Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 23 of 23
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default Επιστροφή

    Μετά από 4 μήνες απραξίας και δυσκολιών με τον χρόνο μου, ξαναγύρισα στο γυμναστήριο με σκοπό να μην το ξανασταματήσω για το χατίρι κανενός...πριν απο αυτή την διακοπή, ήμουν 85 κιλά και είχα πάρει όγκο με την βόήθεια καλής και προσεκτικής διατροφής και της 100% Whey της EAS.Οι κοιλιά δεν ήταν τέλεια, αλλά σε καλά επίπεδα.
    Είμαι 37, με 1,78 ύψος και με 94,5 κιλά αυτή τη στιγμή.Τα κιλά τα πήρα στην κοιλιά, ενώ δεν φαίνεται να έχω χάσει και πολύ μυικό,ιστό. Είμαι σχετικά σφικτός και με πρηξίματα σε στήθος δικέφαλα και τρικέφαλα και πάντα τριγωνική πλάτη. Το καλό με το σώμα μου είναι ότι δεν αργεί να επανέλθει, ξαναπήγα αυτην την εβδομάδα δυο μέρες στο γυμναστήριο και έκανα πολύ αερόβιο στο διάδρομο, και κυκλική προπόνηση για κάθε μυική ομάδα.
    Στόχος μου είναι αυτή τη στιγμή να χάσω το λίπος απο την κοιλιά, να πέσει αλλά να μην μείνει πίσω το υπόλοιπο σώμα μου. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα προπόνησης κατάλληλο για την περίπτωσή μου? Ανέβασα και σχετικές φωτό να μου πείτε την γνώμη σας..μπορώ να ελπίζω σε ένα καλύτερο σώμα? Ευχαριστώ ρε παιδιά. Attached Image:

    Attached Image:


  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Γεια σου φίλε,

    θα σου πω τι θα έκανα εγώ στη περίπτωση σου, αν θέλεις το ακολουθείς.

    Καταρχήν θα καθάριζα τη διατροφή μου απο σαβούρα και οτιδήποτε σχετικό.Θα έφτιαχνα μια ωραία διατροφή με 5 γεύματα τουλάχιστον. Τα περι διατροφής ξέρεις σε ποιο σημείο του φόρουμ θα τα βρεις.

    Απο γυμναστική θα έκανα το εξής για 4 εβδομάδες
    Δευτέρα - Τετάρτη - Παρασκευή
    Διάδρομος - ζέσταμα 10'
    Βάρη ( παράλληλα καθίσματα - Έλξεις τροχαλίας - Πάγκο - άρσεις θανάτου ) 3 χ 12
    Διάδρομος - 30 με 40 λεπτά

    Τις υπόλοιπες μέρες αν έχεις χρόνο να γυμνάζεσαι κάνε μόνο αεροβική άσκηση για 50 λεπτά.

    Μετά απο 4 εβδομάδες θα έκανα
    Διάδρομος - Ζέσταμα 15'
    Βάρη με σπλιτ 3 ημερών ( Push , Pull , Πόδια )
    Διάδρομο - 40 λεπτά

    Αυτά θα έκανα εγώ στη θέση σου.

    Καλή επιτυχία.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Γεια σου φίλε,

    θα σου πω τι θα έκανα εγώ στη περίπτωση σου, αν θέλεις το ακολουθείς.

    Καταρχήν θα καθάριζα τη διατροφή μου απο σαβούρα και οτιδήποτε σχετικό.Θα έφτιαχνα μια ωραία διατροφή με 5 γεύματα τουλάχιστον. Τα περι διατροφής ξέρεις σε ποιο σημείο του φόρουμ θα τα βρεις.

    Απο γυμναστική θα έκανα το εξής για 4 εβδομάδες
    Δευτέρα - Τετάρτη - Παρασκευή
    Διάδρομος - ζέσταμα 10'
    Βάρη ( παράλληλα καθίσματα - Έλξεις τροχαλίας - Πάγκο - άρσεις θανάτου ) 3 χ 12
    Διάδρομος - 30 με 40 λεπτά

    Τις υπόλοιπες μέρες αν έχεις χρόνο να γυμνάζεσαι κάνε μόνο αεροβική άσκηση για 50 λεπτά.

    Μετά απο 4 εβδομάδες θα έκανα
    Διάδρομος - Ζέσταμα 15'
    Βάρη με σπλιτ 3 ημερών ( Push , Pull , Πόδια )
    Διάδρομο - 40 λεπτά

    Αυτά θα έκανα εγώ στη θέση σου.

    Καλή επιτυχία.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση..αναφορικά με τα της διατροφής ναι θα ψάξω στο ανάλογο φόρουμ. Τα βασικά στοιχεία στην΄
    διατροφή μου είναι το λευκό κρέας (γαλοπούλα, κοτόπουλο), τόνος σε νερό, ψωμι ολικής, ρύζι και πολλές σαλάτες. Αυτό που τα χαλάει όλα
    είναι ότι έχω πολλές ώρες δουλειάς και τελειώνω αργά το βράδυ τα μαθήματα, καθηγητής, καταλαβαίνεις και δεν μπορλω να πάρω ούτε
    ταπεράκι μαζί μου.Αναγκαστικά λοιπόν περιορίζομαι στα τρια ή τέσσερα αν προλάβω ενδιάμεσα το απογευματάκι με κανένα τοστ με γαλοπούλα
    και τυρι λάιτ μεταξύ των μαθημάτων. Το καλοκαίρι που είμαι πιο χαλαρός θα κάνψ καλύτερη διατροφή σίγουρα. Δεν τρώω γλυκά αλλά αντι αυτών
    τρώω μαύρη σοκολάτα, δεν ξέρω αν κάνω καλά όμως.
    Σε ό,τι αφορά την προπόνηση δεν καταλαβαίνω ποιές ασκήσεις εννοεις με το Push/Pull...και οι άρσεις θανάτου ποιές είναι ακριβώς?
    Ελπίζω να μην είμαι εντελώς άσχετος...

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση..αναφορικά με τα της διατροφής ναι θα ψάξω στο ανάλογο φόρουμ. Τα βασικά στοιχεία στην΄
    διατροφή μου είναι το λευκό κρέας (γαλοπούλα, κοτόπουλο), τόνος σε νερό, ψωμι ολικής, ρύζι και πολλές σαλάτες. Αυτό που τα χαλάει όλα
    είναι ότι έχω πολλές ώρες δουλειάς και τελειώνω αργά το βράδυ τα μαθήματα, καθηγητής, καταλαβαίνεις και δεν μπορλω να πάρω ούτε
    ταπεράκι μαζί μου.Αναγκαστικά λοιπόν περιορίζομαι στα τρια ή τέσσερα αν προλάβω ενδιάμεσα το απογευματάκι με κανένα τοστ με γαλοπούλα
    και τυρι λάιτ μεταξύ των μαθημάτων. Το καλοκαίρι που είμαι πιο χαλαρός θα κάνψ καλύτερη διατροφή σίγουρα. Δεν τρώω γλυκά αλλά αντι αυτών
    τρώω μαύρη σοκολάτα, δεν ξέρω αν κάνω καλά όμως.
    Σε ό,τι αφορά την προπόνηση δεν καταλαβαίνω ποιές ασκήσεις εννοεις με το Push/Pull...και οι άρσεις θανάτου ποιές είναι ακριβώς?
    Ελπίζω να μην είμαι εντελώς άσχετος...

  6. #6
    Unworthy
    Join Date
    12-10-07
    Location
    Αθηνα, Greece.
    Posts
    460

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by cub2bear89

    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση..αναφορικά με τα της διατροφής ναι θα ψάξω στο ανάλογο φόρουμ. Τα βασικά στοιχεία στην΄
    διατροφή μου είναι το λευκό κρέας (γαλοπούλα, κοτόπουλο), τόνος σε νερό, ψωμι ολικής, ρύζι και πολλές σαλάτες. Αυτό που τα χαλάει όλα
    είναι ότι έχω πολλές ώρες δουλειάς και τελειώνω αργά το βράδυ τα μαθήματα, καθηγητής, καταλαβαίνεις και δεν μπορλω να πάρω ούτε
    ταπεράκι μαζί μου.Αναγκαστικά λοιπόν περιορίζομαι στα τρια ή τέσσερα αν προλάβω ενδιάμεσα το απογευματάκι με κανένα τοστ με γαλοπούλα
    και τυρι λάιτ μεταξύ των μαθημάτων. Το καλοκαίρι που είμαι πιο χαλαρός θα κάνψ καλύτερη διατροφή σίγουρα. Δεν τρώω γλυκά αλλά αντι αυτών
    τρώω μαύρη σοκολάτα, δεν ξέρω αν κάνω καλά όμως.
    Σε ό,τι αφορά την προπόνηση δεν καταλαβαίνω ποιές ασκήσεις εννοεις με το Push/Pull...και οι άρσεις θανάτου ποιές είναι ακριβώς?
    Ελπίζω να μην είμαι εντελώς άσχετος...
    </blockquote id=quote>


    Δεν ειναι τοσο ο αριθμος των γευματων οσο οι θερμιδες που καταναλωνεις. Αν τρως οσο καθαρα λες, προφανος τρως υπερβολικα πολυ. Τα ποσοστα λιπους σου ειναι καπου στο 25% και οχι 15% οπως νομιζεις. Πρεπει να φτιαξεις την διατροφη σου να μετρας θερμιδες και ας κανεις μονο 4 γευματα. Χρειαζεσαι αεροβια οπωσδηποτε και γυμναστηριο. Γυμναστηριο εννοωντας να παιζεις με κιλακια, πολλα κιλα λιγες επαναληψεις και σοβαρη προπονηση. Η μαυρη σοκολατα δεν ειναι κακη επιλογη εφοσον δεν τρως μεγαλες ποσοτητες. Καλο ειναι να αποφευγεις εντελως τις σοκολατες, αν δεν μπορεις φαε την μαυρη αλλα οχι πανω απο 2-3 κομματακια. Γενικος θελεις αρκετη δουλεια, καλη επιτυχια

  7. #7
    Unworthy
    Join Date
    12-10-07
    Location
    Αθηνα, Greece.
    Posts
    460

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by cub2bear89

    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση..αναφορικά με τα της διατροφής ναι θα ψάξω στο ανάλογο φόρουμ. Τα βασικά στοιχεία στην΄
    διατροφή μου είναι το λευκό κρέας (γαλοπούλα, κοτόπουλο), τόνος σε νερό, ψωμι ολικής, ρύζι και πολλές σαλάτες. Αυτό που τα χαλάει όλα
    είναι ότι έχω πολλές ώρες δουλειάς και τελειώνω αργά το βράδυ τα μαθήματα, καθηγητής, καταλαβαίνεις και δεν μπορλω να πάρω ούτε
    ταπεράκι μαζί μου.Αναγκαστικά λοιπόν περιορίζομαι στα τρια ή τέσσερα αν προλάβω ενδιάμεσα το απογευματάκι με κανένα τοστ με γαλοπούλα
    και τυρι λάιτ μεταξύ των μαθημάτων. Το καλοκαίρι που είμαι πιο χαλαρός θα κάνψ καλύτερη διατροφή σίγουρα. Δεν τρώω γλυκά αλλά αντι αυτών
    τρώω μαύρη σοκολάτα, δεν ξέρω αν κάνω καλά όμως.
    Σε ό,τι αφορά την προπόνηση δεν καταλαβαίνω ποιές ασκήσεις εννοεις με το Push/Pull...και οι άρσεις θανάτου ποιές είναι ακριβώς?
    Ελπίζω να μην είμαι εντελώς άσχετος...
    </blockquote id=quote>


    Δεν ειναι τοσο ο αριθμος των γευματων οσο οι θερμιδες που καταναλωνεις. Αν τρως οσο καθαρα λες, προφανος τρως υπερβολικα πολυ. Τα ποσοστα λιπους σου ειναι καπου στο 25% και οχι 15% οπως νομιζεις. Πρεπει να φτιαξεις την διατροφη σου να μετρας θερμιδες και ας κανεις μονο 4 γευματα. Χρειαζεσαι αεροβια οπωσδηποτε και γυμναστηριο. Γυμναστηριο εννοωντας να παιζεις με κιλακια, πολλα κιλα λιγες επαναληψεις και σοβαρη προπονηση. Η μαυρη σοκολατα δεν ειναι κακη επιλογη εφοσον δεν τρως μεγαλες ποσοτητες. Καλο ειναι να αποφευγεις εντελως τις σοκολατες, αν δεν μπορεις φαε την μαυρη αλλα οχι πανω απο 2-3 κομματακια. Γενικος θελεις αρκετη δουλεια, καλη επιτυχια

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές..σίγουρα το λίπος μου είναι μεγαλύτερο τώρα αλλά ποτέ δεν κάθησα να μετρησω θερμίδες και ποσότητες έτσι
    τα άσχημα αποτελέσματα φαίνονται. Ελπίζω να τα καταφέρω κάποια στιγμή, δεν βιάζομαι. Στο γυμναστήριο και στην σοβαρή προοπόνηση έχω αφιερώσει
    μεγάλο μέρος από την ζωή μου αλλά όχι όσο θα έπρεπε, και η βλακεία είναι οτι αρχίζω τα βάρη για μεγάλο διάστημα αλλά τα σταματάω, έτσι μην μπορώντας να μετρήσω και να
    ελέγξω τι τρώω δεν έχω τα αποτελέσματα που μου αξίζουν. Μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο για όλα αυτά..και είμαι κατά των φαρμάκων,
    κρεατινών χαπιών κτλ, μόνο πρωτείνη έπαιρνα σε σκόνη.
    Ευχαριστώ και πάλι.

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές..σίγουρα το λίπος μου είναι μεγαλύτερο τώρα αλλά ποτέ δεν κάθησα να μετρησω θερμίδες και ποσότητες έτσι
    τα άσχημα αποτελέσματα φαίνονται. Ελπίζω να τα καταφέρω κάποια στιγμή, δεν βιάζομαι. Στο γυμναστήριο και στην σοβαρή προοπόνηση έχω αφιερώσει
    μεγάλο μέρος από την ζωή μου αλλά όχι όσο θα έπρεπε, και η βλακεία είναι οτι αρχίζω τα βάρη για μεγάλο διάστημα αλλά τα σταματάω, έτσι μην μπορώντας να μετρήσω και να
    ελέγξω τι τρώω δεν έχω τα αποτελέσματα που μου αξίζουν. Μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο για όλα αυτά..και είμαι κατά των φαρμάκων,
    κρεατινών χαπιών κτλ, μόνο πρωτείνη έπαιρνα σε σκόνη.
    Ευχαριστώ και πάλι.

  10. #10
    Unworthy
    Join Date
    12-10-07
    Location
    Αθηνα, Greece.
    Posts
    460

    Default

    Δεν χρειαζεται ουτε η πρωτεινη που ανεφερες. Ουτε χαπια ουτε σκονες ουτε τιποτα. 40-60 λεπτα γυμναστηριο 3-4 φορες την εβδομαδα και 4-5 μικρα καθαρα γευματα. Αντι να δεις τηλεοραση πας γυμναστηριο δεν ειναι κατι που απαιτει τρελο χρονο. Καλη αρχη και καλη επιτυχια με τους στοχους σου αν το θες πολυ θα το καταφερεις

  11. #11
    Unworthy
    Join Date
    12-10-07
    Location
    Αθηνα, Greece.
    Posts
    460

    Default

    Δεν χρειαζεται ουτε η πρωτεινη που ανεφερες. Ουτε χαπια ουτε σκονες ουτε τιποτα. 40-60 λεπτα γυμναστηριο 3-4 φορες την εβδομαδα και 4-5 μικρα καθαρα γευματα. Αντι να δεις τηλεοραση πας γυμναστηριο δεν ειναι κατι που απαιτει τρελο χρονο. Καλη αρχη και καλη επιτυχια με τους στοχους σου αν το θες πολυ θα το καταφερεις

  12. #12
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by cub2bear89

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές..σίγουρα το λίπος μου είναι μεγαλύτερο τώρα αλλά ποτέ δεν κάθησα να μετρησω θερμίδες και ποσότητες έτσι
    τα άσχημα αποτελέσματα φαίνονται. Ελπίζω να τα καταφέρω κάποια στιγμή, δεν βιάζομαι. Στο γυμναστήριο και στην σοβαρή προοπόνηση έχω αφιερώσει
    μεγάλο μέρος από την ζωή μου αλλά όχι όσο θα έπρεπε, και η βλακεία είναι οτι αρχίζω τα βάρη για μεγάλο διάστημα αλλά τα σταματάω, έτσι μην μπορώντας να μετρήσω και να
    ελέγξω τι τρώω δεν έχω τα αποτελέσματα που μου αξίζουν. Μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο για όλα αυτά..και είμαι κατά των φαρμάκων,
    κρεατινών χαπιών κτλ, μόνο πρωτείνη έπαιρνα σε σκόνη.
    Ευχαριστώ και πάλι.
    </blockquote id=quote>

    Εγώ φίλε μου το ότι αφιερώνεις χρόνο στα βάρη για πολύ καιρό δεν το βλέπω στο σώμα σου.
    Και τα χάπια που λες, η κρεατίνη κ.λπ. δεν είναι φάρμακα και ούτε πρόκειτε να σε βοηθήσουν να φτιάξεις το σώμα σου. Βασικά ούτε τα φάρμακα θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις το σώμα σου. Και ξέρεις γιατί;
    Γιατί πρέπει πρώτα να βοηθήσεις εσύ τον εαυτό σου.

    Και τι σημαίνει αυτό; Σωστή και σκληρή προπόνηση, πειθαρχημένη διατροφή (όχι σοκολάτες και τέτοια), πολύ ξεκούραση και χρόνος. Κάνε τα αυτά και μετά απο κανα 6μηνο θα δεις καλές διαφορές πάνω σου!

    Καλή επιτυχία φίλε μου στην προσπάθειά σου!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #13
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by cub2bear89

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές..σίγουρα το λίπος μου είναι μεγαλύτερο τώρα αλλά ποτέ δεν κάθησα να μετρησω θερμίδες και ποσότητες έτσι
    τα άσχημα αποτελέσματα φαίνονται. Ελπίζω να τα καταφέρω κάποια στιγμή, δεν βιάζομαι. Στο γυμναστήριο και στην σοβαρή προοπόνηση έχω αφιερώσει
    μεγάλο μέρος από την ζωή μου αλλά όχι όσο θα έπρεπε, και η βλακεία είναι οτι αρχίζω τα βάρη για μεγάλο διάστημα αλλά τα σταματάω, έτσι μην μπορώντας να μετρήσω και να
    ελέγξω τι τρώω δεν έχω τα αποτελέσματα που μου αξίζουν. Μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο για όλα αυτά..και είμαι κατά των φαρμάκων,
    κρεατινών χαπιών κτλ, μόνο πρωτείνη έπαιρνα σε σκόνη.
    Ευχαριστώ και πάλι.
    </blockquote id=quote>

    Εγώ φίλε μου το ότι αφιερώνεις χρόνο στα βάρη για πολύ καιρό δεν το βλέπω στο σώμα σου.
    Και τα χάπια που λες, η κρεατίνη κ.λπ. δεν είναι φάρμακα και ούτε πρόκειτε να σε βοηθήσουν να φτιάξεις το σώμα σου. Βασικά ούτε τα φάρμακα θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις το σώμα σου. Και ξέρεις γιατί;
    Γιατί πρέπει πρώτα να βοηθήσεις εσύ τον εαυτό σου.

    Και τι σημαίνει αυτό; Σωστή και σκληρή προπόνηση, πειθαρχημένη διατροφή (όχι σοκολάτες και τέτοια), πολύ ξεκούραση και χρόνος. Κάνε τα αυτά και μετά απο κανα 6μηνο θα δεις καλές διαφορές πάνω σου!

    Καλή επιτυχία φίλε μου στην προσπάθειά σου!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Φίλε Mazda6 σε ευχαριστώ και σένα που έκανες τον κόπο να διαβάσεις το ποστ μου εδώ, σας διαβάζω εδώ και καιρό μέσα απο το φόρουμ και
    σας θαυμάζω γιατι πραγματικά αγαπάτε και σέβεστε το σώμα σας και είσαστε αφοσιωμένοι στον στόχο σας. Εγώ αγάπησα περισσότερο την δουλειά
    μου και άφησα το σώμα μου ενώ θα μπορούσα να βρω μια ισορροπία.Λαμβάνω σοβαρά υπ'οψην μου τις παρατηρήσεις σας. Η απορία μου είναι πως
    μετράτε τις τροφές, με ζυγαριά κουζίνας? Στο θέμα της διατροφής ας πουμε και στα πόσα γραμμάρια κοτόπουλο η ρύζι χρειάζομαι για μένα
    που θα το βρω...και ποια είναι η κατάλληλη διατροφή για μένα ας πουμε ποιές ποσότητες και τι ακριβως? Τον χρόνο για τις προπονήσεις πες
    τον βρίσκω, το δικό μου πρόβλημα είναι και διατροφικό. Εσύ ας πούμε πως βρήκες τι ταιριάζει σε σενα. Θα μου πεις έχει να κάνει με τους
    στόχους του καθενός και θέλει ψάξιμο το πράγμα. Πάντως σε ευχαριστώ ξανά, Καλή Ανάσταση Καλό Πάσχα φίλε μου.

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Φίλε Mazda6 σε ευχαριστώ και σένα που έκανες τον κόπο να διαβάσεις το ποστ μου εδώ, σας διαβάζω εδώ και καιρό μέσα απο το φόρουμ και
    σας θαυμάζω γιατι πραγματικά αγαπάτε και σέβεστε το σώμα σας και είσαστε αφοσιωμένοι στον στόχο σας. Εγώ αγάπησα περισσότερο την δουλειά
    μου και άφησα το σώμα μου ενώ θα μπορούσα να βρω μια ισορροπία.Λαμβάνω σοβαρά υπ'οψην μου τις παρατηρήσεις σας. Η απορία μου είναι πως
    μετράτε τις τροφές, με ζυγαριά κουζίνας? Στο θέμα της διατροφής ας πουμε και στα πόσα γραμμάρια κοτόπουλο η ρύζι χρειάζομαι για μένα
    που θα το βρω...και ποια είναι η κατάλληλη διατροφή για μένα ας πουμε ποιές ποσότητες και τι ακριβως? Τον χρόνο για τις προπονήσεις πες
    τον βρίσκω, το δικό μου πρόβλημα είναι και διατροφικό. Εσύ ας πούμε πως βρήκες τι ταιριάζει σε σενα. Θα μου πεις έχει να κάνει με τους
    στόχους του καθενός και θέλει ψάξιμο το πράγμα. Πάντως σε ευχαριστώ ξανά, Καλή Ανάσταση Καλό Πάσχα φίλε μου.

  16. #16
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=4638

    Ξεκίνα με αυτό και δες το συννημένο αρχείο.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #17
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=4638

    Ξεκίνα με αυτό και δες το συννημένο αρχείο.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Από μια ματιά που εριξα στο αρχείο, είναι πάρα πολύ καλό και διαφωτιστικό, ελπίζω να με βοηθήσει. Πολλά ευχαριστώ και θα επανέλθω με τυχόν
    απορίες και τα συναφή.

  19. #19
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Push : Στήθος , Ώμοι , Τρικέφαλοι

    Pull : Πλάτη Δικέφαλοι

    Πόδια : Τετρακέφαλοι , Δικέφαλοι

    Αυτός για μένα είναι ο καλύτερος 3ημερος διαχωρισμός.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  20. #20
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Thanks a lot KakofoniX...η βοήθεια η δική σου και των άλλων παιδιών εδώ μέσα είναι ανεκτίμητη. Ήδη έκανα μια έρευνα σε αναφορικ'α με
    την διατροφή μου, έβγαλα ενα πλάνο και απο Τρίτη που θα ανοίξει το γυμναστήριο και πάλι, μπαίνω στο πρόγραμμα.Όταν θα έχω τα πρώτα
    καλά αποτελέσματα (που να βλέπονται) θα επανέλθω..Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά!

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-06
    Location
    .
    Posts
    62

    Default

    Too much fat bro.Φτιαξε καλυτερα την διατροφη σου [:-batman]

  22. #22
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-03-08
    Location
    Livadeia, Voiotia, Greece.
    Posts
    45

    Default

    Τα αποτελέσματα της κακής διατροφής και της καθιστικής ζωής είναι αυτά...συμβαίνει στους περισσότερους άντρες άνω των 35 αλλά αποφάσισα
    να προσπαθήσω να αλλάξω συνήθειες και να μην ξαναφήσω το γυμναστήριο. Πέρυσι είχα χάσει δέκα κιλά τέτοιο καιρό, τα ξαναπήρα φέτος,
    έχει να κάνει με όλα...και το θέμα είναι ότι δεν έτρωγα σαβούρα κυρίως γλυκά έτρωγα και κακές ώρες, μετά τις δέκα. Αλλά η μεγαλύτερη μ..κία
    που έκανα είναι να σταματήσω το γυμναστήριο.
    Αυτά ανήκουν στο παρελθόν όμως..το γυμναστήριο και την σωστή πειθαρχημένη προπόνηση τα έχω ήδη βάλει μπρός, η διατροφή με φοβίζει
    άλλά πιστεύω πως αν κάνω την αρχή θα τα καταφέρω..αρκεί να βρω τι μου ταιριάζει, ποιές ποσότητες, τι να ζυγίζω κτλ...πως τα καταφέρνουν
    οι άλλοι εδώ μέσα? Που θα πάει..

  23. #23
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Μη μασάς τίποτα, τα πράματα είναι πολύ απλά, σου τα έγραψα παραπάνω. Ξεκίνα και όλα θα πάνε καλά.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •