Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 31 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 91 to 120 of 929
  1. #91
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    vasilis78 δε φταίει κάποιο συμπλήρωμα... είναι θέμα χρημάτων απ'οτι φαίνεται! Έβαλα ολή την υπόλοιπη παραγγελία μόνη της και βγάζει και εκεί κανονικά airmail! Οπότε τη σπάμε σε 2... Ευχαριστώ όλους για την άμεση απάντηση... Σε κάποιον έτσι κι αλλιώς θα χρειαστεί αυτή η συζήτηση γιατί πάνω από 370+ $ λογικά θα αντιμετωπίσει και αυτός το ίδιο!

  2. #92
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Παιδιά είναι θέμα χρημάτων όπως είπε ο φίλος...Μετά απο κάποια τιμή προφανώς δε ρισκάρουν να στείλουν με απλό ταχυδρομείο μήπως χαθεί κτλ κτλ...

    Για το φίλο τον nikos 123 δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με το βάρος εφόσον έρθει με airmail(ταχυδρομείο).Εννοείται οτι με αν έρθει με courier θα έχεις κατα 90% πρόβλημα.

  3. #93
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kavouras

    Παιδιά είναι θέμα χρημάτων όπως είπε ο φίλος...Μετά απο κάποια τιμή προφανώς δε ρισκάρουν να στείλουν με απλό ταχυδρομείο μήπως χαθεί κτλ κτλ...

    Για το φίλο τον nikos 123 δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με το βάρος εφόσον έρθει με airmail(ταχυδρομείο).Εννοείται οτι με αν έρθει με courier θα έχεις κατα 90% πρόβλημα.
    </blockquote id=quote>

    30lbs+ δεν περνει ταχυδρομειο λεμε[:-bouncy][:-bouncy]
    Ειπα εγω πουθενα οτι εχει προβλημα το air mail?το αντιθετο[:-sly]

    αυτο δεν το ειδες? <blockquote id=quote>Quote:κουριερ ειχε βαλει ομως</blockquote id=quote>

    παντως πολυ καλο μαγαζι ακομα κανενα προβλημα ουτε απο μενα και ουτε απο φιλους μου που πηραν παντα με air mail

  4. #94
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Έχεις δίκιο φίλε μου οτι μετά τις 30 λίμπρες το δέμα είναι ασήκωτο και δεν πρέπει να έρχεται.(Δεν το έχω δοκιμάσει.Μέχρι 25 λίμπρες έχω πάρει).
    Επίσης συμφωνούμε οτι με την κουριερ υπάρχει πρόβλημα.
    Ας ελπίσουμε να συνεχίσουν να έρχονται κανονικά με airmail και να παίρνουμε φθηνά συμπληρώματα...
    Καλή συνέχεια παιδιά...

  5. #95
    Pumping Iron
    Join Date
    15-04-08
    Location
    Ioannina, Greece.
    Posts
    326

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mansion

    vasilis78 δε φταίει κάποιο συμπλήρωμα... είναι θέμα χρημάτων απ'οτι φαίνεται! Έβαλα ολή την υπόλοιπη παραγγελία μόνη της και βγάζει και εκεί κανονικά airmail! Οπότε τη σπάμε σε 2... Ευχαριστώ όλους για την άμεση απάντηση... Σε κάποιον έτσι κι αλλιώς θα χρειαστεί αυτή η συζήτηση γιατί πάνω από 370+ $ λογικά θα αντιμετωπίσει και αυτός το ίδιο!
    </blockquote id=quote>
    Κάτι μάθαμε πάλι! [:-thumbu] Λογικά άλλο πρόβλημα δεν θα υπάρξει...καλώς να τα δεχτείς λοιπόν!
    "Become the change you want to see." - Mahatma Gandhi

  6. #96
    New Member
    Join Date
    23-06-08
    Location
    Athens, Halandri, Greece.
    Posts
    56

    Default

    Γειά σας παιδιά! Παρήγγειλα κι εγώ σήμερα απ'το netrition.com για πρώτη φορά. Είμαι κι εγώ ένας από τους πονεμένους/τσαντισμένους με τα τελωνεία μας αφού την είχα πατήσει πριν από δύο χρόνια με παραγγελία από το bb.com.
    Από τότε είχα να παραγγείλω από το internet.
    Σήμερα λοιπόν, και μετά από λεπτομερή εξέταση του τόπικ για τις παραγγελίες από το εξωτερικό, αλλά και του παρόντος τόπικ, αποφάσισα να δοκιμάσω να παραγγείλω από το netrition.com. Πήρα ένα 900άρι Whey Gold Standard Rocky Road μόνο, και μου ήρθε 12 ευρώ φθηνότερα από την τιμή που μου το "αφήνει" ο υπάλληλος γνωστής αλυσίδας καταστημάτων που φέρνει ΟΝ. Εννοείται εδώ δεν βρίσκεις ούτε τη μισή ποικιλία σε γεύσεις απ'ότι στο ίντερνετ. Επιπλέον εδώ σου πλασάρουν προϊόντα με ημερομηνίες λήξεις τόσο κοντινές που προτιμάς να πάρεις φρέσκο γάλα για την πρωτεϊνη σου!
    Btw σύγκρινα τις τιμές με το bb.com και κάποια προϊόντα τα έχει και φθηνότερα το netrition! Επιπλέον, η ποικιλία του netrition μου φαίνεται πολύ καλύτερη από του discountsupplemnts.co.uk.
    Στην επόμενη παραγγελία(αφού έρθει η πρώτη βέβαια)θα ήθελα να παραγγείλω το Vassive NO και το Vassive CE της ΟΝ, αλλά φοβάμαι μην δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα επειδή αυτά νομίζω δεν έρχονται στην Ελλάδα(τουλάχιστον δεν τα έχω δει στο γνωστό κατάστημα απ'όπου ψώνιζα προϊόντα της ΟΝ).
    Less is more...

  7. #97
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-07-07
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    168

    Default

    Στοιχιματίζω οτι δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα. Ειχα παρει απο bb παλιοτερα μια πρωτεινη 2.3 κιλα της ON και εδινε δειγμα δωρω αυτα που θελεις. Protein with free vassive sample kit ελεγε! An και δε νομιζω οτι η μαρκα αυτη βγαζει κατι καλο ιδιαιτερα περα απο την πρωτεινη της. Πες μας τι γινεται με την παραγγελια σου.
    Pain is weakness leaving the body!

  8. #98
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-02-06
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    MOLIS IRTHANE! YAHOOOOOOO, oute ligmena oute tpt [:-bouncy]Attached Image:


  9. #99
    New Member
    Join Date
    23-06-08
    Location
    Athens, Halandri, Greece.
    Posts
    56

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by @troulsta@

    Στοιχιματίζω οτι δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα. Ειχα παρει απο bb παλιοτερα μια πρωτεινη 2.3 κιλα της ON και εδινε δειγμα δωρω αυτα που θελεις. Protein with free vassive sample kit ελεγε! An και δε νομιζω οτι η μαρκα αυτη βγαζει κατι καλο ιδιαιτερα περα απο την πρωτεινη της. Πες μας τι γινεται με την παραγγελια σου.
    </blockquote id=quote>
    Ναι, δεν ξέρω αν θα είναι και τόσο καλό το Vassive kit της ΟΝ. Βασικά είδα ότι το Vassive-NO έχει καφεϊνη μέσα και εγώ δε θέλω προϊόντα με καφεϊνη μέσα γιατί με πειράζουν. Προτιμώ να πίνω πράσινο τσάι καλύτερα.
    Για το NOZ Full Throttle της Nutrabolics τί λέτε? Το έχει σε πάρα πολύ καλή τιμή το netrition. Μισή τιμή σε σχέση με όσο το πουλάνε στην Ελλάδα.
    Less is more...

  10. #100
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Καλορίζικα φίλε NikMagg!!!
    Φίλε DarremCharles δεν θα έχεις πρόβλημα.Ότι έχει το netrition έρχεται Ελλάδα ασχέτως αν κυκλοφορεί στην Ελλάδα(Τουλάχιστον εως τώρα δεν έχω ακούσει κάτι αντίθετο)...

  11. #101
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-07-07
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    168

    Default

    Παιδες πηρα απο νετρισιον σημερα μια οπτιμουμ 2.4 κιλα. Ακολουθησα ακριβως τις οδηγιες του καβουρα. Ωστόσο στο email που ηρθε απο το μαγαζι τονιζεταο οτι το νετρισιον δηλωνει στο τελωνειο ακριβως το πραγματικο ποσο αξιας των προιντων (53 εωρω). :

    You are responsible for any duties or taxes that may apply. We do not
    collect any duties or taxes from you and do not know how much they will
    cost you (if anything).

    We report the exact amount of the sale on the Customs form. For a
    description of the package contents on the Customs form, we claim
    "Food Supplements - For Personal Use Only".

    Λετε να εχω κανενα προβλημα με τελωνεια;
    Να πω οτι σημειωσα και please send as gift and low price.

    Τωρα με πιανει ανασφαλεια! Θα το ριξω στον υπνο να μου περασει...!!!
    Pain is weakness leaving the body!

  12. #102
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    Ρε συ @troulsta@ ένα αυτόματο email σου στείλανε που στέλνουνε σε ΟΛΟΥΣ που παραγγέλνουν από το site τους!

    21 μέρες υπομονή και καλοφάγωτη σου εύχομαι!:D

    Υ.Γ: Έγώ ποτέ δεν έχω συμπληρώσει τίποτα για δώρα και χαμηλές τιμές και ΟΛΑ τα δέματα έχουν έρθει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!

  13. #103
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by @troulsta@

    Παιδες πηρα απο νετρισιον σημερα μια οπτιμουμ 2.4 κιλα. Ακολουθησα ακριβως τις οδηγιες του καβουρα. Ωστόσο στο email που ηρθε απο το μαγαζι τονιζεταο οτι το νετρισιον δηλωνει στο τελωνειο ακριβως το πραγματικο ποσο αξιας των προιντων (53 εωρω). :

    You are responsible for any duties or taxes that may apply. We do not
    collect any duties or taxes from you and do not know how much they will
    cost you (if anything).

    We report the exact amount of the sale on the Customs form. For a
    description of the package contents on the Customs form, we claim
    "Food Supplements - For Personal Use Only".

    Λετε να εχω κανενα προβλημα με τελωνεια;
    Να πω οτι σημειωσα και please send as gift and low price.

    Τωρα με πιανει ανασφαλεια! Θα το ριξω στον υπνο να μου περασει...!!!

    </blockquote id=quote>
    Παει η παραγγελια ξεχασε την δεν θα ερθει ποτε θα κολησει τελωνιο και θα δωσεις επιπλεον 100 ευρω[:-bigmouth]:D[:-bouncy]

  14. #104
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-06-08
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    Στης 27 Ιουνίου έκανα μια παραγγελία απο netrition . 1 whey optimum 10 lbs, 1 whey optimum 5 lbs, 1 sizeon gaspari nutrition 2 lbs kai 1 πακετο 15 bars optimum diet πρωτεινης και 1 πακετο bars EAS 12 τεμ. Δώρο ένα αμάνικο και έκπτωση 5% γιατι ήταν πάνω από 200 ευρώ η παραγγελία. Όλα αυτά με 212 ευρώ και στης 7 Ιουλίου το πήρα από το ταχυδρομείο, έκανε μόνο 11 μέρες.. Χωρίς τελωνείο και εγκρίση απο ΕΟΦ. Παραγγελία περίπου 22 lbs. Με ημερομηνίες λήξης το 2010! Πολύτιμες οι οδηγίες από το φόρουμ. Σκεφτόμουν την επόμενη να παραγγελία να την κάνω από discoynt μα δε ξέρω αν συμφέρει ως προς ποικιλία - μεταφορικά - ημερομηνίες λήξης. Τι λέτε κι εσείς που έχετε παραγγείλει και από τα δύο? Που καταλήξατε?

  15. #105
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Όντως φίλε troulsta έχουν δίκιο τα παιδιά.Το στέλνουν σε όλους αυτό το email για να είναι καλυμένοι...
    Θα το προσθέσω σαν παρατήρηση στον οδηγό γιατι και άλλα παιδιά είχαν την ίδια απορία...

  16. #106
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Εγω στις 25 Ιουνιου παραγγειλα ενα stack ANIMAL FLEX+ANIMAL OMEGA και σημερα τα ειχα κανονικα στη πορτα μου!

  17. #107
    New Member
    Join Date
    23-06-08
    Location
    Athens, Halandri, Greece.
    Posts
    56

    Default

    Μου ήρθε και μένα σήμερα η παραγγελία μου από το netrition, μία ΟΝ 100% Rocky Road 2lbs., μετά από 11 μέρες μόνο!!! Εννοείται είμαι πολύ χαρούμενος αφού ήταν η πρώτη μου παραγγελία. Τώρα ετοιμάζομαι για την επόμενη! Ευχαριστώ πολύ τον κάβουρα για τις οδηγίες του!
    Less is more...

  18. #108
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-07-07
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    168

    Default

    Νεο ρεκορ για το netrition οι 9 μερες; Παντως δε μου αρεσε που ο ταχυδρομος πεταξε κυριολεκτικα την κρεατινη μου στην εισοδο της πολυκατοικιας.Εκτεθιμενη να την παρει η κυρα-Μαρω για το μωρο της!!! :D:D:D

    Καταλαβαινετε οτι το μωρο θα το περιμενε [:-skull]
    Αν την γλιτωνε... [:-piggy] ή [:-sing].
    τΟ πολυ-πολυ να [:-timebm]
    Pain is weakness leaving the body!

  19. #109
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Spera k pali paides... ligo kathisterimena alla sas enimerwnw oti ftasane k oi 2 paraggelies tautoxrona mesa se 12 ergasimes... ola teleia fisika! Loipon 2 pragmata... 1on epeidi ekana kapakia 2 paraggelies apo tin idia karta m steilane email gia pithano fraud(mipws tin eixa klepsei dld) k thelane photos mpros pisw tis kartas p xrisimopoiisa... opote na tin exei etoimi an kanete kati tetoio... deyteron kserei i exei paraggeilei kaneis pro-ormones? tha mas erthoun i tha ginoun ntoukia sto telwneio? ty a lot again

  20. #110
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Πηγα να κανω μια παραγγελια και μετα απο 3 ημερες μου στελνουν e-mail και μου λενε οτι θελουν εκτυπωση το μπροστινο και το πισω μερος της καρτας μου. Γιατι; Ασε που δε μπορω να το κανω, γιατι η καρτα ειναι του πατερα μου και βρισκομαι αλλου τωρα.

  21. #111
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    Στανταρ διαδικασία είναι Λάζαρε. Κάποια στιγμή παίζει να στο ζητήσουν και μετά δεν το ξαναζητάνε.

  22. #112
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-02-06
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by lazaross

    Πηγα να κανω μια παραγγελια και μετα απο 3 ημερες μου στελνουν e-mail και μου λενε οτι θελουν εκτυπωση το μπροστινο και το πισω μερος της καρτας μου. Γιατι; Ασε που δε μπορω να το κανω, γιατι η καρτα ειναι του πατερα μου και βρισκομαι αλλου τωρα.
    </blockquote id=quote>Aυτο μου το ζητησανε κ εμενα, οποτε ξαναμπηκα στο site κ επικοινωνησα μαζι τους ρωτωντας το γιατι (κ αν το email στειλανε αυτοι ή ειναι καμια απατη). Μου απαντησανε οτι οντως αυτοι το στειλανε για λογους ασφαλειας .Εστειλα τη φωτοτυπια ,μου στειλανε απαντηση οτι στειλανε τα πραγματα (18 ιουλιου ) κ τωρα τα περιμενω.

  23. #113

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Αυτό πρέπει να το κάνουν για κάρτες που έχουν εκδοθεί εκτός Αμερικής, διότι νομίζω δεν έχουν τρόπο να ελέγξουν αν η billing address που δίνεις είναι η σωστή. Το κάνουν για να προστατευθούν και εκείνοι από τους imposters.

  24. #114
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Τελικά, ξερεί κανείς για προ-ορμόνες αν έρχονται?

  25. #115
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Μansion,δε νομίζω να έχεις πρόβλημα ακόμα κ σε τέτοιου είδους παραγγελία από το netrition.Δεν έχω παραγγείλει κάτι αντίστοιχο αλλά νομίζω ότι σε όλες τις παραγγελίες τηρούν την ίδια στάση που σημαίνει no problem!
    Καβουράκι(κ οι υπόλοιποι),να τολμήσω παραγγελία 30 lbs από netrition ή είναι ρίσκο κ θα το μετανιώσω;
    , ' ...

  26. #116
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    Mansion και εγώ πιστεύω ότι δεν παίζει να σου κολλήσουν...
    LEO πες μας και τελικό κόστος παραγγελίας...... Για μένα πάντως από αυτά που έχω δει παίζει με την τιμή και όχι με το βάρος.... Οτιδήποτε μέχρι 270£(ναι ναι Λίρες Αγγλίας) έρχεται απροβλημάτιστα!

  27. #117
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Kapou meta ta 380$ de ginetai me airmail, episis ontws gia pes ti akrivws thes na paraggeileis gt einai protimotero na ta spaseis se 2 paraggelies pou tha tis kaneis back to back. Egw etsi ekana k m rthane kai oi 2 tautoxrona ola komple... etsi de tha xeis agxos gia tpt

  28. #118
    New Member
    Join Date
    08-02-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    31

    Default

    Εγω σκεφτομαι να κανω παραγγελια γυρο στα 800$ απο netrition αλλα μενω Αγγλια και οχι Ελλαδα... Πρεπει να ακολουθησω καμια διαδικασια η χαλαρα ολα ?

  29. #119
    Pumping Iron
    Join Date
    25-04-07
    Posts
    369

    Default

    Χαλαρά θα πας βόλτα από το τελωνείο!:P

    Πρόταση δική μου σπάσε την παραγγελία σε παραγγελίες των 270λιρών max(ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!!!!!)...

  30. #120
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    Καβουράκι(κ οι υπόλοιποι),να τολμήσω παραγγελία 30 lbs από netrition ή είναι ρίσκο κ θα το μετανιώσω;
    </blockquote id=quote>

    Εγω εχω παραγγείλει μέχρι 24-25 λίμπρες.
    Πιστεύω πως και με 30 λίμπρες δεν θα έχεις πρόβλημα.Απλά τσέκαρε και πές μας αν φτιάχνοντας μια τοσο βαριά παραγγελία σου επιτρέπει να έρθουν με airmail.Προφανώς υπάρχει κάποιο όριο βάρους για ενα δέμα.Επίσης νομίζω υπάρχει και όριο ως προς την αξία που παραγγέλνεις.Σε πολύ ακριβές παραγγελίες δε σου επιτρέπει airmail αλλα μόνο courier.
    Συμπερασματικά νομίζω(χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) πως δεν έχεις πρόβλημα τη στιγμή που φτιάξεις την παραγγελία σου και το site σου επιτρέπει να τα παραλάβεις με airmail.
    Ότι και να γίνει πές μας...


 
Page 4 of 31 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Το χάος της αγοράς συμπληρωμάτων.
    By pannt in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 77
    Last Post: 12-07-09, 21:07
  2. Οδηγός Αγοράς Whey
    By ouzo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-06, 19:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •