Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 7 of 31 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 181 to 210 of 929
  1. #181

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by toubanos21

    Παιδια κατι πηρε το αυτι μου σημερα απο ενα ατομο που γνωρισα τυχαια σε ενα μαγαζι..μου ειπε οτι ειχε φιλο σοβαρο μπιλντερι και του ειχε πει να μην παιρνει συμπληρωματα απο αμερικη γιατι εχουν κακη ποιοτητα,τα νοθευουν(εμενα λιγο απιθανο μου κανει)..κατι τετοια μου ειπε και θα ηθελα να ακουσω τι εχετε να πειτε πανω σε αυτο..
    </blockquote id=quote>

    Είναι αλήθεια αφού τώρα τελευταία Cutler, Jackson, Heath και λοιποί παραγγέλνουν από Ευρώπη για να είναι σίγουροι.

  2. #182
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-08-08
    Location
    PERAEUS, Greece.
    Posts
    8

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by astralpro1

    να μην ξεχασω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Kavoura, αν δεν υπαρχει προβλημα με το τελωνειο εχει σωσει πολυ κοσμο[:-thumbu]:DAttached Image:


    </blockquote id=quote>
    σημερα εφτασε το ειδοποιητηριο απο τα ΕΛΤΑ μια χαρα τα πηγαμε,νασαι καλα Καβουρα!

  3. #183
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Νάστε καλά παιδιά...Να τονίσω ξανα πως κι εγω το έμαθα το netrition απο τα παιδιά του συγκεκριμένου φόρουμ...

    Ο φίλος fitman είχε κάποια εξέλιξη με το θέμα του?

  4. #184
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-05-07
    Location
    Greece.
    Posts
    103

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kavouras

    Νάστε καλά παιδιά...Να τονίσω ξανα πως κι εγω το έμαθα το netrition απο τα παιδιά του συγκεκριμένου φόρουμ...

    Ο φίλος fitman είχε κάποια εξέλιξη με το θέμα του?
    </blockquote id=quote>

    μου εστειλαν μαιλ απο το νετ και μου ειπαν οτι περασε το τελωνειο στις 26/7 και οτι οταν λαβουν το δεμα πισω και ειναι σε αριστη κατασταση θα παρω τα χρηματα μου πισω δλδ μονο απο τα προοιντα οχι τα μεταφορικα. πραγματικα εχω ξενερωσει.

  5. #185
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    ωχ με αγχωνει και περιμενω παραγγελια!!καηκα αν γινει τπτ τετοιο :)

  6. #186
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Φίλε μου είσαι σίγουρος οτι σημείωσες να έρθει με airmail?Μπορείς να μας αντιγράψεις το email που σου έστειλαν όταν έκανες την παραγγελία(εννοείται να σβήσεις τα προσωπικά σου στοιχεία) ώστε να δούμε τι συμβαίνει για να προσέχουμε και εμείς?
    Απλώς θέλω να τονίσω οτι σε κανέναν άλλο δεν έχει συμβεί κάτι παρόμοιο και πρέπει να μάθουμε αν πλέον έχει δημιουργηθεί πρόβλημα.

  7. #187
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    παιδια μετα απο 11 ημερες μονο ηρθαν τα fish oil που παρηγγειλα απο το netrition ,απο το monstersupplements ακομα... Λοιπον προβλημα δεν υπηρξε κανενα, τα εφερε ο ταχυδρομος σπιτι. ΑΛΛΑ... εξω απο την συσκευασια στο χαρτι που γραφει τα στοιχεια του αποστολεα , του παραλειπτη κ.λ.π γραφει σε ενα κουτακι, διπλα απο την χωρα προελευσης και το βαρος, value(US $) δηλαδη αξια = 20.95$. Ακοκουλησα ακριβως! τα βηματα του καβουρα , να ναι καλα, και κλικαρα το κουτακι στην φορμα της παραγκελειας για να το στειλει σαν δωρω και εγραψα στο πεδιο "Enter any special instructions for the shipping company" το
    μήνυμα "Please send as gift and low price". Το προβλημα μου ειναι το εξης: δεν θα επρεπε να μην αναγραφεται η τιμη αφου ειναι δωρο, τουλαχιστον ετσι θα επρεπε οπως ειχε γραψει και ο καβουρας... Και λεω εγω, αντε καλα να το '' φαει΄΄ το τελωνειο οτι 3 κουτακια fish oil κανουν 20 και κατι δολαρια αλλα αν παραγκειλω κουτια πρωτεινης που ζυγιζουν αρκετα και ειναι και μεγαλα δεν θα πιστεψουν οτι καναν 20 δολλαρια ουτε και 30 που απο οτι ξερω ειναι και η μεγιστη αξια αποστολης δωρου,ΕΤΣΙ...? Οσοι παρηγκειλαν απο το netrition προσεξαν κατι αναλογο, δηλαδη θυμουνται αν εξω απο το πακετο εγραφε μια οποιαδηποτα αξια...
    </blockquote id=quote>


    Κάθε πακέτο ακόμα και αν είναι δώρο υποχρεούται ο αποστολέας να αναγράφει το κόστος του... έχω, βέβαια,

    την εξής υποψία! Επειδή , όπως προανέφερα και πιο πάνω αυτά έρχονται μέσω Γερμανίας σημαίνει οτι στην

    Ελλάδα δεν ελέγχονται καν! Α και έχω παραγγείλει κουτιά πρωτείνης... Είχαν γράψει κάτι παραπάνω αλλά δεν

    έχει να λέει! Εδώ ρε παιδιά τι να λέμε τώρα, ο άλλος πιο πάνω είπε οτι έκανε παραγγελία και δεν το μάρκαρε

    καν ας gift και πάλι δεν πλήρωσε... Μάλλον το airmail είναι που κάνει τι δουλεία... ΠΡΟΣΟΧΗ όμως αν

    θέλουμε να μαστε 101% σίγουροι ακολουθούμε τα βήματα του ΘΕΟΥ καβουρα.

  8. #188
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    παιδια μετα απο 11 ημερες μονο ηρθαν τα fish oil που παρηγγειλα απο το netrition ,απο το monstersupplements ακομα... Λοιπον προβλημα δεν υπηρξε κανενα, τα εφερε ο ταχυδρομος σπιτι. ΑΛΛΑ... εξω απο την συσκευασια στο χαρτι που γραφει τα στοιχεια του αποστολεα , του παραλειπτη κ.λ.π γραφει σε ενα κουτακι, διπλα απο την χωρα προελευσης και το βαρος, value(US $) δηλαδη αξια = 20.95$. Ακοκουλησα ακριβως! τα βηματα του καβουρα , να ναι καλα, και κλικαρα το κουτακι στην φορμα της παραγκελειας για να το στειλει σαν δωρω και εγραψα στο πεδιο "Enter any special instructions for the shipping company" το
    μήνυμα "Please send as gift and low price". Το προβλημα μου ειναι το εξης: δεν θα επρεπε να μην αναγραφεται η τιμη αφου ειναι δωρο, τουλαχιστον ετσι θα επρεπε οπως ειχε γραψει και ο καβουρας... Και λεω εγω, αντε καλα να το '' φαει΄΄ το τελωνειο οτι 3 κουτακια fish oil κανουν 20 και κατι δολαρια αλλα αν παραγκειλω κουτια πρωτεινης που ζυγιζουν αρκετα και ειναι και μεγαλα δεν θα πιστεψουν οτι καναν 20 δολλαρια ουτε και 30 που απο οτι ξερω ειναι και η μεγιστη αξια αποστολης δωρου,ΕΤΣΙ...? Οσοι παρηγκειλαν απο το netrition προσεξαν κατι αναλογο, δηλαδη θυμουνται αν εξω απο το πακετο εγραφε μια οποιαδηποτα αξια...
    </blockquote id=quote>


    Κάθε πακέτο ακόμα και αν είναι δώρο υποχρεούται ο αποστολέας να αναγράφει το κόστος του... έχω, βέβαια,

    την εξής υποψία! Επειδή , όπως προανέφερα και πιο πάνω αυτά έρχονται μέσω Γερμανίας σημαίνει οτι στην

    Ελλάδα δεν ελέγχονται καν! Α και έχω παραγγείλει κουτιά πρωτείνης... Είχαν γράψει κάτι παραπάνω αλλά δεν

    έχει να λέει! Εδώ ρε παιδιά τι να λέμε τώρα, ο άλλος πιο πάνω είπε οτι έκανε παραγγελία και δεν το μάρκαρε

    καν ας gift και πάλι δεν πλήρωσε... Μάλλον το airmail είναι που κάνει τι δουλεία... ΠΡΟΣΟΧΗ όμως αν

    θέλουμε να μαστε 101% σίγουροι ακολουθούμε τα βήματα του ΘΕΟΥ καβουρα.

  9. #189
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-05-07
    Location
    Greece.
    Posts
    103

    Default

    We have received your online order and are processing it now.

    We are sending your order by Global International Airmail.

    Your total cost, including a shipping charge of $55.35, is $169.22.
    This amount will be charged to your credit card.

    We will ship this order within about one business day.

    For international orders by airmail, delivery times are usually 1 to 2 weeks but can vary greatly.

    IMPORTANT: This does not include any time that your country's Customs
    office may hold the package which happens very frequently. If you have
    not received your package after these allowed periods, check with your
    Customs office (if possible) to track it down. Unfortunately, there is
    nothing we can do to speed up this process!

    You are responsible for any duties or taxes that may apply. We do not
    collect any duties or taxes from you and do not know how much they will
    cost you (if anything).

    We report the exact amount of the sale on the Customs form. For a
    description of the package contents on the Customs form, we claim
    "Food Supplements - For Personal Use Only".

    If the package is seized by Customs for any reason and we do not
    receive the package back, we will not issue you a refund.

    If we do receive the package back after being seized, you are still
    responsible for the shipping charges. In this case, we will refund
    the product costs only, since we have already paid the shipping costs
    and can not get that back.

    Your order details are below. If you have any questions,
    please let us know.

    Thank you for your business!

    ************************************************
    Invoice

    Customer ID:

    Date: 07/23/2008

    Bill To:
    GREECE

    Email:


    Ship To:
    GREECE


    Qty Item ID Price Total
    1 210-0020 49.99 $49.99
    Scivation Xtend, Refreshing Lemonade, 1170 grams

    1 270-0023 18.99 $18.99
    Gaspari Nutrition SuperPump 250, Fruit Punch Blast, (.616 lb) 280g

    1 40-0032 2.95 $2.95
    Netrition Thermal packaging (cold packs), varies

    1 63-0357 14.95 $14.95
    AST Multi-Pro 32X, 100 tablets

    1 71-0002 26.99 $26.99
    MuscleTech Nitro-Tech Hardcore Bars, Double Chocolate, 12 bars

    1 40-0035 0.00 $0.00
    Netrition Sleeveless Shirt, Black, Large

    Subtotal $113.87
    Shipping - Airmail (1 to 2 weeks) $55.35
    Total $169.22

    Payment Type: Credit Card

  10. #190
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-05-07
    Location
    Greece.
    Posts
    103

    Default

    We have received your online order and are processing it now.

    We are sending your order by Global International Airmail.

    Your total cost, including a shipping charge of $55.35, is $169.22.
    This amount will be charged to your credit card.

    We will ship this order within about one business day.

    For international orders by airmail, delivery times are usually 1 to 2 weeks but can vary greatly.

    IMPORTANT: This does not include any time that your country's Customs
    office may hold the package which happens very frequently. If you have
    not received your package after these allowed periods, check with your
    Customs office (if possible) to track it down. Unfortunately, there is
    nothing we can do to speed up this process!

    You are responsible for any duties or taxes that may apply. We do not
    collect any duties or taxes from you and do not know how much they will
    cost you (if anything).

    We report the exact amount of the sale on the Customs form. For a
    description of the package contents on the Customs form, we claim
    "Food Supplements - For Personal Use Only".

    If the package is seized by Customs for any reason and we do not
    receive the package back, we will not issue you a refund.

    If we do receive the package back after being seized, you are still
    responsible for the shipping charges. In this case, we will refund
    the product costs only, since we have already paid the shipping costs
    and can not get that back.

    Your order details are below. If you have any questions,
    please let us know.

    Thank you for your business!

    ************************************************
    Invoice

    Customer ID:

    Date: 07/23/2008

    Bill To:
    GREECE

    Email:


    Ship To:
    GREECE


    Qty Item ID Price Total
    1 210-0020 49.99 $49.99
    Scivation Xtend, Refreshing Lemonade, 1170 grams

    1 270-0023 18.99 $18.99
    Gaspari Nutrition SuperPump 250, Fruit Punch Blast, (.616 lb) 280g

    1 40-0032 2.95 $2.95
    Netrition Thermal packaging (cold packs), varies

    1 63-0357 14.95 $14.95
    AST Multi-Pro 32X, 100 tablets

    1 71-0002 26.99 $26.99
    MuscleTech Nitro-Tech Hardcore Bars, Double Chocolate, 12 bars

    1 40-0035 0.00 $0.00
    Netrition Sleeveless Shirt, Black, Large

    Subtotal $113.87
    Shipping - Airmail (1 to 2 weeks) $55.35
    Total $169.22

    Payment Type: Credit Card

  11. #191
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by fitman

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kavouras

    Νάστε καλά παιδιά...Να τονίσω ξανα πως κι εγω το έμαθα το netrition απο τα παιδιά του συγκεκριμένου φόρουμ...

    Ο φίλος fitman είχε κάποια εξέλιξη με το θέμα του?
    </blockquote id=quote>

    μου εστειλαν μαιλ απο το νετ και μου ειπαν οτι περασε το τελωνειο στις 26/7 και οτι οταν λαβουν το δεμα πισω και ειναι σε αριστη κατασταση θα παρω τα χρηματα μου πισω δλδ μονο απο τα προοιντα οχι τα μεταφορικα. πραγματικα εχω ξενερωσει.
    </blockquote id=quote>


    Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα crabby... έχω κάνει 7000 παραγγελίες από τότε π ξεκίνησε το prob του αλλά θα ήταν κάλο να μας τα στείλει όλα μήπως του ξέφυγε κατι!

  12. #192
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by fitman

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kavouras

    Νάστε καλά παιδιά...Να τονίσω ξανα πως κι εγω το έμαθα το netrition απο τα παιδιά του συγκεκριμένου φόρουμ...

    Ο φίλος fitman είχε κάποια εξέλιξη με το θέμα του?
    </blockquote id=quote>

    μου εστειλαν μαιλ απο το νετ και μου ειπαν οτι περασε το τελωνειο στις 26/7 και οτι οταν λαβουν το δεμα πισω και ειναι σε αριστη κατασταση θα παρω τα χρηματα μου πισω δλδ μονο απο τα προοιντα οχι τα μεταφορικα. πραγματικα εχω ξενερωσει.
    </blockquote id=quote>


    Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα crabby... έχω κάνει 7000 παραγγελίες από τότε π ξεκίνησε το prob του αλλά θα ήταν κάλο να μας τα στείλει όλα μήπως του ξέφυγε κατι!

  13. #193
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Πήγες ΞΑΝΑ στο ταχυδρομείο μήπως χάθηκε το χαρτάκι σου? Πήγαινε και αν δεν υπάρχει τίποτα πάρε τηλέφωνο στο 11880 η κάποιο τέτοιο και ζήτα το τηλέφωνο του πλησιέστερου τελωνείου και κυρίως αυτών που έχουν αεροδρόμιο! Αν και σου πα ακόμα κ κει να είχαν σταματήσει θα σε είχαν ενημερώσει...

  14. #194
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Πήγες ΞΑΝΑ στο ταχυδρομείο μήπως χάθηκε το χαρτάκι σου? Πήγαινε και αν δεν υπάρχει τίποτα πάρε τηλέφωνο στο 11880 η κάποιο τέτοιο και ζήτα το τηλέφωνο του πλησιέστερου τελωνείου και κυρίως αυτών που έχουν αεροδρόμιο! Αν και σου πα ακόμα κ κει να είχαν σταματήσει θα σε είχαν ενημερώσει...

  15. #195
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Φίλε Mansion ο fitman μας λέει πιο πάνω πως περασε τελωνείο.
    Η παραγγελία που μας δίνεις φίλε fitman δείχνει να είναι σωστή.
    Το θέμα είναι το εξής.Μας λες οτι σου έστειλαν email και σου είπαν οτι πέρασε απο τελωνείο και θα λάβουν το δέμα πίσω στην Αμερική.καταρχήν η netrition σου έστειλε το email?Διοτι αν κάτι σταματήσει στο τελωνείο δεν φεύγει αυτομάτως πίσω απο εκεί που ήρθε.Το τελωνείο σε ειδοποιεί οτι έχει σταματήσει κάτι(μέσω γράμματος προφανώς) και εσυ επικοινωνείς μαζί τους και τους ρωτάς πόσο θέλουν για να το εκτελωνίσουν και αν δε σε συμφέρει τους λές να το στείλουν πίσω στην εταιρία.Δε μπορεί αυτομάτως να φεύγει το δέμα χωρίς να σε ειδοποιήσουν.

  16. #196
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Φίλε Mansion ο fitman μας λέει πιο πάνω πως περασε τελωνείο.
    Η παραγγελία που μας δίνεις φίλε fitman δείχνει να είναι σωστή.
    Το θέμα είναι το εξής.Μας λες οτι σου έστειλαν email και σου είπαν οτι πέρασε απο τελωνείο και θα λάβουν το δέμα πίσω στην Αμερική.καταρχήν η netrition σου έστειλε το email?Διοτι αν κάτι σταματήσει στο τελωνείο δεν φεύγει αυτομάτως πίσω απο εκεί που ήρθε.Το τελωνείο σε ειδοποιεί οτι έχει σταματήσει κάτι(μέσω γράμματος προφανώς) και εσυ επικοινωνείς μαζί τους και τους ρωτάς πόσο θέλουν για να το εκτελωνίσουν και αν δε σε συμφέρει τους λές να το στείλουν πίσω στην εταιρία.Δε μπορεί αυτομάτως να φεύγει το δέμα χωρίς να σε ειδοποιήσουν.

  17. #197
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kavouras

    Φίλε Mansion ο fitman μας λέει πιο πάνω πως περασε τελωνείο.
    Η παραγγελία που μας δίνεις φίλε fitman δείχνει να είναι σωστή.
    Το θέμα είναι το εξής.Μας λες οτι σου έστειλαν email και σου είπαν οτι πέρασε απο τελωνείο και θα λάβουν το δέμα πίσω στην Αμερική.καταρχήν η netrition σου έστειλε το email?Διοτι αν κάτι σταματήσει στο τελωνείο δεν φεύγει αυτομάτως πίσω απο εκεί που ήρθε.Το τελωνείο σε ειδοποιεί οτι έχει σταματήσει κάτι(μέσω γράμματος προφανώς) και εσυ επικοινωνείς μαζί τους και τους ρωτάς πόσο θέλουν για να το εκτελωνίσουν και αν δε σε συμφέρει τους λές να το στείλουν πίσω στην εταιρία.Δε μπορεί αυτομάτως να φεύγει το δέμα χωρίς να σε ειδοποιήσουν.
    </blockquote id=quote>

    Ο fitman μας λέει οτι πέρασαν από το τελωνείο... αν είχαν περάσει θα του είχαν έρθει ενώ αν είχαν κολλήσει θα του χε έρθει ειδοποίηση με το ποσό που πρέπει να πληρώσει! Αφού τίποτα από τα 2 δεν έχει γίνει πως γίνεται να γυρνάνε πίσω? Κάτι δε κολλάει εδώ πέρα...

  18. #198
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kavouras

    Φίλε Mansion ο fitman μας λέει πιο πάνω πως περασε τελωνείο.
    Η παραγγελία που μας δίνεις φίλε fitman δείχνει να είναι σωστή.
    Το θέμα είναι το εξής.Μας λες οτι σου έστειλαν email και σου είπαν οτι πέρασε απο τελωνείο και θα λάβουν το δέμα πίσω στην Αμερική.καταρχήν η netrition σου έστειλε το email?Διοτι αν κάτι σταματήσει στο τελωνείο δεν φεύγει αυτομάτως πίσω απο εκεί που ήρθε.Το τελωνείο σε ειδοποιεί οτι έχει σταματήσει κάτι(μέσω γράμματος προφανώς) και εσυ επικοινωνείς μαζί τους και τους ρωτάς πόσο θέλουν για να το εκτελωνίσουν και αν δε σε συμφέρει τους λές να το στείλουν πίσω στην εταιρία.Δε μπορεί αυτομάτως να φεύγει το δέμα χωρίς να σε ειδοποιήσουν.
    </blockquote id=quote>

    Ο fitman μας λέει οτι πέρασαν από το τελωνείο... αν είχαν περάσει θα του είχαν έρθει ενώ αν είχαν κολλήσει θα του χε έρθει ειδοποίηση με το ποσό που πρέπει να πληρώσει! Αφού τίποτα από τα 2 δεν έχει γίνει πως γίνεται να γυρνάνε πίσω? Κάτι δε κολλάει εδώ πέρα...

  19. #199
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    Σωστος ο προλαλησας, δεν γινεται να φυγει το δεμα χωρις να σε ειδοποιησουν!! Εγω θα σου ελεγα να στειλεις mail στο netrition και να σου δωσουν τον κωδικο του δεματος σου που τους εδωσε η εταιρια μεταφορων, καθε αποστολη εχει ενα συγκεκριμενο κωδικο για να μπορει να ελεγχθει εαν υπαρξει προβλημα.Οποτε αν παρεις τον κωδικο αυτο λεω να παρεις κατευθειαν το τελωνειο και να μιλησεις μαζι τους. Εμενα μια φορα που περιμενα ενα δεμα απο Γερμανια τοσο καιρο, πηγα στο ταχυδρομιο της γειτονιας μου και το ειχαν τοσο καιρο και δεν μου ειχε ερθει καν ειδοποιηση.

  20. #200
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    Σωστος ο προλαλησας, δεν γινεται να φυγει το δεμα χωρις να σε ειδοποιησουν!! Εγω θα σου ελεγα να στειλεις mail στο netrition και να σου δωσουν τον κωδικο του δεματος σου που τους εδωσε η εταιρια μεταφορων, καθε αποστολη εχει ενα συγκεκριμενο κωδικο για να μπορει να ελεγχθει εαν υπαρξει προβλημα.Οποτε αν παρεις τον κωδικο αυτο λεω να παρεις κατευθειαν το τελωνειο και να μιλησεις μαζι τους. Εμενα μια φορα που περιμενα ενα δεμα απο Γερμανια τοσο καιρο, πηγα στο ταχυδρομιο της γειτονιας μου και το ειχαν τοσο καιρο και δεν μου ειχε ερθει καν ειδοποιηση.

  21. #201
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Hello ,

    Thank you for writing.

    USPS is not Airmail.

    If you select International Airmail as your shipping method,
    your package will be delivered to you by your local postal
    service. The International Airmail service is provided by
    Deutsche Post who picks up the packages from our warehouse,
    processes the packages and puts them directly into the postal
    service of your country.

    This is also the same type of international delivery service
    that Amazon.com currently uses.

    If you have any additional questions, please feel free to
    respond to this email.

    Best Regards,


    Willie
    Customer Service Specialist
    Netrition - The Internet's Premier Nutrition Superstore!
    http://www.netrition.com


    &gt; -------- Original Message --------
    &gt; Subject: (#36123) Netrition.com Support - Feedback
    &gt; Date: Thu, 4 Sep 2008 03:49:57 -0700
    &gt; From:
    &gt; To: support-feedback@netrition.com
    &gt;

    &gt; Email Address:
    &gt; Name:
    &gt; Customer #:
    &gt;
    &gt; Hi there, even though i have made many orders i have one question the
    &gt; airmail is sent by USPS... i mean airmail and USPS is the same? Thank
    &gt; you in advance
    </blockquote id=quote>


    Αυτό πάει σε κάτι που έλεγα πιο πάνω για το από ΠΟΥ κ ΠΩΣ έρχονται και κατ'επέκταση γιατί δε γίνεται να χουν σταματήσει στο δικό μας τελωνείο!

  22. #202
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Hello ,

    Thank you for writing.

    USPS is not Airmail.

    If you select International Airmail as your shipping method,
    your package will be delivered to you by your local postal
    service. The International Airmail service is provided by
    Deutsche Post who picks up the packages from our warehouse,
    processes the packages and puts them directly into the postal
    service of your country.

    This is also the same type of international delivery service
    that Amazon.com currently uses.

    If you have any additional questions, please feel free to
    respond to this email.

    Best Regards,


    Willie
    Customer Service Specialist
    Netrition - The Internet's Premier Nutrition Superstore!
    http://www.netrition.com


    &gt; -------- Original Message --------
    &gt; Subject: (#36123) Netrition.com Support - Feedback
    &gt; Date: Thu, 4 Sep 2008 03:49:57 -0700
    &gt; From:
    &gt; To: support-feedback@netrition.com
    &gt;

    &gt; Email Address:
    &gt; Name:
    &gt; Customer #:
    &gt;
    &gt; Hi there, even though i have made many orders i have one question the
    &gt; airmail is sent by USPS... i mean airmail and USPS is the same? Thank
    &gt; you in advance
    </blockquote id=quote>


    Αυτό πάει σε κάτι που έλεγα πιο πάνω για το από ΠΟΥ κ ΠΩΣ έρχονται και κατ'επέκταση γιατί δε γίνεται να χουν σταματήσει στο δικό μας τελωνείο!

  23. #203
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    Σωστος ο προλαλησας, δεν γινεται να φυγει το δεμα χωρις να σε ειδοποιησουν!! Εγω θα σου ελεγα να στειλεις mail στο netrition και να σου δωσουν τον κωδικο του δεματος σου που τους εδωσε η εταιρια μεταφορων, καθε αποστολη εχει ενα συγκεκριμενο κωδικο για να μπορει να ελεγχθει εαν υπαρξει προβλημα.Οποτε αν παρεις τον κωδικο αυτο λεω να παρεις κατευθειαν το τελωνειο και να μιλησεις μαζι τους. Εμενα μια φορα που περιμενα ενα δεμα απο Γερμανια τοσο καιρο, πηγα στο ταχυδρομιο της γειτονιας μου και το ειχαν τοσο καιρο και δεν μου ειχε ερθει καν ειδοποιηση.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε leo, όπως έχω ξαναπεί, οι ειδοποιήσεις χάνονται για πλάκα... πχ την παίρνει ο αέρας, βρέχει, καποίος περίεργος-χαζός το βλέπει κ το καβατζώνει... όλα αυτά είναι πολύ κλασσικά! Καλό ειίναι ο φίλος μας να κανεί αυτό που του πρότεινα... 1α ταχυδρομείο 2ον τηλ στο τελωνείο... thats all folks!

  24. #204
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    Σωστος ο προλαλησας, δεν γινεται να φυγει το δεμα χωρις να σε ειδοποιησουν!! Εγω θα σου ελεγα να στειλεις mail στο netrition και να σου δωσουν τον κωδικο του δεματος σου που τους εδωσε η εταιρια μεταφορων, καθε αποστολη εχει ενα συγκεκριμενο κωδικο για να μπορει να ελεγχθει εαν υπαρξει προβλημα.Οποτε αν παρεις τον κωδικο αυτο λεω να παρεις κατευθειαν το τελωνειο και να μιλησεις μαζι τους. Εμενα μια φορα που περιμενα ενα δεμα απο Γερμανια τοσο καιρο, πηγα στο ταχυδρομιο της γειτονιας μου και το ειχαν τοσο καιρο και δεν μου ειχε ερθει καν ειδοποιηση.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε leo, όπως έχω ξαναπεί, οι ειδοποιήσεις χάνονται για πλάκα... πχ την παίρνει ο αέρας, βρέχει, καποίος περίεργος-χαζός το βλέπει κ το καβατζώνει... όλα αυτά είναι πολύ κλασσικά! Καλό ειίναι ο φίλος μας να κανεί αυτό που του πρότεινα... 1α ταχυδρομείο 2ον τηλ στο τελωνείο... thats all folks!

  25. #205
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-08-08
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    γεια σε ολους τους φιλους του forum ,ειμαι νεος στην παρεα και αποφασισα να σας πω για την παραγγελια απο το netrition που εκανα στισ 19αυγ.και μου ηρθε στισ 2σεπτ. ολα ηταν αψογα μεσα στο κιβωτιακι ,και η παραγγελια ακριβως οτι ειχα πει ,ημερομηνια ληξεως 2010 και 11 .επαγγελματιες η ανθρωποι στειλαν και το βιβλιαρακι που ηταν free δεν το ξεχασαν.εχω μια ΟΝ πρωτεινη 6 κουτακια souperfood kai μια βιταμινη, αξιας 285$ total ολο το πακετο,εκανα τις οδηγιες του καβουρα και ολα Ο.Κ ειμαι 101% ευχαριστημενος 6.6kg το βαρος και εκανα παραγγελια απο το supplementmarket 160$ δοκιμαστικα εχει κανεις φιλος αγορα απο το supplement? eχω την εντυπωσει οτι ειναι πιο φτηνο απο το netrition απο 10 - 40$ στα ιδια προιοντα Αυτα ειχα να πω και ενα μεγαλο thanks στον καβουρα με γλυτωσε απο ωραια λεφτακια !!

  26. #206
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-08-08
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    γεια σε ολους τους φιλους του forum ,ειμαι νεος στην παρεα και αποφασισα να σας πω για την παραγγελια απο το netrition που εκανα στισ 19αυγ.και μου ηρθε στισ 2σεπτ. ολα ηταν αψογα μεσα στο κιβωτιακι ,και η παραγγελια ακριβως οτι ειχα πει ,ημερομηνια ληξεως 2010 και 11 .επαγγελματιες η ανθρωποι στειλαν και το βιβλιαρακι που ηταν free δεν το ξεχασαν.εχω μια ΟΝ πρωτεινη 6 κουτακια souperfood kai μια βιταμινη, αξιας 285$ total ολο το πακετο,εκανα τις οδηγιες του καβουρα και ολα Ο.Κ ειμαι 101% ευχαριστημενος 6.6kg το βαρος και εκανα παραγγελια απο το supplementmarket 160$ δοκιμαστικα εχει κανεις φιλος αγορα απο το supplement? eχω την εντυπωσει οτι ειναι πιο φτηνο απο το netrition απο 10 - 40$ στα ιδια προιοντα Αυτα ειχα να πω και ενα μεγαλο thanks στον καβουρα με γλυτωσε απο ωραια λεφτακια !!

  27. #207
    New Member
    Join Date
    08-02-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    31

    Default

    Εχω κανει μια παραγγελια απο netrtition εδω και 1 εβδομαδα. Μου στηλανε mail να τους αποστλειλω,
    τα στοιχεια μου, την σκαναρισμενη καρτα κτλ, κατι το οποιο τους τα εστειλα αμεσως μια και ηξερα οτι θα τα ζητησουν.... Απο τοτε δλδ εδω και μια εβδομαδα, δεν εχω λαβει κανενα mail οτι η παραγγελια μου ειναι οn the way, αλλα και ουτε μου εχουν τραβηξει χρηματα απο την χρεωστικη μου καρτα. Εχω στηλει γυρω στα3 mail να δω τι γινεται και ουτε φωνη ουτε ακροαση. Εψαξα να βρω και το τηλεφωνο τους να τους παρω αλλα δεν το βρηκα... Τι γινεται ?

  28. #208
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-05-07
    Location
    Greece.
    Posts
    103

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mansion

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by leo

    Σωστος ο προλαλησας, δεν γινεται να φυγει το δεμα χωρις να σε ειδοποιησουν!! Εγω θα σου ελεγα να στειλεις mail στο netrition και να σου δωσουν τον κωδικο του δεματος σου που τους εδωσε η εταιρια μεταφορων, καθε αποστολη εχει ενα συγκεκριμενο κωδικο για να μπορει να ελεγχθει εαν υπαρξει προβλημα.Οποτε αν παρεις τον κωδικο αυτο λεω να παρεις κατευθειαν το τελωνειο και να μιλησεις μαζι τους. Εμενα μια φορα που περιμενα ενα δεμα απο Γερμανια τοσο καιρο, πηγα στο ταχυδρομιο της γειτονιας μου και το ειχαν τοσο καιρο και δεν μου ειχε ερθει καν ειδοποιηση.
    </blockquote id=quote>



    Φίλε leo, όπως έχω ξαναπεί, οι ειδοποιήσεις χάνονται για πλάκα... πχ την παίρνει ο αέρας, βρέχει, καποίος περίεργος-χαζός το βλέπει κ το καβατζώνει... όλα αυτά είναι πολύ κλασσικά! Καλό ειίναι ο φίλος μας να κανεί αυτό που του πρότεινα... 1α ταχυδρομείο 2ον τηλ στο τελωνείο... thats all folks!
    </blockquote id=quote>


    παιδες και στο ταχυδρομειο εχω παει και στο τελωνειο εχω παρει τηλ. αλλα δεν βγαζω ακρη. κοντα 100 ευρω ηταν η παραγγελεια. απο το νετ μου ειπαν οτι περασε τελωνειο και οτι μετα απο εκει δεν ξερουν που βρησκετε και οτι αν επιστραφει πισω θα μου επιστρεψουν τα χρηματα απο τα συμπληρωματα. αν οχι ειμαι υπευθηνος για το δεμα και οτι δεν θα μου στειλουν ξανα τα ιδια προοιντα.

  29. #209
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-03-06
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by fitman

    παιδες και στο ταχυδρομειο εχω παει και στο τελωνειο εχω παρει τηλ. αλλα δεν βγαζω ακρη. κοντα 100 ευρω ηταν η παραγγελεια. απο το νετ μου ειπαν οτι περασε τελωνειο και οτι μετα απο εκει δεν ξερουν που βρησκετε και οτι αν επιστραφει πισω θα μου επιστρεψουν τα χρηματα απο τα συμπληρωματα. αν οχι ειμαι υπευθηνος για το δεμα και οτι δεν θα μου στειλουν ξανα τα ιδια προοιντα.
    </blockquote id=quote>

    Πότε είναι η τελευταία φορά που τα έκανες όλα αυτα(ταχυδρομειο και τελωνειο)? Πήρες τηλ στο τελωνείο από το οποίο πέρασαν οχι σε άλλο?!

  30. #210
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-12-05
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    Επίσης όταν λες νετ εννοείς το netrition?Αν ναι ρώτα τους απο ποιό τελωνείο πέρασε και πως το έμαθαν αυτοί και όχι εσύ.
    Μπορείς να μας αντιγράψεις το email που σου έστειλαν?


 
Page 7 of 31 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Το χάος της αγοράς συμπληρωμάτων.
    By pannt in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 77
    Last Post: 12-07-09, 21:07
  2. Οδηγός Αγοράς Whey
    By ouzo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 05-02-06, 19:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •