα)
    11:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    14:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    17:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    18:00 - 20:00 Προπονηση Στο Γυμναστηριο
    20:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    22:30 : 8 Ασπραδια Αυγων (βραστα)

    Το Ρυζι(Basmati) Το Ζυγιζω ωμο στα 200γρ. και το μυραζω στα 4γευματα
    Το Κοτοπ.Στηθ.Ψητο.Επισης Το ζυγιζω ωμο στα 800γρ. και το μυραζω στα 4 γευματα!!

    Μιση Ωρα πριν την προπονηση , 1 πρασινο μηλο και 5 αμινοξεα (Aminostrong)
    Η Πρωτεϊνη Ειναι 100% Whey Gold Standard (optimum)

    καθε μερα στο γυμναστηριο κανω 15-20 λεπτα διαδρομο στην αρχη και 30 λεπτα στο τελος...!

    την κανω ειδη την διατροφη σχεδον 20 μερες και μπορω να πω οτι δεν εχω δει και τρελη διαφορα πανω μου...!

    Βασικα Θελω να ειμαι ετοιμος με το σωμα μου...Τελος Μαϊου...!
    Ειμαι Σε Καλο Δρομο η πρεπει να αφαιρεσω Υδανταθρακες...??!

    Δωστε μου τα φωτα σας...
    Ευχαριστω...Θα περιμενω τις απαντησεις σας....!!!
    </blockquote id=quote>

    Καταρχην καλημερα σας...!!!
    Θελω οπως και δηποτε την βοηθεια σας εδω περα...γιατι θα με σκασει ο αλλος(Ο γυμναστης μου απο το γυμναστηριο)...!!!
    μεχρι τωρα εκανα την παραπανο διατροφη...με την μονη διαφορα το ρυζι αντι να μου το κατεβασει μου το πηγε στα 270γρ.(ωμο)..με αποτελεσμα να μην χανω καθολου...!!
    Το Προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω πολυ χρονο, μεχρι το καλοκαιρι(ιουνιο δλδ)..
    Ουτε λιποδιαλυτη με αφηνει να παρω...με λεει ειναι ακομα πολυ νωρις...!!
    και κανω κοντα 3μηνες αυτο το προγραμμα...εχω χασει μονο 1κιλο και κοιλια παρα μα παρα πολυ ελαχιστα...!!

    για να αρχισω να χανω....ποσο πρεπει να κατεβασω το ρυζι μου?
    τωρα το πηγα απο μονος μου στα 180γρ.μεχρι τελος βδομαδας και μετα λεω να το παω στα 120γρ. για μια βδομαδα...!
    και να ξεκηνησω και τους λιποδιαλυτες που εχω(Arson απο Muscle asylum project...καλη ειναι αυτοι ξερει κανεις?)????
    και μετα να κατεβασω το ρυζι στα 100γρ.με 90γρ.!
    και το κοτοπουλο σταθερο στα 800γρ.!
    και το πρωινο μου το αλλαξα...και τρωω μονο πρωτεϊνη με μια μπανανα...!
    Πειτε εσεις που ξερετε πολλα παραπανω τι πρεπει να κανω για να χασω την κοιλια...!!!!????!

    Και ενα δευτερο ερωτημα που εχω:
    Τους λιποδιαλυτες πως πρεπει να τους περνω?
    ενα το πρωϊ πριν το γευμα η αμεσω μετα?
    και πριν τα αμινοξεα η αμεσω μετα τα αμινοξεα?η να εχουν λιγα λεπτα καθυστερηση?

    και τριτη και τελευταια απορια:
    Για πρωτεϊνη παιρνω optimum 100% whey(μαυρο κουτι),καλη ειναι ετσι?
    αμινοξεα επερνα τα X-treme Aminostrong και τωρα πηρα τα Superior Amino 2222 tabs....!
    και τωρα τελειωνουν....Ποια ειναι καλυτερα να παρω απο αυτα τα δυο...?
    η αν ξερετε κανενα καλο να προτεινετε...!

    και απο πολυβιταμινες θελω να παρα την VITAL Q10..καλη ειναι αυτη? αξιζει η τζαμπα θα την παρω?!


    Και οσο για αεροβια τωρα πηγαινω στις 13:00 με 2:00 το μεσσημερι και κανω αεροβια μονο...ποληλατο 30λεπτα και 25λεπτα διαδρομο...!
    και μετα παω το απογευμα και κανω 15λεπτα διαδρομο και στο τελος 30λεπτα ποδηλατο!!

    Παραπανω δεν νομιζω να χρειαζεται η αρεροβικη ??!

    και ειχα αλλαξει και λιγο καιρο την διατροφη εβαλα ψαρι(μπακαλιαρο)..με πατατα βραστη ...αλλα παλι με ειχε υψηλα επιπεδα υδανταθρακα...(430γρ. πατατα ωμη)....!!!

    Γι'αυτο θελω την βοηθεια σας.. με εχουν μεινει 2 με 2,5μηνες!!!
    για να χασω την κοιλια μου.....!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Αφου εκανες διαιτα γιατι σου ανεβασε τον υδατανθρκα; κανονικα επρεπε να στο μειωσει τελος παντων ασε το ρυζι σου στα 200γρ οπως το ειχες στην αρχη πριν στο ανεβασει για καμια βδομαδα ακομα και μετα μειωσε το κατα 25% γι κανα 2 βδομαδες και αφαιρεσε τα 2 ρυζια και βαλε στην θεση τους την αντιστοιχη ποσοτητα υδατανθρακα σε πατατα μετα αναλογως αν βλεπεις θετικα αποτελεσματα συνεχισε με 25% μειωση σε καθε αλαγη η αλλιως μειωνε περισοτερο εσυ θα το κρινεις αναλογως με την εικονα που βλεπεις στον καθρεφτη (προσοχη ομως μην αγχωθεις και κοψεις παρα πολυ τον υδατανθρκα γιατι το αποτελεσμα που θα δεις στο τελος δεν θα σου αρεσει καθολου) σε καθε αλαγη που θα κανεις βγαζε ενα ρυζι και βαζε πατατα και βγαζε ενα κοτοπουλο και βαζε μπακαλιαρο αεροβια αν εχεις χρονο το πρωι καλο θα ηταν να κανεις (με αδειο στομαχι) καλη επιτυχια!!

  7. #7
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VR2

    Αφου εκανες διαιτα γιατι σου ανεβασε τον υδατανθρκα; κανονικα επρεπε να στο μειωσει τελος παντων ασε το ρυζι σου στα 200γρ οπως το ειχες στην αρχη πριν στο ανεβασει για καμια βδομαδα ακομα και μετα μειωσε το κατα 25% γι κανα 2 βδομαδες και αφαιρεσε τα 2 ρυζια και βαλε στην θεση τους την αντιστοιχη ποσοτητα υδατανθρακα σε πατατα μετα αναλογως αν βλεπεις θετικα αποτελεσματα συνεχισε με 25% μειωση σε καθε αλαγη η αλλιως μειωνε περισοτερο εσυ θα το κρινεις αναλογως με την εικονα που βλεπεις στον καθρεφτη (προσοχη ομως μην αγχωθεις και κοψεις παρα πολυ τον υδατανθρκα γιατι το αποτελεσμα που θα δεις στο τελος δεν θα σου αρεσει καθολου) σε καθε αλαγη που θα κανεις βγαζε ενα ρυζι και βαζε πατατα και βγαζε ενα κοτοπουλο και βαζε μπακαλιαρο αεροβια αν εχεις χρονο το πρωι καλο θα ηταν να κανεις (με αδειο στομαχι) καλη επιτυχια!!
    </blockquote id=quote>
    φιλε μου..!
    ωραια τα λες...αλλα πως θα υπολογισω την αντοιστοιχη ποσοτητα υδανταθρακων στην πατατα?
    γιατι δεν ξερω ποσο παει στα 100γρ. πατατα ο υδανταθρακας που περιεχει!

    και αυτο που μου λες,βγαζω ενα κοτοπουλο,βαζω μπακαλιαρο...!
    πειραζει αν το πηγαινω π.χ μια βδομαδα κοτα-ρυζι και την αλλη βδομαδα ψαρι-πατατα...!
    γιατι το να τα μαγειρευω και ψαρι και κοτοπουλο και ρυζι και πατατα για μια μερα...δεν εχω με τιποτα τον χρονο..!

    και οταν λες μην αγχωθω και κατεβασω πολυ τον υδανταθρακα...δεν θα μου αρεσουν τα αποτελεσματα..εννοεις οτι κοβεις πολυ,αδυνατιζεις πολυ ή δεν κανεις καθολου δουλεια...?!?!?!

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Livas_D


    φιλε μου..!
    ωραια τα λες...αλλα πως θα υπολογισω την αντοιστοιχη ποσοτητα υδανταθρακων στην πατατα?
    γιατι δεν ξερω ποσο παει στα 100γρ. πατατα ο υδανταθρακας που περιεχει!
    </blockquote id=quote>

    πατατα ζυγισμενη ψητη με φλουδα (100γρ)
    http://www.nutritiondata.com/facts-C00001-01c20ig.html
    πατατα ζυγισμενη ωμη με φλουδα (100 γρ)
    http://www.nutritiondata.com/facts-C00001-01c20f4.html
    You Will Respect My Authoritah!

  9. #9
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Και αυτο γινεται αλλα καποια στιγμη αφαιρεσε τελειως το ρυζι και μεινε με πατατα αν αφαιρεσεις πολυ αποτομα τον υδατανθρακα θα ριξεις το μεταβολισμο σου και δεν θα χανεις λιπος παροτι θα τρως λιγο γι αυτο πρεπει να κανεις σταδιακες αλαγες βεβαια το ποσο υδατανθρακα χρειαζομαστε στην διαιτα εξαρταται απο τον καθενα γι αυτο σου λεω θα μειωνεις αναλογως την εικονα που βλεπεις

  10. #10
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VR2

    Και αυτο γινεται αλλα καποια στιγμη αφαιρεσε τελειως το ρυζι και μεινε με πατατα αν αφαιρεσεις πολυ αποτομα τον υδατανθρακα θα ριξεις το μεταβολισμο σου και δεν θα χανεις λιπος παροτι θα τρως λιγο γι αυτο πρεπει να κανεις σταδιακες αλαγες βεβαια το ποσο υδατανθρακα χρειαζομαστε στην διαιτα εξαρταται απο τον καθενα γι αυτο σου λεω θα μειωνεις αναλογως την εικονα που βλεπεις
    </blockquote id=quote>

    δηλαδη,εγω που ξεκινησα απο 200γρ. και σταδιακα με ανεβαζε..
    200(15μερες),220(14μερες),240(18μερες),270(20 μερες)...
    και μετα μου το εκανε 430γρ.πατατα για 10μερες..!

    και τωρα εγω το εκανα...χθες 200γρ. ρυζι...και σημερα 180γρ.ρζυι!
    Τωρα με ποσο να συνεχισω?
    απο τα 270 γρ. ρυζι που ετρωγα στα 180γρ. αν το παω ειναι αποτομη αλλαγη?
    η να το κρατησω για μια βδομαδα στα 200γρ. και μετα να κατεβαζω,ανα 25% (οπως ανεφερες και πιο πανω)..
    δηλαδη απο 200γρ. παω στα 150γρ.!
    και θα το κραταω για μια βδομαδα ? για να δω αν δουλευει πανω μου?!
    και απο αυριο λεω να αρχισω και τον λιποδιαλυτη...!!!

    (Σορυ αν γινομαι πολυ κουραστικος,αλλα θελω να μαθω καποια πραγραματα για να κανω και μια σωστη δουλεια....)!!!

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    Μια ερωτηση:Απο βαρη τι προπονηση κανεις?Εαν κανεις εντονη
    προπονηση με βαρη ανεβαζεις αρκετα τον μεταβολισμο σου και
    εχεις ως αποτελεσμα να καις λιπος και να αναπτυσσεις μυες.
    Οσο περισσοτερους μυς εχεις τοσο πιο ευκολα καις λιπος.Ασε
    που εαν κανεις καθαρη διατροφη(οπως εσυ)παει πιο πολυ τροφη
    στους μυς οποτε δεν μενουν και πολλα θρεπτικα συστατικα να πανε
    στις υπολοιπς "προβληματικες" περιοχες σου(χονδρικα).

  12. #12
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Ειναι λιγο αποτομη απο τα 270 στα 180 κατσε μια βδομαδα στα 200 και μετα στα 150 και αναλογως κρινεις θα σε βοηθησει και ο λιποδιαλυτης μην ξεχνας την αεροβια ειναι πολυ σημαντικη επισης ειναι πολυ σημαντικο και αυτο που σου ειπε ο Ruizin για την προπονηση

  13. #13
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default

    καλημερα φιλοι μου...!!
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

    Οσο για την προπονηση κανω αρκετα εντονη(ετσι θελω να πιστευω)!
    κανω μονο προγραμμα(καθε μερα μια μυιϊκη ομαδα)...
    στα βασικα που ειναι:Στηθος(οριζοντιος παγκος),Οπισθολεμιες(πλατης και για ομους)....κανω 10σετ τον 10-12επαναληψεων!!!
    στην πλατη κανω αρκετα συχνα και σουπερ σετ!
    στα χερια παντα σουπερ σετ!
    μονο στα ποδια ειμαι λιγο χαλαρος....!!!!

    θα δοκιμασω αυτα που μου ειπατε...και θα δω αποτελεσμετα...!
    θα σας ξανα ενημερωσω....σε κανα 2βδομαδες...για τυχον προβληματα,καμια αλλαγη και γενικα για καμια βοηθεια αν χρειαστω...!!

    Α!και μια απορια τελευταια που εχω...:
    Γιατι στον πακγο στο στηθος(παντα στα ελευθερα μιλαμε),δεν μπορω να ανεβασω πανω απο 60κιλα?παντα κανω με 50-60κιλα!
    παντου σε ολες τις ασκησεις μπορω να ανεβασω,να φτασω στα ακρα...στη μπαρα δεν μπορω...!? τι φταιει σε αυτο...?!!!?!??

    Και παλι ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!!

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    livas_ d αν καταλαβα καλα κανεις παγκο οριζοντιο με μπαρα 10 σετ 10-12 επαναληψεων?
    Επιισης βασικες ασκησεις δεν ειναι μονο ο παγκος και σε καμια περιπτωση δεν ειναι οι οπισθολαιμιες.
    You Will Respect My Authoritah!

  15. #15
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jimaica

    livas_ d αν καταλαβα καλα κανεις παγκο οριζοντιο με μπαρα 10 σετ 10-12 επαναληψεων?
    Επιισης βασικες ασκησεις δεν ειναι μονο ο παγκος και σε καμια περιπτωση δεν ειναι οι οπισθολαιμιες.
    </blockquote id=quote>

    Φιλε μου!
    καλα καταλαβες...
    τοσο κανω στον παγκο...
    αλλα δεν λεω οτι δινω μονο βαση σε αυτες τις ασκησεις και τις αλλες τις παραμελω, η οτι αυτες ειναι μονο οι πιο βασικες ασκησεις...!!!
    απλα κανω στα υπολοιπα απο 4-5 σετ...τον 8-10 επανηληψεων,με μαξιμουμ κιλα...(οσα μπορω να σηκωσω για να βγαλω τις επανηληψεις)...!
    Απο προγραμα γυμναστικης ειμαι καλημενος....(ετσι θελω να πιστευω [:-tong2] ) ! ! !

    Θα γραψω και στο καταληλο τοπικ το προγραμμα μου.....για να ακουσω γνωμες,προτασεις,διορθωσεις(που μπορει να χρειαζεται).....!!!!!

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    Σε ρωτησα γιατι παραπονεθηκες οτι δε μπορεις να ξεκολλησεις απο τα 60 κιλα στον παγκο.
    Αλλα αν εσυ κανεις 10 σετ 60 κιλων μονο για τον οριζοντιο παγκο. Ειδικα αν εκτος απο παγκο κανεις και αλλες ασκησεις για στηθος την ιδια μερα απο 4-5 σετ με 10 επαναληψεις.Προσωπικα οτι υπερπροπονεις καποιες εκ των μυικων σου ομαδων.
    Τεσπα γραψε το προγραμμα σου στο καταληλο τοπικ να σου πουν και οι υπολοιποι.
    You Will Respect My Authoritah!

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    Εαν κανεις τοσα σετ και επαναληψεις λογικο ειναι να κολλησεις
    καποια στιγμη σε καποια μυικη ομαδα.Κανε λιγοτερα σετ με πιο
    πολυ ενταση,περισσοτερα κιλα και λιγοτερες επαναληψεις.Οταν
    παιζεις συνεχεια με 10-12 επαναληψεις λογικο ειναι να μην ανεβαινεις
    ευκολα.Αλλα σιγουρα δεν ειναι μονο αυτο...Γραψε καπου πιο αναλυτικα
    το προγραμμα σου για να το δουμε καλυτερα.

  18. #18
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default

    καλησπερα...!!
    Θελω να κανω μια μικρη αλλαγη στην διατροφη μου...και θελω την βοηθεια σας...!!

    Η Διατροφη μου εχει ως εξης:
    08:00 : 100γρ. μπανανα(χωρις φλουδα),Ενα Σκουπ Whey Protein!!
    11:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    14:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    17:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    18:30 - 20:00 Προπονηση Στο Γυμναστηριο
    20:00 : Ρυζι - Κοτοπουλο Στηθος - Σαλατα (Μαρουλι)
    22:30 : 7 Ασπραδια Αυγων+1κροκο (βραστα)

    Το Ρυζι(Basmati) Το Ζυγιζω ωμο στα 150γρ. και το μυραζω στα 4γευματα
    Το Κοτοπ.Στηθ.Ψητο.Επισης Το ζυγιζω ωμο στα 800γρ. και το μυραζω στα 4 γευματα!!

    Και θελω να βγαλω τα αυγα...γιατι ειλικρινα τα εχω βαρεθει τα αυγα...
    και στην θεση τους λεω να βαλω , 1τονο σε νερο με λιγο μαρουλι!
    Ο τονος σε νερο/100γρ εχει: 23.5γρ.Πρωτεϊνη ,0γρ.Υδανταθρακα και 0.6γρ.Λιπος! !!

    Ειναι καλη αυτη η αλλαγη η δεν συνισταται? και αν οχι,τι προτεινεται?!!!

  19. #19
    Pumping Iron
    Join Date
    09-06-05
    Location
    ioannina, GREECE, Greece.
    Posts
    413

    Default

    βασικα στα ειπε ο VR2.Για αρχη αλλαξε το ρυζι με πατατα αλλα κοιτα να εχεις της ιδιες ποσοτητες υδατανθρακα, και κοψε απο 1-2γευματα το κοτοπουλο και βαλε ψαρι (μπακαλιαρο) για αρχη και αλλαξε αναλογα με το πως προχωρας.

    Στο πρωινο σου βγαλε την μπανανα και την πρωτεινη και βαλε φαγητο,μην χρησιμοποιεις φρουτα αφου προσπαθεις να γραμμωσεις..
    βαλε τους υδατανθρακες κυριως στο πρωινο σου και στο πριν/μετα την προπονηση γευματα.
    It was character that got us out of bed, commitment that moved us into action, and discipline that enabled us to follow through

  20. #20
    New Member
    Join Date
    09-05-07
    Location
    Thessaloniki, Thessaloniki, Greece.
    Posts
    82

    Default

    Καλημερα...!!
    Οσο για να αλλαξω το ρυζι με την πατατα...
    θα το κανω μετα το πασχα αυτο..!
    Και μαλλον θα βγαλω και το κοτοπουλο και θα βαλω μπακαλιαρο(800γρ.) στην θεση του!!!

    Οσο για το πρωϊνο οπου και αν εχω διαβασει...ολοι περνουνε πρωτεϊνη+δεξτροζη και κατι τετοια!!
    Δεν εχω δει πουθενα για φαγητο στο πρωϊ!
    Και αν χρειαζεται οντως φαητο το πρωι,τι πρεπει να τρωμε?!

    Και για βραδινο αντι για αυγα,να φαμε 1τονο σε νερο κανει η οχι? ! ! !

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-12-07
    Location
    .
    Posts
    8

    Default

    'Eχω ακολουθήσει μια διατροφή για γράμμωση με βάση αυτά που διάβασα από το forum το πρόβλημά μου είναι όμως στο πρω'ι'νό.Συνήθως ξυπωάω στις 7 και πίνω την πρωτε'ί'νη μετά κατά τις 8:30 θα φάω δημητριακά με γάλα καρύδια,λοναρόσπορο,μέλι και βρώμη κατα τις 11 ενα τοστ στισ 2:30 κοτόπουλο ή τόνο με 100gr ρύζι ή μια πατάτα πριν πάω γυμναστήριο μια μπανάνα όταν γυρίσω θα πιω την πρωτε'ί'νη με δεξτρόζη μετά από μιάμιση ώρα κοτόπουλο ή τόνο με 100gr ρύζι ή μια πατάτα και πριν κοιμηθώ ενα ποτήρι γαλάκαι ένα γιαούρτι με 2%.
    Το πρόβλημά μου ειναι το πρω'ι'νό να το αφήσω έτσι ή να να βάλω μαζί με τα δημητριακά την πρωτε'ί'νη και να βγάλω το μέλι με τα καρύδια και να ααφήσψ όλο το υπόλοιπο όπως έχει?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •