Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 31
  1. #1
    Junior Bodybuilder embrance's Avatar
    Join Date
    13-05-08
    Location
    Athens
    Posts
    191

    Default Καλλιθέα & Μοσχάτο Γυμναστήρια

    Εχει κανεις καμοια προαση για καποιο καλο γυμνασηριο στις περιοχες αυτες?Με ενδιαφερει καα βαση να εχει τα οργανα και μηναχηματα που θα χρειαστω για την προπονηση καθως δεν εχω ιδιαιτερη αναγκη απο καθοδηγηση.

    Ξερω μονο 2 στην καλλιθεα:Body Control Που ζητα 60 τον μηνα για τα βαρη μονο,και το Αμιλλα που πηγα προσφατα να δω τιμες κτλ και ειναι 220 ολο τον χρονο με ολα τα πργραματα μεσα(βαρη,αεροβια κτλ)

  2. #2
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Στο Αμιλλα κανω προπονηση εγω εδω και πολλα χρονια εγω παντως εχω μεινει ευχαριστημενος τα εχω γυρισει ολα τα γυμναστηρια στην περιοχη αυτη για να καταλαβεις μενω πετραλωνα και πηγαινω καλλιθεα κανω 20 λεπτα να παω δεν εχω βρει κατι καλυτερο το παλικαρι που το εχει ενδιαφερεται πολυ και συνεχως το καλυτερευει το γυμναστηριο ειναι φιλικο το κλιμα μεσα κατι που μου αρεσει δεν ειναι στυλ weider που ειναι ολη η σαρα και η μαρα μεσα και ο ενας πανω στον αλλον μονο τωρα που ειναι περιοδο αιχμης εχει λιγο παραπανω κοσμο αλλα προπονηση κανεις εγω παντως στο συνηστω

  3. #3
    Junior Bodybuilder embrance's Avatar
    Join Date
    13-05-08
    Location
    Athens
    Posts
    191

    Default

    Ευχαρισω φιλε.Απο κατι αλλα παιδια που μιλησα λενε και εκεινοι οτι ειναι καλο,μαλλον εκει θα παω!

  4. #4
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Ωραια δηλαδη θα ειμαστε στο ιδιο γυμναστηριο οταν ερθεις ελα μιλησε μου

  5. #5
    ugotthelooks
    Guest

    Default

    Γεια σας παιδιά,μηπώς μπορείτε να μου πείτε ποσα και ποια γυμναστηρια για βαρη εχει στο μοσχάτο? αν υπαρχουν και ιστοσελιδες ευχαριστως.

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-01-06
    Location
    United Kingdom.
    Posts
    55

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ugotthelooks

    Γεια σας παιδιά,μηπώς μπορείτε να μου πείτε ποσα και ποια γυμναστηρια για βαρη εχει στο μοσχάτο? αν υπαρχουν και ιστοσελιδες ευχαριστως.
    </blockquote id=quote>

    Απ'όσο γνωρίζω υπάρχουν δυο, ενα διπλα στο γαλαξια κ ενα κοντα στο δημαρχιο. Κατα τη γνωμη μου αυτο που ειναι κοντα στο δημαρχειο ειναι κλασης ανωτερο, το εχει ο Αιχμαλωτιδης, που ασχολειται με το αθλημα κ εχει γνωσεις, οπως κ τα παιδια που δουλευουν εκει.

    το αλλο που ειναι κοντα στο γαλαξια να φανταστεις δεν εχει καν squat rack....
    ...

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-07-08
    Location
    Mosxato, Greece.
    Posts
    1

    Default

    Λίγο απότομη η αρχή μου στο forum αλλά δεν πειράζει.
    Εγώ ξέρω 3 γυμναστήρια στο μοσχάτο. ( Αυτό στο δημαρχειο κοντά, πρώτη φορά το ακούω.)
    1) το δημοτικό
    2) το Αεροβίωση (δίπλα στο γαλαξία)
    και 3) το fitness studio στο κτίριο της Nissan Χαλκιάς.( εκεί πάω)

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VR2

    Στο Αμιλλα κανω προπονηση εγω εδω και πολλα χρονια εγω παντως εχω μεινει ευχαριστημενος τα εχω γυρισει ολα τα γυμναστηρια στην περιοχη αυτη για να καταλαβεις μενω πετραλωνα και πηγαινω καλλιθεα κανω 20 λεπτα να παω δεν εχω βρει κατι καλυτερο το παλικαρι που το εχει ενδιαφερεται πολυ και συνεχως το καλυτερευει το γυμναστηριο ειναι φιλικο το κλιμα μεσα κατι που μου αρεσει δεν ειναι στυλ weider που ειναι ολη η σαρα και η μαρα μεσα και ο ενας πανω στον αλλον μονο τωρα που ειναι περιοδο αιχμης εχει λιγο παραπανω κοσμο αλλα προπονηση κανεις εγω παντως στο συνηστω
    </blockquote id=quote>

    Παντος το weider στην Καλλιθεα το φτιαξανε αρκετα σε θεμα οργανων . Τωρα σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο ... [:-thumbu]

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-01-09
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    για μοσχατο που λες.αυτη τη στιγμη η αεροβιωση ειναι το καλυτερο γυμναστηριο απο την αποψη του οτι ειναι μεγαλο και εχει φερει πολλα καινουρια οργανα!ο αιμαλοτιδης που οπως λεει παραπανω καποιος ειναι γνωστης του αθληματος B.B (αν και σαν χορος ειναι μικρος) και ο λαζαριδης στην ιλλισου πιο κατω απο τις σχολες λαμπιρη.....τα 2 τελευταια εχουν και kick box,στην Αεροβιωση παιζει και μια αλλη π.τ δεν θυμαμαι τι ακριβως.στα φραγκα παντως ειναι 50 τον μηνα ο λαζαριδ. και 45 ο αιχμαλ. αεροβ.δεν ξερω αλλα καπου εκει παιζουν ολα

  10. #10
    Junior Bodybuilder embrance's Avatar
    Join Date
    13-05-08
    Location
    Athens
    Posts
    191

    Default

    Λοιπον Σεπτεβριο τελιωνει η συνδρομη μου στο Αμιλλα...Εχει ενα αλλο κοντα στο σπιτι μου,1 τετραγωνο απο την Πλωμαριου,επι της γραμμου,πανω απο ενα κεντρο το Μεταξυ Μας.Λεγετε Fitnes Club.Μπηκα μεσα ειδα,εχει οτι θελω απο τα βασικα(μπαρες,παγκοι,σμιθ κτλ)αρκετα χαλαρο μερος.210 θελει τον χρονο και μαλλον εκει θα παω.Γιατι παιδια μενω 30 λεπτα με τα ποδια απο το Αμιλλα και ιδιως τις μερες προπονησης ποδιων με το ζορι φτανω πσιτι...:Ρ
    Εχει παει κανεις σε αυτο που λεω?Ο τυπας που το εχει ειναι γνωστος του father Μου οποτε λεω να κανω ενα πειραμα...

  11. #11
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    και 3) το fitness studio στο κτίριο της Nissan Χαλκιάς.( εκεί πάω)

    @emporas:
    Φιλε τι παιζει στο φιτνες στουντιο?
    ειμαι και εγω Μοσχατιωτης και πηγαινα χρονια στο Αεροβιωση διπλα στον Γαλαξια αλλα ελειπαν αρκετα βασικα και ο κοσμος ητανε του στυλ ''καθομαι στον παγκο ξαπλωμενος και ονειροπολω'' την ωρα που ο αλλος ηθελε να αρχισει σετ για να μην κρυωσει.
    Επειδη λειπω χρονια εκτως Ελλαδας αλλα ερχεται ο καιρος να επιστρεψω θα ηθελα να μου πεις τι λεει το φιτνες στουντιο.

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    Λοιπον Σεπτεβριο τελιωνει η συνδρομη μου στο Αμιλλα...Εχει ενα αλλο κοντα στο σπιτι μου,1 τετραγωνο απο την Πλωμαριου,επι της γραμμου,πανω απο ενα κεντρο το Μεταξυ Μας.Λεγετε Fitnes Club.Μπηκα μεσα ειδα,εχει οτι θελω απο τα βασικα(μπαρες,παγκοι,σμιθ κτλ)αρκετα χαλαρο μερος.210 θελει τον χρονο και μαλλον εκει θα παω.Γιατι παιδια μενω 30 λεπτα με τα ποδια απο το Αμιλλα και ιδιως τις μερες προπονησης ποδιων με το ζορι φτανω πσιτι...:Ρ
    Εχει παει κανεις σε αυτο που λεω?Ο τυπας που το εχει ειναι γνωστος του father Μου οποτε λεω να κανω ενα πειραμα...

    Φιλε embrance το εχω και εγω υποψη μου το συγκεκριμενο και εχω ακουσει απο φιλο που πηγαινε καποτε καλα σχολια.
    Ειμαι βεβαια λιγο μακρυα απο εκει ( Σολωμου ) αλλα παιζει σαν ενδεχομενο.Αν ξεκινησεις ενημερωσε με μεσω PM για την κατασταση
    Thanks προκαταβολικα

  13. #13
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-07-09
    Location
    moschato, attikh, Greece.
    Posts
    3

    Default

    Μακραν το καλυτερο γυμναστηριο στο μοσχατο ειναι στην ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ 94 του πρωταθλητη Γιωργου ΑΙΧΜΑΛΩΤΙΔΗ.Για να γυμναζεται αυτος εκει κ να εχει γινει ετσι οπως ειναι καταλαβαινεις οτι μονον εκει μπορεις να γινεις.
    Και το απιστευτο ειναι οτι εκτος απο τα πολυ καλα παιδια κ αριστους γνωστες του αθληματος που εχει σε συμβουλευει κ σε κατευθυνει για ολα τα θεματα(προπονηση,διατροφη,αναρρωσεις)προσωπικα ο ιδιος.
    Εγω οπως κ παρα πολλα παιδια ειμαστε κολλημενοι χρωνια μαζι του.
    Ελα να γνωριστουμε φιλαρακι θα χαρω πολυ.
    Να ξερεις παντως οτι μονο εκει μπορεις να γινεις.Ουτε στα ανωνιμα ουτε στα απροσωπα ουτε στους ασχετους η τους δηθεν ειδικους που μονο οταν δεις το σωμα τους καταλαβαινεις τα ΠΑΝΤΑ.

  14. #14
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    φιλε πακι να εισαι καλα.Θα το επισκεφτω απο Σεπτεμβριο που θα ειμαι Ελλαδα.Εχεις τιποτα παραπανω στοιχεια π.χ.Ωρες και μερες λειτουργειας,τιμες και τι παιζει απο κοσμο, εννοω αν μπορεις να κανεις ανετα προπονηση η' περιμενεις μια ωρα για ενα σετ παγκο?
    Ευχαριστω παντως και περιμενω καμμια πληροφορια.:D

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    Quote:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Originally posted by pakis
    Να ξερεις παντως οτι μονο εκει μπορεις να γινεις.

    --------------------------------------------------------------------------------

    Προφανως υπερεβαλε ο πακις στην προσπαθεια του να δειξει την ποιοτητα του γυμναστηριου σε σχεση με τα αλλα στο Μοσχατο.
    Σιγουρα το αν θα γινεις η οχι δεν ειναι θεμα γυμναστηριου,γυμναστων κλπ κλπ αλλα δικο σου.
    Αλλωστε δεν ''γινεσαι'' μονο στο γυμναστηριο αλλα και εξω απο αυτο

  16. #16
    Junior Bodybuilder embrance's Avatar
    Join Date
    13-05-08
    Location
    Athens
    Posts
    191

    Default

    Λοιοπν πηγα και εσκασα πρωτα τα φραγκα στο Fitness Club και οταν πηγα να κανω...ειδα οτι τα βαρη δνεγραοφυν πανω ποσα κιλα ειναι το καθενα.Δεν ειμαι τελιως ασχετος οποτε ηξερα ποιο ειναι το 5κιλο και ποιο το 10κιλο,αλλα και ο ιδιοκτητης ερχετε μετα γτις 6-6:30 και μολις τον πιασω θα του πω να γραψει με κανα ανεξιτιλο πανω στα κιλα τι ειναι τι.Αν μη τι αλλο δυσκολο δεν ειναι.Αν και εχει λιγο πολυ τα παντα,ο εξοπλισμος εκει ειναι λιγο...παλιος.
    Ηθικο διδαγμα:Δεν θα ξανακουσω τον πατερα μου.Απο εδω και περα μονο εμενα.:Ρ

  17. #17
    New Bodybuilder
    Join Date
    19-03-08
    Location
    Greece.
    Posts
    4

    Default

    Αεροβίωση κοντά στο super market Γαλαξία
    ---------------
    Εντυπώσεις με το που μπαίνεις..
    Μικρός ο χώρος, πολύ μικρός, μύριζε, και μιλάμε για ώρα μη αιχμής..
    Δεν υπήρχε ένας γυμναστής να σε κάνει μια βόλτα στο γυμναστήριο να δεις τα όργανα κτλ κτλ..
    Αποδυτήρια..για πολύ χαμηλά στάνταρ..λίαν απαράδεκτα με τον θερμοσίφωνα και κάτι τούβλα να είναι σε κοινή θέα..

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-02-11
    Posts
    8

    Default

    Τελικά που κατέληξες Με ενδιαφέρει και μένα Αν θές στείλε PM γιατί εγώ δεν μπορώ ακόμα

  19. #19
    New Bodybuilder nea smyrni's Avatar
    Join Date
    19-12-10
    Posts
    2

    Default

    Παει καποιος απο εδω στο Let's Go gym στην καλλιθεα να μου πει τιποτα εντυπώσεις κτλπ ?

  20. #20
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-11-11
    Posts
    3

    Default

    Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας, για να διαλέξω γυμναστήριο στην Καλλιθέα. Διάβασα εδώ στο foroum για 'Αμιλλα, αλλά αυτό δεν είναι μικρό; δηλ. έχει διαδρόμους για να μην περιμένω πολύ ώρα για σειά ή να μην κάνω λιγότερο για να μην περιμένει κόσμος? επίσης από κόσμο εκεί τί παίζει? και αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε οικονομικό, θα το επιθυμούσα...
    ευχαριστώ!

  21. #21
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    πηγαινε ειναι πολυ καλα παιδια κ φοβερα ομαδικα προγραμματα
    δουλευα εκει παλια κ ειναι κ στενοι μ φιλοι αλλα μιλαω αντικειμενικα ειλικρινα
    κ οτι θελεισ πεσ μ

  22. #22
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-11-11
    Posts
    3

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Συμφωνώ για ό,τι είπες για το "Αμιλλα", αλλά από ότι έχω ακούσει παλιότερα ότι έχει λίγους διαδρόμους(2-3) και περιμένεις αρκετή ώρα να πάρεις σειρά κυρίως τις απογευματινές ώρες. Για αυτό προβληματίζομαι να πάρω απόφαση. Ξέρει κανείς για αυτό το θέμα? μπορεί να είναι καλύτερα τα πράγματα τώρα?

  23. #23
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    ποσεσ φορεσ την εβδομαδα πηγαινω εκει βρε! συ λεω οκ ειναι γτ πηγαινουν ολοι στα ομαδικα κ μενουν ελαχιστοι οργανα βεβαια εννοειται τισ ωρεσ αιχμησ σε ολα εχει κοσμο μην περιμενεισ να κανεισ με τν ανεση σ πουθενα τοτε.

  24. #24
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-11-11
    Posts
    3

    Default

    οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου! κατάλαβα τί εννοείς!!

  25. #25
    Junior Bodybuilder embrance's Avatar
    Join Date
    13-05-08
    Location
    Athens
    Posts
    191

    Default

    Αυτο τον χορνο θα τον περασω στο Joe αφου εκανα την λαλακια και πληρωσα χρονο και οι παγκοι ειναι γτπκ...
    Το Αμιλλα ειναι οντως απο τα πιο στανταρ και καλα και απο την τελευταια φορ απου ειχα παει ειχαν βαλει και ενα σωρο νεα πραγματα.Για το Lets Go ισως κοιταξω απο Ιουλιο και μετα...ειδωμεν.

  26. #26
    New Member marilia97's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by nea smyrni View Post
    Παει καποιος απο εδω στο Let's Go gym στην καλλιθεα να μου πει τιποτα εντυπώσεις κτλπ ?
    Στο φβ αρκετοι ειναι αρνητικοι και το χουν βαθμολογησει με 1 ή και 2 αστερακια. Μηπως υπαρχει κανεις να πει κατι θετικο; Ξερετε κανενα καλο αλλα οικονομικο γυμναστηριο κοντα στην Ελ. Βενιζελου; Χωρις να χρειαζεται καποιο ΜΜΜ.

  27. #27
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Το ποστ του νεα σμυρνη ειναι 5 χρονια πριν,ελπιζω να βρηκε ενα καλο γυμναστηριο. Ως προς την ερωτηση σου, ειναι ολοκαινουριος ο εξοπλισμος και πληρης βεβαια ισχυει το κλασσικο πως αν σκοπευεις να πηγαινεις καθημερινη 5-10 η ωρα θα βρεις συνωστισμο.Τεραστιο ομως περυσι ανακαινισμενο και 99 ευρω ετησιο
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  28. #28
    New Member marilia97's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    20

    Default

    Παλια λενε πως ηταν σε πιο καλη κατασταση οσον αφορα την καθαριοτητα κτλ, βεβαια μπορει να ειναι απλα και μονο δικαιολογιες απ μερικους επειδη βαριουνται να πηγαινουν καθε μερα..μεσα σε αυτους ειμαι και εγω αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα, ποιος ξερει. Μερικοι δεν ειναι με τιποτα ευχαριστημενοι.

  29. #29

    Default

    Το Lets Go ανακαινιστηκε πριν μερικους μηνες και διευρυνε τον χωρο κατα πολυ.
    Τα μηχανηματα ειναι σε καλη κατασταση και γενικα ειναι μια value for money επιλογη στα 99? το ετησιο.
    Μοναδικο μειονεκτημα οι ωρες αιχμης που ενταξει κανεις προπονηση αλλα εχει κοσμο οπως παντου βεβαια.
    Αν σε ενδιαφερουν κυριως τα ομαδικα πηγαινε στο Planet Fitness στην Ελ.Βενιζελου, αν θελεις μηχανηματα/βαρη Let's Go.

  30. #30
    New Member marilia97's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    20

    Default

    Μαλλον θα προτιμησω το lets go. Ευχαριστω. :)


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. πυγμαχια στην καλλιθεα?
    By pasmhellhnbarbaros in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 4
    Last Post: 26-01-09, 21:48
  2. Γυμναστηρια
    By elefterios in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 30
    Last Post: 21-04-08, 21:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •