Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 30 of 929

Hybrid View

  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default Netrition.com - Οδηγός Αγοράς Συμπληρωμάτων

    Οδηγός αγορών απο netrition.com



    1.Μπαίνουμε στη διεύθυνση www.netrition.com .Είναι Αμερικάνικη εταιρία για συμπληρώματα bodybuilding.

    2.Προσθέτουμε στο καλάθι αγορών μας ότι θέλουμε να αγοράσουμε.Εδω προσέχουμε λιγάκι το βάρος που θα έχει το δέμα
    μας.Προσωπικά μου έχουν έρθει χωρίς κανένα πρόβλημα παραγγελίες με βάρος 6 λίμπρες,9 λίμπρες και τελευταία 22
    λίμπρες!Θα έλεγα οτι 22 λίμπρες είναι ένα καλό όριο που πρέπει να τηρηθεί,γιατι μετά το δεμα μας είναι υπερβολικά
    βαρύ.Πάραυτα όποιος παραλάβει επιτυχώς πάνω απο 22 λίμπρες ας το πει να ανεβάσουμε το όριο.

    3.Συνεχίζουμε στην ολοκλήρωση της παραγγελίας.Πατάμε "proceed to checkout" και έπειτα "checkout on secure
    system".Δημιουργούμε την πρώτη φορά που θα ψωνίσουμε ενα λογαριασμό με τα στοιχεία μας και έπειτα κάνουμε login.

    4.Στην επόμενη σελίδα πρέπει να τσεκάρουμε οπωσδήποτε το κουτάκι που λέει "Checking the gift box will print a
    packing list with no prices listed to be placed inside of your parcel instead of your usual receipt."οπότε στο χαρτί που στέλνει
    η εταιρία απλά μας λέει τι αγοράσαμε και όχι πόσο κάνει.Έτσι κανείς
    δεν ξέρει πόσο κάνουν αυτά που αγοράσαμε,παρα μόνο εμείς.Πατάμε "continue".

    5.Προσοχή:Οπωσδήποτε εδω τσεκάρουμε το "Airmail (1 to 2 weeks) " οπότε θα μας τα στείλουν με ΕΛΤΑ και όχι
    courier.
    Ακριβώς απο κάτω που λέει "Enter any special instructions for the shipping company" θα βάλουμε στον κενό χώρο το
    μήνυμα "Please send as gift and low price"
    Πατάμε 'Continue"

    6.Εδώ βλέπουμε τη συνολική αξία της παραγγελίας μας μαζί με τα μεταφορικά.Κρίνουμε αν μας συμφέρουν οι τιμές σε
    σχέση με Ελλάδα ή άλλες χώρες(Αγγλία κτλ).Είναι εμφανές οτι τα μεταφορικά έχουν να κάνουν με το βάρος της
    παραγγελίας μας.
    Βάζουμε τα στοιχεία της κάρτας μας.Προσωπικά για τις παραγγελίες χρησιμοποιώ μια κάρτα της alpha bank(alpha bank
    enter visa χρεωστική) η οποία είναι χρεωστική και όχι πιστωτική.Με αυτή την κάρτα είμαι καλυμένος απο χακεράδες
    κτλ,διότι δεν έχω βάλει όριο υπερανάληψης.Δηλαδή αν η κάρτα έχει μέσα 100 ευρώ και παραγγείλω πράγματα αξίας 110
    ευρώ μου λέει οτι δεν γίνεται η συναλλαγή.Οπότε ακόμα και κάποιος να κλέψει τους κωδικούς της κάρτας μου δε θα
    μπορεί να με χρεώσει παραπάνω παρα μόνο ότι έχω μέσα.Οπότε πριν την παραγγελία καταθέτω το ποσό που θέλω να
    αγοράσω και το χρησιμοποιώ για την αγορά.Απλά αν τη ζητήσετε πείτε τους να έχει μηδενικό όριο υπερανάληψης,δηλαδή να
    μη μπορούν να σε χρεώσουν αν δεν έχεις λεφτά μέσα.Υπόψιν οτι για την κάρτα αυτή δε χρεώνεσαι τίποτα για να τη
    βγάλεις,ούτε έχεις κανένα πάγιο κτλ..Είναι όλα δωρεάν και τη χρησιμοποιώ μόνο για αγορές απο internet.Τέτοιες κάρτες
    έχουν και άλλες τράπεζες όπως η Κύπρου κτλ.

    7.Τέλος πατάμε "continue" και διαβάζουμε προσεκτικά αν όλα τα στοιχεία μας είναι καλά και αυτά που παραγγείλαμε
    είναι οκ και πατάμε "submit my order".

    8.Η παραγγελία μας θα έρθει ως συστημένο δέμα με τα ΕΛΤΑ.Πηγαίνουμε και την παραλαμβάνουμε με την ταυτότητά μας απο
    τα ΕΛΤΑ μαζι με το χαρτάκι που μας άφησαν στην πόρτα μας.Συνήθως έρχεται μέσα σε 13 με 19 ημέρες.

    Μια παρατήρηση είναι ότι αφού τελειώσουμε την παραγγελία μας θα μας έρθει email που θα επιβεβαιώνει την παραγγελία μας και θα λέει κάτι σαν αυτό:
    You are responsible for any duties or taxes that may apply. We do not
    collect any duties or taxes from you and do not know how much they will
    cost you (if anything).
    We report the exact amount of the sale on the Customs form. For a
    description of the package contents on the Customs form, we claim
    "Food Supplements - For Personal Use Only".
    Αυτό το στέλνουν σε όλους και δε μας ανησυχεί καθόλου,απλώς μας τονίζει οτι αν τυχόν συμβεί κάτι με το τελωνείο η εταιρία δε φέρει καμία ευθύνη.Προς το παρόν δεν έχει συμβεί τίποτα οπότε δεν ανησυχούμε καθόλου.


    Εως τώρα δεν υπήρξε καμία αναφορά για προβληματική αποστολή της netrition στην Ελλάδα(Φυσικά μιλάω για όσους έχουν ακολουθήσει πιστά τα πιο πάνω
    βήματα).
    Αν παρόλα αυτά είναι κάποιος άτυχος και το δέμα του δεν έρθει για οποιοδήποτε λόγο,ας μας το πει να δούμε τι θα κάνουμε...
    Καλές αγορές και να τονίσω οτι το site αυτό το έμαθα απο παιδιά αυτού του forum τους οποίους και ευχαριστώ πολυ...

    :D

  2. #2
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    Να ρωτησω ρε παιδια εαν επιλεξεις στο shipping method fedex μπορει να παιχτει προβλημα περα απο παραπανω μετα φορικα που ειναι λιγα. Εμενα μου φανηκε οτι αξιζει. Εαν μπορειτε απαντηστε μου ευχαριστω!

  3. #3
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by rioma123 View Post
    Να ρωτησω ρε παιδια εαν επιλεξεις στο shipping method fedex μπορει να παιχτει προβλημα περα απο παραπανω μετα φορικα που ειναι λιγα. Εμενα μου φανηκε οτι αξιζει. Εαν μπορειτε απαντηστε μου ευχαριστω!
    ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ
    ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
    Το τελωνειο σε γυρευει.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  4. #4
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    ΝΑΙ ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ AIRMAIL;)

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-07-09
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    39

    Default

    Ακομα 2 πετυχημενες παραγγελιες απο netrition.com!!! 19 μερες εκαναν να ερθουν...

  6. #6
    New Member el.stel's Avatar
    Join Date
    05-02-10
    Location
    Rethymno, Crete.
    Posts
    94

    Default

    Μια ερώτηση. Όταν φτάνω στο σημείο που λέει Enter any special instructions for the shipping company , πάνω από το κουτί που βάζουμε το Please send as gift and low price γράφει αυτό:

    Currently, we are only able to provide shipping instructions for orders shipped via UPS.
    These instructions will appear on the shipping label for your order - if the request is reasonable and able to be provided by the shipping company.

    Το έχει σε όλους αυτό ή να ανησυχώ??

  7. #7
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    KAI ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΡΟΜΑΞΑ ΜΗΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΛΕΕΙ!

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Εχει παραλαβει κανεις καμια παραγγελιαπου εκανε τωρα προσφατα Απριλιο η Μαιο ?

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by evolution10 View Post
    Εχει παραλαβει κανεις καμια παραγγελιαπου εκανε τωρα προσφατα Απριλιο η Μαιο ?
    Ναι εγώ. Και περιμένω πάλι, σε καμια βδομάδα λογικά θα μου έρθει ειδοποίηση.

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-07-09
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by evolution10 View Post
    Εχει παραλαβει κανεις καμια παραγγελιαπου εκανε τωρα προσφατα Απριλιο η Μαιο ?
    Και εγω το ιδιο. Εκανα 2 παραγγελιες 17 απριλιου και τα παραλεβα την εβδομαδα που μας περασε. Απλως εχε στο νου σου οτι ισως ο ταχυδρομος τον "π@ιζει" λιγο... Π.χ εγω επειδη ξερω οτι κανουν 16-17 μερες να ερθουν πηγα τα πηρα απο το ταχυδρομειο... Και τα χαρτακια ακομα δεν εχουν ερθει :P

  11. #11
    New Member centaur's Avatar
    Join Date
    02-09-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by evolution10 View Post
    Εχει παραλαβει κανεις καμια παραγγελιαπου εκανε τωρα προσφατα Απριλιο η Μαιο ?
    3 παραγγελιεσ μου αργησαν.τισ εκανα 2 και 3 απριλιου,και πηρα τα ειδοποιητηρια αρχη μαιου.

  12. #12
    New Member makryxeris's Avatar
    Join Date
    24-09-09
    Location
    .
    Posts
    49

    Default

    Quote Originally Posted by evolution10 View Post
    Εχει παραλαβει κανεις καμια παραγγελιαπου εκανε τωρα προσφατα Απριλιο η Μαιο ?
    Εγώ έκανα παραγγελία 19/4 και ήρθε 4/5. Mου έστειλαν και ένα μπλουζάκι δώρο (όταν έκανα την παραγγελία είχε μια λίστα με τι δώρο θέλω να μου στείλουν και διάλεξα το t-shirt)

  13. #13
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Παιδια σκεφτομαι να κανω παραγγελια απο netrition, επειδη στο discount δεν εχει πολλα προιοντα της gaspari. ( Γιατι αραγε;; )

    Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο Αμερικη και φοβαμαι λιγο. Και θα ειναι και μεγαλη η παραγγελια, επειδη θα ειμαστε 5 ατομα. Κοντα στα 300 ευρω θα βγει. Λετε να την κανω ή να ψαξω κατι αλλο απο Ευρωπη; Παντως οι τιμες ειναι απιστευτα χαμηλες! Η πρωτεινη της optimum στην Ελλαδα κανει 40 με την εκπτωση και στην Αμερικη κανει κοντα στα 15 ευρω! ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ! ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ!

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Μονο αμα τις σπασεις ανα 3 κομματια και παραγγελια , αλλα πολυ μανουρα ετσι

    Αλλιως σιγουρα θα κολλησει τελωνειο

  15. #15
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Δεν συμφέρει βαριά πράματα από αμερική φίλε. Δοκίμασε από http://www.predatornutrition.com/

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-07-09
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    39

    Default

    Βασικά να ρωτήσω λίγο κάτι.. Έχει παραγγείλει κανεις από netrition.com accessories? Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα body fat caliper , gloves , Vitamin Pill Box και ένα shaker για αυτό ρωτάω πιο πολύ...

    Δεν νομίζω ότι θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα (άλλωστε ήδη μετράω 6 παραγγελιες 100% επιτυχία). Απλώς πιο πολύ για σιγουριά..

    http://www6.netrition.com/accufitnes...rack_page.html

    http://www6.netrition.com/blender_shaker_bottle.html

    http://www6.netrition.com/netrition_..._pill_box.html

    http://www6.netrition.com/valeo_ocel...rap_glove.html

    Τα προϊόντα είναι αυτά βασικά. Ξέρουμε αν είναι αξιόπιστες αυτές του είδους μετρήσεις? (όσον αφορά το body fat caliper..)
    Last edited by Konstantinos11; 12-05-10 at 22:11.

  17. #17
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    Παιδια εχουν περασει 13 μερες απο τοτε που εκανα παραγγελεια με κατι φιλαρακια. Λετε να ερθουν μεσα σε αυτην την εβδομαδα η απο την αλλη?

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εμένα κάνουν 15-20 μέρες να έρθουν. Σε λίγες μέρες λογικά θα σου έρθει ειδοποίηση, εξαρτάται και από την κίνηση που θα χει το ταχυδρομείο.


    @ Konstantinos11: Δεν θα χεις πρόβλημα με την παραγγελία, αφού όλα σου πήγαν μια χαρά μέχρι τώρα..
    Όσο για τη λαβίδα, έχω κι εγώ παρόμοια, απλώς το έχω ως μέτρο σύγκρισης σε συνδιασμό με ζυγαριά και μεζούρα.
    Last edited by Kardoula; 13-05-10 at 06:40.

  19. #19
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    Kardoula να σου πω εννοεις 15-20 μερες εργασιμες? η με σαββατοκυριακα, γιατι εγω εκανα την παραγγελεια 26 Απριλου<!Ευχαριστω

  20. #20
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by rioma123 View Post
    Kardoula να σου πω εννοεις 15-20 μερες εργασιμες? η με σαββατοκυριακα, γιατι εγω εκανα την παραγγελεια 26 Απριλου<!Ευχαριστω
    Μαζί με Σαββατοκύριακα, δηλαδή από τη μέρα που θα εγκριθεί η παραγγελία περίπου 15 με 20 μέρες.

  21. #21
    Junior Bodybuilder rioma123's Avatar
    Join Date
    12-01-09
    Location
    .
    Posts
    233

    Default

    Οχχχ ευχομαι να μην χαθηκε!

  22. #22
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μην αγχώνεσαι, στην ανάγκη άμα δεις ότι περνάνε 20 μέρες πέρνα από το ταχυδρομείο και ρώτα.

  23. #23
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Παντως τα εξοδα ειναι πολλα , παρα πολλα για τις παραγγελιες . Πρεπει να βρουμε κανα αλλο ευρωπαικο σιτε για λιγοτερα εξοδα αποστολης

  24. #24
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σήμερα παρέλαβα άλλη μια παραγγελία από netrition. Όλα άψογα όπως πάντα, 15 μέρες συνολικά έκανε να έρθει το τσουβαλάκι.

  25. #25
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Η παραγγελια δεν εχει ερθει και εχουν περασει 3 βδομαδες . Τι να κανω ?

  26. #26
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by evolution10 View Post
    Η παραγγελια δεν εχει ερθει και εχουν περασει 3 βδομαδες . Τι να κανω ?
    Yπάρχει περίπτωση να χει χαθεί το χαρτάκι ειδοποίησης ή απλώς να χει καθυστερήσει η παραγγελία.
    Πήγαινε τη Δευτέρα στο ταχυδρομείο και ρώτα μήπως έχει έρθει δέμα στο όνομά σου.

  27. #27
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Πηγα στο ταχυδρομειο και μου ειπαν οτι αν δεν ειναι συστημενο , δεν μπορουν να δουν αν υπαρχει δεμα μονο με το ονομα μου και να περιμενω να μου ρθει χαρτι .

    Εγω νομιζω βαριοταν να ψαξει . Τι μπορω να κανω εκτος απο το να περιμενω ενα θαυμα ?

  28. #28
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    παιδιά με pre-paid μπορώ να κάνω αγορά από netrition??πρόκειται να βγάλω μία γιαυτό ρωτάω..

  29. #29
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Ναι μπορείς

  30. #30
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Ευχαριστώ πολύ George..προπληρωμένη λέγεται ακριβώς και θα πάω eurobank..για πρώτη φορά μία πρωτείνη και αμινοξέα καλά είναι?????


 
Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το χάος της αγοράς συμπληρωμάτων.
    By pannt in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 77
    Last Post: 12-07-09, 22:07
  2. Οδηγός Αγοράς Whey
    By ouzo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-06, 20:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •