Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 31 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 211 to 240 of 929
  1. #211
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    Ρε παιδια να ρωτησω κατι που δεν πιανω διαβαζοντας ολα τα αυτα σχετικα με το προβλημα που δημιουργηθηκε στο παιδι με την παραγκελεια..? Λοιπον τα πραγματα φευγουν απο Αμερικη(καλα ως εδω), μετα πανε στην Γερμανια, και αυτο σιγουρο. Απο εδω πιστευω οτι περιμπλεκονται λιγο τα πραγματα.Οταν φτανουν Γερμανια τα ανοιγει και ελεγχει το γερμανικο τελωνει τα πραγματα η απλα η χωρα ειναι ενα σημειο του ενδιαμεσου προορισμου και το γερμανικο ταχυδρομιο τα στελνει οπως τα πειρε εδω και απο εκει και περα αναλαμβανει η ελληνικη γραφιοκρατια? Ομως, α) αν τα ανοιγει το γερμανικο τελωνειο και υπαρχει οποιοδηποτε προβλημα πως θα ληθει αφου ο ενδιαφερομενος παραληπτης ειναι σε αλλη χωρα? Και δεν θα επρεπε να μπαινει καποιος δασμος απο την Γερμανια η λεει οτι και καλα θα φορολογηθουν εδω..? β) αν απλα τα στελνει κατευθειαν τοτε εμεις γιατι δεν πληρωνουμε φορο ενω ολοι οι αλλοι πληρωνουν?μηπως γιατι φαινεται οτι ηρθαν απο γερμανια και ισως να μπηκε εκει φορος (λιγο κουλο) η επειδη ηρθαν απο Γερμανια ισχυει οτι ειμαστε εντος Ε.Ε. και δεν φορολογουντε παραλειπωντας οτι αρχικος προορισμος ηταν η Αμερικη (και αυτο λιγο κουλο). Τελικα τι παιζει?? γιατι δεν πληρωνουμε φορο κ μηπως χρειαστει να μαθουμε τι ισχυει στην Γερμανια (αν ισχυει κατι διαφορετικο απο την Ελλαδα) στο θεμα των εισαγωμενων δεματων απο την Αμερικη?

  2. #212
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Φίλε μου το δέμα φτάνει στη Γερμανία.Εκεί το Γερμανικό ταχυδρομείο κολλάει ενα πορτοκαλί αυτοκόλλητο που γράφει οτι τα προιόντα πιθανόν να μην τηρούν τις προυποθέσεις κτλ της ευρωπαικής ένωσης,οπότε και πρέπει να περάσουν απο τελωνείο.
    Οπότε πρέπει όταν φτασουν στην Ελλάδα να ελεγχθούν.
    Το ελληνικό τελωνείο όμως γιατί να ελέγξει ενα δέμα που έρχεται απο Γερμανία?Αφού είναι μέσα στην ευρωπαική ένωση και δε χρειάζεται εκτελωνισμό.Οπότε απλά το δέμα φτάνει σε εμας χωρίς να περάσει ποτέ απο ελληνικό τελωνείο,απλά επειδή οι υπάληλοι των ελτα δεν ξέρουν να διαβάζουν το χαρτάκι που γράφουν οι Γερμανοί,ή απλά δε δίνουν σημασία...

  3. #213
    New Member
    Join Date
    08-02-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    31

    Default

    Μεχρι και σημερα δεν εχουν απαντησει[:-timebm]

  4. #214
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by toubanos21

    Παιδια κατι πηρε το αυτι μου σημερα απο ενα ατομο που γνωρισα τυχαια σε ενα μαγαζι..μου ειπε οτι ειχε φιλο σοβαρο μπιλντερι και του ειχε πει να μην παιρνει συμπληρωματα απο αμερικη γιατι εχουν κακη ποιοτητα,τα νοθευουν(εμενα λιγο απιθανο μου κανει)..κατι τετοια μου ειπε και θα ηθελα να ακουσω τι εχετε να πειτε πανω σε αυτο..
    </blockquote id=quote>

    Είναι αλήθεια αφού τώρα τελευταία Cutler, Jackson, Heath και λοιποί παραγγέλνουν από Ευρώπη για να είναι σίγουροι.
    </blockquote id=quote>apo pio site prnoun autoi?.. to discount supplements einai gtp.. exei mikri pikoilia

  5. #215
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Παραγγελθηκαν 22lbs στις 27 Αυγουστου....και χθες ηταν στην αγγαλια μου....οποτε μπορουμε να υποθεσουμε οτι μεχρι εκει ειναι ενα βαρος ασφαλειας.

  6. #216
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    να ρωτησω τωρα εγω 2 πραγματα
    το ονομα μ πως παει στα αγγλικα, Eustathios h Efstathios?
    και κατι αλλο... το δεμα θελω να το στειλω σε ταχυδρομικι θυριδα .. και εχει Τθ και ΤΚ ( Ταχ θυριδα και Ταχ Κωδικας ).. πως τα συμπληρωνω αυτα τα 2?

  7. #217
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by stathis23

    να ρωτησω τωρα εγω 2 πραγματα
    το ονομα μ πως παει στα αγγλικα, Eustathios h Efstathios?
    και κατι αλλο... το δεμα θελω να το στειλω σε ταχυδρομικι θυριδα .. και εχει Τθ και ΤΚ ( Ταχ θυριδα και Ταχ Κωδικας ).. πως τα συμπληρωνω αυτα τα 2?
    </blockquote id=quote>

    Οπως το γραφει η ταυτοτητα σου βαλτο... γιατί σε ταχυδρομικη θυρίδα αν επιτρέπεται?

  8. #218
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    15η μερα μετα την παραγγελια..και ειδοποιηση δεν βλεπω!τους εστειλα μειλ εδω και 2 ωρεσ προς το παρον απαντηση δεν πειρα!ειδωμεν!

  9. #219
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-02-08
    Location
    .
    Posts
    148

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Nowitzki

    15η μερα μετα την παραγγελια..και ειδοποιηση δεν βλεπω!τους εστειλα μειλ εδω και 2 ωρεσ προς το παρον απαντηση δεν πειρα!ειδωμεν!
    </blockquote id=quote>

    εχω παραγγείλει αρκετα πράγματα απο εξωτερικο τις τελευταιες εβδομαδες ( και απο το netrition 1 δεμα) και βλέπω οτι τα δέματα απο ιαπωνία πχ που ερχόταν σε 6-7 μέρες ήρθαν στις 10-12 ημέρα.

    κάποιος κωλοβαράει μέσα στα ΕΛΤΑ λογικα...

    περιμένε ακόμη λίγο

    εγω παρήγγειλα την προηγούμενη τετάρτη και το υπολογίζω να έρθει την επόμενη εβδομάδα

  10. #220
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    τελικα το μεσημερι που πηγα σπιτι 13.30 η ωρα βρηκα χαρουμενεος την ειδοποιηση!ακριβως 15 μερες οπως λενε για το μαξιμουμ χρονο.1-2weeks + 1 business day για να το στειλουν!
    p.s kavoura thnx mate!

  11. #221
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    παιδια η παραγκελεια απο το monstersupplements ΑΚΟΜΑ! απο την Αμερικη ηρθαν σφαιρα και απο την Αγγλια σαν χελωνα εκτος και αν εχουν κανει καμια ... αυτοι απο το site. Το αλλο... τον τελευταιο καιρο μου ηρθαν 2 δεματα 1 απο το netrition και 1 απο amazon και τα δυο τα βρηκα στην εισοδο της πολυκατοικιας μου! Δηλαδη οποιος ηθελε τα επαιρνε και την εκανε , 15 διαμερισματα εχει, τρεχα γυρευε... Θα παω απο εκει και θα τους την πω για τα καλα

  12. #222
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    yes , yes , yes........................!!!!!!!!!!!!!
    η παραγγελια που ειχε γινει στις 26/8 εφθασε επιτελους τη δευτερα,δλδ στις 8/9,καθολου ασχημα,οριστε και το αποδεικτικο υλικο:


    Attached Image:



    βαρος:15+ lbs , τιμη:170 ευρω περιπου
    ()

  13. #223
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    Αυτη η πρωτεινη isolate πο φαινεται στην φωτο ειναι καλη? την εχεις ξαναπαρει? παργγκειλα την VP2 της Ast
    αλλα δεν την εχω δοκιμασει και η σχεση τιμη - ποσοτητας καμια σχεση!πολυ πιο ακριβη η VP2... γενικα ποιες
    θεωρουνται καλες isolate? (Ασχετο με το ολο θεμα απλα ειδα την φωτο και δεν κρατηθηκα)[:-angel][:-angel]

  14. #224
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    Αυτη η πρωτεινη isolate πο φαινεται στην φωτο ειναι καλη? την εχεις ξαναπαρει? παργγκειλα την VP2 της Ast
    αλλα δεν την εχω δοκιμασει και η σχεση τιμη - ποσοτητας καμια σχεση!πολυ πιο ακριβη η VP2... γενικα ποιες
    θεωρουνται καλες isolate? (Ασχετο με το ολο θεμα απλα ειδα την φωτο και δεν κρατηθηκα)[:-angel][:-angel]
    </blockquote id=quote>

    Para poli kali ayti i isolate tin pairnw egw... Loipon file stathis23 egw pisteuw sayto me ti thirida p les tha ginei mperdema... an de valeis ti diki s dieuthinsi gt de vazeis kapoiou kollitou giagias i whatever... de xreiazetai na tous pei ti pires... alla apla oti tha tous erthei mia eidopoiisi!!

  15. #225
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    Αυτη η πρωτεινη isolate πο φαινεται στην φωτο ειναι καλη? την εχεις ξαναπαρει? παργγκειλα την VP2 της Ast
    αλλα δεν την εχω δοκιμασει και η σχεση τιμη - ποσοτητας καμια σχεση!πολυ πιο ακριβη η VP2... γενικα ποιες
    θεωρουνται καλες isolate? (Ασχετο με το ολο θεμα απλα ειδα την φωτο και δεν κρατηθηκα)[:-angel][:-angel]
    </blockquote id=quote>

    Την συγκεκριμενη τη χρησιμοποιω τα τελευταια 2 χρονια και ειναι σπουδαια τοσο σε διαλυτοτητα, γευση(οχι πολυ γλυκεια) και γενικα παρατηρω αυξημενη αναρρωση.
    Την χρησιμοποιω το πρωι και μεταπροπονητικα με γλυκοζη,παντα διαλυμενη σε νερο.

  16. #226
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    Αυτη η πρωτεινη isolate πο φαινεται στην φωτο ειναι καλη? την εχεις ξαναπαρει? παργγκειλα την VP2 της Ast
    αλλα δεν την εχω δοκιμασει και η σχεση τιμη - ποσοτητας καμια σχεση!πολυ πιο ακριβη η VP2... γενικα ποιες
    θεωρουνται καλες isolate? (Ασχετο με το ολο θεμα απλα ειδα την φωτο και δεν κρατηθηκα)[:-angel][:-angel]
    </blockquote id=quote>

    ναι ειναι πολυ καλη,οπως ειπε και ο damian εχει καλη διαλυτοτητα,γευση-η μπανανα τα σπαει- και εχεις καλυτερη αναρρωση.
    μεχρι το πασχα επαιρνα ON,UNIVERAL αλλα αυτη μου φαινεται καλυτερη.
    (off topic:αν και παντα με δυσκολευει το κουτι της για να το ανοιξω την πρωτη φορα!!:D:D)
    ()

  17. #227
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    thanks mansion μαλλον ετσι θα το κανω.. παιδες μια μιρκοβοηθεια θελω.. τι κρεατινη προτεινετε σε φαση γραμμωσησ?.. βασικα θελω να βαλο μυσ αλλα να μυν βαλω πολλα νερα... Ethyl Ester να παρω η μονουδρικη?.... h Green Mag τι λεει?

    ευχαριστω...

    και για πρωτεινη τι λεει αυτη η IDS .. ιδια τιμη σχεδον με Optimum... πια ειναι καλυτερη?...

  18. #228
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spenzasx

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    Αυτη η πρωτεινη isolate πο φαινεται στην φωτο ειναι καλη? την εχεις ξαναπαρει? παργγκειλα την VP2 της Ast
    αλλα δεν την εχω δοκιμασει και η σχεση τιμη - ποσοτητας καμια σχεση!πολυ πιο ακριβη η VP2... γενικα ποιες
    θεωρουνται καλες isolate? (Ασχετο με το ολο θεμα απλα ειδα την φωτο και δεν κρατηθηκα)[:-angel][:-angel]
    </blockquote id=quote>

    ναι ειναι πολυ καλη,οπως ειπε και ο damian εχει καλη διαλυτοτητα,γευση-η μπανανα τα σπαει- και εχεις καλυτερη αναρρωση.
    μεχρι το πασχα επαιρνα ON,UNIVERAL αλλα αυτη μου φαινεται καλυτερη.
    (off topic:αν και παντα με δυσκολευει το κουτι της για να το ανοιξω την πρωτη φορα!!:D:D)
    </blockquote id=quote>


    ειναι καθαρη isolate?γιατι το discount-supplements την εχει στην κατηγορια Whey Blend (παρ'ολα αυτα την ιδια πρωτεινη αλλα την μικρη συσκευασια 901gr την εχει στην κατηγορια Whey Isolate... ποιο απο τα δυο ισχυει εκτος και αν τα δυο που θεωρω ιδια δεν ειναι και κατι δεν βλεπω καλα..)και κατι ακομα αυτη η μαρκα ειναι γνωστη και εμπιστη (IDS) γιατι πρωτη φορα την ακουω[:-bigeyes]...
    οποιος θελει μπορει να απαντησει στο νεο topic που εφτιαξα
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=9347
    (για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα αυτου του topic)

  19. #229
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    παιδια αν μπορειτε να μου πειτε πως ειναι το βαρος τισ παραγγελιας μ και η τιμη?... ειναι σε κανονικα επιπεδα?... δλδ να τα παραγγειλω?Attached Image:


  20. #230
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Φίλε μου το βάρος είναι οι 10 σχεδόν λίμπρες απο τις σκόνες και όσα πάνε οι κάψουλες.Πάντως είναι μια χαρά το βάρος...(μέχρι 22 λίμπρες κανένα πρόβλημα).
    Και η τιμή είναι μια χαρά(αφου σε αφήνει και παραγγέλνεις με airmail) οπότε παρήγγειλέ τα άφοβα.

    Απλώς να πω ξανά πως το χρονικό όριο για να έρθει η κάθε παραγγελία είναι 13-19 ημέρες.Οπότε μην ανησυχείσετε αν δεν περάσουν 19 ημέρες...

  21. #231
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kavouras

    Φίλε μου το βάρος είναι οι 10 σχεδόν λίμπρες απο τις σκόνες και όσα πάνε οι κάψουλες.Πάντως είναι μια χαρά το βάρος...(μέχρι 22 λίμπρες κανένα πρόβλημα).
    Και η τιμή είναι μια χαρά(αφου σε αφήνει και παραγγέλνεις με airmail) οπότε παρήγγειλέ τα άφοβα.

    Απλώς να πω ξανά πως το χρονικό όριο για να έρθει η κάθε παραγγελία είναι 13-19 ημέρες.Οπότε μην ανησυχείσετε αν δεν περάσουν 19 ημέρες...

    </blockquote id=quote>ωραια φιλε ευχαριστω πολυ... τωρα μ μενει να βαλω τα λευτα στην καρτα... τραπεζα κυπρου χρησιμοποιειες?

    ΠΑΙΔΕΣ Κατι π εχει σχεση με τιν natures best isopure ( einai ion-exchanged ) τη μ ειπαν σε καποιο site για το σιγκεκριμενο πρωιον

    "Ion exchange is made by taking a concentrate and running it through what is called an ion exchange column to get an 'ion exchange whey isolate.' Due to the nature of the ion exchange process, the most valuable and health-promoting components are selectively depleted. Though the protein content is increased, many of the most important subfractions are lost or greatly reduced. This makes ion exchange isolates a poor choice for a true third-generation whey protein supplement, though many companies still use it as their isolate source due to the higher protein content."

    με λιγα λογια.. τσαμπα τα πολλα λευτα π κανει

    Iso 100 ,vpx zero carbs gia Isolate
    Scivation whey gia Concntrate

  22. #232
    New Member
    Join Date
    08-02-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    31

    Default

    H παραγγελια μου ξεκινησε 8 Σεπτεμβριου με προορισμο την Αγγλια... Φυσικα ειχα βαλει airmail για να μην αντιμετωπισω προβληματα. Σημερα ειναι 23, μηπως εχει αργησει?

  23. #233
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    το χρονικό όριο για να έρθει η κάθε παραγγελία είναι 13-19 ημέρες.Οπότε μην ανησυχείσετε αν δεν περάσουν 19 ημέρες...

  24. #234
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-06
    Location
    Greece.
    Posts
    189

    Default

    εμενα η πρωτη μου απο netrition εκανε 21 μερες..οποτε εχεις περιθωριο ακομα..

  25. #235
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-08-08
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    κανενας φιλος που εκανε παραγγελια απο supplementmarket απο αμερικη ? εχουν περασει 21 μερες και ακομα τιποτα σαν καταστημα ειναι αξιοπιστο ? εχετε ακουσει τιποτα thanks,απο netrition εκανε 15μερες, απο amazon com 14 κατι βιταμινες ολα καλα και χωρις προβλημα

  26. #236
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-06
    Location
    dubai, United Arab Emirates.
    Posts
    355

    Default

    ρε φιλε διβασε και λιγο πριν αγορασεις ειπαμε ο τυος με το supplementmarket ειναι ανθεληνας 10 φορες το εχω πει

  27. #237
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    παιδια η πρωτεΐνουλα που παρηγκειλα απο το monstersupplements.com μου ηρθε εχθες δηλ. 1μηνας+1 μερα πολυ αργα ΑΛΛΑ το πακετο γραφει οτι σταλθηκε 1μερα μετα την παραγκελεια απλα την καθυστερηση την ειχε η RoyalMail. 3 πραγματα εχω να πω , οτι ηταν πολυ εξηπυρετικοι και μου απαντησαν σε ολα μου τα email πολυ γρηγορα κ με ευγενεια αν κ στα 2 τελευταια τους εκραξα. Εχουν μερικες ψιλο σπανιες μαρκες κ γενικα εχουν καλες τιμες κ τελος αυτο που με προβληματισε λιγο ειναι οτι η ετικετα της πρωτείνης εχει σε καποια ,πολυ μικρα σημεια, λιγο ξεβαψει κυριως γυρω-γυρω, και λεω μηπως δεν ειναι και πολυ σοι. αυτα..

  28. #238
    Pumping Iron
    Join Date
    03-08-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    641

    Default

    Η 3η παραγγελία μου στο Netrition έγινε στις 9 Σεπτεμβρίου και σήμερα το πρωϊ τα παρέλαβα (βάρος 18 Lbs).

    Όλα καλά, όπως και στις προηγούμενες δύο.
    "Ultraman" Bizzer

  29. #239
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Τελικά συμφέρει από netrition για βαριές παραγγελίες (πρωτείνες κ.λ.π.); Από κάτι εικονικές "βαριές" παραγγελίες που έκανα το κόστος των μεταφορικών ανεβαίνει πάρα πολύ

  30. #240
    New Member
    Join Date
    08-02-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    31

    Default

    Εγω παρελαβα την παραγγελια μου αλλα πληρωσα σαν εκτελονισμο 20 Euro.Μπηκα και ειδα εδω http://www.royalmail.com/portal/rm/j...mediaId=400035 και καταλαβα οτι εχουν χρεωσεις αναλογα με τα κιλα ποθ μπαινουν στην χωρα.
    Σκεφτομαι να διαλεξω την επομενη φορα UPS η Fed Ex μιας και η Αγγλια δεν ειναι αυστηρη σε θεματα συμπληρωματων οπως ειναι η Ελλαδα


 
Page 8 of 31 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το χάος της αγοράς συμπληρωμάτων.
    By pannt in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 77
    Last Post: 12-07-09, 22:07
  2. Οδηγός Αγοράς Whey
    By ouzo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-06, 20:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •