Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 14 of 31 FirstFirst ... 410111213141516171824 ... LastLast
Results 391 to 420 of 929
  1. #391
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS



    Είναι προφανώς μια μικρή επιχείρηση με όχι καλά στημένο site κ έπεσα στην περίπτωση..

    </blockquote id=quote>

    Το tf ειναι απο τα ποιο γνωστα και εγκυρα sites συμπληρωματων στην αλλη ακρη του Ατλαντικου φιλε μου..ρωτα και εαν θες σε οποιο μεγαλο φορουμ του εξωτερικου..για την αξιοπιστια του δεν τιθεται θεμα.....βεβαια στην περιπτωση σου τα πραγματα δειχνουν να εχουν παρει αλλη τροπη....
    Πιστευω οτι στο τελος ολα θα πανε καλα......

  2. #392
    New Member
    Join Date
    14-03-09
    Location
    Patra,Athens, Greece.
    Posts
    69

    Default

    Κοιτα τι περναμε για να μη μενουμε στην Αμερικη. Θα τα ειχαμε ολα παμφηνα και επιπλεον χωρις μεταφορικα

  3. #393
    New Member
    Join Date
    14-03-09
    Location
    Patra,Athens, Greece.
    Posts
    69

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by flowin_through

    Εγω εκανα παραγγελια απο netrition πρωτη φορα στις 22/5 αλλα ειμαι καινουριος και δεν ειχα δει τις οδηγιες του topic. Εβαλα λοιπον να ερθει με FeDEX. Ηρθε στο τελωνειο και κρατηθηκε και ζητησαν εγκριση ΕΟΦ. Πηγα στον ΕΟΦ και πηρα εγκριση για τα 4 απο τα 12 κομματια, καθως υπαρχει περιορισμος του ΕΟΦ ακομα και στις ποσοτητες.Επιτρεπονται μονο μεχρι 4 τεμμαχια. Ετσι, το πακετο μου ξεκουραζεται στο τελωνειο και θα παει πισω στη netrition. Θα το ξαναστειλουν οπως ειπε ο φιλος πιο πριν με airmail γιατι η παραγγελια ξεπερναει το κοστος των μεταφορικων (467$) και ολα οκ??
    </blockquote id=quote>
    ξερει κανεις τποιτα? ειναι αναγκη

  4. #394
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS



    Είναι προφανώς μια μικρή επιχείρηση με όχι καλά στημένο site κ έπεσα στην περίπτωση..

    </blockquote id=quote>

    Το tf ειναι απο τα ποιο γνωστα και εγκυρα sites συμπληρωματων στην αλλη ακρη του Ατλαντικου φιλε μου..ρωτα και εαν θες σε οποιο μεγαλο φορουμ του εξωτερικου..για την αξιοπιστια του δεν τιθεται θεμα.....βεβαια στην περιπτωση σου τα πραγματα δειχνουν να εχουν παρει αλλη τροπη....
    Πιστευω οτι στο τελος ολα θα πανε καλα......
    </blockquote id=quote>Δεν το αμφισβητώ,πολύ πιθανό να είναι έτσι.Εξάλλου το tf εγώ το έμαθα εδώ ,στο forum.Αν θυμάμαι καλά, εσύ το ανέφερες πρώτος οπότε εμπιστεύομαι τη γνώμη σου.Ωστόσο,η εντύπωση που αφήνει ως site δεν είναι κ η καλύτερη,αν το συγκρίνεις με bb.com ή netrition.Εκεί πήγαινε το σχόλιο.
    Αυτό φυσικά δε λέει απαραίτητα κάτι.Όποιος μπαίνει εκεί δεν ενδιαφέρεται να αγοράσει design ή μόστρα,αλλά αξιοπιστία κ καλές τιμές!
    Flowin through,πες τα!Καθόμαστε κ παιδευόμαστε τα καημένα [:-bigmouth]
    Θα ενημερώσω αν υπάρξει κάποια εξέλιξη...
    Μια που μιλάμε για κλήσεις προς ΗΠΑ,δείτε κ αυτό το link για όσους ενδιαφέρονται
    http://www.countrycodes.com/search_u...f=91&uscity=32
    , ' ...

  5. #395

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Λεω...αν δεν βγαλεις ακρη δοκιμασε και το http://www.paramount-supplements.com/. Μολις εφτασε 2η παραγγελια μου και ειμαι ευχαριστημενος. Ειναι και ελαφρα πιο γρηγοροι απο bb.com

  6. #396
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-04-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    78

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Λεω...αν δεν βγαλεις ακρη δοκιμασε και το http://www.paramount-supplements.com/. Μολις εφτασε 2η παραγγελια μου και ειμαι ευχαριστημενος. Ειναι και ελαφρα πιο γρηγοροι απο bb.com
    </blockquote id=quote>

    γιώργο, επειδη το εριξα μια ματιά,πια shipping methond διαλεγεις για να σου ερθει με ΕΛΤΑ ,γιατι ειδα πολλλες επιλογες εκει.

  7. #397

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    International Postal

  8. #398
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    παιδια απο το Tf kai to αλλο το αμερικανικο τι παραγγελνετε? ερχονται ολα κανονικα απο Αμερικη? :o

  9. #399
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Λεω...αν δεν βγαλεις ακρη δοκιμασε και το http://www.paramount-supplements.com/. Μολις εφτασε 2η παραγγελια μου και ειμαι ευχαριστημενος. Ειναι και ελαφρα πιο γρηγοροι απο bb.com
    </blockquote id=quote>Γιώργο(ή supplements guru :D),δε σου απάντησα γιατί περίμενα να δω τι θα γίνει κ επιπλέον είμαι πάλι Γιάννενα οπότε δεν έχω πρόσβαση στο internet...
    Λοιπόν,η περίφημη παραγγελία από το tf ολοκληρώθηκε μετά από πολλά e-mail εκατέρωθεν!Μιλήσαμε φυσικά κ στο τηλ!Εξυπηρετικοί αλλά γενικότερα ταλαιπωρήθηκα αρκετά...Τώρα περιμένω κ ελπίζω να έρθουν κανονικά τα πράγματα.Όταν συμβεί αυτό,θα postάρω για να σας πω.
    Το paramount είναι πιο ακριβό.Να προτείνω κ εγώ δύο που πρέπει έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους κ με τα μεταφορικά τους να μου φαίνονται normal: http://www.bulknutrition.com/
    http://www.affordablesupplements.com/
    Off:Η αγγλική λίρα ανεβαίνει επικίνδυνα!
    , ' ...

  10. #400
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-06
    Location
    dubai, United Arab Emirates.
    Posts
    355

    Default

    τελικα τα μεταφορικα ειναι μονο 20$ απο το tf φια ολες τις παραγγελιες

  11. #401
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Αυτό είχα δει κ εγώ,xristeo,αλλά επειδή η παραγγελία μου κόλλησε κ ολοκληρώθηκε μετά μέσω e-mail,μου είπε ότι θα τα ζυγίσει κ μετά θα μου πει.Τελικά,για συμπληρώματα 3 lb πλήρωσα 30 δολάρια μεταφορικά.Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν ολοκληρωνόταν η παραγγελία με τα 20 δολάρια μεταφορικά.Ίσως να μου έστελνε e-mail κ να μου έλεγε ότι υπάρχει μεγαλύτερη χρέωση,ίσως κ όχι...Όποιος άλλος παραγγείλει,θα μας πει.
    , ' ...

  12. #402
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    46

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    Αυτό είχα δει κ εγώ,xristeo,αλλά επειδή η παραγγελία μου κόλλησε κ ολοκληρώθηκε μετά μέσω e-mail,μου είπε ότι θα τα ζυγίσει κ μετά θα μου πει.Τελικά,για συμπληρώματα 3 lb πλήρωσα 30 δολάρια μεταφορικά.Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν ολοκληρωνόταν η παραγγελία με τα 20 δολάρια μεταφορικά.Ίσως να μου έστελνε e-mail κ να μου έλεγε ότι υπάρχει μεγαλύτερη χρέωση,ίσως κ όχι...Όποιος άλλος παραγγείλει,θα μας πει.
    </blockquote id=quote>
    file leonida epidi endiaferome na paragilw apo tfs thelw na se rwtisw an telika irthe i paragellia sou?se poso kairo peripou?

  13. #403
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Φίλε μου,θα σου πω.Η παραγγελία εκείνη μου ήρθε κανονικά(μέσα σε 10-15 μέρες),μετά από τηλ.επικοινωνία κ αρκετά e-mail.
    Πριν από λίγες μέρες όμως που τους έστειλα πάλι e-mail για μια νέα παραγγελία,δεν μπήκαν ούτε στον κόπο να μου απαντήσουν.Έστειλα κ 2ο e-mail κ πάλι με αγνόησαν.Τι να πω...Aν το σύστημά τους δεχτεί απευθείας την παραγγελία σου κ δε σου βγάλει error,προχώρα.Διαφορετικά κάνε κ εσύ μια απόπειρα να επικοινωνήσεις.
    , ' ...

  14. #404
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-08-09
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    παιδια σημερα τιμη για το ΝΑnoX9 στο dietary supplements 85 ευρω ενω στο ΒΒclub.gr (ελλαδα) 55 ευρω!!!!!!!!!!
    Τι εχετε να πειτε ?????

  15. #405
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-08-09
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sparda87

    Γεια σας παιδια πραγματικα φαινεται φοβερο αυτο το site σκεφτομαστε να κανουμε μια παραγγελεια μαζι με 2 φιλους μου.θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει αν παιζει προβλημα να παραγγειλουμε με προπληρωμενη καρτα καθως δεν διαθετουμε ουτε χρεωστικη ουτε κανονικη πιστωτικη.Επισης λεμε να παραγγειλουμε και eca λετε να εχουμε κανενα προβλημα με τελωνεια?Εχει παραγγειλει κανενας αλλος που να ξερει?
    </blockquote id=quote>

    φιλε σημερα παρεγγειλα και θα σου πω τα αποτελεσματα!!!
    [:-batman][:-batman]

  16. #406
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Σήμερα έστειλα email στο tfsupplements για να δω αν τα μεταφορικά είναι 24$ ανεξάρτητα από το βάρος. Αν ισχύει αυτό, τότε συμφαίρει με τα χίλια να αγοράζεις "σκόνες" από κει

  17. #407
    Pumping Iron chand2003's Avatar
    Join Date
    03-05-08
    Location
    Thessaloniki.
    Posts
    262

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GeorgeS

    Σήμερα έστειλα email στο tfsupplements για να δω αν τα μεταφορικά είναι 24$ ανεξάρτητα από το βάρος. Αν ισχύει αυτό, τότε συμφαίρει με τα χίλια να αγοράζεις "σκόνες" από κει
    </blockquote id=quote>
    Τα μεταφορικά καλά ειναι...Το θέμα είναι όμως πόσα κομάτια αφήνει το τελωνείο να περάσουν.Έχει κανείς καμιά πρόσφατη παραγγελία να μας πει?
    Μάκης

  18. #408
    Junior Bodybuilder naxiand's Avatar
    Join Date
    13-06-09
    Location
    .
    Posts
    138

    Default

    έκανα και εγώ για τέστ μια πολύ μικρή παραγγελία από netrition αυτήν την κρεατίνη All American EFX Kre-Alkalyn EFX, 750 mg, 240 capsules
    All American EFX Kre-Alkalyn EFX PRO, 1200 mg, 60 capsules
    ήρθε και το μαιλ λογικά αυριο που είναι εργασιμη θα τα στείλουν....ελπίζω να μην τα χάσω γιατί αν και έκανα την διαδικασία στο μαιλ αναφέρουν ότι δηλώνουν την πραγματική αξία....εκτός και αν είναι το τυποποιημένο τους μαιλ και στην αποστολή γράψουν άλλα...έτσι και αλλιώς 67$ είναι η αξία του........ πάντως τώρα η ισοτιμία ειναι 1.4 περίπου :)

    http://www.x-rates.com/calculator.html
    We have received your online order and are processing it now.

    We are sending your order by Global International Airmail.

    Your total cost, including a shipping charge of $15.77, is $67.75.
    This amount will be charged to your credit card.

    We will ship this order within about one business day.

    For international orders by airmail, delivery times are usually 1 to 2 weeks but can vary greatly.

    IMPORTANT: This does not include any time that your country's Customs
    office may hold the package which happens very frequently. If you have
    not received your package after these allowed periods, check with your
    Customs office (if possible) to track it down. Unfortunately, there is
    nothing we can do to speed up this process!

    You are responsible for any duties or taxes that may apply. We do not
    collect any duties or taxes from you and do not know how much they will
    cost you (if anything).

    We report the exact amount of the sale on the Customs form. For a
    description of the package contents on the Customs form, we claim
    "Food Supplements - For Personal Use Only".

    If the package is seized by Customs for any reason and we do not
    receive the package back, we will not issue you a refund.

    If we do receive the package back after being seized, you are still
    responsible for the shipping charges. In this case, we will refund
    the product costs only, since we have already paid the shipping costs
    and can not get that back.

    Your order details are below. If you have any questions,
    please let us know.

    Thank you for your business!
    :D

  19. #409
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    Σύμπτωση;;Δεν ξέρω.Πριν από 5 λεπτά πήγα να κάνω παραγγελία από tfsupplements κ στο τελευταίο στάδιο μου γράφει:Τhe transaction resulted in a AVS mismatch.The address provided does not match billing address of cardholder.#27
    Eντελώς άκυρο γιατί με αυτή την κάρτα έχω κάνει πολλές αγορές(πρώτη φορά όμως από το tf) κ αυτό δε μου έχει ξανατύχει.Έστειλα e-mail κ θα δω τι θα μου απαντήσουν.
    Όσο γι'αυτό που λες,τι να πω;;Έστειλες e-mail;
    </blockquote id=quote>

    Τελικά μάλλον έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα. Πάλι για address λέει ενώ είναι όλα σωστά. Κάποιος άλλος που να το έλυσε;

  20. #410
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-03-05
    Location
    Aigaleo, Greece.
    Posts
    111

    Default

    θελω να ακυρωσω μαι παραγγελια π εχω κανει απο Netrition .com πως θα την ακυρωσω?

  21. #411
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-03-05
    Location
    Aigaleo, Greece.
    Posts
    111

    Default

    θελω να ακυρωσω μαι παραγγελια π εχω κανει απο Netrition .com πως θα την ακυρωσω?

  22. #412
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Για να ακυρωσεις θα πρεπει να επικοινωνησεις-εγκαιρως- με το customer service. http://www6.netrition.com/contact.html

  23. #413
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Για να ακυρωσεις θα πρεπει να επικοινωνησεις-εγκαιρως- με το customer service. http://www6.netrition.com/contact.html

  24. #414
    Pumping Iron chand2003's Avatar
    Join Date
    03-05-08
    Location
    Thessaloniki.
    Posts
    262

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by somas

    θελω να ακυρωσω μαι παραγγελια π εχω κανει απο Netrition .com πως θα την ακυρωσω?
    </blockquote id=quote>
    Αν δεν έχουν φύγει τα προιόντα τότε μπορείς να στείλεις μαιλ ή να τηλεφωνησεις και να ζητησεις refund και ακυρωση παραγγελίας. Αν εχουν φυγει τοτε δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Εκτος και αν τα στειλεις πισω και παρεις τα λεφτα σου χωρις φυσικα τα μεταφορικά
    Μάκης

  25. #415
    Pumping Iron chand2003's Avatar
    Join Date
    03-05-08
    Location
    Thessaloniki.
    Posts
    262

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by somas

    θελω να ακυρωσω μαι παραγγελια π εχω κανει απο Netrition .com πως θα την ακυρωσω?
    </blockquote id=quote>
    Αν δεν έχουν φύγει τα προιόντα τότε μπορείς να στείλεις μαιλ ή να τηλεφωνησεις και να ζητησεις refund και ακυρωση παραγγελίας. Αν εχουν φυγει τοτε δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Εκτος και αν τα στειλεις πισω και παρεις τα λεφτα σου χωρις φυσικα τα μεταφορικά
    Μάκης

  26. #416
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-03-05
    Location
    Aigaleo, Greece.
    Posts
    111

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    Για να ακυρωσεις θα πρεπει να επικοινωνησεις-εγκαιρως- με το customer service. http://www6.netrition.com/contact.html


    </blockquote id=quote> ακομα δεν εχουν φυγει τα προιοντα! οκ θα τους στηλω email τι ακριβος πρεπει να γραψω ομως?

  27. #417
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-03-05
    Location
    Aigaleo, Greece.
    Posts
    111

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    Για να ακυρωσεις θα πρεπει να επικοινωνησεις-εγκαιρως- με το customer service. http://www6.netrition.com/contact.html


    </blockquote id=quote> ακομα δεν εχουν φυγει τα προιοντα! οκ θα τους στηλω email τι ακριβος πρεπει να γραψω ομως?

  28. #418
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by somas

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    Για να ακυρωσεις θα πρεπει να επικοινωνησεις-εγκαιρως- με το customer service. http://www6.netrition.com/contact.html


    </blockquote id=quote> ακομα δεν εχουν φυγει τα προιοντα! οκ θα τους στηλω email τι ακριβος πρεπει να γραψω ομως?
    </blockquote id=quote>

    Αν σου εχουν στειλει καποιο e-mail που να λεει πχ Netrition order #20090815013 ή οτιδηποτε γράφει κατι για την παραγγελια σου τελος παντων, κανε reply σε αυτο το mail και γραψε κατι σαν:

    Please cancel my order and make a refund to my credit cart,thanks in advance.

  29. #419
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by somas

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    Για να ακυρωσεις θα πρεπει να επικοινωνησεις-εγκαιρως- με το customer service. http://www6.netrition.com/contact.html


    </blockquote id=quote> ακομα δεν εχουν φυγει τα προιοντα! οκ θα τους στηλω email τι ακριβος πρεπει να γραψω ομως?
    </blockquote id=quote>

    Αν σου εχουν στειλει καποιο e-mail που να λεει πχ Netrition order #20090815013 ή οτιδηποτε γράφει κατι για την παραγγελια σου τελος παντων, κανε reply σε αυτο το mail και γραψε κατι σαν:

    Please cancel my order and make a refund to my credit cart,thanks in advance.

  30. #420
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-03-05
    Location
    Aigaleo, Greece.
    Posts
    111

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by somas

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    Για να ακυρωσεις θα πρεπει να επικοινωνησεις-εγκαιρως- με το customer service. http://www6.netrition.com/contact.html


    </blockquote id=quote> ακομα δεν εχουν φυγει τα προιοντα! οκ θα τους στηλω email τι ακριβος πρεπει να γραψω ομως?
    </blockquote id=quote>

    Αν σου εχουν στειλει καποιο e-mail που να λεει πχ Netrition order #20090815013 ή οτιδηποτε γράφει κατι για την παραγγελια σου τελος παντων, κανε reply σε αυτο το mail και γραψε κατι σαν:

    Please cancel my order and make a refund to my credit cart,thanks in advance.
    </blockquote id=quote>σε ευχαρηστω!!


 
Page 14 of 31 FirstFirst ... 410111213141516171824 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το χάος της αγοράς συμπληρωμάτων.
    By pannt in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 77
    Last Post: 12-07-09, 22:07
  2. Οδηγός Αγοράς Whey
    By ouzo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-06, 20:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •