Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    43

    Default Καμπουρα-Κυφωση

    παιδια ζητω τη βοηθεια σας σε ενα θεμα που με απασχολει καιρο. λογω δουλειας κυριως(δενη νομιζω να ειναι απο αλλο λογο ασχολουμαι πολυ ωρα με υπολογιστες) μου εχει δημιουργηθει κυφωση στην πλατη η γνψστη καμπυρα. οχι τρομερα πραγματα(δεν ειμαι και ο κουασιμοδος) αλλα τωρα που ασχολουμαι με το να 'φτιαξω το σωμα μου' αναρωτιεμαι αν μπορω να κανω κατι και για αυτο το προβλημα. εννοω υπαρχουν καποιες ασκησεις η κατι τελοςπαντων να ακολουθησω? ευχαριστω

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω παρόμοιο τόπικ
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...chTerms=??f?s?

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-04-07
    Location
    .
    Posts
    144

    Default

    yoga the best

  4. #4
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    yoga? καποιες περισσοτερες πληροφοριες?? καποια συγκεκριμενα προγραμματα?

  5. #5
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    γιογκα καλυτερα με δασκαλο, ψαξτο και μονος σου σε google, θα βρεις κατι, ισως και καποιες σειρες αζανα, αλλα αν σκευτεσαι να κανεις γιογκα ο δασκαλος ειναι απαραιτητος.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-04-07
    Location
    .
    Posts
    144

    Default

    ψαξε και ρωτα σε γυμναστηρια και χώρους που κάνουν γιογκα.... πιστεψε με υπαρχουν δασκαλοι που έχουν ασχοληθεί ιδιαίτερα με τα προβληματα σου... προσωπικά είχα δισκοπαθεια και αυχενικο και μου πέρασαν... η κοπέλα μου είχε κατι στην μέση της απο της βουτίες στο κολυμβητήριο και της περασε και αυτης και απο τότε ασχολειται εντατικα με την γιογκα και κοντευει να γίνει δασκάλα ( σεμιναρια σε ταυλάνδη και τέτοια)....

    επισης αν έχεις αυτο που λες και η γιογκα δουλεψει επανω σου μην παραξενευτης οτι θα παρεις καποιους πόντους ύψους....

    τελος καθε φορα που θα συναντας καποιο καλο ορθοπεδικο και τους λες οτι κανεις γιογκα θα σου λενε τα καλυτερα

    τσιου..

  7. #7
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια. αν υπαρχει και κατι αλλο να συμπληρωθει ευχαριστως

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-06-08
    Location
    .
    Posts
    1

    Default

    Με ενδιαφέρει και εμένα επίσης διοτι πασχω και εγω απο κύφωση απο μικρός.Οτι θα μπορούσε να βοηθήσει σχετικά με την θεραπεία αυτης την ασθένειας πολύ ευχαρίστως να το μάθουμε, και εμείς και όσοι ακόμη πάσχουν απο αυτο.Το link πιο πανω δεν λέει και κάτι σημαντικό.Ευχαριστώ

  9. #9
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-06-08
    Location
    .
    Posts
    1

    Default

    Με ενδιαφέρει και εμένα επίσης διοτι πασχω και εγω απο κύφωση απο μικρός.Οτι θα μπορούσε να βοηθήσει σχετικά με την θεραπεία αυτης την ασθένειας πολύ ευχαρίστως να το μάθουμε, και εμείς και όσοι ακόμη πάσχουν απο αυτο.Το link πιο πανω δεν λέει και κάτι σημαντικό.Ευχαριστώ


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •