Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-05-08
    Location
    .
    Posts
    2

    Default Aρχάριος με ... ειδικές(?) απορίες...

    Καλησπέρα, και καλώς σας βρήκα...

    Μετά απο 4 περιπου χρόνια απουσίας γυμνααστικής. και παρουσίας διάφορων χημειοθεραπευτικών σχημάτων, ήρθε επιτέλους η ώρα να κάνω μια γενική ανακαίνηση- ανακατακσευή στο σώμα μου..

    Γενικώς απο μικρός καθε τόσο είμουν σε ένα γυμναστήριο, αλλά τούτη τη φορά ξεκινάω απο το μήδεν.. μπορει και πιο κάτω!!!

    Ψάχνοντας πλέον στο ιντερνετ για πληροφορίες, επεσα πανω στο συγκεκριμένο φόρουμ..

    Ανακάλυψα οτι οι απομονωτικες ασκήσεις δε προσφέρουν τόσο πολλά σε ένα αρχάριο.. ενδιαφέρον, εγω μια ζωη τέτοιες έκανα, ακομα και όταν είχα αποκτήσει ένα σώμα που μου άρεσε.

    Ενδιαφέρουσα πληροφορία λοιπον.. αλλα το πρόβλημα μου είναι ,οτι επειδή έχω πρόβλημα στα ισχία δέν θέλω να τα επιβαρύνω.. Γιαυτό το λόγο δέν κάνω πχ διάδρομο.

    Υπολογιστε οτι ειμαι 1.84 με 82 κιλά, και με λίγη μυική μαζα.. μπορει και τη λιγοτερη που ειχα ποτε μου.

    Λαμβάνοντας τα παραπάνω υπόψιν, μπορειτε να με βοηθήσετε να επιλέξω κάποιες πολυαρθρικές ασκήσεις, που να μήν επιρεάζουν τα ισχία? η παραλλαγές αυτών..

    Και η άλλη απορία που έχω, ειναι οτι εγώ οποτε πάω γυμναστήριο, μου φαίνεται χάσιμο χρόνου να μην κάνω κάθε μερα βάρη, αλλα να κάνω 3 φορες τη βδομάδα. Ποια είναι η άποψη σας, ειναι μύθος αυτό ή όχι?

    Ευχαριστω για τις όποιες απαντήσεις

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    04-11-07
    Location
    thessaloniki, thessaloniki, Greece.
    Posts
    449

    Default

    καλως ηρθες στην κοινωτητα μας και καλες προπονησεις!

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    04-11-07
    Location
    thessaloniki, thessaloniki, Greece.
    Posts
    449

    Default

    καλως ηρθες στην κοινωτητα μας και καλες προπονησεις!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •