Καλησπερα σε ολους!

Νεο μελος, γεματο αποριες εδω!

Ξεκινωντας, μια απλη αναφορα στο προγραμμα μου (το οποιο προερχετε εξ ολοκληρου απο το βιβλιο "Body 4 life":

1η μερα: υποτιποδες HIIT (ποδηλατο 20 λεπτα) + κοιλιακοι
2η: πανω σωμα (στηθος/ωμοι/πλατη/τρικεφαλοι/δικεφαλοι)
3η: υποτιποδες HIIT (ποδηλατο 20 λεπτα)+ κοιλιακοι
4η: κατω σωμα (τετρακεφαλοι/δικεφαλοι/γαμπες
5η: υποτιποδες HIIT (ποδηλατο 20 λεπτα)+ κοιλιακοι
6η: πανω σωμα (στηθος/ωμοι/πλατη/τρικεφαλοι/δικεφαλοι)
7η: ρεπο!

και παλι απο την αρχη την επομενη εβδομαδα...

Γυμναζομαι στο σπιτι εδω και 2 περιπου μηνες με το παραπανω προγραμμα. Εχω παρει εναν παγκο, 2 μπαρες και καμια 10αρια αλτηρες, καθως και ενα ποδηλατο.

Οι προπονησεις μου γινονται με οση ενταση εχω, προσπαθω και τα δινω ολα καθε φορα.

Οσο για κιλα, δεν σηκωνω τιποτα (παγκος 6χ65), αλλα ειμαι στο 100%



Τωρα, (και γιατι το ποστ εγινε εδω κ οχι σε αλλο σημειο των φορουμ)

Θελω τα φωτα σας σχετικα με τη διατροφη μου:

1. Ξυπναω το πρωι (08:00), παιρνω 50γρ δεξτροζη, 30γρ πρωτεινη whey και μετα απο 30-45 λεπτα ξεκιναω (ειτε ποδηλατο ειτε βαρη) Αμεσως μετα το τελος της προπονησης παιρνω παλι το ιδιο (50γρ δεξτροζη/30 γρ πρωτεινη)
Ερωτηση 1: πρωινο να φαω..? Αν ναι, ποτε και τι να περιεχει?
Ερωτηση 2: Animal Pak, πολυβιταμινη...ποτε να τη χρησιμοποιω, να περνω ολο αυτο το σκασμο απο χαπια με αδειο στομαχι, μαζι με κατι αλλο, ή ποτε...?!?!


2. Λιναροσπορος (αλεσμενος σε μηχανη καφε!)και Omega 3 Fish Oil Liquid http://www4.netrition.com/now_fish_oil_liquid_page.html
Ποτε να τα χρησιμοποιω, με τι ειδους γευματα να τα συνδυαζω? Διαβασα μετα απο ατελειωτα search οτι δεν πρεπει να τα συνδυαζω με υδατανθρακες (σε γενικες γραμμες..) αλλα ποια ειναι η καλυτερη στιγμη της ημερας για να καταναλωσει κανεις αυτες τις δυο τροφες?
Επισης, ειναι προτιμοτερο να περνει ολη τη "δοση" με μιας (πχ 40-50 γρ λιναροσπορου αλεσμενου και 5ml fish oil) ή να την κατανεμει με καποιον τροπο σε ολη του την ημερα?



Οσον αφορα σε στοχους...χρειαζομαι περισσοτερη μυϊκη μαζα (εκπληξη!) και ογκο...αλλα καλοκαιριατικα να ξεκινησω ογκο μου φαινεται κακη ιδεα...να "καθαρισω" οσο μπορω την κοιλια μου θελω (αρχισαν μετα βιας να φαινονται οι κοιλιακοι μου) και απο Σεπτεμβρη, πρωτα ο Θεος, να ξεκινησω ογκο. Ενα καλογυμνασμενο σωμα εχω σαν στοχο απλα και μονο για να καθεται πανω μου καλα ενα ρουχο & να ειμαι υγυης. Η καθημερινη πρωινη γυμναστικη και η εγνοια μου για το τι θα φαω εξελιχθηκε στο να ειναι το καλυτερο μου! Περιμενω πως και πως να ξημερωσει για να κανω λιγη γυμναστικη παλι!

Ξερω πως τοσο το προγραμμα οσο και το επιπεδο μου ειναι αστειο μπροστα σε οσα κανετε οι περισσοτεροι απο εσας παιδια, και καταλαβαινω πως τοσο τα συμπληρωματα οσο ισως και οι αποριες μου να ειναι υπερβολικα σε σχεση με το επιπεδο μου σε αυτη τη φαση.

ΑΛΛΑ!: Παντα προσπαθω να "εκμεταλευομαι" στο επακρο καθε μου προσπαθεια, και αν μπορω να παρω 1γρ επιπλεον μυς ή να καψω 1γρ επιπλεον λιπος με την ιδια προσπαθεια, τοτε για εμενα αξιζει τον κοπο!

Καθε βοηθεια/γνωμη δεκτη!

Ευχαριστω για το ενδιαφεορν και τον χρονο οσων διαβασαν ως εδω!

Βασιλης

ΥΓ: Αγορασα μια ζηγαρια/λιπομετρητη (μικρη ποσοτητα ρευματος διατρεχει το σωμα για να βγαλει αποτελεσματα) ΤΑΝΙΤΑ (150ευρω αν αυτο λεει τιποτα) και μου βγαζει οτι το σωμα μου "καιει" 2000kcal ενω εχει 16% λιπος (καθαρη μυικη μαζα μου βγαζει 65 κιλα)