Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 25 of 25
  1. #1
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default Συμπληρωμα για αυξηση βαρους

    Καλησπερα σε ολους.Ειμαι 19 χρονων και εχω ξεκινησει το γυμναστηριο εδω και 1 χρονο.Μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος απο τη γραμμωση που εχω,το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι αρκετα αδυνατος.Οι αναλογιες μου ειναι 1.78 και μολις 65 κιλα.Οσο και αν φαω δεν καταφερνω να ανεβασω το βαρος μου και ετσι σκεφτηκα να παρω καποιο συμπληρωμα.Απο μια μικρη ερευνα που εκανα μου φανηκε αρκετα καλο το super mass της ON.Επειδη ειμαι απειρος και ασχετος με το θεμα θελω τη γνωμη οσων γνωριζουν για το αν τελικα πρεπει να παρω αυτο το συμληρωμα και αν θα εχω τα αποτελεσματα που θελω,αν οχι περιμενω να ακουσω αν υπαρχει καλλητερη εναλλακτικη προταση οσων αφορα τα συμπληρωματα.Σκοπος μου ειναι να μην πεταξω αδικα τα λεφτα μου.Περιμενω με αγωνια της απαντησεις σας.Ευχαριστω

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    04-04-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    495

    Default

    η λυση ειναι φαι φιλε!σηκω απο το φαι και ξανα τρωγε.ολα τα γευματα σου να ειναι πλουσια σε υδατανθρακες και πρωτεινες και καλα λιπαρα.
    '' ''

  3. #3
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Συμφωνω, το θεμα ομως ειναι οτι δεν βαζω κιλα απο το φαι!

  4. #4
    Unworthy
    Join Date
    12-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    αν δεν βαζεις κιλα παιρνοντας θερμιδες απο το φαι γιατι πιστευεις οτι θα βαλεις κιλα παιρνοντας θερμιδες απο ενα συμπληρωμα;

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-04-08
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    Η γνώμη μου είναι να ποστάρεις μια φώτο σου?.. γιατί συνήθως κρίνουμε πολύ αυστηρά τον εαυτό μας κάποιες φορές?. έτσι θα έχεις μια πιο αντικειμενική γνώμη?

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-04-08
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    Η γνώμη μου είναι να ποστάρεις μια φώτο σου?.. γιατί συνήθως κρίνουμε πολύ αυστηρά τον εαυτό μας κάποιες φορές?. έτσι θα έχεις μια πιο αντικειμενική γνώμη?

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Πόσταρε αν θες την διατροφή που ακολουθείς. Πολλές φορές νομίζουμε ότι τρώμε αρκετές θερμίδες καθημερινά ενώ στην πραγματικότητα δεν το κάνουμε.

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    11-09-07
    Location
    Cyprus.
    Posts
    541

    Default

    Πόσταρε αν θες την διατροφή που ακολουθείς. Πολλές φορές νομίζουμε ότι τρώμε αρκετές θερμίδες καθημερινά ενώ στην πραγματικότητα δεν το κάνουμε.

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-04-07
    Location
    Rethymno, Crete, Greece.
    Posts
    113

    Default

    Πόσες φορές τρως την ημέρα????
    Υποθέτω πως δεν ακολουθείς συγκεκριμένη διατροφή.
    Ε, βάλε άλλο ένα γεύμα και έχεις κάνει μια πολύ καλή αρχή ...
    και η ON μπορεί να περιμένει.

    ,


  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-04-07
    Location
    Rethymno, Crete, Greece.
    Posts
    113

    Default

    Πόσες φορές τρως την ημέρα????
    Υποθέτω πως δεν ακολουθείς συγκεκριμένη διατροφή.
    Ε, βάλε άλλο ένα γεύμα και έχεις κάνει μια πολύ καλή αρχή ...
    και η ON μπορεί να περιμένει.

    ,


  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    αν δεν βαζεις κιλα παιρνοντας θερμιδες απο το φαι γιατι πιστευεις οτι θα βαλεις κιλα παιρνοντας θερμιδες απο ενα συμπληρωμα;
    </blockquote id=quote>

    +1
    Δεν υπαρχει περιπτωση να μη βαζεις κιλα απ το φαι εκτος αν παιζει κατι με θυροειδη. Το πιο πιθανο ειναι να εχεις υψηλο μεταβολισμο οποτε θα πρεπει να φας ακομα περισσοτερο!Ειχα το ιδιο προβλημα αλλα το ελυσα οταν σε περιοδο ογκου εβαλα πολυ (οταν λεμε πολυ 4-5 φορες το βαρος μου σε υδατανθρακα) καστανο ρυζι ,κουακερ και πατατα σε συνδυασμο παντα με πρωτεινη και καλα λιπαρα.
    You Will Respect My Authoritah!

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-07-07
    Location
    .
    Posts
    157

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gigenis

    αν δεν βαζεις κιλα παιρνοντας θερμιδες απο το φαι γιατι πιστευεις οτι θα βαλεις κιλα παιρνοντας θερμιδες απο ενα συμπληρωμα;
    </blockquote id=quote>

    +1
    Δεν υπαρχει περιπτωση να μη βαζεις κιλα απ το φαι εκτος αν παιζει κατι με θυροειδη. Το πιο πιθανο ειναι να εχεις υψηλο μεταβολισμο οποτε θα πρεπει να φας ακομα περισσοτερο!Ειχα το ιδιο προβλημα αλλα το ελυσα οταν σε περιοδο ογκου εβαλα πολυ (οταν λεμε πολυ 4-5 φορες το βαρος μου σε υδατανθρακα) καστανο ρυζι ,κουακερ και πατατα σε συνδυασμο παντα με πρωτεινη και καλα λιπαρα.
    You Will Respect My Authoritah!

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    [:-thumbu]


    Οπως λεει και ενα ωραιο ρητο:"Το ανθρωπινο σωμα δεν μπορει να αγνοει
    τους νομους της φυσης σε αντιθεση με το μυαλο που συνηθως το κανει".

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    [:-thumbu]


    Οπως λεει και ενα ωραιο ρητο:"Το ανθρωπινο σωμα δεν μπορει να αγνοει
    τους νομους της φυσης σε αντιθεση με το μυαλο που συνηθως το κανει".

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-08
    Location
    .
    Posts
    13

    Default

    Τρωγε ενα ταψι κεικ τη μερα και θα δεις αμα θα βαλεις κιλα.Οι φορμουλες ογκου ειναι τζαμπα λεφτα.Ο κοσμος ειναι γεματος υδατανθρακες και λιπαρα.Παρε καμια πρωτεινη και τρωγε περισσοτερο.Τρωγε και γλυκα αφου εχεις τοσο προβλημα.

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-05-08
    Location
    .
    Posts
    13

    Default

    Τρωγε ενα ταψι κεικ τη μερα και θα δεις αμα θα βαλεις κιλα.Οι φορμουλες ογκου ειναι τζαμπα λεφτα.Ο κοσμος ειναι γεματος υδατανθρακες και λιπαρα.Παρε καμια πρωτεινη και τρωγε περισσοτερο.Τρωγε και γλυκα αφου εχεις τοσο προβλημα.

  17. #17
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by flexwheeler99

    Τρωγε ενα ταψι κεικ τη μερα και θα δεις αμα θα βαλεις κιλα.Οι φορμουλες ογκου ειναι τζαμπα λεφτα.Ο κοσμος ειναι γεματος υδατανθρακες και λιπαρα.Παρε καμια πρωτεινη και τρωγε περισσοτερο.Τρωγε και γλυκα αφου εχεις τοσο προβλημα.
    </blockquote id=quote>
    ε το θεμα δεν ειναι να βαλει λιπος.... ογκο να παρει θελει...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  18. #18
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by flexwheeler99

    Τρωγε ενα ταψι κεικ τη μερα και θα δεις αμα θα βαλεις κιλα.Οι φορμουλες ογκου ειναι τζαμπα λεφτα.Ο κοσμος ειναι γεματος υδατανθρακες και λιπαρα.Παρε καμια πρωτεινη και τρωγε περισσοτερο.Τρωγε και γλυκα αφου εχεις τοσο προβλημα.
    </blockquote id=quote>
    ε το θεμα δεν ειναι να βαλει λιπος.... ογκο να παρει θελει...
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-05-07
    Location
    aigaleo, athens, Greece.
    Posts
    247

    Default

    Φίλε μείνε μακριά από το serious mass της on που αναφέρεις. Έχει ελάχιστη ποσότητα πρωτείνης και είναι full στη ζάχαρη. Από τα λεγόμενα gainers, τα μόνα στα οποία δίνω κάποια αξία είναι το progain της maximuscle, που περιέχει ινώδεις υδατάνθρακες με πολύ χαμηλή τιμή γλυκαιμικού δείκτη (ινουλίνη και ολιγοφρουκτόζη) και το Muscle-XGF της AST, με σημαντική ποσότητα πρωτείνης (38g/75g προιόντος) από έξι πηγές, ελάχιστους υδατάνθρακες (8g/75g προιόντος), μικρή ποσότητα κρεατίνης και αυξημένη ποσότητα λιπαρών (18g/75g προιόντος), από ηλιέλαιο, canola oil και cla για να επιτευχθεί η αύξηση των θερμίδων.

    Αν προτιμήσεις καθαρή πρωτείνη, έχω καταλήξει ότι για αύξηση βάρους οι πρωτείνες αυγού-γάλακτος είναι καλύτερες από τις WHEY. Εγώ θα σου πρότεινα πρωτείνη τριών πηγών (whey-καζείνη-αλβουμίνη), τη ρίχνεις στο mixer με νερό ή γάλα, προσθέτεις μια κουταλιά ελαιόλαδο, καμιά μπανάνα και μέση ποσότητα κουόκερ. Έτσι κ αλλιώς δε νομίζω να χεις τη δυνατότητα να μαγειρεύεις κάθε τρεις ώρες.

  20. #20
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-05-07
    Location
    aigaleo, athens, Greece.
    Posts
    247

    Default

    Φίλε μείνε μακριά από το serious mass της on που αναφέρεις. Έχει ελάχιστη ποσότητα πρωτείνης και είναι full στη ζάχαρη. Από τα λεγόμενα gainers, τα μόνα στα οποία δίνω κάποια αξία είναι το progain της maximuscle, που περιέχει ινώδεις υδατάνθρακες με πολύ χαμηλή τιμή γλυκαιμικού δείκτη (ινουλίνη και ολιγοφρουκτόζη) και το Muscle-XGF της AST, με σημαντική ποσότητα πρωτείνης (38g/75g προιόντος) από έξι πηγές, ελάχιστους υδατάνθρακες (8g/75g προιόντος), μικρή ποσότητα κρεατίνης και αυξημένη ποσότητα λιπαρών (18g/75g προιόντος), από ηλιέλαιο, canola oil και cla για να επιτευχθεί η αύξηση των θερμίδων.

    Αν προτιμήσεις καθαρή πρωτείνη, έχω καταλήξει ότι για αύξηση βάρους οι πρωτείνες αυγού-γάλακτος είναι καλύτερες από τις WHEY. Εγώ θα σου πρότεινα πρωτείνη τριών πηγών (whey-καζείνη-αλβουμίνη), τη ρίχνεις στο mixer με νερό ή γάλα, προσθέτεις μια κουταλιά ελαιόλαδο, καμιά μπανάνα και μέση ποσότητα κουόκερ. Έτσι κ αλλιώς δε νομίζω να χεις τη δυνατότητα να μαγειρεύεις κάθε τρεις ώρες.

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-07-09
    Location
    Νίκαια, Αθήνα, Greece.
    Posts
    20

    Default

    hey..me lene Alexandro kai eimai kainorgios sto site...eimai 19 xronwn
    paw gumnasthrio 6 mhnes kai to teleuteo 3mhno prospa8w na kanw diatrofh swsth plousia se prwteines kai se idatan8rakes..miwnontas ta koresmena lypara..kai lew pws prospa8w....giati gia mia swsth diatrofh 6 geumatwn thn ebdomada xwris symplhrwmata...xreiazontai leuta....polla!!!
    alla exw kataferei na parw 5 muika killa mesa se aytous tous 3 mhnes xanontas kai lipos exontas to idio problhma me to paidi!!!!
    h lush den einai ta loipara oute h ay3hsh twn killwn
    mporeis na exeis arketo muiko ogko xwris ayto na symenei oti eisai kai polu pio barhs
    ennow pws mporeis na fenesai pio ogkwdeis xwris na eisai anagkasthka poio barhs
    ay3hse ta geymata sou oso poio polu mporeis me diasthmata 2-3 wrwn...fronthse to ka8e geyma soy na einai plousio se prwteines kai idatan8rakes xwris na to parakaneis omws..
    to prwi ena kalo prwino me 500gr gala xamilwn loiparwn me 100 gramaria quaker kai me 4 aspradia aygwn einai oti kalitero!!!!!
    a kai mhn 3exnas oti h sklhrh gymnastikh 8a se boh8hsei...piesou oso poio polu mporeis man
    soy euxomai ta kalytera....kai kalh proponhsh!!!
    iron will

  22. #22
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-07-09
    Location
    Νίκαια, Αθήνα, Greece.
    Posts
    20

    Default

    hey..me lene Alexandro kai eimai kainorgios sto site...eimai 19 xronwn
    paw gumnasthrio 6 mhnes kai to teleuteo 3mhno prospa8w na kanw diatrofh swsth plousia se prwteines kai se idatan8rakes..miwnontas ta koresmena lypara..kai lew pws prospa8w....giati gia mia swsth diatrofh 6 geumatwn thn ebdomada xwris symplhrwmata...xreiazontai leuta....polla!!!
    alla exw kataferei na parw 5 muika killa mesa se aytous tous 3 mhnes xanontas kai lipos exontas to idio problhma me to paidi!!!!
    h lush den einai ta loipara oute h ay3hsh twn killwn
    mporeis na exeis arketo muiko ogko xwris ayto na symenei oti eisai kai polu pio barhs
    ennow pws mporeis na fenesai pio ogkwdeis xwris na eisai anagkasthka poio barhs
    ay3hse ta geymata sou oso poio polu mporeis me diasthmata 2-3 wrwn...fronthse to ka8e geyma soy na einai plousio se prwteines kai idatan8rakes xwris na to parakaneis omws..
    to prwi ena kalo prwino me 500gr gala xamilwn loiparwn me 100 gramaria quaker kai me 4 aspradia aygwn einai oti kalitero!!!!!
    a kai mhn 3exnas oti h sklhrh gymnastikh 8a se boh8hsei...piesou oso poio polu mporeis man
    soy euxomai ta kalytera....kai kalh proponhsh!!!
    iron will

  23. #23
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-07-09
    Location
    .
    Posts
    10

    Default

    BSN Syntha 6 .

  24. #24
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-07-09
    Location
    .
    Posts
    10

    Default

    BSN Syntha 6 .

  25. #25
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Εφοσον η διατροφη σου ειναι σωστη(υπαρχουν πολλα τοπικ που λενε πως πρεπει να ειναι)θα σε βοηθουσε να αντικαταστησεις 2 ή 3 γευματα με την truemass της BSN.Μαζι με καλη διατροφη εμενα με βοηθησε πολυ.
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •